Megható ​macskatörténetek 32 csillagozás

Michael Capuzzo – Teresa Banik Capuzzo: Megható macskatörténetek

Megindító, kedves, illetve humoros történetek macskákról – mindazoknak, akik szeretik ezeket a bohóckodó, barátságos, ragaszkodó és mégis oly önálló teremtéseket, és azoknak, akik nem – azért, hogy megkedveljék őket.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Megható

Novella, Budapest, 2000
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637953345 · Fordította: Villányi György, Kulinyi Ferenc

Lilla>!
Michael Capuzzo – Teresa Banik Capuzzo: Megható macskatörténetek

Nagyon jó kis könyv volt szerintem. Pár történetet kihagytam, hogy ha ismét macskás kedvembe kerülnék, legyen mit olvasnom. :))
Amiket elolvastam, nagyon tetszettek. Legjobban talán a hatodik fejezet tetszett, ami A fajok közti szeretet címet viselte, de az elején is sok volt, amelyik mély nyomot hagyott.
Nagyon szép, megható, rövid és hosszabb történet található ebben a vérbeli cicás könyvben. Macskásoknak kötelező olvasmány! ;)

*spoiler

Lahara IP>!
Michael Capuzzo – Teresa Banik Capuzzo: Megható macskatörténetek

Gyerekként, kiskamaszként olvastam, amikor még nem tanultam meg sírni a köyveken és a filmeken. Tetszettek a történetek, főleg amelyik a „sárga fülű szürke macskáról” szól.

kedaiyun>!
Michael Capuzzo – Teresa Banik Capuzzo: Megható macskatörténetek

Újranyitott a könyvtár, ennek alkalmából több könyvet is kölcsönöztem, és köztük volt ez is. Eredetileg egy másik macskás könyvet kerestem, de mivel ez is szerepelt a várólistámon, kivettem.
A könyvben többnyire olyan macskás történetek szerepelnek, melyeket a macskák gazdái meséltek el kedvencükről, tehát nem szépirodalmi alkotások, hanem cicabarátok elbeszélései. Van köztük jó pár tényleg megható történet bátor macskákról,egykori cicákról, fájdalmas búcsúkról, de vannak aranyos, vicces sztorik is. Volt olyan történet illetve egy vers is, melyről Cirmikénk jutott az eszembe, akit nem annyira régen vesztettünk el.
Az egyik kedvenc elbeszélésem a kigyulladt épületből kölykeit kimentő anyamacskáról szólt.
A fordításban néha, ritkán azt éreztem, hogy kicsit furcsa, persze nem tudom, milyen volt az eredeti szöveg, de nem mindig hangzott magyarosan. Pár helyen jó lett volna lábjegyzet, mert a könyvben amerikai történetek vannak, és néha utaltak olyasmire, ami egy nem amerikainak nem egyértelmű, hogy mire vonatkozik (pl. a macskánkat így neveztük el, a tv-s macska után. De melyik volt az?). Ez és a fordítás persze nem olyan nagy probléma, nem befolyásolta az élményt, csak néha megakasztotta az olvasást.
Cicabarátoknak ajánlom ezt a könyvet, illetve azoknak is, akik szeretnek sírni egy-egy igazán megható történeten. A végén úgy döntöttem, hogy a kedvencek közé kerül a könyv!

Zsófivy>!
Michael Capuzzo – Teresa Banik Capuzzo: Megható macskatörténetek

Ez az eddigi legjobb macskás könyv amit olvastam, igazán megható történetek vannak benne amik mind cáfolják azt a tévhitet hogy a macskák csak az élelem miatt szeretik gazdáikat. Imádnivaló háziállatok akik nagyon sok szeretetet adnak és nem csak az élelem hanem a nekik adott szeretetet és gondoskodás miatt is. Minden történetben megismerhetünk olyan macskát/macskákat aki/akik kifejzetten ragaszkodó/ragaszkodóak voltak és akadtak olyanok is akik nem csak gazdáik iránt. Minden macska szeretőnek csak ajánlani tudom ezt a könyvet. :)

Barbara81>!
Michael Capuzzo – Teresa Banik Capuzzo: Megható macskatörténetek

A cím és a belső itt valóban fedi egymást, olvasás közben sokszor kicsordult a könnyem. Ajánlom minden macskásnak és nem macskásnak is, ezek a jószágok megérdemlik, hogy olvassanak róluk.

Michael Capuzzo – Teresa Banik Capuzzo: Megható macskatörténetek

Nagyon jó volt. Bevallom: nem olvastam el az összes történetet. De ha rám jön hogy olvasni akarok valami macskásat ezt fogom levenni a polcról.
Nagyon sok történeten elsírtam magam, gyönyörű leírások vannak benne.

