!

Teréz anya, avagy a hit csodái 0 csillagozás

Monseigneur Jean-Michel di Falco: Teréz anya, avagy a hit csodái

Jean-Michel di Falco 1941-ben született Marseille-ben. Pappá szentelték 1968. június29.-én. Miután több esztendőt eltöltött az oktatásban, 1982-ben kinevezik a Chrétiens-Médiasáltalános megbízottjává. 1987-ben a Franciaországi Püspökök Konferenciájának szóvivője,majd 1996-tól 1997-ig, kulturális tanácsadó a Szentszék mellett működő francianagykövetségnél.1977. augusztusában az Ifjúsági Világnapok szóvivője volt. 1997. július 4.-én nevezték ki Párizs segédpüspökévé.
Teréz Anyát, aki 1997. szeptember 5.-én hunyt el Calcuttában, az egész világ ismerteés csodálta. 1979-ben béke Nobel-díjjal tüntették ki, s már életében szentnek tekintette őtszámtalan csodálója.1946-ban kapta meg a „Hívást a hívásban”: mindenről lemondani, hogy a szegények közül a legszegényebbeknek, Calcutta nyomornegyedei férfiainak és asszonyainak szenteljemagát.Teréz Anya megalapította a Szeretet Misszionáriusai rendet, és kiterjesztette munkájáta világ minden országára és az „élet minden sebesültjére”.Hitbéli…(tovább)

>!
Largo, 2000
236 oldal · ISBN: 9630393050 · Fordította: Gáldi Csaba
Hirdetés

Várólistán 1


Népszerű idézetek

+
>!
bleknajt

A szív örömujjongása egyfajta iránytű, amely jelzi azt az utat, melyet követnünk kell az életben, még akkor is, ha ez az út nehézségekkel van kikövezve.

36-37. oldal

+

Ha tetszett ez a könyv, akkor ezeket is olvasd el