A ​gyöngyháború (Éghajó Akadémia 1.) 53 csillagozás

Nick James: A gyöngyháború

A felperzselt Föld utolsó reménységét a gyöngyök jelentik: apró, rejtélyes rögök a világűrből, amelyek egész városokat képesek ellátni energiával. Az értük folyó harc résztvevői az Éghajó Közösség – politikai disszidensek, akik hatalmas hajókon élnek a sztratoszférában – és az Egyesült Párt által vezetett korrupt felszíni kormány. Jesse Fisher, az Éghajó Akadémia legkevésbé ígéretes tanonca és Cassius Stevenson, egy fiatal felszíni ügynök útjai keresztezik egymást, amikor mindketten tiltott területre tévednek a gyöngyök utáni hajszában. Véletlen találkozásuk váratlan reakciót indít be bennük, és mindkét fiút elképesztő és veszélyes képességekkel ruház fel. Miközben a szemben álló hatalmak bármit megtennének,
hogy kihasználják ezeket az új erőket, Jesse és Cassius, mint üldözött és üldöző, az egykori Seattle romjaihoz tart, hogy megtudják az igazságot újonnan szerzett erejükről, múltjukról és a gyöngyök megdöbbentő titkáról.

Eredeti megjelenés éve: 2011

Főnix Könyvműhely, Hajdúböszörmény, 2012
264 oldal · ISBN: 9789637051401 · Fordította: Hudácskó Brigitta

Cassius Stevenson

Lisie87>!
Nick James: A gyöngyháború

Az olvasási maraton utolsó kötetének választottam ezt a könyvet rövidsége miatt. Sajnos ez a maraton rá is tette az olvasásaimra a bélyeget, mert ez a kényszer alatti teljesítés (1 nap alatt x oldal, és olvass! olvass! olvass! ) miatt inkább szenvedtem már, hogy „na még ennyi oldalt…” és ettől kevésbé élveztem a könyvet. Na először és utoljára! :)
Mindezek ellenére maga a történet, bár nem egyedi, az utóbbi években a csapból is a disztópiák folynak, mégis élvezhető és gördülékeny. Azt még pluszként megjegyezném, hogy jobban kedvelem az ifjúsági könyveket a YA-nál, mert itt még a gyerekek nem tinédzserek, hanem még inkább gyerekek, és nincsenek azok a nyavalygós problémáik, mint a YA-os fiataloknak! :D Itt a kis románc is cuki volt. És nem volt szerelmi háromszög! XD Sajnos Jesset a történet végére se sikerült megszeretnem, olyan kis esetlen és szerencsétlen maradt, Cassius legalább talpraesett és önálló volt, vele talán jobban szimpatizáltam. Maga a disztópikus világ, az Éghajó és a darabjai szakadt társadalom ötlete tetszett és jól kiépült a regényben. A vége, amikor kezd fény derülni az eseményekre picit meglepett, de mindenképpen pozitívan. Néhány dolgot a történet során előre megsejtettem,de a zárás meglepetésként ért. :)
Kíváncsi leszek a folytatásra, összességében jó olvasmány volt!

Aniza I>!
Nick James: A gyöngyháború

Érdekes, szórakoztató történet nem csak az ifjúsági rétegnek. Tetszett, hogy Jesse nem egy tökéletes karakter képét mutatja, hanem egy elesett, kicsit szerencsétlen, kétbalkezes személy, aki évek óta rajong egy lányért.
Avery nekem már a legelejétől kezdve nagyon gyanús volt, így nem lepődtem meg, mikor bevallotta, ki is ő valójában.
Voltak benne olyan csavarok, amikre előre lehetett számítani, viszont akadt olyan fordulat is, ami meglepett. Tetszik, amerre a történet levezetés elindult, kár, hogy nem tudom rögtön olvasni a folytatást. off

