Minden ​napra egy feles 60 csillagozás

Tibi atya füves könyve
Minden napra egy feles Minden napra egy feles

Ki ne ismerné a bohém papot, Tibi atyát? Nos, mindannyiunk kedvence végre megírta a könyvét, amelyben humbákföldi történeteken keresztül kíván görbe tükröt tartani az olvasó elé, és zseniális formában világít rá a minket körülölelő világunk hibáira, avagy éppen pozitívumaira. Előre figyelmeztetünk, hogy a rövid elbeszélések semmilyen újságírási normatívának nem felelnek meg, és alkalmasak lehetnek mások megzavarására!
A füves könyvben leírtak még sehol sem jelentek meg, így vadonatúj élményt kíván minden egyes olvasónak! Itt aztán mindent megtalálsz, ami a fészbúkon kiverné a biztosítékot!

Eredeti megjelenés éve: 2015

238 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631268713 · Illusztrálta: Priem
Humbák Művek, Budapest, 2015
238 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632277400 · Illusztrálta: Priem

Niitaa P>!

Minden napra egy feles Tibi atya füves könyve

Ha követjük az elején megfogalmazott utasítást, miszerint minden napra egy egy jó kis könyvet kapunk a kezünkbe. :)
Nevetséges történetek, olyan cifra "fogalmazásmóddal', amitől a fülem is ketté állt :) Én személy szerint hozzá vagyok szokva a káromkodásokhoz, vidéken nőttem fel, mást se hallottam a szomszéd gazsaságból, bár meg kell jegyeznem: ezek sokkal cifrábbak és szerteágazóbbak :D
Ugyanakkor ha a történetek mögé nézünk… A legtöbbnek (tehát nem az összesnek!) az alapja valós gond. Hatalmas kritikát, kifigurázást ad ez a mai társadalomnak, a fiatalok jellemének és rengeteg dolognak.

Ez nem az a jellegű könyv, amit komolyan kell venni, hanem egy esős napon elővéve jót nevetni egy egy szösszeneten, majd csinálni tovább a teendőinket. :)

DoreenShitQ>!

Minden napra egy feles Tibi atya füves könyve

Én egészen jól szórakoztam, olykor hangosan fel is nevettem. De a napi egy felszólítás szigorúan betartandó, tényleg agykárosodást lehet tőle kapni :D

vadnarancs P>!

Minden napra egy feles Tibi atya füves könyve

Az első gondolatom, mikor kezembe vettem a könyvet, hogy ugyanolyan csalódás, mint ami képeket a fiúk küldenek magukról.. élőben sokkal kisebb…
Tény a könyvvel kapcsolatban, nem lehet egy sőt két nap alatt sem elolvasni, bár biztos lehet de akkor biztos sokkal többet károsodik az ember agya. :D
Dicsértessék!

bozs>!

Minden napra egy feles Tibi atya füves könyve

Tényleg kis mennyiségben fogyasztandó!

Risus P>!

Minden napra egy feles Tibi atya füves könyve

Ez a könyv semleges lett a végére, mert legalább annyira tetszett, mint nem.
Az elején kifejezetten élveztem, hogy vicces humbákföldi történteken keresztül különböző aktuális hazai, illetve globális társadalmi és politikai eseményeket/híreket olvashattam. Igazából ez a könyv egy görbe tükör nekünk, ezt élveztem és értékeltem, hogy elég komoly kritikákat fogalmaz meg és ejt gondolkodóba.
A negatív, nekem nagyon sok történet erőltetett lett, mármint a poénos része. Lehet, ha nem 2 nap alatt olvastam volna el a teljes könyvet, hanem napi 3 történetre bontottam volna, akkor akár kedvenc is lehetett volna, de így a végére nekem lapos, unalmas és erőltetett lett. Könyvet nem gyalázok meg azzal, hogy kivágok belőle egy kört, így lemondok az instant napfogyatkozásról.

Molymacska>!

Minden napra egy feles Tibi atya füves könyve

Ajánlom betartani a könyvön lévő figyelmeztetést: ne akarjuk egybe végigolvasni. Én megpróbáltam és nem ment! Egyszerűen ilyen a könyv, ami nem baj, bár nekem nagyon szokatlan volt. Egyszerűen furcsa, de humoros, nyíltan, és néha csak észrevehetetlenül. Mindenképpen érdemes volt elolvasni.

