22. legjobb sci-fi könyv a molyok értékelése alapján
59. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján
!

Borzongás (Egy világ - két faj - állandó küzdelem 3.) 224 csillagozás

Nalini Singh: Borzongás

Judd Lauren mentálképességei gyilkolásra valók. A mentálhálón egy titkos osztag katonájaként iszonyatos dolgokat tett; most a farkas alakváltó falka odújában a Mentál Tanács végzetes tervének meghiúsítására használja erejét. Az Elcsendesedést azonban nem törheti meg, mert ezzel a környezetére szabadítaná gyilkos hajlamait.
Brenna Shane Kincaid ártatlan farkas alakváltó lány volt, mielőtt egy sorozatgyilkos mentál elrabolta és megtörte az elméjét. Azóta látszólag felgyógyult, de a sérülések mélyebbek, mint ami a felszínen látszik.
Kísérti a múltja. Juddhoz fordul segítségért, de bármilyen erős is közöttük a vonzalom, a rideg mentál nem tudja megadni a lánynak azt, amire a teljes gyógyuláshoz szüksége van.

Eredeti mű: Nalini Singh: Caressed by Ice

Eredeti megjelenés éve: 2007

Lucas Hunter · Judd Lauren · Hawke Snow · Dorian Christensen · Sascha Duncan · Tamsyn Ryder · Brenna Shane Kincaid · Riley Aedan Kincaid · Andrew Liam Kincaid · Mercy Smith

Elcserélné vagy eladná

1.500 Ft ★★★★★ Eladó
anivirag könyve

monibook
Nalini Singh: Borzongás

A sorozatból eddig ezt a részt imádtam a legjobban. Judd már legelőször is levett a lábamról, hát még itt…:) Brennát is nagyon szerettem, bátor, erős, érzéki, igazi kemény csaj. Örülök, hogy betekintést nyerhettünk a farkasokhoz a SnowDancer falkába, valamint jobban megismerhettük a tanács piszkos titkait, és az Elcsendesedésbe is jobban beleláthattunk. És végre több akció, több cselekmény is volt, amit az előző részből hiányoltam.
Én imádtam ezt a könyvet, új kedvenc sorozatot is avattam, új kedvenc szereplőkre is találtam, az írónő meg már amúgy is kedvenc volt. Mi kellene egy jó könyvhöz még? :)

Javíthatatlan
Nalini Singh: Borzongás

Imádtam az egészet. Judd megvett magának, akárcsak az előzőben Vaughn. Brenna iszonyatosan szimpatikus volt, eddig a kedvenc női karakterem. :)
Volt jópár mosolygós rész is, a pucér farkaskölyök esete, és a Doriannel megbeszélt karate/katana edzés :)
Ez a sorozat részről részre egyre jobb lesz…és lassan jön Dorian is! Nyami :P

Fairy
Nalini Singh: Borzongás

Nagyon jó a könyv imádtam minden sorát.
A borító borzalmas a pasi olyan nyálaska nem az én ízlésem, egyáltalán nem hasonlít Judd-ra.
Judd és Brenna zseniális párost alkotott.
Nalini remekül megírta az egymásra találásuk minden percét.
Nagyon tetszett Judd odaadása és saját maga háttérbe szorítása, szenvedése a lányért.
Na de vannak kérdéseim és sejtéseim ki valójában a Szellem?!
Nagyon örültem,hogy a végén Brenna visszakapja a farkasát.
Kapom is elő a következő részt.

Nusejka_Sentellion P
Nalini Singh: Borzongás

Ha az előzőnek 4,5-et adtam, ennek muszáj 5-öt adni, mert jobban tetszett, mint az második kötet. (Valószínűleg annál kicsit jószívű voltam a 4,5-el) Sokkal mozgalmasabbnak éreztem ahhoz képest, viszont azt cseppet se bánom, hogy a románc most egy kicsit lassabban indult be. Nagyon jó húzás volt, hogy időnként a „gonosznak” is beleláthattunk a gondolataiba, ettől teljesen hátorzongató lett néha, azt éreztem, hogy akármikor lecsaphat.
Judd-ot és Brennát is megkedveltem, sikerült megint olyan karaktereket alkotni, akik csodák csodájára nem mennek az agyamra :D (Ritka az ilyen.)
Viszont felmerült bennem a kérdés, hogy a séma végig ugyanaz marad vajon? És hogyan lehet 10+ könyvet írni ugyanarról? Azt hiszem ez további vizsgálatokat kíván a témában :D

