Üzenet ​a palackban 181 csillagozás

Nicholas Sparks: Üzenet a palackban Nicholas Sparks: Üzenet a palackban Nicholas Sparks: Üzenet a palackban

Theresa Osborne tehetséges, fiatal újságírónő. Nemrégiben vált el, egyedül neveli kamaszodó fiát, Kevint. Barátokkal nyaral egy tengerparti üdülőhelyen, amikor szokásos reggeli futása közben egy palackra lesz figyelmes, melyet a tenger vetett ki a partra. A meleg nyári estén a palack azonban nem hajótörésről számol be, és nem is az volt a feladata, hogy – mint szokásos – a tenger áramlatairól szolgáltasson adatokat. Egy üzenetet rejtett, amely örökre megváltoztathatta volna két ember életét, akik különben nem is találkoztak volna. Theresa elolvassa a palackba zárt üzenetet, s kíváncsi lesz, vajon ki írhatta a gyönyörű szerelmes levelet egy bizonyos Catherine-nek. Találkozásuk szerelem első látásra, amit azonban beárnyékol Garett múlja és Theresa jelene, alakuló karrierje, amit nem akar feladni a férfi kedvéért…

Eredeti megjelenés éve: 1998

320 oldal · ISBN: 9789636438319 · Fordította: Sziklai Hella

szálloda

Gorkie P>!
Nicholas Sparks: Üzenet a palackban

Egy elvált, egyedülálló anya és egy megtört szívű özvegy férfi története.

Theresa a nyaralása során talál egy palackot, mely egy gyönyörű levelet rejt. A sorokból sugárzik a szerelem és a mély fájdalom. Miután még két levél nyomára bukkan, nem hagyja nyugodni az üzenetek írója. Végül nyomozásba kezd és rá is talál a palackok titkára. Arra viszont nem számít, hogy milyen fordulatokat vesz az élete.

Rá kellett jönnöm, hogy még mindig rettentően naiv vagyok Sparks könyveivel kapcsolatban és ezáltal, folyton nagy arcul csapások érnek. Pedig aztán már megtanulhattam volna az elolvasott történetei után… spoiler

Garrett a hibái ellenére is vagy talán azokkal együtt? belopta magát a szívembe, olyan jó lett volna többet is olvasni az életéről.
Ezzel szemben Theresa most nem lett a szívem csücske. Ő valahogy távol maradt tőlem és egyáltalán nem volt szimpatikus, ahogy a találkozásaikat szándékosan megszervezte, és elhallgatta az igazságot. Azt sem értettem, mit vár ilyen rövid ismeretség után. spoiler

A történet ettől függetlenül, tetszett. Egy kicsit lehetett volna hosszabb is, a múltról elbírt volna többet ez a könyv. A palackos szál nagyon jó volt, szerettem a búvárkodásról, vitorlázásról olvasni és Garrett felejthetetlenné vált számomra.

General Press, Budapest, 2017
Katica_98 P>!
Nicholas Sparks: Üzenet a palackban

Egy szép de egyben fájdalmas szerelmi történet. Az események sokszor a visszaemlékezés jegyében zajlanak.
Nicholas Sparks könyveiben már megszokott az hogy nulla perc alatt valakiből hős szerelmes lesz. Ezt többnyire furának találom, mert ezek a karakterek nem tizenéves tinédzserek. Nekem most is hihetetlen volt. Garrett off, mély lelki problémával küzd. Két nap után szerelmet vallott egy nőnek, akit akkor ismert meg.
Számomra nem volt hiteles ez a történet, és több helyen vontatottnak is éreztem. Megszokhattuk már hogy Nicholas Sparks könyveinek nem happy end a vége. Most sem volt ez másképp. Bár ezt nem hibának rovom fel, mert ez a való élet.