Csatlós>!

Minden napra egy feles Tibi atya füves könyve

Hát eléggé erős idegzetűnek kell lenni ahhoz, hogy ezt végig bírja olvasni az ember :D

diamondfox>!

Minden napra egy feles Tibi atya füves könyve

Kiégetősen borzalmasan hülyeség az egész! Minden sorát imádtam! Mostanában úgy érzem, hogy már nem tud újat mutatni az egész márka már az FB-n, de még mindig erős a marketing ereje és a könyv egy nagyon jó ajándék szerintem egy Tibi atya olvasónak. Nekem bejött, tömény hülyeség – akarom írni pontos leírása egy tökéletes köztársaságnak! :D

Linka>!

Minden napra egy feles Tibi atya füves könyve

Azt hiszem befejeztem. Bár az is lehet, hogy egyszer csak kiesett a könyvjelzőm, és rossz helyre tettem vissza. Úgy érzem, nem vesztettem sokat, ha pár „körből” kimaradtam. Ez tényleg csak úgy volt élvezhető, ha kis adagokban olvasta az ember, sőt, nekem néha úgy is túl „erős” volt…
A három csillagot azért az utószó miatt megkapja. A filozófiájával egyet tudok érteni, de a stílusa nem jött be.

Maryana>!

Minden napra egy feles Tibi atya füves könyve

Annyira nem jó, mint amit hallottam róla, nem az ilyen stílusú irodlmat szeretem. Ennek ellenére jó volt olvasni, megmosolyogtatott, pláne egy-egy fárasztó nap után. A kis rejtett (vagy kevésbé rejtett) utalások meg külön jók voltak benne.

Kuszma>!

Nem a berúgás a cél, de útba esik!

Srác_a_tizedikről>!

Én ilyet nem is mondtam erről a könyvről.
/Oravecz Nóra/

Amethyst >!

Ráadásul az intézkedés közben akkorát fújt a szondába, hogy a keleti szél miatt még Ausztriában is elvették 20 ember jogosítványát miatta.

Amethyst >!

Emlékezzünk csak a ’76-os szomorú esetre, amikor a labdaszedő fiú beleesett egy sírgödörbe, és az ottani sírásók lapáttal elverték mert részegen azt hitték, hogy zombiként feltámadt valaki.

Suddus >!

[…] rájöttek az emberek, hogy minél kevesebbet cigarettáznak, annál többet tudnak piálni.

Kapcsolódó szócikkek: cigaretta
Amethyst >!

„Le volt hányva a papír” – veti közbe a hátsó asztaltól egy vendég, ám a tulajdonos hajthatatlan, „Le volt, a kurva anyád volt, lajos” – üvölt vissza kisbetűvel.

Amethyst >!

Az első szavazásnál kitettük a szavazóurnát, de a Lakatos Sárcenegger ellopta, mert azt hitte, persely, és ebben is Tibi atya gyűjt a veszprémi kispapoknak.

Kapcsolódó szócikkek: Veszprém
DoreenShitQ>!

Figyelmeztetünk, ha egyben próbálod kiolvasni az egész könyvet, nem kizárható a komoly és visszafordíthatatlan agykárosodás veszélye, amire az orvostudomány jelenlegi állása szerint nem létezik gyógymód.

vadnarancs P>!

A legáltalánosabb eset, hogy a fiatalokat az utca neveli fel, és maguk keresik meg a betevő falatra valót. Magyarázzák mindezt úgy, hogy a szüleik vettek meg nekik minden ruhát, sőt még a telefont is, amivel az egész műsort rögzítik. Én ezt nem nézettséggel meg lájkokkal jutalmaznám, hanem egy fonákkal kivitelezett atyai pofonnal.

Niitaa P>!

A szociológus felhívta a résztvevők figyelmét a családszeretet és a gyermeknevelés fontosságára, valamit emlékeztette őket, hogy „faragjanak férfit a nyikhaj kölkeikből, mert húsz év múlva nagy szarban leszünk, ha arra várunk, hogy ezek tartsanak el minket”.