Roni_olvas>!
Nick James: A gyöngyháború

Annak ellenére, hogy nem teljesen olyan volt ez a történet, mint amilyet először vártam, kellemes csalódás volt. Sokkal összetettebb és komplettebb sztori ez, mint azt első olvasatra gondoljuk.
A világkidolgozása bravúros: nemcsak az adott helyszín 2090-es évekbeli állapotáról kapunk részletes és pontos képet, de tudjuk azt is, mi van a Föld többi részén, megismerjük az okokat és a korábbi történéseket. (Bár ne tudnánk, de sajnos mostanában egyre több az olyan történet, amelyek az emberek felelőtlenségéből indulnak ki és borzalmas jövőképeket tárnak elénk. Ugye Ti sem gondoljátok komolyan, hogy ez véletlen?)
A történet maga lendületes, fordulatokban, akció jelentekben gazdag, egy pillanatra sem hagy minket unatkozni, végig fenntartja a figyelmünket.
Sok helyen olvastam, hogy a szerelmi szál az olvasók többségének nem tetszett, feleslegesnek tartották. Igen, én is úgy gondolom, hogy enélkül is megállta volna a helyét a történet, mégis azt mondom: kellett ez bele! Nem a történet miatt, sokkal inkább az emberi oldala miatt. Azért, hogy tudjuk: a lepusztult, kiégett világban sem haltak ki és perzselődtek fel az emberi érzések, ugyanúgy létezik szerelem, ugyanúgy létezik barátság, bajtársiasság, testvéri szeretet. Minden baj és rossz dolog ellenére.
Ráadásul ne felejtsük el: ez egy ifjúsági regény, tehát mind történetében, mind karaktereiben a célzott korosztály igényeihez és érdeklődési köréhez kell, hogy alkalmazkodjon. És az mi más lenne, ha nem a fentebb felsorolt dolgok?

Dominik_Blasir>!
Nick James: A gyöngyháború

Kezdeném azzal, hogy engem is teljességgel megdöbbentett, de sikerült megszeretni ezt a regényt. Ez már csak azért is meglepő, mert az első oldalak nehézkes, esetlen stílusa után nem hittem volna, hogy bele tudok merülni a világába és megkedvelem a karaktereit, de mégis így történt.
Nem mintha az alapötlet olyan zseniális lenne, de az egyszerű disztópiában van legalább némi morális problémafelvetés, ráadásul meglepő módon egy összetettebb, kicsit komplexebb szituációba fut ki az egyébként izgalmas és gördülékeny történet. A két főszereplő fokozatosan egyre szimpatikusabbá válik, az eltérő mesélésmód biztosítja a kellő változatosságot, s reményeim szerint a trilógia folytatásában még jobban kibontja figurájukat – rájuk fér, és van bennük lehetőség.
Ha nem is hibátlan, de A gyöngyháború olyan ifjúsági regény, amit tényleg meg lehet kedvelni, s legfőképpen: szívesen ajánlana az ember fiataloknak, hátha őket is elvarázsolja ez a könnyed sci-fi történet.
Bővebben az ekultúrán.

Roszka>!
Nick James: A gyöngyháború

Remekül megírt könyv. Pörgős cselekmény, izgalmas sztori, fantasztikus, de érthető. Csak ajánlani tudom mindenkinek, aki kedveli ezt a műfajt!

Ancsúr>!
Nick James: A gyöngyháború

Egyszerűen imádtam ezt a gyöngyszemet! :) Talán most, életemben először volt úgy, hogy nem a szerelmi szálra voltam kíváncsi egy könyvben, hanem magára a cselekményre. Egy kicsit nekem elékeztetett a történet Superman életére. Tudjátok: Krypton, meteoreső, egy különleges képességű kryptonit gyerek, …stb. Jó, mondjuk jó pár dologban különbözött ez a könyv Superman életétől, de a lényeg megmaradt.
Ettől függetlenül viszont nagyon megszerettem az író eme művét. Tetszettek a karakterek. Főleg a két fiúé (milyen meglepő… :) ). Alig várom a folytatást, mert így nem lehet lezárni egy könyvet! Folytatááást!

vikiniki2 >!
Nick James: A gyöngyháború

Ötletes, izgalmas, megdöbbentő és gyönyörű.
Nagyon imádtam ezt a könyvet. A világ felépítése nagyon tetszett, egy kicsit a Trigun anime világára emlékeztetett. Jó ötlet volt a szerzőtől, hogy nem csak egy szemszöggel dolgozott. Az külön tetszett, hogy nem voltak tökéletesek a karakterek, sőt. :)

