Módszeres ​tanmenet a szépíráshoz aczéltollszemekkel 3 csillagozás

Módszeres tanmenet a szépíráshoz aczéltollszemekkel

A technika fejlődésében ezer év valószínűtlenül hosszú idő. Pedig a lúdtoll, mint íróeszköz ennél is tovább szolgálta az írástudókat. Sem a szaruval, sem az üvegrudacskával való »fejlesztés« nem vált be. A 19. század elején befutott acéltoll végre – legalább ez ügyben – tehermentesítette a szárnyasokat és lendített a fémiparon. 1866-ban a piacvezető Birmingham-ben már hetente tíz tonna (!) acélból munkáltak apró tollszemeket. Ez a kifogyhatatlan fogyóeszköz nem csak a formatervezők fantáziáját mozgatta meg, hanem a szépírást oktatókét is. Betűbillentyűket nyomkodó korunkban egy 1922-es tanmenetet is felkínálunk a kalligrafikus kézírás elsajátításához.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Anno Tandem Grafikai Stúdió

104 oldal · ISBN: 9789638791962

tündérrózsa>!
Módszeres tanmenet a szépíráshoz aczéltollszemekkel

Ez is, mint a másik három, amit eddig olvastam az Anno sorozatból, nagyon tetszik. Remélem, valamikor majd az összes részt a polcomon tudhatom. :)

cassiesdream>!

Némely tollakat még még borszeszes sellakoldattal vonnak be, mely a fémet élenyülés ellen óvja.