Történelmi ​bűnügyek 5 csillagozás

Nemere István: Történelmi bűnügyek

Tizenkét történelmi bűntény, köztük három a magyar múltból. Gyilkos királyok és pápák, akik saját híveik vagy ellenségeik halálát kívánják. Királynő mérgezi meg férjét, király teszi el láb alól saját fiát. Hamisítanak okiratokat és pénzt, elrabolnak hatalmas kincseket, amelyek máig sem kerültek elő, koncepciós pert szerveznek egy egész intézmény ellen, lopnak és lopatnak királyi koronát és mindent, ami mozdítható… Nagy emberek a történelemkönyvek dicső lapjain – és sokszor ugyanazok a „sosemvolt”, mégis megtörtént bűnügyi krónikák szereplői.

Eredeti megjelenés éve: 2008

Tóth, Debrecen, 2008

Mary_J>!
Nemere István: Történelmi bűnügyek

Nem mondom, hogy nem olvastam jobbat.. érdekes történelmi morzsákat olvastattam benne a magyar korona kalandos történetétől kezdve a pénzhamisításról elhíresült magyarokig, de őszintén szólva a stílusa, a hangvétele, a szóhasználat (a 'na ja' tűzdelések), nem lett a kedvencem (az elírásokról már nem is beszélve, vagy csak én maradtam le a 1948–1849-es magyar forradalomról….:( ). Arra jó lett volna, hogy egy kis könnyed kikapcsolódást nyújtson, csak sajnos a bakik miatt a végére már inkább csak bosszantott.