Nyitott ​lélekkel 12 csillagozás

Imák egy varázslatosan jó életért
Nick Vujicic: Nyitott lélekkel

Nick ​Vujicic pontosan tudja, hogy nincs annál nagyobb áldás, mint ha valaki tudja, útján Isten kíséri, és tervei vannak vele. Ez akkor is reményt ad, ha már minden kilátástalannak tűnik. Nick karok és lábak nélkül született, átélte a kétségbeesés pokoli kínjait. Hitéből erőt merítve azonban legyőzte a zordon körülményeket, és túllendült fizikai korlátain. Megértette a szeretet teljességét, Isten végtelen erejét, mellyel minden egyes ember útját figyelemmel kíséri.

Nick most azt akarja, Te is tapasztald meg a mindenható remény és szeretet erejét, találd meg hétköznapjaidban forrását és merítkezz meg benne. Ötven inspiráló példázata, rengeteg fájdalom árán szerzett bölcsessége a tanúbizonysága Isten hatalmának. A történetek Téged is segítenek, hogy erőt meríts belőlük, és arcod az Úr felé fordítsd. Ha küzdesz a hiteddel, a kapcsolataiddal, a munkáddal, ha eluralt a félelem, ha megromlott az egészséged, ha nem tudod értékelni magad, nem találod az egyensúlyt vagy kétségek… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

Nick Vujicic: Nyitott lélekkel Imák egy varázslatosan jó életért

Nagyon értékelem, hogy ilyen adottságokkal is ekkora hatalmas életerő van benne. Más kar és láb nélkül mély depresszióban keseregne de ő nem, megtalálta a maga életének az értelmét.Lelkesíti az embereket, példát mutat, előadásokat tart világszerte. És mindig van aki kiváncsi rá, meghallgatja. Szülei neveléséért is nagy tisztelet, hogy szakmát adtak neki, hagyták, támogatták, hogy képezze magát és könyvelővé váljon. Nyilván egyes tevékenységeit ki kell segíteni, de ki az az ember aki ne szorulna segítségre. Nála talán ami sokkoló, hogy maga a hétköznapi élet, az alap tevékenységek elvégzése is erőn felüli. Szerencsére a számítógép, mobiltelefon már sok olyan funkcióval rendelkezik mely segíti a fogyatékosokat.

PTJulia P>!

Nick Vujicic: Nyitott lélekkel Imák egy varázslatosan jó életért

Korábban olvastam már Nicktől az Élet korlátok nélkül című könyvet, és igen mély hatással volt rám (no meg persze ki ne ismerné őt? Én is láttam vele a mindennapjait bemutató videót). Ott részletesebben ki tud fejteni egy-egy gondolatot, például a kamaszkori válságát, öngyilkos gondolatait stb. Ez a kis kötet más műfaj: 50 db három-négy oldalas kis bátorítást tartalmaz. Nekem ez most kevés volt, többet általánosnak éreztem, inkább az említett személyes példák ragadtak meg (több emberről is ír, akik hatást gyakoroltak rá életpáldájukkal). Nick egyszerű, világos, érthető szavainak kontrasztja a fejezetek elején álló Károli-féle fordításból vett idézet, nem is értem, hogy miért pont ezt a kiadást választotta az egyébként nem kimondottan vallásos kiadó (lehet, hogy pont ezért).

HA86>!

Nick Vujicic: Nyitott lélekkel Imák egy varázslatosan jó életért

„Nyitott lélekkel és Isten segedelmével bármi lehetséges” – áll a borítón, és ha elolvassuk ennek a karok és lábak nélkül született, boldog és teljes életet élő, mélyen vallásos (!) férfinak a könyvét, ez egyszerűen igaznak tűnik. És talán igaz is, ki tudja?, az „apró betűs részeket” viszont olvassuk át jó alaposan, mert mint tudjuk, az ördög a részletekben lakozik. :)
… Persze, talán szentségtörés ördögöt emlegetni egy vallásos beütésű könyv kapcsán, mégsem árt tudni: a szerző azt a „bármit”, ami „lehetséges”, szűkre szabott keretek között képzeli el. Sok szenvedés, gyötrelem után jött rá: lelki békét és boldogságot csak alázatos, mások szolgálatára épített élet árán nyerhet. Tudásának, tapasztalatainak legjavát adja át ebben a kis könyvecskében, amelynek bibliai idézetekre épített fejezeteiből bárki erőt meríthet, aki nem a vonzás törvényében rejlő korlátlan lehetőségekről szóló, „csináld magad”-könyvet vár a szerzőtől.

U.i.: „nem hívőknél” lehetséges, hogy kicsapja a biztosítékot, … szóval csak óvatosan. :)

DCinti>!

Nick Vujicic: Nyitott lélekkel Imák egy varázslatosan jó életért

Mikor el kezdtem olvasni, nagyon magam alatt voltam. Ez a könyv pedig ott állt velem szemben, ahogy a könyvtárba léptem. ( a kedved könyvtárosok mindig összeválogatnak valami ellenállhatatlan ajánlós polcot, amiről nehéz nem lecsenni egy-egy könyvet.)
Szóval Nick pozitív gondolatai és életszemlélete kezdtek lelkileg feltölteni. De a kis kötet közepe fele már kezdtem picit megcsömörleni… Ezért a három csillag. Mindenesetre azért nem ment el a kedvem a könyveitől, mert ebben az emberben van valami varázslattos. Biztosan kézbe fogom venni a többi könyvét is a későbbiekben.

PTJulia P>!

Jézus, Isten fia sem járta egyedül a világot. Általában egy vagy több követője társaságában vándorolt. Te se érezd úgy, hogy egyedül kell járnod az utad. Segítséget kérni nem a gyengeség jele, hanem az erőé. Mindenkinek szüksége van egyfajta segítőre, akivel megoszthatja ötleteit, aki mindig őszinte tanáccsal látja el, bátorítja.

konyvolvaso>!

Adj többet, mint amennyit kapsz. Kérés nélkül is adj Akkor is oszd meg, amid van, ha nincs túl sok mindened. Boldogságod mások mosolyában keresd.

Petrasek>!

Az élet elől nem lehet elbújni. Úgyis kapni fogsz pofonokat.

konyvolvaso>!

Miközben egyes vezetők az „Oszd meg és uralkodj!” elvében hisznek, addig a valódi vezérek a közös célért munkálkodó emberek közösségének felépítését tartják a legfontosabbnak.

konyvolvaso>!

Mindenki ismer valakit, aki ismer valakit…

konyvolvaso>!

Talán nem te irányítod, hogy mi történik veled, azt viszont igenis te döntöd el, hogy miként reagálj a történésekre.