!

A rejtélyes elődök és egyéb fantasztikus rögeszmék 19 csillagozás

Könyvtár

Az elődökről túl keveset tudunk ahhoz, hogy képet alkossunk róluk. Mégis, néhány tanulságot máris levonhatunk.
Mostanában több divatos elmélet hirdeti, hogy a földi emberek fejlődésébe egykor (genetikai úton) idegen, kozmikus civilizáció küldöttei avatkoztak bele; így próbálják magyarázni az egyébként magyarázhatatlan, gyors civilizációs „ugrást”.
Az elmélet ellenkezik a darwini fejlődéselmélettel, de Engelsnek az emberré válásról alkotott véleményével is. A rejtélyes fejlődési ugrásokat és az ókor számtalan más titkát azonban az elődök léte megmagyarázza és ez az elmélet nem áll szemben a materializmus egyetlen tanával sem. Nem idegen űrhajósok ("istenek") tettek bennünket emberré, hanem mi magunk, a saját erőnkből értünk fel már egyszer egy kisebb csúcsra és – ha nem jön közbe egy elháríthatatlan kozmikus katasztrófa – ezt a civilizációs fejlődést folytatta volna az emberiség. Így mai tudásunk, technikánk és kultúránk több ezer évvel előbbre járhatna, űrhajóink már… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1983

Eltiron
Nemere István: A rejtélyes elődök és egyéb fantasztikus rögeszmék

Van benne pár érdekesen megírt sztori, de összességében persze egy halvány Daniken-lopás.

LA
Nemere István: A rejtélyes elődök és egyéb fantasztikus rögeszmék

Fiatalkorom meghatározó novelláit tartalmazza a könyv. Mód felett izgalmasak és ötletesek.

attatoth
Nemere István: A rejtélyes elődök és egyéb fantasztikus rögeszmék

Hat kellemes, tudományos-fantasztikus novella és az írót bemutató rész után van címadó írás. A szerző szellemesen és meggyőzően érvel egy a miénket megelőző, mára elpusztult civilizáció léte mellett. Gondolatmenetében sokszor lehet kételkedni, de azért érdemes elgondolkodni: valóban ismerjük-e az emberiség múltját?