Egy ​„neveletlen” írónő naplója 58 csillagozás

Meg Cabot: Egy „neveletlen” írónő naplója Meg Cabot: Egy „neveletlen” írónő naplója

Meg Cabot, a Neveletlen hercegnő szerzője nemcsak világhírű írónő, hanem kedves, humoros és rokonszenves egyéniség is. Meg már évek óta írja internetes blogját, amelyen keresztül rajongói megismerkedhetnek hétköznapi életével, gondjaival, örömeivel, írói „műhelytitkaival”, és emberként is a szívükbe zárják Mia, Michael, Suzannah, Jesse Samantha és a többiek megalkotóját. Ez a kötet a 2005 szeptembere és 2006 szeptembere közti blogbejegyzések szerkesztett változatát tartalmazza, amelyek a Ciceró Kiadó internetes honlapján jelentek meg. A fényképekkel és Meg rajzaival illusztrált könyv garantáltan felhőtlen szórakozás!

Eredeti megjelenés éve: 2007

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Tök jó könyvek Ciceró

Ciceró, Budapest, 2007
204 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635395606 · Fordította: Békés Dóra, Rudolf Anna, Varsányi Anna

gabiica P>!
Meg Cabot: Egy „neveletlen” írónő naplója

Kedves, humoros, vidám írónő mutatkozik be ebben a kötetben, pont olyan, mint amilyennek elképzeltem őt a könyvei olvasása során. :)

kratas P>!
Meg Cabot: Egy „neveletlen” írónő naplója

Nagyon jól indult, de aztán elég sok olyan rész volt, amit untam. Megható volt a 9/11- ről szóló rész, aranyosak voltak a macskás történetek, dícséretes a feminizmusról szóló állásfoglalás, de a lelki segélyszolgálat és az írói életről szóló részek fárasztóak voltak.
A hájplecsnin viszont nagyon röhögtem.

Light_House>!
Meg Cabot: Egy „neveletlen” írónő naplója

Olvasva néhány sorozatot Meg-től, nem is vártam mást :) Nagyon szimpatikus, hétköznapi ember, aki vicces és szórakoztató.

Adryenne1991>!
Meg Cabot: Egy „neveletlen” írónő naplója

Meg Cabot a kedvenc íróm. Miatta kezdtem el intenzíven olvasni. 1-2 kivétellel az összes könyve megvan. (Próbálom pótolni a hiányosságaimat! :-) )
Régen, egyszer olvastam a könyvet. Most mégsem emlékeztem semmire.
Ami most, másodszori olvasás után talán nem meglepő.
Számomra roppant unalmas volt ez a könyv. Ami annyira nem is ért váratlanul, hiszen az írónő nem könyv formára szánta ezeket az írásokat.
Ezek a bejegyzések pont azok, amiknek látszanak: egyszer olvasós blogbejegyzések. A kiadó mégis próbált ebből is pénzt csinálni, ami nem is gond, hiszen mindannyian pénzből élünk. De akkor legalább kereshettek volna olyan fordítókat, akik normálisan, nyelvhelyességi hibák nélkül, értelmes, élvezhető szövegként fordítják le a bejegyzéseket.
Valamint nem is értem, hogy miért jelentették meg ezeket Magyarországon, amikor a bejegyzésekben rengeteg olyan sztárról van szó, akiket itthon mi nem ismerünk, így azok a részek érdektelenné válnak számunkra.

Akik szeretik Meg Cabotot, mindenképpen olvassák el, hiszen egyszer érdekes lehet azt látni, ahogy mindenféle korrektúra nélkül ír, de ez a könyv egyszer olvasáson kívül nem sok mindenre jó.

