Hecseki ​és a kedves betörők 33 csillagozás

Nógrádi Gábor: Hecseki és a kedves betörők Nógrádi Gábor: Hecseki és a kedves betörők Nógrádi Gábor: Hecseki és a kedves betörők Nógrádi Gábor: Hecseki és a kedves betörők

Ennek az izgalmas és mulatságos könyvnek a főhőse régi ismerősünk Hecseki Boldizsár. A gyermeklelkű és játékos kedvű nyomozó, aki a Hecseki és a gyermekrablók című történetben csodálatos leleménnyel és furfanggal egyesített egy szétszakadt családot, most újabb bűnügyben nyomoz. E könyv „kedves betörőit” is azonnal leleplezhetné, de jó szíve arra készteti, próbálja meg kinyomozni, vajon mi késztette a bolondos nagymamát és unokáit arra, hogy veszélyes kalandokba bocsátkozzanak. Nincs könnyű dolga, hiszen a gyerekek őt is betörőnek nézik, dehát Hecseki Boldizsár már megszokta az ilyesmit. A szerző előző könyvében is akadt félreértés, Hecsekit mégis a szívükbe fogadták a gyermekszereplők és gyermekolvasók egyaránt.

Eredeti megjelenés éve: 1987

Móra, Budapest, 2015
Móra, Budapest, 2008
PressKontakt, Budapest, 1995

csillagka>!
Nógrádi Gábor: Hecseki és a kedves betörők

Ez kész :) nem is tudom mit mondjak, ha az egész év ilyen lesz akkor decemberben mehetek sérvműtétre, mert a nagy röhögéstől megszakad a hasfalam. Rejtő elbujdosott volna bánatában ha ezt kézbe veszi.
A könyvet a Nagykönyv szerzők további megismerésének céljából vettem kézbe (bevallom a szerzőből nem sok élményem marad a Petepite utána, lerágott csontnak és kötelező körnek tartottam ahogyan itt se vártam többet ) hogy ilyet is tud az álmaimban se fordult meg a fejemben. Van benne minden, rabló, pandúr, lovi örült és kicsit dinoszauruszra hajazó jóságos nagymama, és még sok karakter akik lemásznak a lapokról és egy eredeti Chaplin fimet adnak elő (néhol még a zongora kíséretet is hallottam a fejemben)
Köszönöm az élményt, kicsiknek és nagyoknak akik még ma nem szeretnének felnőni, tökéletes olvasmány.

Nógrádi Gábor: Hecseki és a kedves betörők

Igazi delfinkönyv lenne, ha lett volna még a sorozat… vagy valami ilyesmi.
Ezt a krimit a bennem élő gyerek pontozta, az amelyik átérzi és érti is Fabuláék élethelyzetét, aki még emlékszik a nyolcvanas évek mindenható portásaira… aki tud neveti a könyv burleszk határát súroló jelenetein… és aki Máté Erzsinek, vagy Tábori Nórának hallja a nagymamát…

A felnőtt, aki meg vagyok, azért tudja megbocsájtani Hecseki balfékségeit, meg a mű burleszkbe hajló (mondhatni néha idiotisztikusnak) tűnő jeleneteit. Mert az alaptörténet nem is tűnik olyan légből kapottnak…

Az thiszem a hazai gyerekirodalom kapcsán azt mondhatjuk, hogy tökéletesen illeszkedik az olyan művekhez, mint a Keménykalap, vagy a Szeleburdi család… és azokat meg szeressem.

A mínusz fél csillag, hogy nem tud a képzeletem a Kotai-Hecsekivel szakítani… és az fáj.

Móra, Budapest, 1987
230 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631153118 · Illusztrálta: Tettamanti Béla
Ács_Milán>!
Nógrádi Gábor: Hecseki és a kedves betörők

Habár nem én vagyok ennek a regénynek a célközönsége, de határozottan állíthatom, hogy felnőttként is szórakoztató és teljes mértékben élvezhető volt.
Kellőképpen vicces és humoros olvasmány, sokszor mosolyra húzódott a szám olvasás közben.
A humor mellett kellőképpen izgalmas és fordulatos volt a történet.
Nem is értem, hogy hogyan nem találkoztam ezzel a regénnyel gyermekkoromban? De szokták mondani: Jobb később, mint soha.

