A ​fény kulcsa (Kulcs-trilógia 1.) 110 csillagozás

Nora Roberts: A fény kulcsa Nora Roberts: A fény kulcsa

Mindhárom lány félistennő, és valamilyen különleges adottsággal rendelkezik. Az elsőé a művészet vagy a szépség, a másodiké a tudás vagy az igazság, a harmadiké pedig a bátorság vagy a vitézség adománya. Egy gonosz varázsló megátkozza a lányokat. Ellopja a lányok lelkét, és bezárja egy üvegdobozba, amit a Lelkek Ládikájának hívnak. Három kulcs van a ládához, amelyet csak emberi kéz nyithat ki. Amikor a keresés sikeresen befejeződik, kinyílik a Lelkek Ládikája, és az Üveglányok kiszabadulnak. Három kulcs. Három nő. Mindegyiknek 28 nap áll rendelkezésére, hogy végigvigyen egy veszélyes kutatást. Ha az egyikük elbukik, mind elvesztek. Ha mindegyikük kiállja a próbát, pénz, hatalom és boldogság vár rájuk. Malory művészlélek, és van érzéke a szépség iránt. Neki kell megtalálnia a fény kulcsát.

Eredeti megjelenés éve: 2003

410 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637318054 · Fordította: Erős László

Michael Flynn Hennessy

zuna19>!
Nora Roberts: A fény kulcsa

Jaj, de lassan indult ez be.
Kezdetben nagy csalódásnak éreztem ezt a könyvet. Talán a harmadik harmadára kezdtem a karaktereket és a történetet is megszeretni. Nagyon remélem, hogy sokkal jobbak és pörgősebbek lesznek a folytatások.
Nora Roberts fantasy trilógiái iránt vegyes érzéseim vannak. Remélem ebben kellemesen fogok majd a végén csalódni.

Nora Roberts: A fény kulcsa

Erra könyvre szerintem kevés az 5csillag.én simán 10csillagot adnék rá. Benne volt minden, ami szerintem egy jó könyvbe kell. Szerelem, izgalom, kihívás, rejtély/rejtvény, barátság. Azt tudom, hogy nekem kell egy Moe. Pedig inkább cicás vagyok. Flynn meg Mai igazán szerethetőek külön külön is, meg együtt is. Dana és Zoé pedig igazán jó barátok.

cicus61 P>!
Nora Roberts: A fény kulcsa

Imádom!!!!! Annyira magával ragadott, hogy két nekifutásra elolvastam. Imádom az összes szereplőt, az összes tulajdonságával, az összes hibájával, ami végül is segítette őket. És persze imádom Mo-t a tüneményes kutyát is, aki mindent megtesz, hogy szeressék. És imádom Nora Roberts-t, aki ilyen tüneményes meséket tud írni. Jöhet a következő.

Navi>!
Nora Roberts: A fény kulcsa

Egy tipikus NR könyv :) Egymásra találó és összecsiszolódó páros, humor és erotika, jó néhány sablonos és kitalálható fordulattal, ugyanakkor nagyon jól bele lett szőve ez a mítosz az Üveglányokról, a kulcskeresésről, misztikus és valós vonatkozásban is. A történet lényege, hogy 3 halandó nőnek meg kell találnia 3 kulcsot, ami kinyitja annak a ládikának a 3 zárját, amiben az Üveglányok, azaz a 3 félistennő lelkét bezárták. Már most tudni lehet, kik lesznek párok, de ezektől eltekintve izgalmas és szerethető történetek.
Kíváncsi vagyok, hogyan fog folytatódni, hol lesz a következő kulcs.

