Reményfutam 7 csillagozás

Münz András: Reményfutam

Kilesett a pillafedezékből. Látta: férje figyelmesen szemlélődik a tükörben. Vár. Keze, a borotvával, távol az arcától.
Ágnesen hirtelen félelem futott át. Pontosabban keresztül nem szaladt, csupán belépett s gyűlt, töltődött, feszült, sűrűsödött benne. Aztán robbant.
Ha ez itt most bevágja a borotvát a vízbe, agyoncsap az áram!
Rémülten ugrott ki a kádból. Ott állt, reszketett, ruhátlan. A fürdőhab rongyokban a testén, sarkában, még mindig, a megidézett halál.
Sándor arcán átsuhant valami mosolyféle.
-Túl sok krimit olvasol mostanában- mondta.- Nevetséges.
Másodpercek, és végzett a borotválkozással. Ment ki, hang, köszönés nélkül.
Ágnes fázott. Fürdőlepedőt borított a vállára, lehajolt, hogy kihúzza a kád dugóját. A tükrön hideg veríték. Valahol, emeletekkel odébb, rádió szólt halkan.

Pro Plus, Budapest, 2004

lizke>!
Münz András: Reményfutam

Bizonyos udvarban akadt meg a szemem a borítón, az ára pedig szóra sem érdemes volt, ezért velem jött. Végül is jó választás volt, pontosan annyira húzott magába, amennyire most jó volt. Vannak kedvenc szösszenetek, szombati műszakra kitűnő olvasmány két olvasó közé beékelve.

Miestas>!
Münz András: Reményfutam

Nem okozott katarzist, nem lett kedvenc, az sem biztos maradandó élményt adott, de jó volt olvasni egy kellemes vasárnap délután. Az a fajta kötet, írás, amire később mint kellemes élményre tudok majd gondolni.

habosvilla>!

[…] s akkor, egy dohányzóknak kijelölt fülkében hagyta el a száját az a bizonyos végzetes mondat:
– Megengedik, hogy ne gyújtsak rá?
A többi utas teljességgel félreértette. Kurucsai nyolc napon túl gyógyult. Ezért később kézzel írt levélben kért elnézést a testi erőszakban érdekeltektől.

Régi-módi

habosvilla>!

[…] és egyszer csak azt olvasom majd, hogy egy újszülött fegyvernek látszó tárggyal a kezében jött világra. Erre a szép világra.

Szép új világ