Mircsi>!
Meg Cabot: Egy „neveletlen” írónő naplója

Le lehet tingli-tanglizni Meg Cabot-ot, és ez nem is baj, mert ez az ő stílusa. De az is igaz, ahogy a könyvben írták, hogy megríkatni sokkal könnyebb, mint megnevettetni, és Meg Cabot ebben jó. Megnyugodtam szerencsére, hogy Meg Cabot szorgalmasan írja a könyvei és egyelőre nem kell azon gondolkoznom, hogy milyen lesz, ha már mindent elolvastam tőle.
A másik pedig az, hogy úgy kezdtem a könyvet, hogy az első 10-15 oldalt végigbőgtem. Annyira nagy hatással van rám az a 9/11-es rész, hogy abból is írom a szakdogámat. Szoktam sírni könyveken, de ebben a dologban az a legszörnyűbb, hogy a valóságról szól, Meg pedig leírta, hogy ő hogyan látta akkor, a saját történetét, amitől személyessé válik.

Pixelhiba>!
Meg Cabot: Egy „neveletlen” írónő naplója

Ennek nagyon örültem, hogy megjelent magyarul, Meg nagyon jó fej, előtte is szimpatikus volt, de a bejegyzései alapján még inkább. Aki szereti a stílust, ahogyan ír, egyszóval Cabot-fan, annak érdemes elolvasni, jó szívvel ajánlom. :)

Róka>!
Meg Cabot: Egy „neveletlen” írónő naplója

Nekem ez nagyon bejött. Valóban a tőle megszokott stílusban írja a blogbejegyzéseit is, de valahogy még jobban „átjön”. A rajzait is imádtam.

Meggie>!
Meg Cabot: Egy „neveletlen” írónő naplója

Meg blogbejegyzései. Ennek megfelelően humorosak, sziporkázóak, megismerhetjük Meg egyik énjét. Vannak benne saját készítésű rajzai, a regények keletkezéséről is tudhatunk meg dolgokat. Rajongóknak ajánlott!

Kávéhab>!
Meg Cabot: Egy „neveletlen” írónő naplója

Érdemes volt összegyűjteni és kiadni, azt sajnálom csak, hogy nincs több csak ez az egy ilyen. De talán majd egyszer…:)

Beriniki>!
Meg Cabot: Egy „neveletlen” írónő naplója

Szerintem ötletes és eredeti könyv a maga nemében. Hercegnő rajongóknak kötelező :)

kratas P>!

Ma elsősorban vicces könyveket írok. Tudom, hogy a „magas” irodalom művelői nagyon sokat segítenek nekünk azzal, hogy megértetik velünk a világ szomorúságát és tragédiáit. De a legtöbb „nem komoly” vagy „vicces” író is ezt teszi, csak éppen máshogy… leginkább azáltal, hogy segít ELTÁVOLÍTANI az olvasót a szomorúságtól és a tragédiától, amikor úgy érzi, hogy már épp eleget kapott belőle, és végre szeretne egy jót nevetni.

Maya>!

Henrietta a hazaérkezésemet követő tizenkét órát azzal töltötte, hogy beszámolt mindenről, ami a távollétem alatt történt.
Sajnálatos módon, mivel nem beszélek macskául, egy szót sem értettem az egészből. Az egész úgy hangzott, hogy „miau mjau mrau miau MRAU MIAU mjau”.
Olyan sokáig nem hagyta abba, hogy kénytelen voltam bezárni a mosókonyhába éjszakára, hogy tudjak aludni (de azért ne aggódjatok, egy vendégszoba nyílik a mosókonyhából, szóval még ágya is volt, hogy alhasson benne.)
Amikor reggel kieresztettem, úgy folytatta, mintha abba se hagyta volna, és még a földszintre is utánam jött, amikor reggelit csináltam, hogy még egy kicsit beszélgethessen velem. Pillanatnyilag visszavonult az ágyamon emelt párnaerődítménybe, hogy kipihenhesse kimerítő elbeszélését. Gondolom, úgy érzi, hogy mostanra felzárkóztam az eseményekhez.

Kapcsolódó szócikkek: macska
Maya>!

A legtöbb ember nem szívesen foglalkozik olyasmivel, amiben nem jó. Ezért aztán föladják, azzal az indokkal, hogy úgysincs tehetségük a matekhoz, a síeléshez vagy, mondjuk, a hegedüléshez.