!

Hogyan neveljünk? 49 csillagozás

Nógrádi Gábor – Cakó Ferenc: Hogyan neveljünk? Nógrádi Gábor – Cakó Ferenc: Hogyan neveljünk? Nógrádi Gábor – Cakó Ferenc: Hogyan neveljünk?
Amazon

Akarod tudni, hogyan kell megnevelni a játszótársadat, a padszomszédot, a macskát és a szerelmünk mamáját? Tudod-e, hogyan nevelhetjük le magunkat az orrturkálásról, a kézizzadásról, a falánkságról, a tévénézésről, a félelemről és a csúnya beszédről? Szeretnél a tacskóból vérebet, magadból pedig kitűnő tanulót faragni? Vagy talán a családodat akarod átnevelni: a testvéredet, a nagybácsidat, a nagymamát? Semmi akadálya. Csupán a könyvben található hatvanöt vidám írást kell elolvasnod, és már hozzá is foghatsz a neveléshez. Vagy a nevetéshez.

Eredeti megjelenés éve: 1995

800 Ft Eladó
pusztacity könyve

sassenach
Nógrádi Gábor – Cakó Ferenc: Hogyan neveljünk?

Kisiskolás koromban olvastam. Emlékszem, sokat nevettem rajta. :)

wallery
Nógrádi Gábor – Cakó Ferenc: Hogyan neveljünk?

Már többször volt a kezembe, s többször feldolgoztuk a gyerkőcökkel, mégis mindig a kezembe akad. Elsősorban azért, mert imádom a kisebb reakciót a legjobb történetekkel kapcsolatban, azt pedig még jobban, mikor meghallgatom az ő kis kitalált szösszenetüket :)

krisztina0419
Nógrádi Gábor – Cakó Ferenc: Hogyan neveljünk?

Nagyon könnyű vele végezni, és nagyon mulatságos az egész könyvecske. A nevetés garantált ennél a könyvél, és a folyatásnál. A gyermeki és felnőtt hibákat ötvözi humoros formában, és mint egy torz tükör tart elénk, ezzel késztetve minket a nevetésre. Bevallom a folytatást jobban szeretem, de ez is megérdemli a csillagos 5-öst!

rockdoki
Nógrádi Gábor – Cakó Ferenc: Hogyan neveljünk?

Imádnivaló, vicces kis történetek, amit érdemes előkapni, ha egy rövidke felüdülésre vágyunk a morcos világban. Hangsúlyozom: rövidke. Mindig csak egyet-egyet, esetleg kettőt. Többnyire ugyanarra a sémára épül minden rész, és ömlesztve, ahogy én is olvastam, eléggé kiszámítható, és elveszti a varázsát. Legközelebb figyelmesebb leszek, és csak lépésről-lépésre haladok:)

+++
Ardid
Nógrádi Gábor – Cakó Ferenc: Hogyan neveljünk?

Kicsiknek, nagyoknak egyaránt nagyon szórakoztató. Nálunk együtt szokott rajta nevetni az egész család!

Marsie

…megkérjük a kistestvérünket például arra, hogy ne vegyen mindent a szájába.
Javaslatok:
1. Egyszerű módszer: Pötyike, kérlek ne vedd a szádba a macskát!
2. Bővített módszer: Pötyike, kérlek, ne vedd a szádba a macskát, mert piszkos és meg fogsz fulladni!
3. Agresszív mógszer: Pötyike, kérlek, ne vedd a szádba a macskát, mert úgy fejbe kólintalak, hogy arról koldulsz!
A fent említett pedagógiai célzatú mondatok egyike sem vezetett még célra a világtörténelem során.

Hogyan neveljük a kistestvérünket?

Marsie

…arra gondolunk, hogy a barátunk azért késik, mert talán jeges az út ilyenkor júniusban, vagy sok időbe került egy vak embert átkísérni az úton, aki nem akart átmenni. (…) Reméljük, nem arról van szó, hogy nem jön, csak a fejére esett egy tégla, vagy földrengés van az utcájukban. Végül is ez megbocsátható…

Hogyan neveljük magunkat pontosságra?

Bogi__

Fontos,hogy a gyerekek moziba,színházba,meg popkoncertekre járjanak,mert nekik még tanulni kell,meg szükségük van barátokra is.
A szülők azonban már nyugodtan otthon maradhatnak,hiszen mindent tudnak,és barátaik is voltak,amíg el nem üldöztük őket,hogy ne minket zabáljanak ki a vagyonunkból.
Ha mégis szórakozni szeretnének,nézegessenek minket.A gyerek a szülő számára a legnagyobb öröm.

Hogyan neveljük takarékosságra a családot?

Marsie

A répaegyelék a legtáplálóbb ételek egyike. Ecetes vízbe áztatott répát hirtelen leforrázunk és a turmixgépben összekeverjük tormával és férges almával. A férges alma azért fontos, mert az egészséges étkezés szerint a féreg finnyás állat. Ha beleeszi magát egy almába, az az alma biztosan jó volt. A répaegyelék elfogyasztása után hányni kell, mert az segíti az emésztést.

Hogyan neveljük a családunkat egészséges táplálkozásra?

pet_ra

Sajnos a szülők nevelése nem olyan egyszerű, mint a kutyáké, a macskáké, vagy a csótányoké.

Ha tetszett ez a könyv, akkor ezeket is olvasd el