Egyetemista ​lány támogatót keres 148 csillagozás

Nagy Szilvia – Szabó Anna Eszter: Egyetemista lány támogatót keres

Lányok ​a szomszédból. Diákok. Csinosak és fiatalok. Diplomára, jó életre, boldogságra vágynak. Olyanok, mint bármelyik „húszas csaj”. Másfelől nagyon is mások. Lili, Zsófi, Heni és Frida prostituáltak. Egyetemista lányok, akik a szexből élnek. Függetlenek, okosak és megválogatják, kivel fekszenek le. De ettől még prostik. A szerzők, akiknek sikerült elnyerniük a lányok bizalmát, bevezetik az olvasót különös világukba, végigkövetjük útjukat a kezdeti bizonytalan lépésektől a vidéki masszázsszalonig, a pesti swinger klubig és a svájci „kiküldetésig”. Fájó társadalmi jelenség? Egy újfajta életforma fiatal lányoknak? Döntsék el Önök!

Két fiatal újságírónő: Nagy Szilvia, a Velvet.hu szerkesztője és Szabó Anna Eszter, a Színház és Filmművészeti Egyetem végzős hallgatója hónapokat töltöttek olyan, velük majdnem egykorú lányokkal, akik tanulmányaikat vagy éppen az áhított életszínvonalat így finanszírozzák. A megdöbbentően őszinte, szókimondó, olykor leplezetlen szexuálist… (tovább)

XXI. Század, Budapest, 2015
XXI. Század, Budapest, 2012
XXI. Század, Budapest, 2012

gumicukor>!
Nagy Szilvia – Szabó Anna Eszter: Egyetemista lány támogatót keres

Az volt az érzésem, hogy ez a könyv beszél, beszél, de nem mond semmit, és mindezt végtelenül gyenge stílusban. Maga a téma nagyon érdekes lett/lehetett volna, de valahogy mégsem tartalmazott számomra elég információt. Az nagyon érdekelt volna például, hogy mi lett a lányokkal. Abbahagyták? Folytatják? Örökre ezt akarják csinálni? Meg olyan se füle, se farka történetek voltak, 4-ből 3-nál masszívan azt éreztem, hogy nem tart A pontból B pontba a sztori.

Egyébként végtelenül felháborodtam egy csomó dolgon a lányok motivációi, családja, életcélja, anyagiassága miatt. Nagyon látszott ebben a könyvben, hogy a család rengeteget számít, meg a 2008-as válság is komolyan kirajzolódott a történetekben. Azt gondolom, hogy az embernek majdnem mindig van választása, és ez a könyv csak megerősített benne. Egyiküknek sem éhezett, mielőtt prosti lett… Viszont az nagyon becsülendő bennük, hogy egyik sem panaszkodott igazán: ezt csinálják, ez van, és valóban nem ártanak vele senkinek. Más kérdés, hogy én nem csinálnám csak azért, hogy elmehessek moziba a barátaimmal vagy mert nincs jobb ötletem érettségi után.

nettikeee P>!
Nagy Szilvia – Szabó Anna Eszter: Egyetemista lány támogatót keres

Három vonatút volt elolvasni. Annyira lekötött, annyira felbosszantott, annyira dühített, de mégis kíváncsian faltam a lapokat!
Nem tudom, valamiért vonz a téma, egyfajta elesettséget érzek benne, egyfajta sebzettséget. Mert gondolom, (lelkileg!) egészséges emberek nem vetemednek ilyenekre.
Ezt a négy fiatalt, akárhogy is néztem, nem tudtam megérteni. Mindnek lett volna lehetősége valami másra, valami élhetőbbre. Értem én, hogy gyors pénzkereseti forrás, amit esetleg anyám kihasználhat, nekem meg nincs más választásom, hogy az egyetemet fizetni tudjam… De igen, van!
Azóta a könyvet anyum is elolvasta, és ő is kiakadt picit. Picit nagyon.
Nagyon érdekelt, kíváncsian olvastam, de amiről szól, az kicsit bosszantott.

fülcimpa>!
Nagy Szilvia – Szabó Anna Eszter: Egyetemista lány támogatót keres

Nincs ereje, nincs konklúziója, gyengécske, ismétlődő mondatok, ugyanazon élethelyzetek.
Kényszerítő erő a pénztelenség, a csóróság érzése, na de kérem, van akinek nem megalázó a rendes munka.
Az én családom sem volt eleresztve, főiskola majd egyetem alatt mégsem álltam kurvának, hanem elmentem tanítani, plusz színházba melózni és nem zavart, hogy majd következő hónap elején kapom meg a gázsit. Mint ahogy most is eképpen érkezik meg a fizetésem.
Nem igazán értettem meg a lányokat, az empátia meg sem mozdult a lelkemben. Nem a történetek hőseinek hibája ez. Az íróké.

