Kilenc ​sárkány / A barackfa őrzői / Halálos veszély / Először a nők és a gyerekek! 4 csillagozás

Michael Connelly – Sarah Addison Allen – Sandra Brown – Gill Paul: Kilenc sárkány / A barackfa őrzői / Halálos veszély / Először a nők és a gyerekek!

Michael ​Connelly: Kilenc sárkány
Harry Bosch nyomozó éppen egy gyilkossági ügyön dolgozik Los Angelesben, amikor megtudja, hogy Hong-kongban elrabolták a lányát. Harry azonnal Kínába utazik,
és felrúg minden szabályt, hogy megtalálja Maddie-t.

Sarah Addison Allen: A barackfa őrzői
Lázadó ifjúsága után Willa Jacksonnak nyugodt az élete, csak a saját üzletével foglalkozik, de minden megváltozik, amikor meghívják egy fogadásra. Attól kezdve különös dolgok történnek, és Willa megismeri a családja titkát.

Sandra Brown: Halálos veszély
Honor Gillette próbálja összeszedni magát a férje halála után, amikor felbukkan a házuknál egy feltételezett gyilkos, aki ártatlannak mondja magát, és az asszony segítségét kéri. Honor nem tudja eldönteni, hogy megbízhat-e benne.

Paul Gill: Először a nők és a gyerekek!
A Titanic 1912-ben az első útján jéghegynek ütközött, és elsüllyedt. Vajon mi lett a sorsa a hajón utazó Reg Parton pincérnek, a… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Reader's Digest válogatott könyvek

Reader's Digest, Budapest, 2012
574 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632892139 · Fordította: Uram Tamás, Pelle Csilla, Kövesdi Miklós, Komáromy Rudolf

JamiC>!

Négy teljesen önálló életet élő kisregény…
Kilenc sárkány: Távol-Keletre nyúló nyomozás, amiben Bosch nyomozó egyszemélyes hadseregként lép fel… nem volt rossz, de valahogy nekem nem volt az igazi. 3/5

A barackfa őrzői: Ez a történet telitalálat volt! Szerethető szereplők, elfogadható, szívbe zárható karakterek, titok, amire azért persze fény derül… mert miért áll hatalmas barackfa az elhagyatott udvarház udvarán, a dombtetőn?? Olvastam volna szívesen „normál” terjedelemben is! 5/5

Halálos veszély: Kicsit kusza, gyilkosságos, összeesküvéses történet… de a végső csavar tetszett! 4/5

Először a nők és a gyerekek!: Újabb történet a Titanic-ról, de itt megismerhetjük néhány utas utóéletét is. Elég nagy kalandokat szánt nekik a szerző! 4,5/5

thimcsi>!

A barackfa őrzőit olvastam belőle. Tetszett. Főleg az, hogy a 75 évvel korábbi események milyen kihatással lehetnek a jelenre és az ahogy a szereplők felfedezték saját maguk boldogságát.
Szerintem az angol tudásom szinten tartása céljából olvasok még pár könyvet az írónőtől.

thimcsi>!

A boldogság mindig kockázattal jár. És ha egy cseppet sem félsz, akkor valamit nem jól csinálsz.

A barackafa őrzői - 270. oldal 132. fejezet