Kidobós 21 csillagozás

Michal Viewegh: Kidobós

A szerelem nonstop kidobós, adok és kapok.

Az Odúnak nevezett legénylakásban három elválaszthatatlan jóbarát lakik: Jeff, Tom és Skippy. Valaha egy gimnáziumba jártak, ugyanazt a lányt szerették, az iskola legszexibb csaját, Evát. A jóképű Jeff el is happolta a lányt, de az álompár házassága válással végződött. Az örök álmodózó Tom a nála tizenöt évvel fiatalabb tanítványát vette el, aki Eva hasonmása, míg az osztály egykori mókamesterének, Skippynek esélye sem volt a bombanőnél. Ahogy jönnek-mennek a jövendőbeli és exfeleségek, barátnők, szeretők, különös találkahellyé válik a legénylakás, ahol bárki rátalálhat a boldogságra… A Kidobós keserédes történet – tartós barátságokról, törékeny szerelmekről, szexről, mámorról és az életünket meghatározó vágyakról. A nemcsak hazájában népszerű cseh író több bestseller szerzője, akinek megértő humora számos rajongót szerzett műveinek.

Eredeti cím: Vybíjená

Eredeti megjelenés éve: 2004

Ulpius-ház, Budapest, 2008
350 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632541716 · Fordította: V. Detre Zsuzsa

gingalló>!
Michal Viewegh: Kidobós

Amikor elkezdtem olvasni, nem tudtam, hogy cseh ember írta. Azt hittem angol vagy amerikai a szerző. Aztán egyszerre csak gyanús lett a dolog, hogy olyan közép-európai. Aztán meg, hogy olyan cseh. Valami nagy, akaratlan szerelem vonz mindenhez, ami cseh. Ebben a könyvben sem csalódtam. Nem azt mondom, hogy bekerül a „okvetlenül még egyszer elolvasom” kategóriába, de szeretni való könyv, szeretni való történet, szeretni való emberek. Szeretem az olyan könyveket, amelyben egy kis világ nyílik meg előttem, szeretem, ha a szereplők egész életüket együtt élik, szeretem, ha iskolatársak,szeretem,ha mindent és semmit sem tudnak egymásról.

Xandria>!
Michal Viewegh: Kidobós

Nekem hihetetlenül összevisszaságnak tűnt az egész, egyik cselekményből a másikba, másik szereplővel, ráadásul nem éreztem lezártnak a könyvet, olyan volt a vége, mint a többi szereplő-történetleírás utolsó mondatai. Mintha még folytatná újra és újra a cselekményleírást a szereplőkkel. :S

ponty>!

A magamfajtájú csúnya lányok számára előbb-utóbb a szépség lesz a dolgok egyetlen kritériuma. Már háromévesen odatelepszem a homokozóban, ahonnan a legszebb a kilátás. Soha, de soha nem játszom a kukák közelében – én aztán nem.

– Meghibbantál?
– Csak álmodozom, és ez nagy különbség. Az őrültek, a szerelmesek, a költők mind a káprázat rabjai.

Piroska_Kormányos>!

Soha még csak meg sem fordult a fejében, hogy legalább részben azért ő is tehet a helyzetéről. Vajon feltette-e magának valaha is a kérdést, hogy a fáradhatatlanul reklamált boldogságnak miért pont hozzá kellene beköltöznie? Ugyan miért kéne a boldogságnak büdös cigarettafüstön keresztülnyomakodnia csak azért, hogy egy műveletlen, örökösen sértődött, fején naphosszat hajcsavarókkal járkáló nőszemélyt részeltessen a jótéteményeiben?