Amíg ​kinyílik a szemünk (Birtoklás-trilógia 1.) 184 csillagozás

Mira Sabo: Amíg kinyílik a szemünk Mira Sabo: Amíg kinyílik a szemünk Mira Sabo: Amíg kinyílik a szemünk

„Ez nem egy rózsaszínű lányregény, ha arra számítottál, helyezd vissza a polcra, és felejtsd el! Ha mégis kinyitottad, akkor már csak egyet tanácsolhatok: vegyél ki szabadságot, kapcsold ki a telefonodat, és maradj egyedül!
Szenvedélyes szikrázás, pimasz őszinteség egy mindent elsöprő kínkötelékben és végül letaszítottság, a valóság létlejtőjén. Fehérgallér és hivalkodás, kozmetikázatlanul. Izgalom, erotika, titkok, luxus. Az alvilág összefonódva az ország rejtélyes, leggazdagabbjaival, mocskos magánéletük, különös szokásaik egy gyönyörű lány életútján át, szexszel ízfokozva.
Olvasol vagy lemaradsz?”

MS Media, Budapest, 2021
Művelt Nép, Budapest, 2016
Művelt Nép, Budapest, 2016

Kapcsolódó zóna

!

Mira Sabo

52 tag · 102 karc · Utolsó karc: 2021. november 14., 18:39 · Bővebben

Tamássy Áron · Radnay Szófia · Tamássy Zsolt · Katona Csaba · Pusztai Péter · Stephan Haras · Tartán Krisztián

OMG!!!
Hirtelen nem is találok szavakat…Ez valami botrányosan jó volt! IMÁDTAM! ❤
Utoljára Tiffany Reisz könyveinél éreztem hasonlót, de be kell valljam ez a könyv, most trónfosztást követett el.
Olvastál már olyan könyvet, amelyiknek minden sora izgalmas? Mert ez a könyv egy szusszanásnyi időt sem hagy, egy perc üres menet sincs benne.
– Izgalmas
– Szókimondó ( nagyon! )
– Megbotránkoztató
– Elgondolkodtató
– Megdöbbentő
– Letehetetlen
Ez nem egy rózsaszínű lányregény! Nagyon nem!
Kész pszichológiai tanulmány ez a regény. Vajon pénzért minden megvehető és elintézhető? És vajon a gazdagságért minden elviselhető?

Magyarország, milliárdosok, csillogás, mocsok, korrupció, szexuális perverzió.

Imádtam, hogy Budapesten játszódik a történet, helyek amiket ismerek és szeretek.
Ráadásul egy nagyon kiforrott történetet kapunk, remekül kidolgozott karakterekkel.
És szívdöglesztő gazdag pasiból mindjárt kettő is van, de milyenek? Annyit elárulok, hogy nem átlagosak.
Hisz maga a történet sem átlagos, erotikus thriller a javából.
Az írónő mesterien adagolja a feszültséget, végigizgultam az egészet. Az erotikus részek pedig…. khmm…
Nálam 2015 LEG LEG-je lett, idén mindent vitt! Új kedvenc írót avattam! ❤
Nagyon várom, hogy hogyan folytatódik a történet!

ZitussKa>!
Mira Sabo: Amíg kinyílik a szemünk

Egy történet, amit csakis kizárólag akkor tudtam olvasni, amikor a nappalt felváltotta az éj, a világosságot a sötètsèg. A városra boruló csend és feketesèg körülölelt, így a csapongó ès harsogó gondolataim töltötték ki a csendet.
Nyugtalanító és szédítő világba csöppentem, ahol különböző magasságokat és mélységeket ismerhettem meg. De ennek ellenére nagyon szerettem Szofit és az összes szereplőt, mert akármi történt is minden mozzanatukon látszott, hogy intelligensek és eredetiek. És időnként az a fanyar humoruk is megcsillant. Imádtam.
Nem minden arany, ami fènylik. Nem árul egy nagy titkot az írónő, mert a hétköznapokban is olykor pontosan ilyen a gazdagok hozzáállása, még ha nem is ennyire szembetűnően.
A hatalom a szemèlyisègre is hatással van. Olyan felsőbbrendűsèget ès arroganciát eredmènyez, ami egyszerre taszít ès vonzz. Annak ellenére, hogy sok intenzív és ellentétes érzéseket kiváltó könyvet olvastam már – hazudnèk, ha azt állítanám ez a könyv nem fordított ki magamból ès nem kezdte el lebontogatni a világot szemlélő kislányos naivitásom utolsó falát.
Áronok és Zsoltok, maradjatok távol tőlem.. vagy inkább mégse. Még én magam sem tudom :) Egy részeteket nagyon szerettem.
Finoman és nőiesen: ez piszkosul észvesztő volt, de készüljetek fel, ha a kezetekbe veszitek molyok, hogy összetett egy történet. Időnként kiborító és fájdalmas, de beszippant az biztos!

