Angyalkard (Angyali vadász 4.) 513 csillagozás

Nalini Singh: Angyalkard

A folyóban talált vámpírfej ügye a Vámpírvadász Céh fennhatósága alá tartozna, de Raphael arkangyal jobbkeze, Dmitri ösztönei azt súgják, neki kell vezetnie a nyomozást. Van valami az áldozat bőrére tetovált, titokzatos írásban, ami régmúlt idők szörnyűségeit idézi fel benne.
A Céh Honort küldi, hogy segítsen megfejteni a jeleket, de a szörnyű támadás és kínzások során megtört vadász nem áll készen arra, hogy együtt dolgozzon a kegyetlenségéről és sötét embertelenségéről hírhedt vámpírral; még akkor sem, ha gyermekkora óta megmagyarázhatatlanul vonzódik a férfihoz.
A Honor elrablói és a vámpírfej eredete utáni nyomozás során feléled a múlt, pedig egyikük sem akarja újra átélni annak borzalmait. De a fájdalomba gyönyör is vegyül…

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Egmont Dark Egmont-Hungary

Egmont-Hungary, Budapest, 2012
440 oldal · ISBN: 9786362797567 · Fordította: Bottka Sándor Mátyás

Illium · Raphael · Elena P. Deveraux · Dmitri · Méreg · Ashwini Taj (Ashblade) · Honor St. Nicholas

Mrs_Curran_Lennart P>!
Nalini Singh: Angyalkard

Elena és Raphael most egy kicsit háttérbe szorul, mert itt Dimitri a főszereplő. Az ezeréves vámpírnak is durva múltja van, a családjával együtt a szívét is eltemette, de most itt egy bátor kis vadász, aki olyan hatással van rá, mint senki más. Honor nem született vadász, de a Céhnek dolgozik. Egy éve elrabolták a vámpírok és két hónapig kínozták, amibe majdnem belehalt, azóta visszahúzódó életet él az Akadémián. Dimitri azonban addig ingerli, amíg ki nem bújik a csigaházából és együtt nyomoznak Honor kínzói után. Újabb izgalmas kalandok, nyomozás és romantika.

Naiva P>!
Nalini Singh: Angyalkard

Eleinte nem voltam túlzottan odáig Dmitri-ért. Úgy tűnt, hideg, mint a jég. Olyan arrogáns volt és nem volt szimpatikus, ahogy sokszor Elenával bánt. Gondoltam, hogy a hidegsége, kegyetlensége a nagyon hosszú éveknek, és elsősorban a nehéz múltjának köszönhető. A konyak és csokoládé illatú feromont kibocsátó, dögös és titokzatos vámpír is képes a javulásra, ha van kiért. Honor is szimpatikus volt, de nagyon messze van Elenától. Másabb. A történet krimi szála nagyon tetszett. Izgalmas volt. Az romantika is jó lett volna, de nem kellett volna a jelent és a múltat összemosni ezzel a spoiler húzással. Jobb lett volna egy natúr második esély. Összességében köszönet jár az írónőnek, hogy megalkotta és megosztotta azt a világot, amit ő megálmodott. Szeretem a az összes karaktert, ami számomra sokszor fontosabb, mint maga a történet. Az ő leíró stílusa pedig tökéletes számomra. Illium kötetet szeretnék.

Hópárduc P>!
Nalini Singh: Angyalkard

Nagyon tetszett Dimitri története.
Ő és Honor nagyon jó párost alkotnak. Dimitri kegyetlen és súlyos a múltja. Honor kemény nő és erős, annak ellenére, hogy mennyi mindenen ment keresztül.
A történet olvastatta magát, erotika, és izgalom is volt benne bőven.
A borító szintén szép. :)

Tamlilla>!
Nalini Singh: Angyalkard

Tudtam, hogy Dmitri története különösen tetszeni fog és nem csalódtam. Az eddigiek is jók voltak de ez nálam mindent vitt.
Kedvenc :)

zsPetra>!