_Enii_>!
Nagy Szilvia – Szabó Anna Eszter: Egyetemista lány támogatót keres

Érdekes,taszító,szívszorító és néhol megrázó,talán így tudnám jellemezni a könyvet amely bemutatja,4 egyetemista lány életét prostituáltként. A negatívuma az összecsúszó jelenetek voltak,mert sok esetben nem tudtam hol kezdődik és hol végződik egy-egy történet…A téma eléggé mai és egyre inkább jellemző. Olyan dolognak a boncolgatása amelyről mindnyájan tudunk,de vagy csak legyintünk mondván „kit érdekel,oldja meg/nekem a környezetekben senki sincs aki így keresi a kenyerét” vagy elítéljük az illetőt…Olvasás közben óhatatlanul is beleképzeltem magam egy-egy helyzetbe,elgondolkodtam rajta én milyen döntést hoznék,vagy éppen bírnám-e azt a lelki és/vagy fizikai fájdalmat amellyel ez jár,mert a munka nem a hagyományos recepció,felszolgáló típus,de úgy a fizetés sem ebben a kategóriában mozog…Nem ítélem el azokat akik így élnek és bizonyos fokig meg is értem őket. Egyébként is ki vagyok én,hogy ismeretlenek feje fölött pálcát törjek?

k_beby P>!
Nagy Szilvia – Szabó Anna Eszter: Egyetemista lány támogatót keres

Nagyon jó lehetett volna ez a könyv, de gyenge volt a stílusa, semmi mondanivalója nem volt. Egy-egy lány beszámolója olyan hirtelen ért véget, hogy kétszer megnéztem, biztosan jól látom-e. Az is érdekelt volna, hogy mi lett a lányokkal később. Abbahagyták? Folytatták?
Olvasás közben azt éreztem mindegyik lánynál, hogy semmi mást nem akarnak, csak lakást, szép ruhákat, utazgatni, vásárolgatni. Felfordult a gyomrom ettől a masszív anyagiasságtól. Csak ezért tuti nem lennék prostituált. Normális munkahelyre nem mentek el dolgozni, mert ott keveset kerestek volna. Hihetetlen volt számomra. Azért nem az éhezés szélén álltak. Engem elborzasztott ez az egész.

Traclon>!
Nagy Szilvia – Szabó Anna Eszter: Egyetemista lány támogatót keres

A téma érdekes, olvastatja magát, a könyv ellenben lehetne jobban is megírva.
A négy történetből kettőnél az időszálakat annyira össze-vissza keverik a leírásnál, hogy sokszor elvesztettem a fonalat, hogy most a „jelenben” vagyunk-e, vagy ez is a visszaemlékezés része?
Továbbá nagyon nem tetszett a sztorik befejezése! Pontosan azt a fajta lezárást kapja mind a négy történet, amitől a falra tudok mászni: a cselekmény kellős közepén elvágva, snitt, vége, nincs tovább! Nincs meg az az érzése az olvasónak, hogy „igen, ez le lett zárva, keretbe lett foglalva”, hanem inkább olyan, mint amikor a régi magnókazetták végére rávettek egy zeneszámot, ami hirtelen a dal közepén megszakad. A legelső fejezet végénél úgy lapoztam tovább, hogy körülbelül fél oldal erejéig fel sem fogtam, hogy már a második lány történetét olvasom, csak furcsa volt, hogy a mondatok értelme sehogy sem kapcsolódik az eddigiekhez… mire végül észrevettem, hogy közben új fejezet kezdődött. Ahhoz, hogy ennél jobban le lehessen zárni az egyes fejezeteket, jó íróra van szükség, és -már bocsánat- de ezekszerint a Velvet újságíró-hölgyei nem azok.

Maga a könyv viszont mindezzel együtt nem volt rossz élmény, sok érdekeset meg lehet belőle tudni a fiatal, „lakásokon rendelő” (tehát nem utcasarki) prostik világáról, életéről, motivációiról. A négy lányból kettő egészen szimpatikus is volt.
Egyszeri olvasásnak megérte, de nem maradt meg bennem az igény, hogy felkerüljön a könyvespolcomra, ezért „rerukkoltam”.

Maryana>!
Nagy Szilvia – Szabó Anna Eszter: Egyetemista lány támogatót keres

Egyetemistaként én is szembesültem a ténnyel, hogy sajnos nem mindig alakíthatjuk úgy a dolgainkat, ahogy akarjuk. Nekem szerencsém volt, az első félévben tudtak segíteni, és mivel nagycsaládosak voltunk, én voltam a legidősebb, még a szociális támogatást is megkaptam az iskolától. A tanulmányom is jó volt, így mellette elég volt heti 2-3 nap munka is, és nem voltak gondjaim. De láttam, hogy nem mindenki ilyen szerencsés, megcsúsztak a koli díjjal, meg kellett válogatni, mit vesznek meg, pedig nem is szórták a pénzt.