Anonim_Dreamer>!
Nick James: A gyöngyháború

Ezt a könyvet az 'Olvasni jó!' verseny keretében kaptam/vettem. Ha nincs ez a verseny, lehet, hogy nem is hallok róla, de így…
Az elejétől kezdve pörgött, és egyszerűen nem bírtam letenni. Amúgy is szeretem az ilyen „jövőbéli” könyveket, szóval előre tudtam, hogy szeretni fogom, de hogy ennyire…!
A karakterek jól kidolgozottak, az egész megteremtett világ irtóérdekes és egész végig alig várja az ember, hogy fény derüljön a titkokra.
A srácok közül én Jesse felé húzok. Kicsit esetlen, ennivaló, de mégis hatalmas erő lakozik benne. A lányok közül pedig Averyvel tudtam rögtön azonosulni :)
Nem tudok sok háttérinfót a könyvről, de remélem, lesz folytatása. Muszáj, hogy legyen!
Ebből több kell!

petrichor>!
Nick James: A gyöngyháború

Ez a könyv nagyon lehengerlő. Nagy fordulatok vannak benne, ráadásul nem a szerelem a fő cselekményszál, és ez nagyon tetszett. Mindkét fiút imádtam :) Alig várom a második részét!:)

abstractelf>!
Nick James: A gyöngyháború

Mielőtt bármi más mondanék: I ♥ Cassius. Nem gondoltam volna, hogy egy szereplő ennyire szimpatikus lehet nekem, de most találtam egy új nagy kedvencet.
A könyvről pedig – imádtam, annyira örülök, hogy olvashattam! Tetszett, hogy a történet mellett Nick James a világfelépítésre is kivételes figyelmet fordított.
Imádtam a nagyobb csavarokat, amelyek tényleg megleptek. Most igazán nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz a második részben.
Ami annyira nem lett a szívem közepe, az a romantika, amire nem lett volna szükség ebben a könyvben, s furcsa, de negatívumként lehetne értékelni.
Ennek ellenére fantasztikus olvasmány volt, s ha az élet nem szólt volna közbe, egy helyben kiolvastam volna. :)

Liliane P>!

– Nem voltam érzelgős. Ugyanúgy meg akartam nyerni azt a hülye játékot, mint bárki más.
– Igen? Én meg egy repülő kutyát akarok, ami visszafelé elugatja az ábécét. Vannak dolgok, amelyek nem válnak valóra, öcsi.

Cammie>!

– Azt hiszem, néhányan egyszerűen küzdelemre születtünk.
Az ajtó felé pillantok. Néhányan meg arra születtünk, hogy kihúzzunk ebből a teremből.

WildWorld>!

Ezek mindig aggódnak. Ha nem aggódnának, akkor amiatt is aggódnának, hogy nem aggódnak.

6. fejezet, 52. oldal

Liliane P>!

Cassius most először néz Evára.
– Biztosan te vagy a harmadik muskétás, mi? Sajnálom, hogy a csapattársaid cserbenhagytak, szépségem.
– Ha még egyszer szépségemnek szólítasz, letépem az arcod.
Ez Eva. Lehengerlően elbájoló.

WildWorld>!

A megtorlás nem igazán az én stílusom. De időnként tehetek kivételt.

11. fejezet, 84. oldal

WildWorld>!

Egy hihető hazugsághoz bizonyos szintű érzelem szükségeltetik.

35. fejezet, 181. oldal

Mentavirág>!

Madame elmosolyodott. – Tudod, sosem voltam nagyon vallásos, de amikor a kezemben tartok egy gyöngyöt, úgy érzem, nem vagyunk egyedül az univerzumban.

26. oldal, 3. fejezet

Mentavirág>!

Avery lekuporodik a folyosó szélén, háttal a csillagoknak. – Néha nem olyan rossz dolog az a szimpátia. A küldetések nem annyira egyszerűek, ha már az érzések is bejönnek a képbe. Higgy nekem.
Leülök mellé. – Ez mit akar jelenteni?
Vállat von. – Csak mondom. Az érzelmek veszélyeztetik az embert. Választanod kell az agyad és a szíved között. – Elmosolyodik. – Szerintem mindig a szívnek kellene nyernie.

71. oldal, 9. fejezet

WildWorld>!

Általában, ha Alkine kapitánnyal kell találkoznom, egy liter dezodort locsolok magamra előtte. Lehet, hogy úgy illatozom utána, mint egy virágoskert, de legalább a kapitány nem látja, milyen idegroncs vagyok.

4. fejezet, 37. oldal

Kapcsolódó szócikkek: dezodor
Cammie>!

– Na gyertek. – Bobby elindul az úton. – Majd én ügyelek rátok. Ne aggódjatok.
Mondja ezt egy gyerek törött nyílpuskával… Felsóhajtok.

Éghajó Akadémia sorozat · Összehasonlítás