JBollok92 P>!
Nora Roberts: A fény kulcsa

Mi mást is adhatnék Roberts újabb fantasy könyvére, mint maximum csillagot. Nagyon szépen felépített történet, árnyalt szereplőkkel. Malory és Flynn nagyon szimpatikus páros, de ugyanez elmondható a többi szereplőre is. Külön kiemelném Rowenát és Pittet, akik igazán erős karakterek, az elején gonosznak gondolná őket az ember, de hamar kiderül, hogy egyáltalán nem azok. Kíváncsian várom a második kötetet.

noni55 P>!
Nora Roberts: A fény kulcsa

Malory, Dana és Zoe meghívót kapnak egy koktélra és némi beszélgetésre egy kastélyba. A házigazdák mindhármuknak ajánlatot tesznek, a feladat egy kulcs megtalálása lenne egy hónap alatt. Elfogadják és elsőként Malory kapja a lehetőséget. A három nő nem ismeri egymást, de a kulcs keresése és kutatása során barátságot kötnek. Dana bátyja, Flynn is a segítségükre siet, közben összagabalyodnak Malory-val. A nő viszonylag hamar szerelmes lesz és mindent megtesz azért, hogy Flynn is viszontszeresse. A kulcs keresése veszélyes feladatnak bizonyul, mert egy gonosz erő, Kane többször is megpróbálja őt tőrbe csalni. A kulcsot Malory megszerzi, de még korai az öröm, amíg Dana és Zoe is meg nem szerzi a saját kulcsát.

Niki_Salamon>!
Nora Roberts: A fény kulcsa

Újabb NR fantasy, amiből a romantika, az erotika és a humor sem hiányozhat. Bár az írónő szinte minden könyvében ugyanaz az alap spoiler, mégis tud izgalmas és érdekes is lenni mindegyik.
Ennek a történetnek lassan indult be a cselekménye, viszont egyből a közepébe csöppentünk, hisz egy nagy kastélyban gyűlik össze a három ismeretlen nő, hogy beteljesítsék a sorsukat. Kaptunk egy nagyon érdekes „isteni mesét”, ez nekem kifejezetten tetszett. Ha túl lendülünk a kezdeti toporgáson az olvasásban, már repülnek az oldalak is.

ancineni P>!
Nora Roberts: A fény kulcsa

Az első könyvem Nora Roberts-től, és nem igazán tudtam, hogy mire számítsak a regénnyel kapcsolatban.
Számomra egy kicsit nehezen indult be a történet. Ebbe a szerzői stílus és a cselekmény is belejátszott.
Az alaptörténetet nagyon ötletesnek tartom: A sorozat főszereplőinek (3 nő) kell 3 kulcsot megtalálniuk, amivel kiszabadíthatják 3 félistennő elzárt lelkét. Ebben a részben Malory feladata, hogy megtalálja a fény kulcsát, amely számára testhezálló feladat, hiszen művész.
A kulcskeresés izgalmas kalandját követhettem végig az olvasás során, miközben rátalál a szerelemre is. A Flynn-nel való kapcsolatának alakulása szorosan összefügg a kulcs keresésével, kölcsönösen erősítve egymást.
Izgalmas, érdekes történet, inkább a romantikus vonulattal nem azonosultam annyira, mivel sem Malory, sem Flynn nem nőtt a szívemhez. Jöhet a következő kulcs!

Eva_Pussova>!
Nora Roberts: A fény kulcsa

A fantasy irodalma nem igen vonz. Pedig a meséket mindig szerettem és szeretem. Vagy attól függ, hogy van megírva, mennyire „szállnak el” benne, mi az alaptéma.
Ami fantasyt olvastam, azt mind Nora Roberts írta. Tetszik a stílusa. Izgalmasan írta meg. Kíváncsivá tesz.
Ebben a regényben a kelta mitológiát keverte a jelennel. Három modern nőnek el kell hinnie, hogy léteznek istenek, félistenek, létezik egy másik világ, meg kell menteniük három lányt, akik rájuk hasonlítanak, és akik a „megbízók”, azok kitaszított istenek. Én először a franba küldeném őket, talán.

