Kétesélyes ​szerelem (Taking Chances 1.) 362 csillagozás

Molly McAdams: Taking Chances – Kétesélyes szerelem

A tizennyolc éves Harper egész életét tengerészgyalogos apja szigorú felügyelete alatt töltötte, most azonban elérkezett az idő, amikor végre a saját életét élheti, és olyan tapasztalatokra tehet szert, amelyekről korábban csak az apja egységében szolgáló újoncoktól hallott. Harper hatalmas reményekkel kezdi meg első évét a San Diego-i Állami Egyetemen.
Új lakótársának köszönhetően Harper hamar belecsöppen a bulik, a helyes pasik, a családi élet és a mindent elsöprő érzelmi viharok világába. A szíve csaknem kettészakad, amikor egyszerre szeret bele új barátjába, Brandonba és szobatársa bátyjába, Chase-be. Kemény külsejük és viharos múltjuk ellenére a fiúk imádják Harpert, és bármit megtennének érte – ha kell, félreállnak, csak hogy ő boldog legyen.

Eredeti megjelenés éve: 2012

516 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633738566 · Fordította: Varga Tibor

Chase Grayson · Brandon Taylor · Harper Jackson

Infierno>!
Molly McAdams: Taking Chances – Kétesélyes szerelem

A sok negatív értékelés ellenére nem találtam annyira borzasztónak, viszont annyira jónak sem. Valahol középtájon helyezkedik el az én mércémmel.

Az eleje nagyon pörgős volt, élvezhető, teljesen reális történetvezetéssel, ami a közepe táján megszűnt. Annyira sietett a történtekkel az írónő, ilyen a valóságban nincs. spoiler Elkezdtem utálni Harper karakterét is, ami teljesen érthető, tekintve, hogy mit művelt. Chase-t és Brandont viszont szerettem az egész történet alatt. spoiler

Egy idő után kezdtem megérteni, miért is a sok negatív értékelés, kezdett a történet életszerűtlenné válni. Döcögősen ment az egész, sokszor csak néztem, hogy idáig most hogy jutottunk el? Aztán már a címnek sem volt funkciója, bizonyos esetek után. Na igen, azt az esetet halogattam volna a vége felé, így már nem volt izgalmas, túl kiszámítható lett.

A végére megint egész élvezhető lett, bár nagyon sok idő telt el, mire odáig elértem. Összességében egyszer olvasható volt, csak az olvassa, aki nem vár világmegváltó dolgokat tőle. spoiler

Orsi999>!
Molly McAdams: Taking Chances – Kétesélyes szerelem

Nagyon kíváncsi voltam már erre a könyvre, de vegyes érzésekkel kezdtem neki, mert nem valami jó véleményeket olvastam róla. Számomra nem volt olyan szörnyű, mint amire számítottam. Nagyon gyorsan haladtam az olvasásával, így elég gyorsan befejeztem a könyvet.
Maga a történet, sablonos, kiszámítható. Kaptunk egy lányt, Harpert, aki más, mint a korabeli lányok. Nem ismeri annyira a fiúkat és azok non-verbális kommunikációját, így ennek köszönhetően elég sok félreértésbe belekeveredett.
Brandon már az elejétől kezdve szerethető karakter volt, míg Chase az elején nagyon undok volt.
A könyv befejezése után rájöttem, hogy azért volt benne 1-2 irreális reakció a szereplők részéről, ami így utólag egy kicsit zavar.

deen>!
Molly McAdams: Taking Chances – Kétesélyes szerelem

Bajban vagyok ezzel a könyvvel. Nem mondhatom azt, hogy rossz volt, de jó sem. Ha semmilyen reakciót nem váltott volna ki belőlem, akkor azt mondanám felesleges volt rá pazarolni az időt. De valamit mégis csak megmozgatott. Megpróbálok elvonatkoztatni attól, hogy az írónő gyakorlatilag kettévágta Travis Maddox-ot, és a cselekmény pár mozzanata nagyon hasonlított arra a bizonyos könyvre. Ezen túllépve mindhárom főszereplőt jól tarkón csaptam volna néhányszor. Amivel még gondom volt az az idővonal. Az eleje nagyon gyors volt, Harper első látásra beleszeretett két tetovált izomagyúba és máris megvolt a szerelmi háromszög. Aztán futottuk ugyanazokat a köröket, Brandon vagy Chase, Chase vagy Brandon. Előre látható volt hova fog vezetni mindez. Helyenként hónapokat ugrottunk az időben és erre jó, ha egy mondat utalt. Az igazán nagy dráma, ami ebből a cselekményből lehetett volna, csak egy pici vihar lett, hiszen ez igazából egy kis tündérmese. Néha elvagyok az ilyen könyvekkel, és jól szórakozom rajta, de most nem esett jól. Túl hosszúra nyúlt a történet, túl tökéletesen megoldódott minden. Senki sem neheztel a másikra, mindenki szeret mindenkit. Az i–re a pontot Carter belenyugvása és persze a Parancsnok felbukkanása tette fel. Mindenki boldog, mindenkinek jól alakul az élete, mindenki megtalálja a számára tökéletes párt. Jó lenne, ha az élet ilyen lenne, ha mindig minden megoldódna. Legalább a könyvekben néha megtörténik. Megpróbáltam szeretni ezt a könyvet, de nem ment. A szereplők közül is egyedül Bree-t tudtam megkedvelni. A tündérmeséket kedvelőknek meleg szívvel ajánlom.