klara_matravolgyi>!
Mira Sabo: Amíg kinyílik a szemünk

Én ennyi beteg, unszimpatikus embert még nem láttam egy rakáson… De pont ezért tetszett annyira, mert az írónő mert egyedi lenni és szakítani a manapság oly népszerű felnőtt tündérmesékkel.
A könyv bemutatja a luxus és a pénz hatalmát egy gátlástalan testvérpár és egy nő történetén keresztül. Most eszmélek rá, hogy Szofit hirtelen nem is tudom hogy jellemezni… Nekem ő abszolút semmilyen, nem sikerült megkedvelnem. Ő jelképezi azokat a nőket, akikből sajnos egyre több van, akik hagyják magukat elkábítani a pénz és egy kis kedvesség által, holott épeszű ember látja hogy valami nagyon nem stimmel. Aztán már nem tud szabadulni. Fizikai erőszak, lelki terror, szexuális bántalmazás, elnyomás, ezek lesznek a mindennapjai.
Áron és Zsolt karaktere elborzasztó. Mégis néha sikerült elérnie az írónőnek, hogy ne utáljam őket. Megosztó és végletes történet volt ez, vagy szereted vagy nem bírod elviselni. Én minden ellenére szerettem. A fél csillag levonást pedig a néhol túl bő lére eresztett cselekmény miatt adom.

Nikolett0907 P>!
Mira Sabo: Amíg kinyílik a szemünk

Azt hiszem most fogom meghazudtolni saját magam, mert olvasás közben egy kedves molyocskának írtam azt hiszem kedvenc lesz és mennyire jó. Így is gondoltam az első száz oldalig.
Aztán le kellett tegyem, mentem a dolgomra, később újra kézbe vettem, nagy lelkesedéssel fogtam neki az olvasásnak, mikor elkezdett idegesíteni, le is tettem. Újra neki fogtam, de megint megnéztem a borítót jó könyvet vettem kézbe? És ez az érzés megmaradt az utolsó oldalig.
Nem értettem, hogy lehet az eleje ennyire jó, de aztán teljesen az ellentét érzés jön elő bennem.
Persze most már tudom.

Én nem értem miért kell tele tűzdelni trágársággal? Attól jobban eladható a könyv?
Szerintem inkább irritáló.
Aztán a karakterek. Egyszerűen ellaposodtak, klisések lettek és idegesítőek.
Az erotika része, alapvetően semmi bajom vele, de itt húztam a számat és azon járt az agyam ennyi erővel egy pornó filmet is nézhetnék a zs kategóriából.
Az, hogy a történet Budapesten játszódik, egy igen jó érzés a magyar olvasónak, hisz felismeri a helyszíneket.
De és ez itt a legfontosabb, ez az érzés abban a pillanatban elillan, mikor a fent említett részek előbukkannak és csak pislogok, hogy mi ez ponyva.

És ami az érdekes, nekem az alap sztori tetszene, egy teljesen más belső kidolgozással, egy igényesebb, valóság hűbb történettel.
Mert az írónő stílus jó, hisz az első száz oldalt minőségibben tálalta.
Ezért nem adom fel és egy másik történetét elfogom olvasni.
Kíváncsi vagyok, hogy egy másik szöveg környezetben mit vált ki belőlem.

De számomra ez egy hatalmas csalódás és bár megadom a három csillagot, ezt csak is kizárólag az első résznek és a szemnek „kellemes” borítóért teszem.
Kár érte.