marilyn_marilyn>!
Nora Roberts: A fény kulcsa

Nora Roberts az örök kedvenc.
Különösen szeretem, amikor a fantasy is jelen van a történeteiben. Egy kis boszorkányság, vagy kelta istenek/istennők, sellők, varázslók stb.
Egy kis mesevilág beleillesztve a mai kor társadalmába. Kikapcsol és elrepít egy teljesen más világba. Az olvasó álmodozik, együtt izgul a szereplőkkel.
A trilógia első kötetében megismerkedünk a három főszereplővel, akiknek egy-egy kulcsot kell megtalálniuk, hogy a három félistennő lelkét kiszabadítsák az üvegládikából.
Az első nő Malory, akinek a fény kulcsát kell megtalálnia. Segít neki a másik két nő és három férfi. Mindenkinek nagy szerepe van a történésekben.
Na és persze ne feledkezzünk meg a két földre száműzött istenről, akik szintén a segítségükre vannak azon túl, hogy ők adták a megbízást és persze a gonosz varázsló, aki mindezt megpróbálja megakadályozni.
Szerettem ezt a történetet. Minden meg van benne, ami egy felnőtteknek szóló meséhez kell. Humor, elmélkedés, szerelem, barátság, küzdés és győzelem.
Flynn jött, levette a lábáról Maloryt és győzedelmeskedett a szerelem ereje.

– Pizza – jelentette be Dana, amikor a csengő
megszólalt. – Nem akarod visszahívni?
– Nem, tele van a hasa. Az előbb háromszor is szedett a spagettiből.
– Flynn, légy férfi, fizesd ki a pizzát.
– Miért kell nekem örökké a férfinak lennem? – Aztán Maloryn állapodott meg a tekintete és elmosolyodott. – Ó igen. Hát ezért.

Gercuj_Bella P>!

[…] minél tovább halogatja az ember az álmai megvalósítását, annál kevesebb esélye lesz rá.

Amaryll87>!

Túl sokat fizetett a koktélruhájáért. Természetesen. De egy nőnek meg van engedve, hogy legyen néhány gyengéje, emlékeztette magát, miközben kisimította a keskeny szaténhajtókát. Ezen kívül a palakék jól megy a
szeméhez, és a szabás testhezálló vonalai a ruhát
összességében üzletasszonyhoz illővé és egyszersmind elegánssá teszik.

Amaryll87>!

– Nemcsak az a művész, ecsettel a kezében és az
elképzeléssel a fejében, aki a képet festi – idézte Flynnt Malory. – Azok is kellenek hozzá, akik nézik, és meglátják a hatalmát és a szépséget, az erőt és a szenvedélyt, akik életre keltik az ecsetvonásokat és színeket. Köszönöm.

noni55 P>!

Ha az emberek nem szeretnének vonzó dolgokat nézegetni, nem lenne művészet.

Kapcsolódó szócikkek: Michael Flynn Hennessy
Gercuj_Bella P>!

– Te vagy a kulcsom, Mal. Az egyetlen kulcs az összes zárhoz.

Gercuj_Bella P>!

– Miért van az, hogy a lányok a végén mindig lányokkal táncolnak? […]
– Igazából – mondta Dana, és elvett egy kisebb fürt zöld szőlőt – ez egyfajta társadalmi, szexuális rituálé. A nőstény előad, csábít és incselkedik, a hím pedig megfigyel, fantáziál és választ. Vagy kiválasztják.

Amaryll87>!

– Maga igazából nem utálja a kutyákat.
– Természetesen nem utálom a kutyákat. Szeretem őket.
– Félrebillentette a fejét, úgy vette szemügyre a szőrös fejet. – Azt hiszem, hogy ez nem kutya.
– Megesküdtek, hogy az, amikor elhoztam a
gyepmester-telepről.
– A gyepmestertelepről hozta el? – Malory szeme
ellágyult.
Aha, rés keletkezett a védelem falán. Flynn odalépett, hogy együtt tanulmányozhassák Moe-t.
– Sokkal kisebb volt akkoriban. Azért mentem oda, mert írni akartam a menhelyről, ő meg hát amúgy ugrándozva odajött hozzám, rám nézett, mintha azt mondaná, oké, alig vártam, hogy megjelenj, menjünk haza. El voltam veszve.

Gercuj_Bella P>!

Micsoda öröm, fedezte fel Malory, figyelni valakit, akit szeretünk, amint azt eszi, amit mi készítettünk. Micsoda öröm egy egyszerű ételt megosztani vele a konyhaasztalnál a nap végén.

Kulcs-trilógia sorozat · Összehasonlítás