A ​sötétség gyermekei 12 csillagozás

Nigel D. Findley: A sötétség gyermekei

A viszályok dúlta Démoni Sík lényei közül csak a legravaszabbak, a legkíméletlenebbek reménykedhetnek a túlélésben, s mikor egy számkivetett szörnyeteg faja ősi törvényeit semmibe véve úgy dönt, az Anyaggi Síkok egyikére teszi át székhelyét, a rettegés ideje köszönt a világ lakóira.
A démon gyilkos viszályt szít, hogy hatalmát kárhozott lelkek sokaságával növelje meg – és tervét nem keresztezheti más, mint a nő, akit emberi testet öltve párjául válsztott…

Valhalla Páholy, Kaposvár, 1993
304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639039322 · Fordította: Szántai Zsolt

rex501>!
Nigel D. Findley: A sötétség gyermekei

Kicsit sajnálom, hogy az ajánló (igen, nekem ez is) és az első pár oldal igencsak félrevezetőre sikerült. Pedig már nagyon beleéltem magam, hogy a démonok véres világáról és rivalizálásukról fog szólni. Ennek ellenére nagyon is tetszett a történet. Szerettem ahogy az író bemutatta, hogy hogyan próbálja meg a démon elcsábítani a falu jámbor lakóit. Ha lenne folytatása a könyvnek, egyből elolvasnám.

Noro P>!
Nigel D. Findley: A sötétség gyermekei

Az első néhány oldal roppant félrevezető: ez a könyv nem a démoni létsíkok harcairól szól. A történet egy valójában egy kis faluban játszódik, melyek lakóit egy alsóbbrendű pokolfajzat próbálja eltéríteni az igaz hittől.