Rurouni ​Kenshin 1. (angol) (Rurouni Kenshin 1.) 9 csillagozás

Nobuhiro Watsuki: Rurouni Kenshin 1. (angol) Nobuhiro Watsuki: Rurouni Kenshin 1. (angol)

140 years ago in Kyoto, with he coming of the American 'Black Ships,' there arose a warrior who, felling men with his bloodstained blade, gained the name Hitokiri, man slayer! His killer blade helped close the turbulent Bakumatsu era and slashed open the progressive age known as Meiji. Then he vanished, and with the flow of years, became legend.

Gollancz, London, 2006
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780575078277 · Fordította: Gerard Jones
VIZ Media, San Francisco, 2003
208 oldal · ISBN: 9781591162209 · Fordította: Kenichiro Yagi

Nikolett0907 P>!
Nobuhiro Watsuki: Rurouni Kenshin 1. (angol)

Megdöbbentően jó volt, igaz, amikor először meséltek róla kicsit kétkedve fogadtam.
A karakterek izgalmasak, de végig olyan érzésem volt, hogy valamiről nem tudok és itt nem az alapvetően előforduló kérdésekre gondolok. Végig hiányérzetem volt, pedig ez egy kezdő kötet. De természetesen nem von le semmit az olvasási értékelésemből, mert nem a kötet tehet róla.
Nagyon jó alapot kaptam, ezért várom a következő részét.

Gollancz, London, 2006
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9780575078277 · Fordította: Gerard Jones
szcsigusz P>!
Nobuhiro Watsuki: Rurouni Kenshin 1. (angol)

Áldom a Mangaplust, amiért mindig találok rajta valami jó mangát. Néhány mangát itt követek hétről hétre, illetve párat itt fedeztem fel. Utóbbiak közé tartozik az Assassination Classroom off, a Ron Kamonohashi: Deranged Detective off, a Diamond in the Rough off, és most már a Rurouni Kenshin is. Mind a négy mangát bátran ajánlom mindenkinek. :)
Most hogy már eleget méltattam a Mangaplust, lehet, hogy az olvasmányról is beszélni kéne!

Szerintem jó kezdés ez. Kenshin nagyon szimpatikus főszereplő, közvetlen, mégis titokzatos, nem használja alantas dolgokra a tudását. Emellett azonban nagyon gyerekes is, viszont nem lehet nem szeretni őt. A szemeit is imádom: egyszer úgy néznek ki mint egy ártalmatlan kiscicáé, de ha meg kell védeni valakit, akkor rögtön vadászó nagymacskához illő szemek lesznek belőlük. A komikumához hozzátartozik a meglepettségtől kidülledt szemek és az 'Oro?' kifejezés, ami a védjegye már most; ha meglátom ezt a kombót nem bírom ki hogy ne mosolyodjak el.

Kaoru még nem tudott közel kerülni hozzám, egyenlőre kicsit Sakurát látom benne, nem tehetek róla, ezen kívül Yahikoval is hasonló a helyzet, mert ő még annyit sem szerepel mint Kaoru. Én remélem, hogy tényleg megszeretem őket, és hogy csak egy kis idő kell ehhez. Sanosukéhez azonban nem kellett egy szempillantásnyi idő sem, tudtam, hogy csípni fogom ezt az őrült srácot. :)

A mangaka rajzstílusa is tetszik. Az első néhány színes oldalért meg egyenesen odavoltam. Kenshin hajszíne volt a csodálatom egyik tárgya, a másik meg az, hogy konrétan csak a piros, a fehér, a fekete, és a barna színek domináltak, de olyan jól használta őket, hogy a többi nem is hiányzott.

