Angyalvér (Angyali vadász 1.) 1062 csillagozás

Nalini Singh: Angyalvér

A vámpírvadász Elena Deveraux a legjobb a szakmában – de egyáltalán nem biztos benne, hogy akár így is túléli legújabb megbízatását. Megbízója, a világot irányító arkangyalok egyike, Raphael fenyegetően vonzó, de az évezredes hatalom kegyetlenné tette. Elena tehát nem hibázhat, ha kedves az élete – még akkor sem, ha lehetetlen feladatot kell megoldania.

Még ha a vadászatot meg is ússza ép bőrrel, lehet, hogy az arkangyal csábító hatalmának nem tud ellenállni. Márpedig, ha az angyalok játszani kezdenek, gyakran megtörik halandó játékszereiket…

Eredeti megjelenés éve: 2009

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Egmont Dark Egmont-Hungary

Egmont-Hungary, Budapest, 2010
440 oldal · ISBN: 9789636296582 · Fordította: Bottka Sándor Mátyás

Illium · Raphael · Elena P. Deveraux · Dmitri · Méreg · Ransom Winterwolf · Sara Haziz

Central Park

MissFortune>!
Nalini Singh: Angyalvér

Nagyon kellemes csalódás volt ez a könyv, nem gondoltam, hogy ennyire tetszeni fog.
A szereplők zseniálisak, kellően titokzatosak, izgalmasak. Kivételesen nem tudok olyat mondani, akit ne kedveltem volna meg a főbb karakterek közül.
A fantasy, a krimi, a romantika tökéletes egyensúlyban van. A világ, amit lefest a könyv érdekes, eddig nem olvastam ehhez hasonlót. Várom, hogy még ennél is többet tudjak meg az arkangyalokról.
A kötet vége hatalmasat üt, azonnal kezdtem is a következő részt. Már most sajnálom, hogy magyarul nem fogják kiadni a teljes sorozatot.

_Eriii>!
Nalini Singh: Angyalvér

Mindenkinek vannak olyan könyvei, amelyeket bármennyiszer újraolvasol, mindig de mindig kedvencek maradnak. Nekem Nalini, Angyali vadász sorozata ilyen. Harmadik újra olvasáson vagyok túl, de egyszerűen nem tudom megunni. Annyira fantasztikusan ír, hogy nagyon de nagyon kevés írónő képes erre. Mindig elvarázsolnak a történetei, a karakterei, amelyeket megálmodott és aztán lapra vetett. Gyönyörűen ír, gyönyörű szereplőkről sző történeteket, amelyeket mindig gyermeki izgalommal olvasok újra és újra, mert megunhatatlanok, mert izgalmasak, mert gyönyörűek. Vannak könyves álompasijai szerintem minden olvasónak, nekem is van. Az első helyet szerintem senki nem fogja megdönteni, és az ismerőseim biztosan tudjak ki az, igen Ő a szadista papom. A második vagyis jobban mondva fej-fej mellett haladva Raphael. Hogy miért? Nincs még egy olyan írónő, vagyis eddig meg nem találkoztam olyannal, aki ilyen karaktert formált volna mint Tiff és Nalini Raphaele. (ez csak az én véleményem) Akik olvasták Tiff könyveit tudjak miről beszelek. Nos, Raphael teljesen más és mégsem. Ugyanazt az aurát érzem minden alkalommal mint a papomnál, ugyanazt a titokzatosságot, ugyanazt a szeretetet, ugyanazt a megközelíthetetlenséget, ugyanazt a hatalmat. Na elég a hasonlatokból, mert ez nem Tiff könyve, de szerettem volna ha megtudjátok miért van Raphael ott az egyes mezőnyben. Elenát nagyon nagyon szeretem, egyetlen hibát sem tudok mondani róla. Az összes angyalt, vámpírt nagyon szeretem. Ajánlom, mert tényleg egy hihetetlenül izgalmas, angyalos történet, amelynek meg nem találtam meg a párját. Talán Susan Ee – Angyalok bukása, de Ő is csak a második helyen van…..