Smurfettereads>!
Mira Sabo: Amíg kinyílik a szemünk

Imádom, imádom, imádom, imádom. ❤❤ Ez a könyv egyszerűen zseniális. Imádtam minden percét az olvasásnak. ❤❤ Teljesen rabul ejtett Szófia és Áron világa. Nagyon megkedveltem Szófit, de nagyon sajnáltam is. Néha nagyon utáltam Áront és Zsoltot, és néha imádtam is. Legjobban Áron volt rám nagy hatással. Sárit is kedveltem.
A történet annyira izgalmas, erotikus, szenvedélyes, és annyira fantasztikus. Teljesen elvesztettem az időérzékem néha. Nem bírtam letenni csak olvastam, és olvastam. Az elején lassan haladtam vele, de aztán beindult, és csak faltam a könyvet.
Ez volt a második könyv, amit az írónőtől olvastam, és nagyon, de nagyon imádtam. Alig várom, hogy kezemben legyen a folytatása. :)

ZCsilla>!
Mira Sabo: Amíg kinyílik a szemünk

Felemelt, majd miután éppen jól éreztem volna magam, leráncigált a földre és jól belém rúgott. Nem egyszer, nem kétszer, hanem végig ezt éreztem a könyv olvasása közben. Hogy élveztem-e? Nagyon! És miért?
Mert EGYEDI, IZGALMAS ÉS NAGYON IGÉNYES! ❤❤❤

Fantasztikus volt, teljesen magához láncolt. Imádtam minden sorát, tényleg a letehetetlen kategóriába tartozik. Nehéz témát boncolgat ez a történet, egy kegyetlen, aljas, világot tár fel elénk. A köntös, melybe belebújtatta az írónő a történetet, briliáns. Egy igazi Versace. ;)

Drága Áron és Zsolt! Annyira szerettem volna azt, ha imádhatlak benneteket! Bevallom, néha elcsábultam és megadtam magam Nektek. Mert igen, én láttam bennetek valami többet. Többet, mint amit cselekedtetek. Aztán mikor már majdnem éreztem valami pici jót is irántatok, jól a szemembe röhögtetek és közöltétek: „Tündérlány” ez nem a valóság!

Hű, de várom már, hogy a kezemben tartsam a folytatást!

Black_widow>!
Mira Sabo: Amíg kinyílik a szemünk

Először is köszönöm kedves @Chrissie, hogy a nyereményjátékoddal lehetővé tetted, hogy esélyem legyen a könyv megszerzésére. Ha nincs a játékod, lehet, hogy nagyon sokáig elhúzódott volna a könyv megvásárlása, mivel a kívánságlistám csakúgy, mint minden Molynak, végtelen.
Kellett pár nap, hogy feleszméljek a döbbenetből. Hiába vártam a megoldást, kaptam egy úgymond függővéget pedig már minden megfordult a fejembe, hogy lesz vége a történetnek spoiler Nagyon úgy tűnik, hogy most a kisebb, pozitív értékelések táborát fogom erősíteni, számomra ugyanis a könyv hatalmas kedvenc lett. A borító egyszerűen mesés, ha csupán a borító alapján vásárolnék könyveket akkor mondhatom, hogy szerelem első látásra mert gyönyörű. Olvastam pár értékelést melyek közt akadt jó pár negatív is, akik panaszkodtak, amivel persze nem szeretnék megbántani senkit sem, mindenkinek szíve joga kinyilvánítani őszinte véleményét, hogy már megint egy BDSM könyv, amiből manapság már egyre több van. Igen nézhetjük, így is, de mint minden könyvnek, ennek is megvan a maga varázsa. Engem teljesen lenyűgözött a történet akkor is, ha az erotikától eltekintek. Szofi az egyik kedvenc főhősnőm lett. Annyi megpróbáltatás és atrocitás után is mert ellenkezni, kiállt magáért és persze Sáriért is, holott nagyon is tudta mi lesz ennek a lázadásnak a következménye. Tetszett, hogy mennyire kitartó, Áron hiába próbálta akkor sem tudta megtörni. Vasakarattal, hatalmas állóképességgel és igazságérzettel rendelkezik. Áron alakja pontosan úgy megrajzolt karakter, ahogy én elképzelem az arisztokratákat. Gőgös, arrogáns, lenéző és megszokta, hogy mindig megkapja amit akar. Szerintem az írónő teljesen hűen rajzolta meg a világát … valahogy mindig sztereotípiákkal illetem az efféle gazdagokat, amire Áron alakja még jobban árerősített. Látom nem csak én vélekedem így róluk. Bár a deviáns hajlamait nem igazán értem, minden csupán abból fakadna, hogy aranykanállal a szájában nőtt fel?! Hmmm remélem erre a második részben fény derül. Az elején azonban még szimpatikus is volt, egy férfi akinek vannak elvei, az üzletben kegyetlen és megszerzi amit akar, nem ismer határokat spoiler
Egy szó mint száz, impulzív, komoly, elgondolkodtató, kegyetlen, olykor fülledt, meghökkentő ás tragikus. Én imádtam és ajánlom mindenkinek, akinek eddig kétségei voltak, hogy elolvassa e a történetet vagy sem. Kedves Olvasó, aki megtiszteltél azzal, hogy végigrágtad magad az értékelésemen, veszíteni semmit sem veszítesz azzal, ha adsz egy esélyt a könyvnek. :) Mi lehet a legrosszabb ha nem tetszik? Max félre rakod, bár remélem nem teszed, mert én imádtam! ;)

