!

A neveletlen hercegnő naplója 1. (A neveletlen hercegnő naplója 1.) 533 csillagozás

Hercegnő születik
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1. Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Mia Thermopolis az egyik percben még teljesen átlagos, tizennégy éves manhattani kamaszlány, a következőben pedig már Genovia trónörököse, akinek minden lépését egy állig felfegyverzett testőr követi, hercegnői illemtanleckéket kap igencsak nehéz természetű nagyanyjától, akit Grandmère-nek kell szólítania, és külsejének megváltoztatásán egy Paolo nevű stylist fáradozik. Miának minden porcikája tiltakozik a hercegnővé válás ellen, hisz, bár lapos mellével és langaléta termetével egyáltalán nincs megelégedve, valójában egész jól érzi magát a bőrében az Albert Einstein Gimnázium diákjaként. És hogy Genoviába költözzön? Bocsi, ez valami vicc?

Eredeti mű: Meg Cabot: The Princess Diaries 1.

Eredeti megjelenés éve: 2000

Michael Moscovitz · Mia Thermopolis · Grandmére · Lars · Borisz Pelkovszkij · Kövér Lulu · Lilly Moscovitz · Rommel · Lana Weinberger · Tina Hakim Baba · Diana walesi hercegné · Helen Thermopolis · Josh Richter · Mr. Gianini · Philipe Renaldo

állatkert · Central Park · Manhattan · The Plaza Hotel

Elcserélné vagy eladná

1.800 Ft ★★★★☆ Eladó Elcserélhető
KrsBarbara könyve Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

meseanyu MP

Hát gyerekek, Meg Cabot azért kenterbe veri a Leiner Laurát. Ilyennek kell lennie egy igényesen megírt kamaszregénynek.

Röfipingvin MP

Talán tíz éve olvastam utoljára. Jól esett egy kis nosztalgiázás^^

Ciceró, Budapest, 2002
258 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635394632 · Fordította: Merényi Ágnes
julicsenge

Hogy én ezt eddig miért nem olvastam?!
Fényévekkel jobb és másabb, mint a film. Ciki, ha majdnem 21 éves fejjel végigizgultam és nevettem egy 14 éveseknek való könyvet? Lehet, hogy visszamaradtam a fejlődésben :D Mia annyira a 14 éves én, hogy minden oldalon elképedtem. Én is ugyan ilyen nyomi szövegeket írtam a naplómba, meg dühöngtem a matekon, és fizika képletekből írtam sormintát…Atya ég, hogy ez néha mennyire hiányzik!

Jessei

Imádom..tök fölösleges lenne Cabot nénit nyolcvanadjára is az egekig dicsőítenem,de muszáj megjegyeznem, hogy valamit nagyon jól csinál!
Alig várom, hogy olvashassam a következő részt, már el is felejtettem min fog Mia picsogni fura de ő az akinél nem zavar az állandó hisztije, inkább szórakoztat .
ÉS KÖNYÖRGÖM VEDD MÁR ÉSZRE, HOGY MICHAEL BÍR!
Jó olvasni, ahogy a leendő barátok kezdenek összejönni és megismerkedni, mindig jókat somolygok, hogy hehe ti járni fogtok, ti meg szakítotok, de aztán megbékültök. Lélekmelengető

ScarlettBlair

Tulajdonképpen ennek a sorozatnak köszönhetem, hogy megszállot könyvmoj lettem, Előtte csak a Harry Pottert olvastam, és már akkor is nagyon szerettem olvasni, de Mia és a története annyira a szívemhez nőt, hogy még most „felnőtt” fejjel is szívesen előveszem a könyveket, és olvasom őket. Meg Cabot azóta is az egyik kedvenc írónőm, nagyon szeretem a sítlusát.

A neveletlen hercegnő naplója (szerintem) egy iszonyatosan vicces, és szuperül megírt történet, ami mindenkinek kedvet csinálhat az olvasáshoz. Bár (akkor még) nem szerettem a macskákat, mindig is szerettem volna magamnak egy Kövér Lulut, és én valahogy Grandmére-t és a karcos stílusát is nagyon kedveltem, hiszem mindig (na jó, majdnem mindig) Mia érdekeit tartotta a szeme előtt. Azt hiszem lassan itt az ideje, megint újraolvasni a könyveket! :)

Eszter01

Nem is értem, ez a könyv mit keres a Nagy könyv 100-as listáján. Csak azért olvastam el, mert ott volt, de amúgy olyan volt, mintha egy Tiffany vagy Romana regényfüzetkét vettem volna kézbe. Nem szeretem az olyan könyveket, amiket akár én is megírhattam volna, annyira egyszerű a nyelvezete és a története.
Tiltakozom a listán való szerepeltetése miatt. Ez egyáltalán nem NAGY könyv.
/Bocs a rajongóktól, de ez nálam labdába sem rúghat./

_nalla_

Kicsit / eléggé más mint a film, de nekem nagyon tetszett. Szegény Mia olyan szerencsétlen néha, de úgy viccesen szerencsétlen. Lilly-t is tökre bírom, néha kétszer is végig kell olvasnom, hogy mit mondott ahhoz hogy fel tudjam fogni :D Ja, és Michael, az ő karaktere is tökre tetszik. A cica meg, Kövér Lulu, aki zoknikat eszik nagyon aranyos.