Nikolett0907 P>!
Nalini Singh: Angyalvér

„– Szükséghelyzet volt. A vámpír le akart fektetni. Én visszautasítottam. Ő üldözni kezdett.
(…)
– Pontosan hogyan utasítottad vissza az ajánlatát?
– Elvágtam a torkát.”

Nem volt rossz, határozottan nem volt rossz.
Nyilván érzem rajta, hogy első könyv, de ennél sokkal rosszabbra számítottam.

Igen, nagyon kíváncsi voltam, hogy mire ez a magas % arány itt a molyon, mivel már jól ismerem a hozzáállásomat igen csak kételkedtem, hogy nekem ez bármiféleképpen is tetszeni fog. Nos beismerem tévedtem. :)

Nagy szerencsém volt, mert egybe, viszonylag jó áron megtudtam venni, néha enyhén szólva is kiszokott kerekedik a szemem, mikor meglátok egy – egy eladási ajánlatot, igen csak borsos árat megjelölve.

Maga a világ felépítése és a cselekmény szála tetszett, ebbe belekötni nem is akarok.

Viszont a főszereplőnk, Elena nagyon keménynek tűnik, de számomra nem igazán volt szimpatikus az elején. Jó néhányszor, csak lestem, hogy most ettől meg kellene e hatódnom, vagy helyes az érzésem irányában, ……van hova fejlődnie.

Raphael, mint várni lehetett, egy szinte teljesen „tökéletes” hím példány, ahogy a fülszöveg is írja, fenyegetően vonzó és elképesztően „kemény”…
Nekem ő se ütötte meg azt a mércét, amit ilyen esetekben elvárok egy férfi karaktertől.
Néhol már túlzónak találtam – még akkor is ha tudom micsoda- ezt a hibátlanságot, és túl beképzeltnek éreztem. Remélem a folytatásban némiképp lentebb lesz az arca, mondjuk az én szemmagasságomban. :)

Összefoglalva, úgy érzem ebből még sok mindent ki lehet hozni és kíváncsi is vagyok, mert a vége elég izgalmasra sikeredet.

Hamarosan folytatom.

Mrs_Curran_Lennart P>!
Nalini Singh: Angyalvér

Még molytagságom előtt volt az első olvasás, ezért új az értékelés. Kedvenceim a kick-ass hősnők, mint Kate Daniels vagy Mercy Thompson, ezért lett új kedvenc Elena és Raphael párosa. Bár faltam az urban fantasy,t ez a fajta angyal újdonság volt az olvasmánylistámon. Az Egmont szép igényes köteteket adott ki, annyira kár érte, hogy ez a sorozat is elhalálozott élete virágjában. Pedig nagyon izgalmas, mert van benne romantika, akció, egy krimi szál és egy kis családi dráma. off Mivel 2021 az újraolvasás hangulatát hozta el, jöhet sorban ez a sorozat is, a magyar fordítások elfogytával angolul is.