Leda_Ingi>!
Nógrádi Gábor: Hecseki és a kedves betörők

Rablóktól rabolni nemes cél érdekében, mindezt egy bolondos nagyi segítségével. Mulatságos, izgalmas ifjúsági regény, amely komoly családi problémákat feszeget.
Hatalmas élmény volt, imádtam olvasni! Megy a kedvencek közé!
Végig szórakoztam rajta, még többet, mint a Rejtő könyveken. Könnyfakasztó a humora, tele komikus helyzetekkel, meglepő fordulatokkal.
Ajánlom mindenkinek, aki szereti a kalandokat és legfőképpen szeret nevetni.

Doro>!
Nógrádi Gábor: Hecseki és a kedves betörők

Hogy én ezt hogy szerettem gyerekkoromban! A dugó, az „én callok, te callsz, ő call” és az „oly jól csúszik a banánhéj” azóta is megmaradt. Zseniális!
Nemrég megtaláltam szüleim költözködésekor. Izibe fel is vettem a várólistára, aztán izibe el is olvastam :-)

Erika_Bogár IP>!
Nógrádi Gábor: Hecseki és a kedves betörők

A Gyerekrablás a Palánk utcában gyerekkori olvasmányom volt, az 1986-os kiadás van meg, még az ütött kopott filmes borító is rajta van, a filmet is láttam. Mindegyikről halvány, de jó emlékeim vannak.Ezzel a könyvvel azonban borzasztóan kínlódtam az elején, sehogy se jött át a humor… Aztán nem tudom, hogy én szoktam-e meg a stílust vagy az író talált rá a hangjára, de határozottan érdekelni kezdett az egyre szimpatikusabb szereplőgárda története, amiről mivel bűnügyről szól, nem írnék többet, az esetleges spoilerek miatt. :)

Veron P>!
Nógrádi Gábor: Hecseki és a kedves betörők

Gyerekkoromban ez volt az egyik kedvencem tőle:) Humoros, és egyéni látásmóddal ír a gyerekekről…

Eta IP>!
Nógrádi Gábor: Hecseki és a kedves betörők

Nagyon humoros és nagyon lényeglátó. Gyerekkorom egyik fő kedvence.

regulat>!

– A te öcséd – suttogta a másik. – Én nem tudtam, hogy ennyire hülye.
– Eddig én se.

regulat>!

Gyerekrablás a Palánk utcában – jutott eszébe a film, amelynek főhőse, Lajcsi, egy efféle padláson bujkált.

regulat>!

Az alkohol az egércincogást is zenévé varázsolja.

Aligabacs>!

Bizony, Marci nem a helyesírás világbajnoka volt.
Első osztályban a tanító néni azt mondta, hogy a száll
szó két l-lel írandó, mert a madárnak két szárnya van.
„Igen? – kérdezte Marci. – És akkor a lovat négy l be-
tűvel kell írni?”

regulat>!

A betörő óvatosan becsukta maga mögött a szoba ajtaját.

Aligabacs>!

– Figyelj ide, Öcsi! – szólította meg a nagymama a simléderest a hivatalos személyeket megillető hanghordozással.

– Az emberi lélek bonyolult, nagymama – mondta a
kilencéves. – Nagyon bonyolult.
– Igen – bólogatott az öregasszony, és lenyalta az ujjait. – És a nagyon hülye ember lelke az még bonyolultabb, mint az egyszerű ember lelke, nem?
– De bizony – mondta Marci. – Ezt jól látod.

Kapcsolódó szócikkek: hülyeség
regulat>!

Átlátszó trükk ez, uram! Tudja, minek adták már ki magukat az emberek, csak hogy bejussanak? Nem rendőrnek! Annál az emberek sokkal okosabbak, hogy ilyen átlátszó mesével jöjjenek.

Melodía >!

– Hozzanak egy doboz bonbont!
– Igenis! – indult a szőke bajszú az ajtó felé, de hirtelen megállt, és tétován megfordult.
– Mit hozzak, százados úr? Bombát?
– Itt mindenki süket? Bonbont!!! Egy doboz desszertet! Csokoládét!