Elég sokat áradoztam, de egy valamit nem hagyhatok ki. Annyira imádom, hogy Kenshin egy valós személyről lett mintázva, és hogy a valódi történelmet belevitték a sztoriba, ugyanis a manga a Meiji-korban játszódik 11 évvel a Meiji-restauráció után. És mivel a Gintama a kedvenc animém, nem hagyhatom ki. Végig az járt a fejemben, hogy Himura Kenshin és Sakata Gintoki karaktere hasonló, annyi kivétellel, hogy Gintoki lusta mint az állat. :D A másik észrevétel, hogy bizonyos szempontból a két sztori egymásnak az ellentétei, ugyanis a Gintama pont a restaurációt megelőzően játszódik az Edo-kor utolsó időszakában Amantoknak nevezett ufókkal megspékelve spoiler, ahol a shoguné a hatalom, illetve a Gintamában központi szereplők a Shinsengumi tagjai is, akik közül több szereplő valójában létezett off, sőt abban a pozícióban is voltak mint az animében. Remélem visszaemlékezésben a Shinsengumi is megjelenik majd Kenshinéknél is off. :)

Kicsit elszaladt velem a ló, de ez is csak azt jelzi, hogy rögtön megnyert magának az első kötet, remélhetőleg a többi is ugyanezt teszi majd. ^^

Janus>!
Nobuhiro Watsuki: Rurouni Kenshin 1. (angol)

Annak ellenére, hogy én nagyon fontosnak tartom az értékelés megírását (ezért is van az, hogy mind könyvekről, mint filmekről csak azután írok értékelést, hogy jól átgondoltam, és soha nem Molyon vagy Snitten kezdem el írni, hanem egy Jegyzettömbben), mangakötetekről mindig is nehéz volt írnom. Ennek a legfőbb oka az, hogy egy mangakötetben sok cselekmény nem lesz. Alig kétszáz oldalnyi képregény, általában egy sztorinak egy kis szeletét kapom meg. Egy kétszáz oldalas manga milliónyiszor kevesebbet mesél el egy kétszáz oldalas regénynél… mivel az egyik regény, a másik képregény, ezt nem tudom hova magyarázni.
De azért a kedvenc mangasorozatom, a Rurouni Kenshin első kötetéhez írok egy összeszedettebb értékelést. Bár ez is rögtönzött valami lesz.
És továbbra is imádom. Bár az angoltudásomat rendesen megdolgoztatta (a helytelen mondatszerkezetek meg főleg… nem tudom, hogy ezek komoly nyelvtani hibák voltak, vagy csak a beszélt nyelvben így fejezik ki magukat, és én erről nem tudok… valamelyik a kettő közül.)
Kenshin története akkor talált rám, amikor kilenc éves koromban éppen bele voltam esve életem első animéjébe, a Narutoba.
A Központi Könyvtárban voltam, és fullrandom megláttam a polcon a Narutot. Mondanom sem kell, hogy kivettem azonnal az első két kötetét, és jött vele a Rurouni Kenshin is, hiszen hasonló borító, hasonló kötés, és mind a kettőt a szokottól eltérően, jobbról balra kell olvasni, tehát csak jó lehet.
És az is, máig a kedvenc mangám, mint mondottam volt.
Az alapsztorija is irdatlan ütős, és egyes storyline-jai tényleg a pofátlanul zseniális kategóriába esnek, bár egy első kötetről beszélvén, ebben ez még annyira nem tűnik ki.
Ennek ellenére, még úgy is, hogy semmi különleges nincs ebben a könyvben (rémsemmilyen főgonosz, és a legtöbb szereplőt éppen csak bevezeti), ez a kötet sokat jelent nekem.
Nem tudom, hogy ez vagy a Naruto volt-e az első mangám (mint mondtam, egyszerre vettem ki őket… nincsenek emlékeim, hogy melyiket olvastam hamarabb, de tekintve, hogy nagy Naruto-őrületben voltam, szinte biztos, hogy azt), de az biztos, hogy mély nyomott hagyott bennem.
És vannak dolgok, amiket nem szeretek a Kenshinben. Például a túlzásokat (azokat nagyon nem), és a fizika szabályait áthágó harcokat (nem mintha nagy fizikus lennék).
De vannak dolgok, amiket imádok benne. Mondjuk a karaktereket. Kaoru semmivel sem hasznosabb, mint a többi női shounen karakter, de sokkal kedvelhetőbb mondjuk egy Sakuránál, ha már az imént a Narutot említettem.
Yahiko is nagyon jó karakter. A Narutoban is kapunk ilyen karaktert (Konohamaru, hogy herélnélek ki), de Yahiko ezerszer kedvelhetőbb nála. Van mélysége, és van háttere. Nem csak egy hullairritáló kölyök, aki „erős akar lenni”.
A két csúcs pedig Kenshin és Sano. Egyértelműen.
Az első fejezet máig az egyik, ha nem a legjobb manga első fejezet, amit olvastam. Irdatlan jól bevezet a sztoriba, és megalapozza a Kenshin hangulatot.

