!

A neveletlen hercegnő naplója 1. (A neveletlen hercegnő naplója 1.) 445 csillagozás

Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Mia Thermopolis szerint nincs szörnyűbb dolog, mintha valaki százhetvennyolc centi magas, lapos a melle, elsős a gimnáziumban, ráadásul bukásra áll matematikából.
De a java még ezután következik… Először a mamája bejelenti, hogy Mia matektanárával jár. Utána a papája jelenti be, hogy ő Genovia hercege… És sehol egy fiú…
Egy induló, fergeteges karrier első állomása: Meg Cabot ifjúsági regénye Angliában és Amerikában hosszú hetekig a bestsellerlisták élén állt. A négykötetes sorozat első kötetéből készült filmet hazánkban is bemutatták.
Meg Cabot számos könyv szerzője; nem csak saját nevén ír, írói álneveket is használ. A neveletlen hercegnő naplója megnyerte az amerikai könyvtárak Legjobb Ifjúsági Könyve díját, és a New Yorki Közkönyvtár Legjobb Kamaszkori Olvasmányának választották. Meg Cabot titokban még mindig arra vár, hogy egy szép napon jelentkeznek valódi szülei, egy királyi pár, és ő elfoglalhatja helyét a trónon. Jelenleg New Yorkban él férjével és… (tovább)

Eredeti mű: Meg Cabot: The Princess Diaries 1.

Eredeti megjelenés éve: 2000

Michael Moscovitz · Mia Thermopolis · Grandmére · Borisz Pelkovszkij · Lilly Moscovitz · Lana Weinberger · Lars · Tina Hakim Baba · Diana walesi hercegné · Helen Thermopolis · Josh Richter · Mr. Gianini · Philipe Renaldo

állatkert · Central Park · Manhattan · The Plaza Hotel

800 Ft ★★★★☆ Eladó
RoraRia könyve

meseanyu MP
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Hát gyerekek, Meg Cabot azért kenterbe veri a Leiner Laurát. Ilyennek kell lennie egy igényesen megírt kamaszregénynek.

_nalla_
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Kicsit / eléggé más mint a film, de nekem nagyon tetszett. Szegény Mia olyan szerencsétlen néha, de úgy viccesen szerencsétlen. Lilly-t is tökre bírom, néha kétszer is végig kell olvasnom, hogy mit mondott ahhoz hogy fel tudjam fogni :D Ja, és Michael, az ő karaktere is tökre tetszik. A cica meg, Kövér Lulu, aki zoknikat eszik nagyon aranyos.

Fleur_Rouge_Cerise
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Nagyon tetszett, reméltem, hogy ilyen jó lesz. Érdekes történet, nagyszerű írói stílus poénokkal tarkítva. Az egyetlen problémám talán Miával volt, aki néhol nagyon idegesítő és sötét.

Henna8
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Hát komolyan nem értem ezt eddig hogy-hogy nem olvastam?? Nagyon tetszett az egész könyv, a szereplők, a helyszínek mind jól ki voltak találva és már értem miért is ilyen népszerű ez a könyv. Nem is nagyon tudtam lerakni, egy szuszra végig kellett olvasni és már most várom a következő részeket. Kíváncsi vagyok hogy alakul Mia sorsa.

bzsolti10
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Első Meg Cabot könyvem, és azt kell hogy mondjam, nem csalódtam.
Nagyon üdítő olvasmány volt, tipikus ifjúsági.
Mia szegény elég butácska, de ezt el lehet nézni. Néha igazán idegesített, de hozzá tudtam szokni.
Remélem a többi rész is ilyen színvonalas lesz.

KV P
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Hogy miért kezdtem el olvasni?
Mert abban az iskolában, ahol a gyakorlatom alatt tanítok, néhány lány azt mondta, hogy ezt mindenképpen el kell olvasnom, mert nagyon jó! Ők 10 évesek.
Igazuk van, tényleg nagyon jó könyv! Bár így, 20 fölött már nem annyira kötött le, de úgy érzem, ha 10-12 éves koromban olvastam volna, akkor a kedvenceim közt lett volna. Amúgy majdnem az, mint a film, mégis vannak eltérések. Valószínűleg folytatni fogom a sorozat olvasását, amint lesz rá időm!

H_Anita
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Alapvetően jó kis könyv. Elég nekem való. Furcsa volt úgy azonosulni Miával, hogy ő bukásra áll matekból, én meg kitűnő vagyok. :) De nagyon tetszett.

mcborzaska
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Legelőször 10-11 évesen olvastam a könyvet, akkor nagyon magával ragadott az egész sorozat. Most, 10 évvel később is tetszik a könyv, bár már nem nekem szól. A történet nagyon jó, egy gimis mindennapi problémáját mutatja be (leszámítva a hercegnősdit..). Michael-t anno is kedveltem, és most is nagyon tetszik a karaktere :)