Porcsinrózsa>!
Nicholas Sparks: Üzenet a palackban

Fél csillagot levontam a csalódás miatt, amelyet a szomorú befejezés okozott. Pedig Sparks hozta a tőle megszokott szép romantikát, az igényes lélekrajzokat, szép tájleírásokat, és nem maradt el az alapos „környezettanulmány” sem. Vagyis minden együtt volt a jóra. De az is törvényszerű , ha egy párkapcsolatban ennyire nem hajlik egyik fél sem a kompromisszumra , akkor a szerelemnek , bármilyen intenzív is legyen , lehangoló a vége.
A történetnek olyan zárást kerekített az író , amellyel elvész minden remény. Utólag már hiábavaló minden okoskodás, a „mi lett volna , ha … ” kezdetű gondolatok , szépen megírt levelek. Mindig aktuális üzenete a regénynek , hogy az életünket addig kell jól csinálnunk , amíg tart. A szerelemben sincs helye az önzésnek , a társért kell élni, s a működő kapcsolat sok lemondással jár, hisz a cél a másik ember boldogítása , nem önmagunk kényelme , karrierje. Egy cseppet álomszerű ez a „mese” , ám igen tanulságos.

KBCsilla P>!
Nicholas Sparks: Üzenet a palackban

Azt hiszem, öregszem. gondolok itt arra, hogy el tud bűvölni egy romantikus történet.
Nem, azért a könyvet nem érzem csöpögősnek, végülis el sem sírtam magam, de azért mégis mélyen-mélyen átéltem, és közben is sokat gondolkodtam, vajon én hogyan élnék meg egy ilyen szerelmet.
Egy ilyen igazit, ilyen nagyot.
Theresa kicsit idegesítő volt, mindig rosszul döntött, és makacs személy volt, de azért nem utáltam.
Garrett szimpatikusabb volt, de azért nem ájultam el tőle.
Igazából maga a szerelem létezése, kézzelfoghatósága ragadott magához, valami olyan ez, mint amikor valakire azt mondják, hogy magába a szerelembe szerelmes.

Nefi>!
Nicholas Sparks: Üzenet a palackban

Nicholas Sparks számomra a régebbi regényeiben, könyveiben többet tudott adni, mint az újabbakban. A régieket nagyon szeretem. Tele van érzésekkel, félelemmel, bizonytalansággal és ezeket olyan szépen ki is tudja fejezni. Ezt a könyvét is nagyon szeretem. Filmben is többször láttam, jók voltak a színeszek is, de a könyv az kicsit mindig más, kicsit mindig szebb, kicsit többet ad. Ajánlom mindenkinek, aki akár filmben nézi meg, akár regényként olvassa el.

Bianka_Kincsei>!
Nicholas Sparks: Üzenet a palackban

Sok filmadaptációt láttam már Nicholas Sparks könyveiből és voltak amiket megszerettem. Egy dolog viszont mindegyik film esetében ugyanaz, mégpedig, hogy mindegyikhez kellett egy csomag zsepi.

A regény kiindulópontja az amikor egy elvált, újságírónő talál a parton egy palackban egy levelet. A férfi, aki írta elvesztette a feleségét és bánatában ír leveleket, amelyeket a palackba téve vízre is bocsált.

Az alapgondolat, a palackposta nekem nagyon tetszik. Ahogy a levél bármekkora távot megtehet és ahogy az író leírta már az előszóban, két palackot egy időben, egy helyről elindítva biztos, hogy nem fog ugyanarra a partra megérkezni.

A főszereplőnő nem nyerte el a tetszésemet, sok cselekedetével nem értettem egyet, sőt voltak furcsaságok is, aminél csak néztem, hogy mi van?!
Ahogy a vége sem tetszett. Persze, ha nem így ér véget, akkor nem is tipikus Nicholas Sparks regény lenne, de akkor is!

pasztornenagyeva>!
Nicholas Sparks: Üzenet a palackban

Nehéz bármit is mondani ez után a könyv után A sírás fojtogatja a torkomat. A második regényem az írótól. Azt gondoltam olyan nagyszerű kezdés után, hogy milyen szép romantikus sztorit kapok. Két megtört szívű ember sorsszerű találkozása volt ez. Theresa, a megcsalt, elvált asszony és Garret, az özvegyember megható egymásra találásáról, szerelméről szól a történet.Mind a két embernek meg kell küzdenie a múlt árnyaival, fel kell dolgozni az elvesztés fájdalmát. Nagyon megható történet. Nem is csodálom, hogy Nicholas Sparks könyveit filmre viszik. Azonosulni tud a szereplőivel, együtt érez velük.