Ez abszolút 5 csillag!
Jó, hogy mások is kapnak főszerepet Elenán meg Raphaelen kívül. És Dmitri átvette a kedvenc szerepet. Az előző kötetekben nem igazán volt szimpatikus, de itt!!
Nagyon megszerettem a karakterét, amilyen sötét a természete, vagyis amilyen kegyetlennek írja le az írónő, a mellett meg feléled az érző oldala is. Kiegészítik egymást Honorral. Honor is rengeteg szörnyűségen ment át, még is sikerült talpra állnia, köszönhető Dmitrinek.
Nagyon tetszik, ahogy az írónő beleépítette a spoiler a történetbe, már az elején sejti az ember, de mikor végre megnyílnak Honorban a gátak, minden értelmet nyert.
Tetszett, hogy itt sem csak egy esemény körül forogtak a dolgok, hanem egymás mellett párhuzamosan ment minden, minden karakter inzézte a saját dolgát, még akkor is, ha besegítettek egymásnak.
Kíváncsi leszek, hogyan alakul Sorrow élete.

kocybaba P>!
Nalini Singh: Angyalkard

El sem hiszem, hogy végre a Hetek egyik tagja került sorra! Mondjuk Illium történetéért volnék csak úgy oda igazán, de hát így se lehet egy szavam se. Dmitrinek is örültem, ennek az illatával csábító 1000 éves vámpírnak. Nagyon érdekelt már mi keményítette meg ennyire, és hogy vajon mi bújik meg a felszín alatt, de erre azért nem készültem. Elhűltem a múltján, olyan szörnyűségeket rejtett. Akárcsak Honoré, de remek kapcsolódási és kiindulási pont volt ez kettőjük között, amihez hozzá jött még a két szálon futó nyomozás is, ami mindegyik részről izgalmasan alakult. A végére pedig világosan látszott hogy összepasszolnak, bár azért ha spoiler kimaradt volna belőle, egy cseppet sem sajnáltam volna. Összesítve tehát Nalini S. mindent megadott: nyomozást, harcot, erotikát, romantikát…, de azért meg kell jegyeznem, Elenat és Raphaelt nem lehet/tudták überelni.

Christine_Anne_Colman I>!
Nalini Singh: Angyalkard

Nalini gyönyörűen bánik a szavakkal, és olyan izgalmas történeteket alkot, hogy legszívesebben már most olvasnám az összes eddig megjelent regényét.
Ugyanúgy, mint eddig, ez a kötet is elvarázsolt, és tetszett, hogy Dmitri így talált párt magának. Azt, akit mindig is szeretett, és akihez több mint ezer éven keresztül hűséges volt. Ez hihetetlen, mégis jó belegondolni abba, hogy valaki egy egész életen keresztül egyetlen emberhez hű, és csak belé szerelmes.
Izgalmas volt, érzelmekkel teli, érzéki.
Imádom Dmitrit, komolyan. ♥

Trice29>!
Nalini Singh: Angyalkard

Kicsit sótlanabbnak találtam Dimitrit és Honort. Hiányzott a csipkelődő humor. A történet azonban itt is lenyűgözött.

Petra_Nemes>!
Nalini Singh: Angyalkard

Nalini sorozatai mindig a kedvenceimmé válnak, és ez a kötet most újra dobott ennek a sorozatnak a színvonalán. Bevallom, az előző rész után tartottam attól, hogy csak egy végsőkig elhúzott sorozat újabb kötete lesz, de nem. Mert ugye minek olvassuk el a fülszöveget? Ő az az író, aki egy teljesen idegen férfit, mikor főszerepbe helyez, úgy megváltoztat, hogy hirtelen ő lesz a következő álmaid pasija. Vagy csak én látom így? Nagyon tetszik ebben a részben, hogy két sérült lélek felépülését követhetjük végig. Igen, még mindig nagyon tetszenek az ilyen történetek! És a végén az a hatalmas befejezés, ami értelmet adott az egész rész alatt végighúzódó feszültségnek és kérdőjeleknek. Mondjuk egy kicsit tényleg fura volt Igazából csak jó véleménnyel vagyok róla, de kedvenc nem lett. Gyorsan olvasható, érdekes, izgalmas, de felejthető.