Tamlilla>!
Mira Sabo: Amíg kinyílik a szemünk

Nagyon tetszett! Megint csak egy könyv, ami a többségnek nem tetszik én meg imádom. Hogy miért?
– izgalmas
– megdöbbentő
– egyedi
– életszerű
– néhol romantikus
– megbotránkoztató
És még sorolhatnám…
Én ilyennek képzelem a felső tízezer világát, bár remélem azért akad kivétel is.Abban biztos vagyok, hogy a politikai és az üzleti életben így mennek a dolgok és ez elszomorít, mert előre vetíti Magyarország csúfos jövőjét. Ezt eddig is így gondoltam de ez a könyv ebben megerősített.
A függővég tökéletes, bár minden sorozatnál így lenne. Pont annyira tesz kíváncsivá és bizakodóvá hogy alig várjam a következő részt de nem tépem a hajam türelmetlenségenben.
Nem szokásom de most kitérek a borítóra, ami nagyon nem tetszik, egészen mást képzelnék el hozzá. De hát ízlések és pofonok ugyebár…
Én csak ajánlani tudom :)

Hópárduc P>!
Mira Sabo: Amíg kinyílik a szemünk

Nagyon nehéz véleményt írnom a könyvről.
Zseniálisan van megírva, egy olyan világról, amiről nem is gondolnánk, hogy így létezik, működik.
A gombóc a torkomban szinte végig ott volt, miközben olvastam….nagyon megrázott lelkiekben, nagyon megviselt.
Megdöbbentő, és brutális. Dühös, és nem könnyű olvasmány.
De, gratulálok az írónőnek, mert végig átélhetjük olvasás közben, az érzelmek skáláját!! Hol fenn, hol lenn! :)
Nem ajánlom, ha nem vagy elég erős hozzá! :)
Kíváncsi vagyok a folytatásra!!! :)
A véleményem maradt!!!!! :)

