Musical! 9 csillagozás

Miklós Tibor: Musical!

Legalább ​hat könyvet vehet az Olvasó a kezébe. Életrajzi regényt, de nem egy ember életét, hanem a musicalét, születésétől és felmenőinek rövid történetétől kifejlődéséig, megerősödéséig, máig tartó, többnyire boldog mindennapjaival. Szerelmes regényt, amelyben a szerző vallja meg a műfaj iránti érzelmeit, a villámcsapásszerű első találkozást, az egymásra találást, a beteljesülést, a csalódásokat. Egy „musicalek könyvét”, amelyben a műfaj híres és elfeledett, nálunk is játszott és soha be nem mutatható darabjainak cselekményeivel ismerkedhet meg az érdeklődő. Életrajzi lexikont, amelyben a musical legnagyobb alakjai, szerzők, előadók, rendezők jelennek meg. Fotóalbumot, amelyben ragyogó tehetségű urak és elragadó szépségű hölgyek néznek farkasszemet a kamerával. Történelmi kalandregényt, amelyben forradalmak és nyugodt évek diktatúrák és demokráciák követik egymást, és köztük a musical hol tántorogva, véres fejjel, hol tánccipőben szökellve libben, és – ennyit talán elárulhatunk –… (tovább)

Novella, Budapest, 2002
590 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639442046

AeS P>!
Miklós Tibor: Musical!

Ez még az eszetlen kamaszkori rajongás eredményeként van a könyvespolcomon, de a sok-sok CD-re, kazettára, kottára és DVD-re elköltött pénz közül ár-érték arányban kiemelkedik ez a nagyon alapos, részletes és precíz lexikon. A műfaj keletkezéstörténetétől kezdve, a leghíresebb zeneszerzők, előadók, rendezők életrajzán keresztül a népszerű és kevésbé ismert musicalek nemzetközi és magyar fogadtatásával bezárólag mindent tárgyal, ami ebben a (már szerintem is) kissé maníros művészeti ágban hozzátartozhat az alapműveltséghez.

Lilly93>!
Miklós Tibor: Musical!

Imádom! :))) Miklós Tibi bácsi egy fantasztikus ember volt, akárhányszor ránézek a könyvre, vagy belelapozok, mindig nosztalgiázom kicsit. Az a legjobb ebben a könyvben, hogy nem csak egy lexikon, hanem benne van egy csomó személyes történet, ami még közelebb hozza hozzánk a műveket, személyeket. Ha valaki szereti a musicaleket, garantáltan tetszeni fog neki, csak ajánlani tudom :)))