Bagneso
Nalini Singh: Borzongás

Elég egykedvűen vágtam bele, sőt, az elején abszolút közönyösen álltam az egészhez! Nem tudom miért, talán mert nem voltam megfelelő hangulatban hozzá. Azonban a könyv nem sokáig hagyott egykedvű közönyömben! :) Ezúttal is bebizonyosodott számomra, hogy egy jó történet sosem tud hidegen hagyni, bármilyen kedvel vágjak is bele. Ez is beszippantott aztán és magával vitt egy különleges és bonyolult világba. A cselekmény izgalmas volt, hála a krimi szálnak, érzelmes és szenvedélyes, hála a szerelmi szálnak, valamint kifejezetten humoros, hála a szereplők évődéseinek! Szóval jó volt ez a könyv, úgy, ahogy volt, bár azért néha kicsit már töménynek éreztem. Judd viszont a kezdetektől az egyik legérdekesebb szereplő volt számomra, és végül nagyon tetszett, ahogy lassacskán felolvadozott, de mégsem lett belőle öleb! :) Kíváncsian várom a folytatást!

Wee I
Nalini Singh: Borzongás

Most mit mondjak? Nalini. Ennyi. Még mindig imádom ezt a nőt :)
És most végre akadt egy olyan női szereplő, akit tényleg, igazán megszerettem. Sasha-val meg Faith-szel sem volt semmi baj, de Brenna igazi nagyszájú, belevaló csaj, vele inkább tudtam azonosulni, mint a kezdetben rideg és félénk mentál lányokkal :) Judd meg…:D Jók együtt, ez tényleg egy jól sikerült párosítás lett, és tetszett, hogy egészen a végéig ki tudták húzni a szerelmi szálat is. A rejtély pedig ezúttal is izgalmasra sikeredett, nagyon kíváncsi voltam, ki lehet az, aki a falkán belül ilyen rosszindulatra képes.
Megint csak csillagos ötös :)
Valaki mesélje el nekem, ki lesz a következő páros! :)

Elhaym
Nalini Singh: Borzongás

Nagyon vártam a 3. kötetet. Éreztem, hogy ez a rész más lesz mint az eddigiek. Ez a változás nagyon jót tett a sorozatnak, imádtam minden sorát. Itt végre a férfi főszereplő volt mentál, és a lány sem macska, hanem farkas alakváltó. Izgalmakon, történéseken volt a hangsúly. Erotika, szex nagyon kis mennyiségben fordult elő. Akik a Látomást azért nem szerették, mert sokallták benne a szexet, akkor ez a rész nekik való lesz. Szerintem le sem tudják majd tenni.
Bővebben:

Marcsi8909 P
Nalini Singh: Borzongás

Fantasztikus könyv, fantasztikus világ, és fantasztikus szereplők. Judd az abszolút favorit. :)

Shanara
Nalini Singh: Borzongás

Régen volt az, amikor utoljára a mentálok és az alakváltók világában töltöttem az időt és az emlékeim is megfakultak kissé, ezért el kellett telnie valamennyi időnek, amíg visszarázódtam ebbe a nem egészen szokványos környezetbe. De amint ez megtörtént, már nagyon élveztem a lapokon feltáruló eseményeket és érzelmeket. Sőt… jobban tetszett, mint az előző két rész.
Értékeltem, hogy a szokásos pártaláláson kívül folytatódott a köteteken átívelő fő szál a történetben, amelynek hatására a világ összetettsége még jobban megmutatkozik és a problémák sokkal közelebb kerülnek az olvasóhoz. Ez jó! Ez nagyon jó! Így legalább tényleg érzem, hogy van világ, van probléma és nem csak a mindent elsöprő szerelem, meg az azt megelőző nyűglődés létezik.
Kifejezetten tetszett, hogy Judd képességei ennyire eltértek az eddig kiugrott mentálok (Sascha és Faith) speciális tulajdonságaitól, amelyek értékesek ugyan, de a férfiéhoz hasonlítva ártalmatlanok. Az ő húzódozása és hezitálása tehát egyáltalán nem túlzás, hanem maga a rideg valóság és a várható következmény együttes eredménye. A férfi hidegsége és érzelemmentessége már a korábbi részben is feltűnt, de úgy érzem, hogy ebben a kötetben a szerző kifejezetten jól és mélyrehatóan meg tudta jeleníteni azokat az okokat és reakciókat, amelyek ezzel az állapottal járnak, illetve azokat az akadályokat, amelyeket a helyzet megváltoztatásához le kell dönteni. Annak ellenére, hogy a korábbi kötetekben nem igazán sikerült megkedvelnem a mentálokat, Judd most egészen közel férkőzött hozzám és ő volt az, aki miatt ezt a részt a sorozat eddig olvasott kötetei közül az egyik legjobbnak tartom.
Bővebben: http://shanarablog.blogspot.hu/2013/12/nalini-singh-borzongas-egy-vilag-ket.html