Nórcsy08>!
Mira Sabo: Amíg kinyílik a szemünk

„ – Ez ilyen vastag????" – ez volt az első reakcióm, amikor @Cintia_ a kezembe adta a könyvet. Félreértés ne essék, nincs semmi bajom a hosszú könyvekkel, de A szürke ötven árnyalata trilógia végigszenvedése és King bácsi nyomasztó Az könyve után van némi fenntartásom a vaskos könyvekkel kapcsolatban. És nem is volt a legkellemesebb karácsony közeledtével olvasni.
Mikor már eléggé belemélyedtem a történetbe, olyan érzésem volt, mintha valóban az Árnyalat trilógia és a Mindent bele című könyv összedolgozását olvashattam volna, egy sokkal durvább, kegyetlenebb világban, természetesen cenzúra nélkül. Sajnos egyik szereplő sem váltott ki belőlem rokonszenvet, ellenszenvet viszont annál inkább és nem tudom, ez az írónő részéről tudatos volt-e.
Áron és Csaba, mint két tojás. Ami igaz az egyikre, az igaz a másikra is. Arrogáns, öntelt, beképzelt alakok, akik nem képesek elviselni, ha nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy ők szeretnék és ha az irányítás nem az ő kezükben van. Sári volt a legelviselhetőbb karakter, de lehet csak azért, mert keveset szerepelt és akkor sem csinált hatalmas hülyeségeket. Kevés olyan idegesítő karakterrel találkoztam, mint Szofi. Kisanyám, egy ilyen kiszolgáltatott állapotban nem feszegetjük a határainkat! Értem én, hogy fájt az egojának a korlátozás, hogy irányítás alatt áll, de könyörgöm! Mindig a vesztébe rohan és egyszerűen képtelen tanulni a hibáiból.
Alapvetően tetszett, hogy Magyarországon játszódik a történet, de még így is sok jelenet külföldön játszódott. Az eurós pénzmozgás pedig mindig bántotta szemem. :(
Nagyon jó témához nyúlt az írónő, a családon belüli erőszak mindig tabu téma és az alvilág is mindig foglalkoztat engem. Viszont itt a körülmények igen megváltoztatták a szituációt, hiszen igen kevés olyan férfi van, aki multimilliárdos, akinek mindenhova elér a keze, s egyszerűen képtelenség tőle elmenekülni. Ez lényegesen megnehezítette főszereplőnk dolgát.
Ugyanakkor, ha meg akarom bontani a történetet: a gazdagságot, fényűzést, csillogást, pénzpazarlást, bulizást, az életszeretetet elég reálisan a szemünk elé tárta. Az emberek nagy százaléka pontosan így viselkedne, ha ennyi pénzt birtokolna. Pénz, pia, nők, üzlet és drog. Ebből állt Áron élete.
Ami a zárt ajtók mögött történt, nos, azt is sikerült valósághűen ábrázolni. Kiszolgáltatott állapot, magatehetetlenség, s ez valakinek imponáló. Gusztustalan dolgok, amik történnek… Szókimondó könyv, amely elénk tárja a kegyetlen valóságot. Mert ez – talán csak részben, de – igenis megtörténhet. Azt mondják mindig, az a jó, ha egy könyv kivált belőlünk valamiféle érzelmeket. Nos, az én feminista énem ordítva dühöngött és verte Áron fejét a falba off.
Nem az a kegyetlenül durva thriller, teljesen kibírható. Habár a folytatására nem szomjazom, azért egyszer majd elolvasom, érdekel hogyan lehetett ezt még fokozni.

Cicu>!

– Mindig van választási lehetőség, csak az a kérdés, észreveszed-e.

Cicu>!

Ha a nő összhangban van önmagával, akkor az egész világ mosolyog rá.

Cicu>!

Ha sétálhatnál a gondolataimban, a világ végére rohannál előlem.

Kapcsolódó szócikkek: Tamássy Áron
Cicu>!

A legfontosabb, hogy tudjunk élni azzal, amit kapunk, és semmiképp se adjuk fel félúton. Nincs időnk, módunk újra és újra elölről elkezdeni mindent.

Cicu>!

Sosem voltunk gazdagok, nem jártunk külföldre nyaralni, de minden fontos dologból megkaptam a leckét. Szeretetből, tisztességből, becsületből. Ez rettentően meghatározza az ember személyiségét, ha az értékrended a helyén van, akkor nem tudnak rossz irányba vinni, határozott képed lesz a normális fogalmáról.

Kapcsolódó szócikkek: Radnay Szófia
Cicu>!

Azt gondoltam: kicsi az esély arra, hogy éppen a megfelelő időben vagyok a megfelelő helyen, amikor szembejön a nagy ő.

Kapcsolódó szócikkek: Radnay Szófia
Cicu>!

Rövid az élet. Átélsz olyan csodákat vagy szörnyűségeket, amelyek elkísérnek egy életen át és olyasmiket is, amelyeket képtelen vagy feldolgozni. Ezek a dolgok azonban erőssé és tapasztalttá tesznek, minden pillanatban egy újabb tulajdonságunkkal szembesülünk.

Cicu>!

A vágyakozásom utánad olyan erővel ruház fel, hogy zsonglőrködni tudnék a földgolyóval.

Kapcsolódó szócikkek: Tamássy Áron
Cicu>!

Mindig tudtam, hogy a pénz és a jó ízlés nem jár együtt.

Birtoklás-trilógia sorozat · Összehasonlítás