Házasságom ​története 28 csillagozás

Melanie Gideon: Házasságom története Melanie Gideon: Házasságom története

Mi tehet egy nő, ha mindene megvan? Szerető férj, gyerek, békés családi élet… Van egyáltalán olyan, hogy megvan mindenünk? Negyven felett?! És lehet valaki boldog? Negyven felett?!

Melanie Gideon egy év apró-cseprő eseményei kapcsán mesél a gondjairól, a félelmeiről, és a minden mögött ott bujkáló boldogságról és örömről. Egy furcsa év 12 hónapja 12 történetben. Ír a családi programokról, a kutyakajáról, a biciklizésről, a testvéri összetartozásról. Fura, keserédes pillanatokat örökít meg; mindannyian ismerjük ezeket, átéltük már valahol, valamikor, csak talán nem tudtuk igazán szavakba önteni őket. Közben megnevettet, biztat… és együtt érez velünk, Veled. Ő is tudja már milyen nőnek lenni 20, 30 vagy akár… 40 felett.

Athenaeum, Budapest, 2010
238 oldal · ISBN: 9789632930374 · Fordította: Cseicsner Otília

bozs>!
Melanie Gideon: Házasságom története

Ismét egy könyv, amin jókat tudtam nevetni.
Magamra ismertem a nem köszöntős születésnapos részben, a gyerekek miatti izgalomban, a nagy társaságot nem annyira kedvelőben. Az ágyszivacsos rész teljesen mi vagyunk a férjemmel, kivétel, hogy nem költöttünk rá 3000 dollárt. :)

hattori>!
Melanie Gideon: Házasságom története

Engem nem kötött le, az élvezeti és irodalmi értéke inkább egy blogéhoz hasonlított. Volt benne pár kedves sztori és pár igazán jó mondat, de összességében inkább untatott.

Papírtigris>!
Melanie Gideon: Házasságom története

Ez a könyv nem 55%-ot érdemel. Lehet, hogy mivel én korban nagyon közel állok az írónőhöz, és hasonló élethelyzetben vagyok, még a fiam is ekkora – sokkal jobban megértettem, mint azok, akik lehúzták. Szerintem vicces, nincs benne semmi megjátszás, keresetlen, őszinte. Pont annyira csapong, mint amennyire mi nők csapongunk egész nap, ezerféle feladattal és szereppel a fejünkben. A cím magyar fordítása rossz, az angol eredetiben szó nincs házasságról, vagy annak történetéről, csupán annyi van, hogy „The Slippery Year”, tehát „csúszós” vagy „kényes” stb. év – és mindannyiunknak lehet ilyen éve, lehet életközepi válságunk, egy év, amikor lassan „elveszítjük” a gyerekünket, mert iszonyú hamar kamasz lesz belőle – és az év, amikor elgondolkodunk az öregség felé közeledve, hogy képesek vagyunk-e egy életen át megmaradni valaki mellett.
Mindenesetre tanulság számomra, hogy nem feltétlenül kell figyelembe vennem a moly.hu-s százalékokat. Nagyon sokszor veszek vagy utasítok el, szelektálok ki könyveket a moly.hu százalékok alapján. Hm.

Melanie Gideon: Házasságom története

Szerintem nem rossz ez a könyv, ha az ember nem vár tőle túl nagy, világmegváltó dolgokat. Egyszerű, hétköznapi, kedves olvasmány.

bozs>!

Együtt lenni, vagy összezárva lenni a szeretteiddel, az két nagyon különböző dolog.

Natasha>!

– Le kell egy kicsit fogynom, úgyhogy holnaptól fogyókúrázunk – kocogtattam meg a hátát.
– Jó – mormolja.
– Komolyan mondom!
– Rendben.
– Tudod, miért? – szipogom.
– Nem. Miért?
– Ben közölte velem, hogy nincs az az isten, aki fel tudna vinni engem a mennyországba – mert nem bírna el.

eeszter>!

Ha szerelmes nőként viselkedsz, szerelmes nő leszel!

Lobo P>!

Azt hiszem mindannyiunknak megadatik néhány tökéletes perc az életében, és ha igazán szerencsések vagyunk, akár néhány év is; amikor dolgaink úgy alakulnak, ahogy mindig is kellene. Amikor nincs szükségünk altatóra, hogy jól aludjunk. Amikor alanyi jogon jár a szeretet, csak mert létezünk. Amikor a házunk sértetlenül áll, és nem tesz kárt benne tűz, egér, vagy szívet tépő fájdalom. Attól félek a legjobban, hogy egyre kevesebb ilyen pillanat lesz már az életemben.

Lobo P>!

Minden anya előbb-utóbb rádöbben, a gyereke jobb ember, mint ő. Erről azonban mélyen hallgat. Hogy is vallhatnánk be ezt egy kilencévesnek?

Papírtigris>!

A gyerek épp hogy elalszik, és amit ellene vétettél, ott szorít a mellkasodban, mázsás súlyként nehezedik rád, és kipréseli belőled a szuszt is. Pont, mint a hála érzése. Ha a családod kiteszi a lábát hazulról, egy órába sem telik, és olyan intenzitással tör rád a szeretet, hogy az már fáj – miközben ennek az érzésnek nyoma sem volt, amikor a rászáradt tojássárgáját kapargattad a tányérjukról a reggeli után. Van remény! Egy nap talán nem csak a távollétükben tudom ilyen forrón szeretni őket. Elég nagyravágyó terv!

31-32. oldal, Október (Athenaeum, 2010)

eeszter>!

Nem emlékszem már, pontosan milyen büntetést kaptam, de egészen biztosan be kellett falnom egy hatalmas szelet húst, ami talán nem hangzik büntetésnek, de én kilencévesen annak éltem meg.

eeszter>!

Akkor még megtehettem, hogy így viselkedtem: hajadon voltam. Egy anya azonban nem nyafoghat. Ben épp tegnap közölte velem, hogy egyáltalán nem menő sírni, és a B betűs szót kiabálni, ha elesünk.

Lobo P>!

Azt hittem, megúszom. Ha 15, 20, 25, sőt 35 évesen letagadhatnál néhány évet, könnyen azt hiszed, ez így is marad. Hogy sosem látszik majd rajtad, hány éves vagy. Aztán egyszer csak mégis, és te észre sem veszed. Könnyen megfeledkezel róla. Jársz-kelsz a világban abban a hiszemben, hogy harmincnak nézel ki, ám egy nap rádöbbensz, hogy komoly erőfeszítések nélkül észrevétlen maradsz, csak akkor számítasz, ha kirúzsozod magad, kifested a szempillád, és naponta edzel.

Lobo P>!

El akartam mondani, hogy azért írok gyerekeknek, mert gyerekkoromban a könyvek mentették meg az életem. Megmutatták, hogy ha akarom, erős lehetek, akár új bőrt is növeszthetek, ha az enyém túl vékony, vagy nem megfelelő színű. A könyvek révén az lehettem, ami a valóságban soha: bátor, merész, és természetfeletti módon gyors. Ezt akartam visszaadni. Azoknak a gyerekeknek, akik számkivetettnek érzik magukat, akiknek a tehetségét még nem fedezték föl, akiknek a képességei még nem nyilvánultak meg – meg akartam mutatni nekik, hogy egyszer eljön az ő napjuk.