Hátborzongató ​históriák 68 csillagozás

Nógrádi Gergely: Hátborzongató históriák

„…batyumban ott lapulnak a soha meg nem írt történetek. A történetek, amelyek közlésével várnom kellett. Talán, mert amikor újságíróként »találkoztam velük«, sokkoltak.
Bár, ha nagyon őszinte akarok lenni, ma, évek távolából is beleborzongok némelyikbe…”

Nógrádi Gergely tizenöt novellájának mindegyike olyan hátborzongató történet, amelyről szeretnénk hinni, hogy mese, és nem ilyenek vagyunk mi, emberek. Pedig de. Sőt…

Athenaeum, Budapest, 2015
Athenaeum, Budapest, 2015

Gyula_Böszörményi IP>!
Nógrádi Gergely: Hátborzongató históriák

Az a hátborzongató, hogy Gergőtől tudom: ezek tényleg megtörténtek. Remek, felkavaró kis kötet.

FataRana>!
Nógrádi Gergely: Hátborzongató históriák

Emlékszem, hogy elég lassan haladtam a könyvvel, de nem azért, mert nem tetszett volna, csak kicsit mást vártam a cím és a fülszöveg alapján, így egy időre félretettem. Mikor újra kézbe vettem, már gyorsan haladtam vele, mert tudtam mire számíthatok. Az első sztori tetszett talán a legjobban, hülyére röhögtem magam rajta. Aztán a többi már nem volt kacagtató, inkább szomorú vagy megdöbbentő. Egészen elképesztő sorsokról és életekről olvashatunk ebben a kötetben. Szívből ajánlom mindenkinek. Viszont azt jó előre leszögezni, hogy a cím félrevezető szerintem. (Ezért is adtam rá 4 csillagot.) Semmi hátborzongató nincs ebben, inkább tragikus, szomorú vagy épp az első rész esetében tragikomikus történekeket olvashatunk.

Bea_Könyvutca P>!
Nógrádi Gergely: Hátborzongató históriák

Amikor kíváncsiságból a kezembe vettem Nógrádi Gergely könyvét, – előzetes tájékozódás hiányában – a piros borítóról és a címről azt gondoltam, hogy valamiféle rémtörténeteket fogok olvasni. Nógrádi Gergely előszavánál már sejtettem, hogy talán tévedek, ettől engem sokkal jobban érdeklő dolgokról lesz szó.

Bővebben: http://konyvutca.blogspot.hu/2015/11/nogradi-gergely-ha…

Nógrádi Gergely: Hátborzongató históriák

Történetek a mindennapok emberiről, akik védtek, szerettek, vesztettek, vagy éppen nyertek.
Ez a tizenöt történet valóban hátborzongató volt. Voltak olyanok, amik szimplán csak annyira, mint a való életben a buta, kissé idegesítő személyek, de akadtak szép számmal azokból az emberekből is, akiket jobb lett volna, ha agyoncsap egy meteor. A „főszereplők” mindegyike hihetetlen karakter, pedig nagyon is valóságosak, mert állítólag a novellák igaz történet alapján íródtak.
Gondolatébresztő, és egyben elszomorító történetek voltak ezek, jobb az ilyeneket csak filmben látni, vagy még ott sem. Mégis, ajánlanám ezt a könyvet, mert egy apró ablak a világra, ami hiába bővelkedik sorscsapásokban, akkor is tanulhatunk belőle valamicskét.