Mindezek fényében valamilyen szinten meg tudom érteni ezt a 4 lányt, főleg, hogy albérletesek. Nem egyszerű egy sima érettségivel a 0-ról kezdeni az önálló életet, főleg tanulás mellett, a nem megfelelő családi háttérrel.

Elgondolkodtatott az ő felvetésük is, miszerint mi lesz velem, hogy alakul az életem később. Mert attól, hogy mérnök hallgató vagyok, ráadásul azon belül is a keresettebb fajtából, még nem biztos, hogy jó lesz. Lehetnek szemetek a kollégák, csak mert nő vagyok, pláne ha magasabb beosztásba kerülök mérnökként; vagy a főnök is kihasználhatja, hogy nő van a csapatban, jobban lehet piszkálni. Még ha elfogadható is lesz a fizetés, hosszú távon mi lesz? Albérletbe nem lehet az életünk végéig élni, saját lakásra meg albérlet mellett nem biztos, hogy tudnék félretenni. És persze a legfőbb, ha családom lesz, gyerekeim, vajon nekik meg tudom adni azt a hátteret, hogy ne kényszerüljenek hasonló lépésre?

Rengeteg gondolat motoszkált a fejemben az olvasás közben, és még annál is több kérdés merült fel bennem egy olyan könyv miatt, ami prostituáltakról szól. A legtöbbet nem is tudom még összerakni, valószínű ennek még kicsit érnie is kell, vagy éppenséggel nem is mostanában kapom meg a válaszokat rá. Minden estre nagy hatással volt rám ez a könyv, és mindenkinek csak ajánlani tudom.

Hársi_Era>!
Nagy Szilvia – Szabó Anna Eszter: Egyetemista lány támogatót keres

Annyi rosszat hall az ember ilyen témában, de ezek az egyetemista lányok nem féltek, hogy bármi bajuk eshet. Nagyjából mindegy volt nekik, hogy kivel szexelnek, csak pénzük legyen. Még Svájcba és más országba is képesek voltak elmenni a több pénz érdekében. Végül is, ilyen ez a „szakma”. Szerencsére nem is történt semmi rossz dolog velük, legfeljebb annyi, hogy nem fizettek nekik egy-egy alkalommal. Azért ezt nem csak testileg, de lelkileg is bírni kell. A kérdés ott van bennem, hogy ők vajon meddig bírták, hogyan tudtak belőle kiszállni, később mi lett a foglalkozásuk, amiből meg is tudnak élni.

_Enii_>!

A lányok, akik tanulmányaik mellett prostitúcióval foglalkoznak, nem tűnnek ki csoporttársaik közül. Nem sminkelik magukat látványosan, olyanok, mint diáktársaik, titkukat jól őrzik. Közöttünk élnek mindannyian.

Leilaa>!

Pár éve még azt hitte, hogy abban a pillanatba, amikor kezébe veheti az érettségi papírjait, felszabadul, végre felnőttnek érezheti majd magát, és ezzel a papírral kinyílik előtte a „nagyok” világa.

Leilaa>!

A tükör előtt méggyorsan megigazította a mosolymaszkot, és remegő gyomorral ajtót nyitott.

Leilaa>!

Bőgni akart, zokogni, de nem ment, hiába erőlködött egy nyamvadt könnycseppen kívül mást nem tudott kiimádkozni magából.

Leilaa>!

Hét év, úristen, még hét év, még hét évig nem lesz normális kapcsolatom, hét évig nem lesz az enyém a testem. Még hét évig hazudnom kell anyáméknak, még hét év, bassza meg.

starve>!

Szóval ma egy órával keresek körülbelül nyolc-tízezret. Nem sok, de nem is olyan rossz órabér.(Zsófi)

zakkant>!

Én eleinte féltem, hogy majd úgy bánnak velem, mint egy ronggyal, mindenhol ilyeneket olvasni. De aztán rájöttem, hogy csak azzal bánnak úgy, aki úgy is érzi magát, és hagyja, hogy kihasználják. Pedig ez csak egy szolgáltatás, amit pénzért nyújtunk. Senki sem használ ki senkit. Nyilván az utcán teljesen más, meg azoknak is, akiket belekényszerítenek. De bennünket senki sem kényszerített, ez a saját döntésünk. Az elején voltak erkölcsi dilemmáim, de ma már nincsenek. Minden engem igazol.

Leilaa>!

Le kellene írnom mindent, hogy kinek, mikor, mit vetítettem. á, úgysem fogom. Lesz ami lesz.

Leilaa>!

Soha nem szabad negbánni, mert akkor bekattansz attól, hogy az életed egyik szakaszát megmásítani.