KisCsikasz>!
Nicholas Sparks: Üzenet a palackban

Nagyon szép szerelmi történet, rengeteg érzelemmel. Időnként kicsit eluntam magam olvasás közben, mert cselekmény nem sok volt benne, ami lekötött volna. Bár imádtam olvasni a szerelmes leveleket és átérezni Garret vívódásait a múlt és a jelen között, kicsit vontatott volt nekem. Két 30-as éveiben járó fiatal, mégis a párbeszédeik nem éppen a korunk fiataljai, de hát érthető, más idők jártak még akkor, amikor íródott. Garret és Chaterine szerelme nagyon mély volt és Theresa is erre vágyott, de a múltat nem könnyű elengedni és egy ilyen veszteséget nem lehet könnyű feldolgozni. Azért örülök, hogy nem találtak meg minden palackba zárt üzenetet, ezzel is meghagyva a reményt, hogy némelyik még mindig ott kering a tengeren vagy elvitte a víz egészen Európáig.

KittyKaty>!
Nicholas Sparks: Üzenet a palackban

A mamámnál találtam meg ezt a könyvet, esténként (éjszakánként) ezt kellett olvasnom mert teljesen magával ragadott. Sokszor mosolyogtam rajta a végén pedig úgy sírtam, mint egy kisgyerek és nem értettem miért kellett így lenni-e. Másnap megnéztem a filmet, amit őszintén nem tudtam végig nézni mert nem tudta átadni a könyv varázsát.

Brigitta_Szöllősi>!

Köszönöm, hogy beléptél az életembe, és örömet szereztél nekem, köszönöm, hogy szerettél, és elfogadtad az én szeretetemet. Köszönöm az élményeket, az emlékeket, amelyeket életem végéig féltő gonddal megőrzök. És főleg köszönet illet, amiért megmutattad nekem, hogy eljön az idő, amikor elengedhetlek.

csilla0923>!

Itt vagyok, hogy szeresselek, hogy a karomban tartsalak, hogy megvédjelek. Itt vagyok, hogy tanuljak Tőled, és viszontszeress. Itt vagyok, mert itt a helyem.

Dorczy>!

Előfordulhat ugyanis, hogy sohasem tudjuk meg, mit hoz a jövő, és ez bizony még annál is rosszabb lenne, mint ha kiderülne, hogy már a legelején tévedtünk. Mert ha tévedünk, azért még élhetünk tovább anélkül, hogy tűnődve vissza kellene néznünk, vajon mi lett volna…

Bea_Reizer>!

Az nem lehet, hogy egyszer csak belépsz az életembe, fenekestül felforgatod, és aztán elmész.

Aby>!

„Ritka az őszinte szerelem, és egyedül ez ad az életnek igazi értelmet.”

Chi >!

Milyen lenne gondtalanul mászkálni a tengerparton? Milyen lenne minden nap visszavonulni valami csöndes helyre, távol a bostoni mindennapok zsivajától, és csak az életnek örülni?

Chi >!

Nagyon nehéz volt, szinte lehetetlen egy valamirevaló, rendes férfival találkozni manapság. A legtöbb harmincas éveiben járó férfi, akit ismert, már megnősült, vagy el is vált. Az elváltak pedig nála fiatalabbakat kerestek, akit úgy alakíthatnak még, ahogy ők akarják.

nagara>!

A repülőgépe másnap rendben leszállt Wilmingtonban, Theresa Osborne pedig bejelentkezett a szállodába, ahol szobát foglalt, és azon tűnődött, hogy mi lesz ennek a vége.

Kapcsolódó szócikkek: szálloda · Wilmington, Észak-Karolina
Chi >!

[…] és Theresa néha, mint most is, kétségbeesett, hogy elrohan mellette az élete.
De hogyan változtathatna ezen?