Dephi>!
Nógrádi Gergely: Hátborzongató históriák

Nagyon tanulságos, megrendítő novellás kötet. Sajnálom, hogy ilyen alacsony az olvasottsága molyon. Nagy kár kihagyni ezt a könyvet. Bár rövid, de igazán sok mondanivalója van.
Ami elrettentő, hogy a történetek mind valósak.
Ritka, hogy egy könyvtől borsózik a bőröm… de ez olyan volt!

szmelus P>!
Nógrádi Gergely: Hátborzongató históriák

Szeretem az igaz történeteket. Egy kedves molytól kaptam. Annyira nem lepődtem meg az emberi sorsokon, történeteken, mert sajnos mindenhol jelen vannak. A könyv maga lepett meg, könnyen és gyorsan olvasható novellák.Sokkal véresebbre számítottam a cím alapján. Mennyire meg tudnak változni az emberek egy döntés egy mondat miatt. Néha sajnos túl komolyan veszik, néha azt hiszik egyesek mindent megtehetnek mert olyan pozicióban, helyzetben vannak. Mások meg nem látják a kiutat. Volt akit sajnáltam, volt akit nem bírtam. Az első mennyire igaz. Az utolsót még én is láttam a Tv-ben. Igaz történetek, igazi emberekről.

Lori_ P>!
Nógrádi Gergely: Hátborzongató históriák

Nagyon tetszett! Minden történet megfogott valamiért. Tényleg volt valami hátborzongató minden egyes novellában. Az csak hab a tortán, hogy a Líra nyári könyvakciójában vettem 300 forintért. Így utólag többet is kiadtam volna érte! Ajánlom!

KiSzil>!
Nógrádi Gergely: Hátborzongató históriák

Inkább szomorúak voltak ezek a történetek, mint hátborzongatók. Ha pedig tényleg megtörtént mind, akkor még inkább. Borzongásra számítottam, amit ugyan nem kaptam meg, de érdekes olvasmány volt. Egy-két történet lehetett volna hosszabb, mint például a balerina története, megérdemelt volna még pár sort. A Szendvicsgyáros története még szórakoztató is lehetett volna, ha nem tükrözte volna ilyen jól a valóságot.

Hiranneth>!
Nógrádi Gergely: Hátborzongató históriák

A novelláknál mindig az a bajom, hogy mire igazán beleélném magam a történetbe, már vége is. Nagyon jónak kell lennie ahhoz, hogy ilyen rövid idő alatt mély nyomott hagyjon bennem. Persze, van amikor ez sikerül.
Ezen 15 történet közül is volt olyan, ami megfogott, és persze volt olyan is, ami nem. Ha ezek mind igaz történetek, akkor elszomorító, hogy milyenek tudunk mi lenni az embertársainkkal.

Riszperidon>!

Az ember legveszélyesebb ellensége a tudatlanság.

195. oldal - Berci

Annie04>!

Attól nem leszünk jók, hogy mások még nálunk is rosszabbak.

victoria_m997>!

Az emberek buták. Azt hiszik, hogy az életben a halál a legrosszabb dolog.

56. oldal, A hattyú halála (2015, Athenaeum)

Kapcsolódó szócikkek: élet · halál
Annie04>!

Az életnek vannak sötét napjai. Általában ezekkel fizetünk a jó napokért. A halálunk napja is egy ilyen sötét nap. Mégis, kockáztatnunk kell az örömért, a boldogságért, a gyönyörűségekért. Másképp mi értelme az egésznek?
Lehet kockázat meg izgalom nélkül élni. Csak minek?

Riszperidon>!

A világot becsaphatja bármely mészáros, kit anya szült. De a saját anyját soha.

189. oldal - A Cs. lányok

victoria_m997>!

A félelem forrása ugyanis a jövőben van, s aki megszabadul a jövőtől annak nincs félnivalója.

169. oldal, Her Müller halálnovellája (2015, Athenaeum)

victoria_m997>!

Attól nem leszünk jók, hogy mások még nálunk is rosszabbak.

97. oldal, Az újlipótvárosi Lucifer (2015, Athenaeum)

BMKata >!

Mióta magam is apa vagyok, tudom, hogy gyermekeink mélyen hisznek a jóságunkban. Úgy gondolják, szüleik tisztességes és becsületes emberek, és álmukban sem gondolnák, milyen súlyos vétkek száradhatnak a lelkükön.

Annie04>!

Vége hát. Szeretett, remélt, szenvedett, elmúlt. Ilyen az élet. És ennyi.