Anita_Juhász>!
Michael Capuzzo – Teresa Banik Capuzzo: Megható macskatörténetek

Macskaimádóknak, mint amilyen én is vagyok :), kötelező! Imádtam, sírtam, nevettem. A macskák azok már csak macskák, itt sem hazudtolják meg önmagukat!

Szivecskedo P>!
Michael Capuzzo – Teresa Banik Capuzzo: Megható macskatörténetek

Általános, alsó tagozat. Cicás korszak. Jaj de szerettem ezt a könyvet. Sírtam is persze, meg nevettem is. Kedves történetek.

Márti87>!
Michael Capuzzo – Teresa Banik Capuzzo: Megható macskatörténetek

Ez a csodálatos könyv oly szívmelengető, könnyfakasztó, annyira jól esett a lelkemnek végig olvasni!! *.* sajnálom, hogy a végére értem :(
Kislányomnak is elolvastam néhány történetet belőle, olyan örömmel hallgatta őket.
Éppen nemrég vesztettük el a mentett cicánkat, rákot diagnosztizált nála az állatorvos, és nagy fájdalmai voltak, el kellett altatni :( Dolgozni is nehezemre esett, szétcsúsztam teljesen, minden napszakban a sírás fojtogatott, reggel sírva keltem fel, este sírva aludtam el. Majd elkezdtem könyveket keresgélni a témában, és rátaláltam erre is… be is tudtam szerezni belőle az egyetlen példányt a helyi antikváriumban. Minden értékelést köszönök, olyan helytállónak érzem őket!
Ez egy csodálatos lélekemelő könyv a csodálatos kis bundás barátainkról, akik nélkül szegényebbek lennének a mindennapjaink.

cinemabrigi>!
Michael Capuzzo – Teresa Banik Capuzzo: Megható macskatörténetek

Elképzelésem sincs arról, hogyan is került ez a könyv a birtokomba, hiszen kőkemény kutyabarát dinasztia sarja vagyok. Ráadásul még kisgyerekként, amikor csak annyi kapcsolatom volt a macskákkal, hogy a kóbor példányokat pontosan úgy próbáltam levadászni, mint Arya Stark. Ennek ellenére sokszor megríkatott, szóval, ha valaki egy kiadós bőgésre vágyik, annak mindenképp ajánlom.

Leah P>!

Azt mondják, amikor meghalsz, és felmész a mennybe, ahány kutyád és macskád volt életed során, mind odarohan, hogy találkozzék veled.
Addig a napig nyugodjanak békében.

Kinky Friedman

Leah P>!

Ez a mi filozófiánk: Az otthon macska nélkül csupán egy ház.

Shirle Collings

Kapcsolódó szócikkek: macska
Leah P>!

Úgy látszik, a macska szeme híd egy olyan
világhoz, amely túl van az általunk ismerten.
Lynn Hollyn

Ottilia P>!

Evan első általánosba járt, s azt a feladatot kapta, írjon valamit a szüleinek Valentin napra. A fiunk azonban ragaszkodott ahhoz, hogy szeretett macskájának, Ollie-nak írjon verset a tanítónője segítségével. Örülünk, hogy ennyire szerette és szereti az állatokat. Nagyon büszkék vagyunk rá.

Valentin napi vers Ollie-nak

Tudod, Ollie, hiányzol nekem.
Szerettem, ahogy könyvet olvasol velem.
most biztosan boldog vagy az égben,
Köszönöm, hogy jó macskám voltál régen.
Evan Vigil (hat és fél éves)
Julie Pfannenstein

243. oldal (Novella, 2000)

Leah P>!

Mr. Vinsley huszonöt éve vesztette el feleségét és túlélte egyetlen fiát. Unokák és rokonok nélkül megszokta a magányos életet. Olvasással, zenehallgatással és hosszú sétákkal töltötte napjait. Jól érezte magát, nem kívánt barátkozni, vagy beszélgetésbe bocsátkozni a szomszédokkal. A házvezetőnője tréfásan Scrooge-ként emlegette Dickens Karácsonyi éneké nek magányos zsugorija után

Ottilia P>!

Isten, ördög, boszorkány, szent, varázsló, próféta, csábító, a világmindenség királynője, áldozat a máglyán. A történelem során a macskák mindenféle szerepben feltűtek, a hősét kivéve. Most végre elérkezett erre is az idejük.
Rachel Lamb

159. oldal (Novella, 2000)