Toffy_Sentellion P
Nalini Singh: Borzongás

A sorozatból ez volt a kedvenc kötetem eddig. :) Sokkal jobban tetszett mint a másik kettő. Egy-két dolgot leszámítva engem meggyőzött.
Brenna néha azért sok volt, de jól van, neki elnéztem. Judd pedig gyorsan kedvencemmé tudott válni. Szerettem vívódásukat, mind kisebb-nagyobb szópárbajaikat. Aranyosak voltak na.

SzAngelika

– Hogy vadásznak a mentál hadnagyok?
Judd egyenesen a leopárd világoskék szemébe nézett.
– Nagyon halkan.
– Akár a lövészek. – Dorian elgondolkozott. – Beszélgetnünk kellene.
– Lehet, hogy szükségem lesz majd egy küzdőpartnerre. (…)
– Karate? – Azok a teljesen emberi szemek érdeklődve felcsillantak.
– Katana.
– Azta! Benne vagyok.
Lucas megköszörülte a torkát.
– Ha végeztetek a flörtöléssel, rátérhetnénk a témára.
Indigó vigyorgott, de nem szólt egy szót sem. Mercy azonban nem volt ennyire tartózkodó.
– Á, szóval ennyi kell ahhoz, hogy valaki lefektesse Doriant! Majd szólok a rajongóinak.

355. - 356. oldal

Kapcsolódó szócikkek: Dorian Christensen · Judd Lauren · Lucas Hunter · Mercy Smith
Javíthatatlan

Judd már késő délelőtt visszafelé tartott a lakrészébe, amikor az egyik járatban egy apró, meztelen test rohant neki. A mentál a Tk-erejével elkapta a kisfiút, hogy el ne essen és lenézett rá. A farkaskölyök a szájához emelte az ujját.
– Pszt! Elbújok! – Azzal Judd mögé ugrott és behúzódott egy apró fülkébe. – Gyorsan!
Judd nem tudta pontosan, miért is engedelmeskedik, de megállt háttal a fal mélyedése előtt és karba fonta a kezét. Egy pillanattal később Lara futott felé idegesen.
– Nem láttad Bent? Négyéves. Meztelen.
– Milyen magas? – kérdezte Judd a legvisszataszítóbban arrogáns mentál hangján.
Lara rámeredt.
– Négyéves. Mégis mit gondolsz, milyen magas?! Láttad vagy nem?
– Hadd gondolkozzam. Azt mondtad, meztelen?
– Éppen meg akartam fürdetni azt a csúszós kismajmot.
Judd mögül kuncogás hallatszott.
Lara szeme elkerekedett, a szája mosolyra húzódott.
– Szóval nem láttad?
– Megfelelő személyleírás nélkül nem tudok biztosan nyilatkozni erről.
A farkas gyógyító nagyon igyekezett, hogy el ne nevesse magát.
– Legalább ne bátorítsd! Már így is egy javíthatatlan rosszcsont!
Judd apró kezek érintését érezte a combján, mielőtt Ben kidugta volna mögüle a fejét.
– Javíthatatlan moszcsont vagyok! Judd lenézett rá.

Kapcsolódó szócikkek: Judd Lauren
SzAngelika

– Nem akarok több könnyet látni. Soha.
– Bocs, tündérbogár, de én farkas vagyok, nekünk már csak ilyen hevesek az érzelmeink. Jobb lesz, ha hozzászoksz.
– Ezt ne! A drágámat elviselem, még az édest is – érezte, hogy felszabadul, amikor hallotta, hogy Brenna hangja újra a régi volt –, de azt, hogy tündérbogár, soha.
– Angyalbögyörő? – Brenna a férfi mellkasának dörgölte az arcát.
Judd kölcsönvett egyet Andrew kifejezései közül.
– Most csak gonoszkodsz, ugye?
Brenna felkacagott. Judd úgy érezte, egy örökkévalóság óta nem hallott ilyen csodás hangot.

Kapcsolódó szócikkek: Brenna Shane Kincaid · Judd Lauren
SzAngelika

Nem lehet eltörölni a sötétséget, mert akkor a fény is eltűnne.

