Mintha ​ember lennél 31 csillagozás

Nemere István: Mintha ember lennél

Nemere István Mintha ember lennél című regényének, új könyvének témája a különböző dimenziók határainak átlépése, egyáltalán a különböző dimenziók létének fölfedezése. A történet a XQ-galaxis harmadik spiráljában, a Mellar-naprendszerben kezdődik, hőse a fiatal elsőosztályú űrhajós, Klaudi, aki tapasztalatból ismeri meg a tételt: miszerint a térbeli mozgás végső soron időbeli ugrásokkal jár. A figurák, miközben egyik dimenzióból a másikba jutnak, egyúttal az idő más-más pontjain „landolnak”. Klaudi történetesen épp a Föld sok száz évvel ezelőtti időszakába csöppen. Reinkarnációs képessége folytán történelmi korszakokat, évszázadokat él át, s reményeik szerint megéri az űrhajózás korszakát is: hogy azután újból űrhajóssá válva visszatérhessen a maga hazájába, a másik dimenzióbeli Mellarra.

Eredeti megjelenés éve: 1989

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Főnix Fantasztikus Könyvek Csokonai

Csokonai, Debrecen, 1989
228 oldal · ISBN: 963026000X

zamil>!
Nemere István: Mintha ember lennél

Jól tettem, hogy adtam Nemerének még egy esélyt, ez már azért színvonalasabb lett.
Olvasmányos, szórakoztató, és a tudományos rész is rendben van a regényben. Végig lekötött és a cselekmény is sodort előre. Érdekes volt a dimenziók közti utazás, és ahogy ezt megvalósították. Az idegen faj leírásával is elégedett voltam. A végén a csattanó is megvolt, bár ott éreztem igazán, hogy kár volt ilyen ponyvaszerűen lezárni.
Ajánlom a könyvet, a sci-fi rajongóknak.

Gabriella_Balkó>!
Nemere István: Mintha ember lennél

Egész jó volt ez a könyv, habár elég unalmasan indult. És a Klaudi név szerintem női, ezért az elején elég furcsának találtam bizonyos emberekkel, bocsánat, homanorokkal való kapcsolatát, aztán gondoltam, biztos véletlen a névválasztás, és ő férfi. Nos, elég érdekes volt ez a dimenziók közti utazás, s micsoda csattanó van a végén…

Csokonai, Debrecen, 1989
228 oldal · ISBN: 963026000X
AsesinaReina>!
Nemere István: Mintha ember lennél

Nem olvastam még ezelőtt Nemere könyvet, de ha mindegyik ilyen, akkor úgy érzem, kár lenne kihagyni, mert ez nagyon tetszett. Sejthető a regény vége, de már izgalmas volt csak azt is kideríteni, hogy igazam lesz-e a végén. Mindenképpen ajánlanám. :)

ChEebor>!
Nemere István: Mintha ember lennél

Jó, amolyan régimódi magyar sci-fi, jól ábrázolt karakterekkel és klassz levezetésekkel, leírásokkal. Sajnos a könyv borítószövege csúnyán átver, nem ez a mű lényege, hanem maga az utazás, az űrkaland a teória bizonyítására, melyben bizony semmi nem úgy alakul, ahogy kell neki. Bár olvastam sokkal jobbakat is Nemerétől, megállja a helyét, jó olvasmány.

Tornado2>!
Nemere István: Mintha ember lennél

egy valódi Nemere könyv, már nyolc alkalommal elolvastam…….a témája nem rendhagyó, mégis fordulatokkal teli, kicsit viszanyul a történelembe így vezetve fel egy sch fi történetet.

Beja>!

A nevem Klaudi, és nyolc időegység óta élek ezen a bolygón.

Beja>!

Az a képernyő nem műsort láttatott, hanem… a valóságot. Azt a képet, amelyet – ha itt igazi ablak lett volna- a szemünkkel is láthatnánk az űrben. Alattunk forgott a Mellár központi bolygója, de persze ezt a mozgást szabad szemmel nem lehetett látni. A távolban olykor feltűnt valamelyik hírközlő mesterséges hold, űrállomások is keringtek – olyanok, mint a miénk. Hát, volt itt mit nézni, és közben az ember elgondolkozhatott a kozmosz végtelenségén is – ami a hozzáértők szerint az egyik legcsodálatosabb elfoglaltság.