Hm. Annyit beszéltem ennél a Kenshin-értékelésnél a Narutoról, hogy kedvem lett rá. Nem baj, a Naruto Shippuden 30.részénél elakadtam, úgyhogy ha befejeztem a Little Busters-t, akkor szerintem nekiállok az animének (500 részes az a tetves sorozat. Miért?)

Dia9117>!
Nobuhiro Watsuki: Rurouni Kenshin 1. (angol)

Elképesztően sok minden tetszett ebben a történetben. Kicsit magához tér náthától kába agyam és bővebben is írok majd róla.
Bővebben:

Lynn>!
Nobuhiro Watsuki: Rurouni Kenshin 1. (angol)

Bő egy hónap alatt csak sikerült kivégeznem.
Nem mondom, hogy nagy rajongó lettem, de érdekes volt. Azt hiszem, ismernem kéne egy csomó mindent, ami nélkül nem élvezhető maradéktalanul az a viág, amit megmutat. A történet folytatására mindenesetre kíváncsi vagyok.

VIZ Media, San Francisco, 2003
208 oldal · ISBN: 9781591162209 · Fordította: Kenichiro Yagi
Ayamenohana>!
Nobuhiro Watsuki: Rurouni Kenshin 1. (angol)

Izgalmas és vicces; a mangaka tökéletesen ötvözte itt a harcos mangát a humorossal. Kaoru, mint hősnő, szimpatikus – a jelleme kissé fiús, azaz igazi kardforgató, de pont attól megnyerő. Persze Kenshin viszi a pálmát; aranyos, ahogy adja az együgyűt, közben pedig hihetetlenül hatalmas erő birtokosa. A történet viszont akkor kezd kerek lenni, amikor a „csapatuk” másik két tagja is felbukkan, azaz Yahiko és Sagara. Most már csak az ellenségnek kell felütnie fejét.
Amúgy az meglepett, hogy Kenshin karaktere egy valós személyen alapszik; ezt eddig nem is sejtettem.

Fyndra>!

A sword is a weapon. Whatever pretty names you give it, swordsmanship is a way to kill.

Fyndra>!

Democratic rights deserve support. But you need to straighten yourselves out before you straighten out the government.

Fyndra>!

It was to create a world of peace… not to win positions or power… that we raised our swords and killed. If we forget that, we are no revolutionaries after all.

Fyndra>!

Aren't the defenders of human rights supposed to protect the weak? Or are the rights you speak of… The rights to get drunk and violent? […] I don't like those who pick on the weak. Especially those who bark out pretty words like freedom, justice, and equality. Nothing sickens me like a hypocrite!

Fyndra>!

I believe that all revolutionary warriors are hypocrites…In the name of justice changing the world in ways that benefit them… And getting rid of those in the way. Even if that means twisting and hiding the truth. This „equality” they talk about is all a lie.

Fyndra>!

A true fight isn't like a sword duel. The better swordsman doesn't always win. The winner is the one who remains standing!

Fyndra>!

Just being a „hitokiri”… Doesn't mean this one enjoys killing people.

Fyndra>!

If you think you'll be fine somehow because you're of samurai descent, then you're wrong. This new world of ours is all about money. Pride isn't worth anything. When samurai hang onto their pride, it only pulls them down deeper. The brothels are overflowing with the wives and daughters of „proud” samurai. And whenever a gang of bandits is caught you know who they were in former life. It's pitiful.

Fyndra>!

I want to be strong. So strong I won't need your help… Strong enough to defend my father and mother's pride on my own…

Fyndra>!

No matter how sincerely you try… There are times when your thoughts just don't reach the student.

Rurouni Kenshin sorozat · Összehasonlítás