Ancsúr>!
Molly McAdams: Taking Chances – Kétesélyes szerelem

Mikor ez a könyv először szembe jött velem, és megláttam, hogy a megszokott terjedelemhez képest egy meglehetősen vastagabb példányról van szó, egyből elkezdtem agyalni azon, hogy vajon mi a fenét lehet egy ifjúsági könyvbe ennyit beleírni. Azóta több hónap is eltelt, így időszerű volt végre kézbe vennem ezt a könyvet, hogy kiderüljön a nagy titok.
Az elején nem volt semmi különös. Sőt, akár unalmasnak is mondható volt. spoiler Talán így tudnám jellemezni a könyv egyharmadát dióhéjban. Aztán fordult a történet, és minden más lett.
A legtöbb ifjúsági könyv ott fejezi be a történetét, hogy összejöttek a szereplőink, és puszi. Mintha bizony az élet itt megállna, és nem folytatódna egy ember életében. Na, ez a könyv viszont folytatta! És ezt nagyon díjazom! Tetszett, ahogy végig pörögtek az események akármilyen szívet melengetőek, vagy épp pont tragikusak voltak.
A kötet utolsó 100 oldalon már éreztem egy kicsi ellaposodást, de összességében véve nekem kellemes csalódás volt a könyv. Még akkor is, ha azt vártam volna a Parancsnok lányától, hogy egy kicsit…hm…strapabíróbb, és kevésbé hasonlít egy bőgőmasinára. Illetve egy kicsit többet használja már a szürkeállományát, mert ez már komolyan mondom, hogy kóros ez a fajta agyatlanság, amit a lány művelt. Előre is kérnék minden fiatalabb molytársamat, hogy ne erről a lányról vegyenek példát, mert ahogy ez a Harper viselkedik, az sok minden csak nem példamutató.

HENGYE>!

Örülök, hogy vége lett.
Ez a könyv annyira nem volt rossz, mint amilyen százalékon áll, de igazából jó sem. A százaléktól meg is ijedtem rendesen.
Harper, aki szeretetlenül a tengerészgyalogos apja mellett nőtt fel, egyetemre megy, jó messzire az apjától. Egyből szerelembe esik két csodálatos pasiba.
Innentől rózsaszín köd az egész, nagyon hosszan, részletesen elnyújtva, olyan, mint egy brazil szappanopera. A sok szeretettől már rendesen forgattam a szemem. Harper semmit nem tudott tenni, amiért bárki is haragudott rá.
A szereplőket és sok eseményt nem tartottam teljesen hitelesnek. Ettől függetlenül, élveztem a könyvet, talán azért, mert nem vártam tőle sokat, és még érzelmeket is sikerült előhoznia belőlem.

Laura_Bakos P>!
Molly McAdams: Taking Chances – Kétesélyes szerelem

Ez borzalmas volt, de kedves vagyok és aranyos, így adok neki három csillagok.
Jó, inkább magam miatt, amiért végig tudtam olvasni.
Előtte olvastam véleményeket, amiken jókat nevettem, így gondoltam, én is elolvasom.
Nem bántam meg. Önkínzásnak jó volt :)
Ezzel lehetne embereket is kínozni. Minden egyes nap felolvasnának belőle két, – jó, nem leszünk túl gonoszak – egy oldalt, és már sikerült is megtörni az illetőt.

TamlinLover>!
Molly McAdams: Taking Chances – Kétesélyes szerelem

Háááát az eleje talán még jó volt, de utána kezdett rosszabb lenni. Harper idegesített ami meg a fiúkat illetti szerintem Chase jobb volt mint Brandon. spoiler Az irreális részeiről meg ne is beszéljünk. Mondom én aki nem szokott fennakadni ilyesmin, ha eléggé magával ragad a történet, de ennél a könyvnél besokaltam.

Tamlilla>!
Molly McAdams: Taking Chances – Kétesélyes szerelem

Az első felét nagyon szerettem, de a második már közel sem tetszett annyira. Nekem semmi gondom a szerelmi háromszöggel, de az utolsó 200 oldal rettenetesen el lett nyújtva. Na és ki hallott már olyat, hogy szülés közben, erős fájások között valaki órákat aludjon? Voltak benne hibák, sok sok felesleges és idegesítő, túl részletes leírás, 300 oldal bőven elég lett volna. Nekem Chase volt a kedvencem és a huga, miattuk adtam meg a 4 csillagot.

Ani249 >!
Molly McAdams: Taking Chances – Kétesélyes szerelem

Kicsit bajban vagyok ezzel a könyvvel. Nem volt rossz, de igazából jó sem. Alapvetően nem hiszek abban, hogy az ember egyszerre két emberbe lehet szerelmes. A két fiú szimpatikusabb volt mint Harper. Chase az elején undok volt, de aztán már nagyon aranyos. Brandon végig hozta a formáját, ő meg lehetett volna néhol undokabb. Túl sokszor és túl hamar bocsátott meg.

klaraboglarka P>!