Naiva P>!
Nalini Singh: Angyalvér

Ez a történet továbbra is agyeldobós' és valószínűleg az is marad mindig. Az angyalok úgy vannak ábrázolva, ahogy mindig is éltek a képzeletemben; egyszerre gyönyörűek és halálosak. Az angyalok és a vámpírok közötti kapcsolat először számomra fura volt, de már másképpen látom. Jó az elképzelés, ügyes a kivitelezés. Egyszerre mutatja be az angyalok világát úgy, hogy az érdekes és eredeti. A cselekmény pedig tele meglepő és rendkívüli csavarokkal, rengeteg akcióval. Az angyalok egyáltalán nem olyan jók, mint az elsőre gondolnánk, ahogy a vámpírok sem tipikus gonosz, vérszívó szörnyek. Itt kapcsolódik a történetbe főhősnő, Elena, a céhnek dolgozó vadász, aki ember. Kiváló érzéke van a nyomozáshoz és persze minden megvan benne, ami miatt könnyű őt megszeretni, mint karaktert. Bátor, erős, van esze és van benne egy egészséges kíváncsiság. Raphael, egy arkangyal, aki megbízza Elenát egy üggyel kapcsolatban. Ő nem az a szokásos könyves hős. Sőt, ha úgy tetszik, sokkal inkább anti-hős. Sötét, szexi és halálos. Gyakran erőszakos karakter, de én nagyon bírtam, mert nagyon érdekes karakter. Van mélysége és érdekes a története. Nem emberi, de vannak emberi tulajdonságai. A mellékszereplőket is csak szeretni lehet. Illiumot különösen. Örök kedvenc. Egyedül azt a (…) Michaelát nem kedvelem.
A két főszereplő kapcsolata egyszerre veszélyes, gyors tempójú, mégis nagyon megnyerő. Szinte könyvön keresztül érezni lehet köztük a szexuális feszültséget. Nem egy átlagos romantikus kapcsolat az övéké, de szerintem éppen emiatt válik a történet érdekessé.

udvardi_gabriella>!
Nalini Singh: Angyalvér

Nem igazán rajongok a vámpíros könyvekért, – spoiler – de ez a sorozat nagyon hajlik a kedvencek felé.

Szami81>!
Nalini Singh: Angyalvér

Az elején nem voltam biztos benne, hogy tetszeni fog – küszködtem vele, Raphaelt meg egyenesen gyűlöltem. Aztán úgy elkapott a gépszíj, hogy csak pislogtam!
Nalini megint nagyon izgalmas világot teremtett, ez még a mentálos sorozatánál is jobban tetszik. Zseniálisan ír, tele van érzelemmel, szenvedéllyel, és basszus, még a hibákba se tudok belekötni, mert így kerek egész.
Tökéletes? Nem!
Szerethető? IGEN!!

Trice29>!
Nalini Singh: Angyalvér

Remek sorozatindító kötet. Pörgős, magával ragadó történet, izgalmas szereplők. Egyenlőre mindkét főszereplő elvarázsolt, így még nem választok kedvencet. Vannak ígéretes mellékszereplők is, így azt gondolom nem fogok unatkozni, amikor folytatom ♥

Dsheavenofbooks>!
Nalini Singh: Angyalvér

Nagyon-nagyon imádtam! Hatalmas kedvenc lett.
Régebben is nagyon szerettem a vámpíros, valamint angyalos történeteket, hát még ezt, ahol mind a kettő előfordult.. :)
Nagyon sokan ajánlották már nekem, egy ideje rajta volt az „El akarom olvasni” listámon. Most végre rászántam magam, és egyáltalán nem bántam meg! :) Ráadásul úgy sikerült öt nap alatt elolvasnom, hogy közben bizony suliban jártam, és nagyon kevés szabadidőm volt.
Abban 100%-ig biztos vagyok, hogy a jövőhéten belekezdek a folytatásába… :)

Raphael egy erős, magabiztos, szexy, és IMÁDNIVALÓ pasas. Egy rossz szavam nem lehetett rá. Hozta az elvárt szintet.. :D Nekem is kell egy saját Raphael. Nem tudtok valakit, akinek van pár felesleges New York arkangyal példánya?
Elena egy erős női karakter. Végre valaki, aki nem nyafog amiatt, hogy letört a körme, vagy begöndörödött a haja.
Annyira szerettem ahogy ők ketten beszéltek egymással. Hogy a végén sem egy hatalmas nyáladzás lett, hanem hozták a szintet, a saját stílusukat.