– Túl régóta dolgozunk már együtt – […]
– Én is mindig ezt mondom – válaszolt Illium –, de Raphael valamiért csak nem hajlandó megszabadulni tőled.

Kapcsolódó szócikkek: Dmitri · Illium
SzAngelika>!

– Volt már nő, aki visszautasított?
– Egyetlenegy. […] Őt feleségül vettem.

122. oldal ~ 10. fejezet

SzAngelika>!

Akkor is szeretni foglak, ha a testem elporlad és a szél hordja szét.

75. oldal, 6. fejezet

Zsanó>!

Dimitri nézte az erkélyen ülő két nőt, és harmadjára is meggyőződött arról, hogy az angyalok odalent készenlétben állnak, hogy elkapják őket, ha kell.
– Ki kellene oda mennem és bevonszolni őket – jegyezte meg Raphaelnek, amikor az arkangyal megállt mellette.
– Tedd azt! – válaszolt Raphael. – Minden bizonnyal nagyon szórakoztató látvány lesz.

Kapcsolódó szócikkek: Dmitri · Raphael
vmonika_>!

– Harangvirág – idézte fel az Erotique -ban hallott szót. – Cuki név.
– Én Dmitrit csak Sötét Nagyúrnak hívom.
[…] – Most pedig, cuki Harangvirág […] – mondd el a Nagyúrnak, mit tudtál meg.

Kapcsolódó szócikkek: Dmitri · Honor St. Nicholas · Illium
SzAngelika>!

– […] És nem tudott főzni.
Honor szikrázó szemmel nézett fel rá.
– Ezt neki is elmondtad?
– Hát ennyire butának tartasz? […] Ő úgy tett, mintha imádna főzni, én pedig mintha imádnám a főztjét. És mindketten epedve vártuk a falusi ünnepélyeket, amikor a vásárosoktól vehettünk ennivalót.

318. oldal ~ 27. fejezet

Zsanó>!

Figyu, nekem aztán semmi alapom arra, hogy figyelmeztesselek, milyen dolog veszélyes pasikkal kavarni, ezért csak azt mondom: a halhatatlanok között élni brutális dolog. Ha bármikor szükséged van, mondjuk segítségre lekötözni Dimitrit és megkínozni egy villával, csak szólj!

Kapcsolódó szócikkek: Elena P. Deveraux
RavenS>!

– Arra gondoltam éppen, hogy te olyan férfinak tűnsz, aki olyan közönnyel törné el a
nyakam, mintha csak a mobiltelefonját roppantaná össze.
Dmitri zsebre vágta a kezét.
– A telefonomat jobban sajnálnám.

Kapcsolódó szócikkek: Dmitri · Honor St. Nicholas
perpetua P>!

– Volt már nő, aki visszautasított?
– Egyetlenegy. – Befordult a sarkon, és az ajka mosolyra húzódott. Honor legszívesebben a tenyerébe szorította volna az arcát, és a száját a férfi mosolyára tapasztotta volna. – Őt feleségül vettem.

10. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Dmitri · Honor St. Nicholas
otaksa>!

Odakint a nők tovább beszélgettek, a játékos szél összekuszálta a hajukat, Elena majdnem fehér tincseit Ashwini csillogó fekete és Honor lágyabb, ébenfa színű szálaival. Ezt a látványt minden férfi észrevette volna.
– Nem vagyunk azok, akik két évvel ezelőtt voltunk, Raphael.
– Nem. Bánod a változást?
– Nem.

Kapcsolódó szócikkek: Ashwini Taj (Ashblade) · Dmitri · Raphael