Nicola ​és a vikomt 103 csillagozás

Meg Cabot: Nicola és a vikomt

Nicola Sparks, tizenhat éves árva, már készen áll arra, hogy elsőbálozóként belevesse magát a londoni társasági életbe. Mindenféle divatos elfoglaltság vár rá, bár a férjvadászat, ami ilyenkor általában minden fiatal lány elsődleges célja, nem tartozik ezek közé. Mert hát Nicola már rég kiszemelte a maga választottját: egy jóképű vikomtot, Lord Sebastian személyében.
Lord Sebastian Bartholomew jóképű, gazdag és vonzó. Nicola bizonyos benne, hogy ha Lord Sebastian megkérné a kezét, igent mondana. Minden jól is megy, míg Nathaniel Sheridan kétségeket nem kezd ébreszteni benne a vikomt jellemével kapcsolatban.
Nem mindennapi körülmények közt derül ki – miután Nicolát elrabolják –, hogy a vikomt valóban nem érdemli meg Nicola szerelmét. Az igazi boldogság reménye azonban mégis felcsillan a kedves, vonzó és okos fiatal lány előtt.

Eredeti megjelenés éve: 2002

Ciceró, Debrecen, 2003
292 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635394241 · Fordította: Lacza Katalin

Nathaniel Sheridan · Nicola Sparks · Lord Sebastian Bartholomew

csengeri_zsofia>!
Meg Cabot: Nicola és a vikomt

Nagy bajban vagyok a csillagozással, meg az értékeléssel ugyanis úgy érzem, hogy a kiadó teljesen átvert engem. Anno amikor megláttam a könyvet egy antikváriumban rögtön megakadt a szerzőn a szemem, hogy „ jajj de jó, tinikorom kedvence” és nagy lelkesen vittem haza a kötetet, hogy majd ha kedvem lesz egy jó kis angol romantikához ez lesz a tökéletes kötet. Hát nagyon nem. Csak miután elkezdtem olvasni, akkor néztem rá az eredeti kiadás borítójára, ami tökéletesen beleillik a neveletlen hercegnős dizájnba, és nem is árul más, mint ami. Ez egy ifjúsági lányregény. Nem, nem YA, és még véletlenül sem a Jane Austin-féle angol romantika, amit én a borító alapján vártam.
Az elején borzalmasan idegesítettek az erőltetettnek ható leírások, a szereplők, igazából minden. off a második felétől, ahol váratlanul felpörögnek az események már egész jó volt, és szerintem ennyi idő kellett ahhoz, hogy rájöjjek off, itt tényleg nem én vagyok a célközönség, hanem a 14 éves önmagam.
Így nézve már nagyon más volt a regény… lányregénynek ugyanis ugyanolyan jó, mint a méltán híres és szeretett neveletlen hercegnő sorozata. Ezért is döntöttem végül úgy, hogy 4 csillagot adok, mivel, ha ehhez egy másik borítót (tudom, elvetemült gondolat, de akár az eredetit) választott volna a kiadó, akkor nem lettek volna olyan elvárásaim, amiknek nem is akart a szerző megfelelni.

Breena>!
Meg Cabot: Nicola és a vikomt

Hűha! Elég vegyes lett ez az olvasmányélmény, de a csillagokból is látszik, hogy a pozitív felé billent el végül a mérleg.
A háttértörténet nem egx nagy kaland, főként, hogy a csavarnak szánt részek még a legnaivabbak számára is könnyen kikövetkeztethetők.
Nicola az első néhány oldalon egyszerűen irritált, mint egy szúnyogcsípés, mire nagy nehezen sikerült megértenem a lelki világát. Utána már nem volt gond, főként azért, mert nagyon szépen kikupálódott a könyv végére, aminek tanúja lehettem. Ez a mű legnagyobb értéke szerintem, ahogyan megfogalmazta, hogyan vált egy frissen végzett naiv kislányból kevésbbé naiv felnőtt.
Sebastianről nem sokat tudtam meg, azt viszont hamar éreztem, hogy őt nem szabad szeretni az író szerint. Házsártost úgyszintén.
Nyámnyila szerencsére szintén kedvező változáson ment át, az ízlésficama ellenére.
Nataniel kedves és számomra humoros karakter, a türelem és a várakozás mintapéldája. Természetesen ő is elnyerte méltó jutalmát a végén.
A történet dinamikája kissé zilált, a befejezés számomra összecsapott. Hiányoltam a boldog vég hosszabb kibontását, azonban így is remek kis olvasmány volt. Könnyed, rövid és kislányos ábrándokkal teli, pont amire szükségem volt.
Ajánlom :)

Mircsi>!
Meg Cabot: Nicola és a vikomt

23 éves fejjel kicsit hülyén éreztem magam, hogy Meg Cabot-ot olvasok, de ANNYIRA JÓ VOLT!!! :) Totál anakronisztikus volt (mikor engednék meg egy lánynak, hogy kettesben találkozzon egy férfival gardedám nélkül), de nem baj. Olyan volt, mintha Jane Austen a 21. századból írt volna a 19. századról! :)
A fülszöveg egyébként számomra teljesen megtévesztő volt, abszolút másra számítottam.

ieszti>!
Meg Cabot: Nicola és a vikomt

Szeretem Meg Cabot stílusát, na meg a történelmi romantikus könyveket is, így komoly elvárásaim voltak ezzel a könyvvel szemben, amit azért maradéktalanul nem hozott számomra. Bár maga a cselekmény a műfajhoz képest izgalmas volt, a karaktereket mégis kicsit kidolgozatlannak éreztem. Ennek ellenére azért ajánlom mindazoknak ezt a könyvet, akik könnyed olvasmányra vágynak. Így nyáron a strandon tökéletes…

Lahara IP>!
Meg Cabot: Nicola és a vikomt

Szerintem a „suli” kifejezés nem éppen illő egy ilyen történetbe. Különben hangulatos, de sokszor volt az az érzésem, hogy valójában egy mai korban játszódó tiniregényt olvasok, csak a szereplők beöltöztek.