Fleur_Rouge_Cerise

Nagyon tetszett, reméltem, hogy ilyen jó lesz. Érdekes történet, nagyszerű írói stílus poénokkal tarkítva. Az egyetlen problémám talán Miával volt, aki néhol nagyon idegesítő és sötét.

h_orsi

Már megint úgy éreztem, hogy Mia kicsit túlságosan is kislányos. Állandóan nyavalygott és nagyon sokszor nem tudtam eldönteni, hogy miért is. Néha legszívesebben kihajítottam volna az ablakon az ebookot, de mivel nem az enyém, inkább csak gondolatban táncoltam a tűsarkú cipőmben az elektromos eszközön.
Ezek voltak a negatívak, most jöjjenek a jó dolgok :)
Tündéri és rendkívül egyedi a történet, Mia nagyija a legjobb fej, még ha főhősnőnk nem is mindig szimpatizál vele. Kiskoromban láttam a filmet és azóta szeretném elolvasni a könyvet :)
Valahogy úgy éreztem, hogy kicsit fiatalabbaknak írta az írónő, mint amilyen én vagyok. 10-11 évesként talán 5 csillagot adnék rá, de így csak négyet érdemel :(

bzsolti10

Első Meg Cabot könyvem, és azt kell hogy mondjam, nem csalódtam.
Nagyon üdítő olvasmány volt, tipikus ifjúsági.
Mia szegény elég butácska, de ezt el lehet nézni. Néha igazán idegesített, de hozzá tudtam szokni.
Remélem a többi rész is ilyen színvonalas lesz.

girlhu

Matekórán, jaj mit tegyek?
Unalmamban hová legyek?
Firkáljak vagy ásítozzak,
A pad alatt torpedózzak?

Sonkás zsömlém elővegyem?
Félálomban mind megegyem?
Szundikálnék, álmodoznék,
Egy kicsi dalt dúdolgatnék.

Tábla fölött falióra,
Nem mozdul a mutatója.
Lassú idő, csak nem múlik,
Matekóra hosszan nyúlik.

Kapcsolódó szócikkek: matematika
Bi_bi_bi

Ha Carol Fernandez szépnek tart engem, akkor én is olyat akarok szívni, mint ő!

Kapcsolódó szócikkek: Mia Thermopolis
hóvirág P

Hová lettek a rendes nagyik, akik pitét sütnek az embernek és arany kincsemnek szólítják? Miért pont nekem jutott ki egy olyan, akinek sminktetoválása van és a tetejébe még ő kurváz le engem?

Kapcsolódó szócikkek: Grandmére
hóvirág P

Az, európai hívások mindig bénák, mert hallani, ahogy a tenger alatti kábelek körül sustorog a víz. Ettől mindig ideges leszek, olyan, mintha a halak lehallgatnák a beszélgetést, vagy mi…

hóvirág P

Ki a fene lógna még az iskolában péntek délután?
A Komputer Klubról persze elfeledkeztem.
A Komputer Klubról mindenki elfeledkezik, még azok is, akik oda járnak.

hóvirág P

A mamám csak olyan pasiknak engedi, hogy ott aludjanak, akiket igazán nagyon szeret. Az elmúlt tizennégy évben eddig összesen három ilyen pasi volt: Wolfgang, akiről kiderült, hogy meleg, Tim, akiről kiderült, hogy republikánus, és most a matektanárom.

Kapcsolódó szócikkek: Helen Thermopolis
_nalla_

Matekórán, jaj mit tegyek?
Unalmamban hová legyek?
Firkáljak vagy ásítozzak,
A pad alatt torpedózzak?

Sonkás zsömlém elővegyem?
Félálomban mind megegyem?
Szundikálnék, álmodoznék,
Egy kicsi dalt dúdolgatnék.

Tábla fölött falióra,
Nem mozdul a mutatója.
Lassú idő, csak nem múlik,
Matekóra hosszan nyúlik.

ÉS MÉG MINDIG NINCS VÉGE!!!

Kapcsolódó szócikkek: matematika
hóvirág P

A szüzesség elvesztése elég nagy lépés és a megfelelő személlyel kell hogy megtörténjen, máskülönben az ember elcseszi az egész életét, és könnyen doktor Moscovitz Negyven fölött egyedül nevű női terápiás csoportjában köthet ki minden második kedden.

bevi

Mi a helyes válasz, ha egy férfi azt mondja: Szeretem Önt?
Köszönöm. Nagyon kedves.

kiscsillag0310

Rommel Grandmére tizenöt éves törpeuszkárja. Ugyanolyan alakú és méretű, mint egy leguán, csak nem olyan okos.

Kapcsolódó szócikkek: Grandmére · Rommel

Összehasonlítás

A neveletlen hercegnő naplója sorozat