Soha nem unatkoztam a könyv olvasása közben, egyszerűen alig tudtam letenni. Mit sem bizonyít ez jobban, hogy a szünetekben valamint a buszon sikerült öt nap alatt elolvasnom..:) Nagyon ritka nálam az, ha egy könyv után rögtön beleakarok vágni annak a folytatásába, de most ezt érzem.

Nalini Singhben eddig nem csalódtam. Kíváncsian várom a folytatást! :)
Mindenképpen ajánlom ezt a könyvet! :)

Azért valaki árulja már el nekem, hogy a nagy szárnyaktól az angyalok hogy veszik fel a felsőiket? Erre még nem tudtam rájönni, de érdekelnének a válaszok. :D

Quiconque>!

[…]
– Pontosan hogyan utasítottad vissza az ajánlatát?
– Elvágtam a torkát.

Kapcsolódó szócikkek: Elena P. Deveraux · Sara Haziz
Sunshine>!

– Én nem csinálom végig ezt a vámpírinasságot!
– Rendben.
– És csak a te véredet iszom.
Ettől az angyal arcán a mosoly még szélesebbre húzódott.
– Rendben.
– Ez azt jelenti, hogy most már itt ragadtál, velem. – Vicsorított a fogaival. – Csak próbálj meg dobni valami buta bögyös libáért, és megmutatom, megtudod, ki itt a halhatatlan!

Kapcsolódó szócikkek: arkangyal · Elena P. Deveraux · Raphael
Ancsa980>!

Raphael kitárta a szárnyait, hogy Elena a teljes mintázatot
meglássa.
– Azt hittem, csak az alsó felén van, de a teljes szárnyamat betölti.
Elena szájtátva állt és nézte. Sebhely volt, az biztos, de a
legcsodálatosabb sebhely, amit a lány el tudott képzelni.
– Azt ugye tudod, hogy így még különlegesebb lett a szárnyad? –
Még embertelenebbül szép.
Az angyal leeresztette a szárnyait.
– Csak nem azt akarod mondani, hogy a lövést kozmetikai
beavatkozásnak szántad?

Kapcsolódó szócikkek: Elena P. Deveraux · Raphael
Nita_Könyvgalaxis>!

– Az én időmben a nők még tudták, hol a helyük.
Elena nem ugrott be, és nem kérdezett rá. Kiderült azonban, hogy Dmitrinek nincs is szüksége az ő közreműködésére.
– Vízszintesen a hátukon, széttárt lábbal.

Kapcsolódó szócikkek: Dmitri · Elena P. Deveraux
cassiesdream>!

…De hát neked meg tollaid vannak.
– Igen.
– De az angyalok nem teremtenek angyalokat.
– Hát akkor én mi vagyok? Resztelt máj?

Kapcsolódó szócikkek: angyal
Sunshine>!

– Sokat kérdezősködsz ahhoz képest, hogy halott vagy.
– Mit mondhatnék? Szeretnék jól informáltan meghalni.

Greylupus>!

– A legenda szerint az ambrózia akkor termelődik, ha egy arkangyal…
Elena visszatartotta a lélegzetét.
– …. igazán szeret.

433. oldal, 40. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: arkangyal
Avilda IP>!

Persze, ahhoz, hogy valakiből legenda legyen, általában előbb meg kell halnia.

Lobo P>!

Valahányszor Elena elmondta valakinek, hogy vámpírvadász, először mindenki eltátotta a száját, ezután pedig jött az elkerülhetetlen kérdés: „Akkor te karókkal rohangálsz és beleszúrod azokat a rothadó szívükbe?”

Kapcsolódó szócikkek: Elena P. Deveraux
DarknessAngel>!

– A szárnyaid kékek? – igyekezett a részvétét és fájdalmát vicceskedéssel palástolni a vadász. […]
– Igen – válaszolta Illium. – De a farkam nem az. Ha esetleg arra is kíváncsi vagy.

Kapcsolódó szócikkek: Illium

Angyali vadász sorozat · Összehasonlítás