Négykézláb 11 csillagozás

"- ​Jó isten, mi ez?
– Sandra holmija van rajta! Jó ég, a Sandra holmija! – állapította meg anyám.
– Pszt! Ne ingereld legalább! – sziszegte apa, és erre anya meg Adam abbahagyta a gorillázást. A szorongó csöndben megpróbáltam ismét két hátsó lábamra állni, s egy mosolyt is kipréseltem magamból. Rettegve szívták a fogukat mind, hátráltak, ahogy bírtak. Mázli, hogy az ajtót elfedtem éppen, másképp rég kint lettek volna, basszus.
– Ez az a kutya, amelyikről meséltem, na – suttogta anya. Éreztem, szétrázza a félelem. – Hogy idejött, meg minden. – Kis szünet, aztán még riadtabb hang, a folytatás: – És ez aznap volt, hogy ő eltűnt.
– De mit vannak rajta a cuccai? – kérdezte Adam, és hangját csaknem elfojtotta a sírás. – Mit jelentsen ez az egész?
Valamit tennem kellett. Úgy éreztem, az „a” hang nem megy. Olyan arabos „akh, akha” lenne belőle. De volt megoldás. Azt nyögtem: – Ödem! Ödem! Ökh… akhdam… Mert már az „a”-t is megkockáztattam. Igaz, az „Ödem”… (tovább)

Orlando, 2006

Surimi>!
Melvin Burgess: Négykézláb

Szerintem nagyon érdekes könyv, ami arról a polémiáról szól, hogy a nihilizmust válasszuk vagy inkább a középszerűséget. Elgondolkodtató, sokszor vicces is, de mégis van benne nem kevés szomorúság, amit sok tini átélhet, aki úgy érzi, hogy nem értik meg otthon. Szerettem ezt a könyvet.

Aurinko>!
Melvin Burgess: Négykézláb

Hát… Ez egy elég fura történet volt, de ilyen sztorival még nem találkoztam. Az írásmódja nagyon… furcsa volt. Szerintem azt akarta bemutatni, hogyan gondolkozik egy tini, mint kavarognak a fejében a gondolatok, és tényleg ez van a fejemben, de leírva nem erre vágyom. Elkezd egy gondolatot és félbeszakítja, majd azt is félbeszakítja. Nehéz volt olvasni, nehezen állt rá az agyam. Viszont a történet tetszett, a szereplők is kidolgozottak voltak, élethűek.

Tünde_Fekete>!
Melvin Burgess: Négykézláb

Nekem tetszett, olvastatta magát, hamar ledaráltam. Egy csillag levonás a trágár szavakért és hogy szokni kellett a mondatait. A Préda c könyv után a szituáciòt sem találtam furcsának. Egyedi egy könyv, az biztos, szerintem érdemes elolvasni.