Zizifalva>!
Meg Cabot: Nicola és a vikomt

Most, hogy valamennyire elillant a Cabot-regények utáni általános sokk, remélhetőleg tudok értelmes véleményt alkotni. :) Mivel minden értékelésnél leírom, hogy egyszerűen imádtam, ezért ez a szó már nem bír akkora jelentőséggel. A legjobban úgy tudnám magam kifejezni, hogy a vigyorgástól a mérgelődésig minden lehetséges hangulat végigment rajtam az olvasás közben. Szívesen olvastam volna tovább. :)
Viszont a könyv végében fel volt sorolva, hogy mi tartozik még ebbe a sorozatba. (Ez is azok közé tartozott, amiben nem összefüggő regények vannak.) A következő rész (Victoria and the Rogue) ezek szerint nem lesz lefordítva?

Rozmaring>!
Meg Cabot: Nicola és a vikomt

Egyszerűen minden oldalát imádtam.
Egyébként is szeretem Meg Cabot stílusát, de a visszafogottabb, E/3-as írásmódja még jobban tetszett, volt benne valami finomság, mégis érzékelhető volt a főszereplő makacssága, keménysége a dolgok iránt, tökéletesen átadva minden érzelmet.
Nagyon jól ábrázolta a tinilányok egyik általános baklövését, a zsánerkép felállítását, azt, amikor azt hiszi az ember, hogy szerelmes, mégsem az. Szerintem ez egy annyira általános dolog, és olvasni most róla, nagyon jó volt, főleg ebben a szövegkörnyezetben.
Imádtam a karaktereket, a történet folyását, a helyszíneket, a kort, amiben játszódott.
Igazán kellemes csalódás volt számomra, mert nem sokat vártam tőle, de végül annál többet kaptam. :)

sztimi53>!
Meg Cabot: Nicola és a vikomt

Aranyos volt, olyan tipikusan Meg Cabot módon, legjobb barátnővel, és annak bátyjával, és kb. kétszáz évvel visszadatálva. Ha 15-16 éve olvasom, biztos több csillagot adtam volna. Kár, hogy öreg vagyok én már ehhez. Mondjuk lehet nem csak ezzel van a baj, hanem maga a sztori sem olyan lenyűgöző, mert pl. Miával nem volt ilyen bajom.

BotBogi >!
Meg Cabot: Nicola és a vikomt

Régebben nem gondoltam volna, hogy Meg Cabot írt történelmi romantikus könyvet. Mindig csak a Neveletlen hercegnőt kötöttem a nevéhez. Nekem nagyon tetszett ez a történet…volt itt minden: kaland, veszély, szerelem. Ajánlom azoknak, akik szeretik a könnyed romantikus könyveket.

Beksi>!
Meg Cabot: Nicola és a vikomt

Aranyos és kedves kis könyv ez, abszolúte tökéletes egy téli délutánhoz, amikor kint hideg van, te pedig csak bekucorodsz a kedvenc pihe-puha takaród alá. Ez a könyv garantáltan fel fogja olvasztani a lelkedet. :)
Nicola megkedveléséhez némi időre volt szükségem, hiszen az elején még eléggé felszínes kis csitri volt, de ahogy haladt a cselekmény és rájött bizonyos dolgokra, úgy változott át érettebb, bár még nem teljesen érett nővé.
spoiler

Emmonita P>!

Amikor én szerelmes leszek […] az olyan lesz, amely örökké tart majd, és nem azért, mert valaki tetszik nekem külsőre, vagy képes engem megnevettetni, hanem mert egyformán gondolkodunk az életről, s ez egyedülálló és megfoghatatlan köteléket képez majd közöttünk. És ha akár csak egy percre is el kell váljunk egymástól, testünk és lelkünk minden alkotóelemét gyötrelmes zokogás rázza, míg újra vissza nem kapjuk egymást. És szívesen halnék akár ezer halált, ha ezzel megmenthetném őt egytől is

Kapcsolódó szócikkek: Lord Sebastian Bartholomew · Nicola Sparks
Cheril>!

A barátokat váltogathatod, mint a kesztyűket, de a rokonaidat nem válogathatod meg. Ezért aztán jobb nem veszekedni velük, hiszen még jó ideig együtt lesztek.

Cheril>!

Ezentúl az élet úgy sodor majd magával, mint száraz bogáncsot a szél.

Cheril>!

Én a szerelmet szent és sérthetetlen dolognak tartom, mely meghaladja minden meghatározás határait, és mely képes előhozni az emberi természet legszebb és legrosszabb oldalát.