SzAngelika

– Ha csak egyszer is megríkatod, én összetöröm minden csontodat, darabokra szaggatlak és pikniket rendezek a vad farkasoknak.
– Riley! – Brenna megütközött a bátyja szavain.
Judd nem lepődött meg. A nyugodt külső alatt Riley éppen annyira vadul féltette Brennát, mint Andrew.
– Azt hiszem, Brenna tökéletesen képes ezt elintézni saját maga is.
– Judd!
Riley arcán szokatlanul széles mosoly jelent meg.
– Igen. Ez így van!

_nalla_

– Te vagy a legerősebb és legeltökéltebb nő, akivel valaha találkoztam. – Végighúzta az ujjait a lány hajtincsein. – Egy gyengébb férfiból darált húst csinálnál. Még jó, hogy az enyém vagy.
A lány térde megbicsaklott a megkönnyebbüléstől.
– Nem vicces.
– Komolyan beszélek. – Valami nagyon férfias kifejezés ült Judd arcára. – Ha most igent mondasz, nem foglak elengedni, akkor sem, ha út közben úgy döntesz, mégsem én vagyok az, akire vágysz. Ha igent mondasz, az örökre szól. Biztosnak kell lenned benne.

Sunshine

– Lasagna volt vacsorára – kiáltott oda Tamsyn. – Az jó lesz?
– Bármi megfelel.
– Akkor nem is pazarolom rád a lasagnámat. – Tamsyn közben kivette a tárolódobozt a hűtőből. – Egyél inkább kartondobozt.
(…)
– A kartondoboznak igen csekély a tápértéke – szólt Judd tökéletesen színtelen hangon. – A lasagna jobban megfelelne a célnak.
Tamsyn az égnek emelte a kezét.
– Már el is felejtettem, milyen szörnyű tud lenni a fajtátok!

Kapcsolódó szócikkek: Judd Lauren · Tamsyn Ryder
SzAngelika

– Fogalmad sincs, mihez kezdj velem, igaz?
Rossz ötletnek tűnt, hogy ezt bevallja.
– Ha férfi lennél, egyszerűen kihajítanálak a házból néhány zúzódással a testeden. De mivel nő vagy, nem tudom pontosan, hogyan szabadulhatnék meg tőled.
– Ez gonosz volt – válaszolt a lány, de továbbra is mosolygott.

Sunshine

– Még ha ki is nevezel a katonáddá, nem valószínű, hogy minden parancsodat követni fogom.
– Ha feltétlen engedelmességet vártam volna, kerestem volna magamnak egy báránycsordát. – Hawke már vicsorgott. – Benne vagy, vagy nem?
Soha nem lett volna képes magára hagyni Brennát, sem feladni a kötelességeit, amelyekkel a családjának tartozott.
– Igen.
Hawke elvigyorodott.
– Meg kellett volna kérdezned, milyen rangot kapsz, mielőtt elfogadtad. Most már késő.
– Feltételezem, alacsony vagy közepes rangú katona. – Márpedig a mentálok soha nem bocsátkoztak alaptalan feltételezésekbe.
– Körbetáncollak itt, elregélem, hogy túl erős vagy ahhoz, hogy magadra hagyjalak, te meg azt hiszed, hogy olyan rangot adok, amivel összezavarom az egész falkát?!
(…)
– Mostantól SnowDancer hadnagy vagy.

Kapcsolódó szócikkek: Hawke Snow · Judd Lauren
monibook

A farkas egy mosolyt villantott a mentál nő felé.
– Köszönöm, Sascha, kedvesem. Nem lehet, hogy nem a jó alfát választottad?
– Esküszöm, Hawke – mordult Lucas, és magához szorította a lányt, a karjával teljesen átfogta a nyakát –, hogy egyszer még…
A fenyegetést Sascha szakította félbe, aki megfordult a férfi ölelésében és egy csókot nyomott a szájára. Rövid és szeretetteljes gesztus volt, Juddot mégis megigézte. Nem Lucast és Saschát látta azonban maga előtt. Lenézett Brenna csillogó hajára, és el tudta képzelni, milyen érzés lehetett, amikor azok a tincsek a legmeghittebb körülmények között végigsimítják a bőrét.
Brenna tágra nyílt szemmel nézett fel rá.
– Judd! – Halk suttogás, amit csak a mentál férfinak szánt. Az orcái elpirultak. – Nagyon szar az időzítés – mormolta, és erősebben nekidőlt.

Ha tetszett ez a könyv, akkor ezeket is olvasd el