Huh.

Ez egy igazi szappanopera volt!

Bár sokan rettentőnek tartottak, amin nem lepődök meg, de annyira szörnyű sem volt. A probléma inkább abból folyódik (legalábbis szerintem), hogy nehéz a könyvet meghatározni olvasás előtt, és így könnyen elrettenthető lehet pár fejezet után, főleg hogy a főszereplő a legkevésbé sem relatable. Ami szerintem egy kulcsfontosságú része egy könyvnek. Teljesen mindegy milyen fura a főhős , muszáj az írónak megkedveltetni az olvasókkal. És ez határozottan nem jött össze, főleg a sok rossz lépéssel, amit Harper tett (bár ismerek ilyen embereket a való világban, akik tényleg így hoznak rossz döntéseket, és ők még csak rosszul sem érzik magukat mikor mást megbántanak).

Szóval összeségében: Ha valaki bírja a szappanoperákat, és a sorozatos rossz döntéseket, akkor ez a könyv neki való. De ha valaki utálja egy szereplő állandó szenvedését, akkor semmiképp. Mellé egy szerelmi háromszög (vagy inkább négy szög??? mindent kapunk, nem viccelek), ami nem teszi könnyebbé Harper megkedvelését. Ettől függetlenül én élveztem, bár a legviccesebb részei a könyvnek inkább a molyos értékelések voltak. Azokon szakadtam. Mindenki profi a szarkazmus és az őszinteség terén . Sírva röhögtem egyes értékeléseken !

De erről ennyit, és azt sem hiszem hogy újra fogom olvasni:)

Ninácska P>!

De hogyan teszel jóvá egy hibát, ha a másik fél még csak nem is tud arról, hogy elkövetted?

197. oldal - Kétesélyes szerelem

h_niki_i>!

– Jesszus, Hercegnő, a szívbajt hozod rám! Egy percig azt hittem, hogy csaj van nálam.
Azzal visszadőlt a párnájára, és az arcát dörzsölte.
Ettől a kijelentéstől azonnal visszazuhantam a valóságba.
– Chase?
– Hmm?
– Talán még nem tűnt fel, de én is lány vagyok.

Ninácska P>!

– Nem zavar, hogy ennyire tapasztalatlan vagyok?
Ajka a kulcscsontomhoz ért, és megéreztem, ahogy elmosolyodik, és a fejét rázza.
– Nem. Őszintén szólva, élvezem a tudatot, hogy mindenből velem éled majd át az elsőt.
Mindenből? Te jó isten, a szívem már a gondolattól majd kiugrott a helyéről, hogy úgy legyek vele.

67. oldal - Kétesélyes szerelem

Ninácska P>!

A szívem összeszorult, és könnybe lábadt a szemem. Miért sírok? Ja, igen, már emlékszem.

415. oldal - Kétesélyes szerelem

Ninácska P>!

Szája a számhoz ért, és megállt a világ. Egyik kezével megfogta a csípőmet, a másikkal pedig a tarkómat tartva magához láncolt. Az ajka puha volt, de a csókja határozott. Kicsit hátrébb húzódott, és a szemembe nézett, majd rám mosolygott. Szájával végigsimított a számon, és újra megcsókolt, nyelvével pedig finoman az alsó ajkamhoz ért. Megragadtam a pólóját, és teljesen hozzásimultam. Amikor a nyelvünk találkozott, apró nyögés hagyta el a száját, én pedig tetőtől talpig libabőrös lettem. A légzésünk felgyorsult, és amikor véget ért a csók, éreztem, hogy beleszerettem azokba az ajkakba. Hüvelykujjával megsimította az arcomat, miközben elbűvölő szürke szemével mélyen a szemembe nézett.

55. oldal - Kétesélyes szerelem

Ninácska P>!

Mézesmázos hangjától majdnem elhánytam magam. Szerintem én már ötévesen is értelmesebb hangokat adtam ki.

39. oldal – Kétesélyes szerelem

Ninácska P>!

Szent isten, ezzel a hanggal a leghidegebb téli éjszakán is felmelegítene.

40. oldal - Kétesélyes szerelem

Ninácska P>!

Esküdni mertem volna, hogy hallottam, amint a csúcs előtt megfogadta, hogy örökre szeretni fog.

146. oldal - Kétesélyes szerelem

Ninácska P>!

– Miért küzdesz az ellen, ami elkerülhetetlen? Akarsz engem. Most is remeg az egész tested, mert alig bírod megállni, hogy hozzám ne érj. – Ujja hegyével végigsimított a kezemen, és elmosolyodott. – Tessék, alig érek hozzád, máris libabőrös vagy. Most mondd, hogy menjek innen!

151. oldal - Kétesélyes szerelem

Ninácska P>!

– Nem mondtam, hogy nem kellesz nekem. Azt mondtam, hogy nem érdemellek meg.

83. oldal - Kétesélyes szerelem