CaptainV
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

11 éves korom előtt nem olvastam semmit – kötelezőkön kívül. Valamilyen indíttatásból azonban, mikor megláttam ezt a könyvet egy bevásárlóközpont polcán, úgy éreztem, ezt haza kell vinnem magammal. Anyának megmutattam és megvette nekem. Még ott helyben elkezdtem olvasni! Sosem felejtem el, hogy a zöldség-gyümölcs részlegen voltunk, mikor az első oldalaknál tartottam. Ahol az van, hogy „Köszi, anya. Köszike, puszika!” Ez azért maradt így meg, mert azelőtt soha, egyetlen könyvben sem láttam még ilyesmit leírva. :)
Olvastam a kocsiban, olvastam az ágyamban, olvastam mindenhol. Jól esett a kezemben tartani. Másnap, mikor végeztem vele, azon törtem az agyam, hogyan tudnám minél hamarabb beszerezni a következőt. Én Mia Thermopolisnál értettem meg, mit jelent „szeretni az új könyv szagát”. :)

Tetszett, hogy könnyen haladok vele, hogy izgalmas, hogy mai. Irigyeltem Miát és nem azért, mert hercegnő, hanem azért, mert gimnazista. Én – saját magával ellentétben –, nem tekintettem őt lúzernek, sőt! A napló-forma pedig teljesen elvette az eszemet. Elkezdtem naplót írni! Kisebb-nagyobb megszakításokkal, de még ma is csinálom. És még ma is olvasom ezt a sorozatot. Akkor szoktam elővenni, ha elegem van magamból vagy a mindennapjaimból, mert EZ garantáltam kikapcsol. :))

girlhu

Matekórán, jaj mit tegyek?
Unalmamban hová legyek?
Firkáljak vagy ásítozzak,
A pad alatt torpedózzak?

Sonkás zsömlém elővegyem?
Félálomban mind megegyem?
Szundikálnék, álmodoznék,
Egy kicsi dalt dúdolgatnék.

Tábla fölött falióra,
Nem mozdul a mutatója.
Lassú idő, csak nem múlik,
Matekóra hosszan nyúlik.

Kapcsolódó szócikkek: matematika
_gabica

Szóval miután meggondoltam a dolgot, azt mondtam, hogy lefeküdnék Josh Richterrel, de csak akkor, ha:
1. Majdnem egy éve együtt járnánk.
2. Örök szerelmet esküdne nekem.
3. Elvinne a Szépség és szörnyetegre és nem röhögne ki.
Michael azt mondta, hogy az első kettő rendben van, de ha a harmadik olyan feltételt is komolyan veszem, akkor életem végéig szűz maradok, mert ő olyan emberpéldányt nem ismer, akiben egy gramm tesztoszteron termelődik, mégis végig bírja nézni a Szépség és a szörnyeteget anélkül, hogy sugárban hányna.

69. oldal - Október 4., szombat, kora reggel Lillyéknél (Ciceró, 2002)

Kapcsolódó szócikkek: Josh Richter · Mia Thermopolis · Michael Moscovitz
Bi_bi_bi

Ha Carol Fernandez szépnek tart engem, akkor én is olyat akarok szívni, mint ő!

Kapcsolódó szócikkek: Mia Thermopolis
hóvirág

Hová lettek a rendes nagyik, akik pitét sütnek az embernek és arany kincsemnek szólítják? Miért pont nekem jutott ki egy olyan, akinek sminktetoválása van és a tetejébe még ő kurváz le engem?

Kapcsolódó szócikkek: Grandmére
_gabica

Óda a matekhoz

Koszos terembe terelve
dölődünk, mint az éjjeli lepkék
a neonfény és a padok sivár
börönében kerengve.
Tíz perc még csöngetésig.
Egyenlet, megoldóképlet,
minek, minek nekem?
Megoldja-e szeretteim szívének
titkát s rejtélyeit?
Öt perc még csöngetésig.
Zord matematikatanár
könyörülj rajtunk, s eressz!

89. oldal - Október 7., kedd (Ciceró, 2002)

Kapcsolódó szócikkek: matematika
hóvirág

Az, európai hívások mindig bénák, mert hallani, ahogy a tenger alatti kábelek körül sustorog a víz. Ettől mindig ideges leszek, olyan, mintha a halak lehallgatnák a beszélgetést, vagy mi…

hóvirág

Ki a fene lógna még az iskolában péntek délután?
A Komputer Klubról persze elfeledkeztem.
A Komputer Klubról mindenki elfeledkezik, még azok is, akik oda járnak.

hóvirág

A mamám csak olyan pasiknak engedi, hogy ott aludjanak, akiket igazán nagyon szeret. Az elmúlt tizennégy évben eddig összesen három ilyen pasi volt: Wolfgang, akiről kiderült, hogy meleg, Tim, akiről kiderült, hogy republikánus, és most a matektanárom.

Kapcsolódó szócikkek: Helen Thermopolis
hóvirág

A szüzesség elvesztése elég nagy lépés és a megfelelő személlyel kell hogy megtörténjen, máskülönben az ember elcseszi az egész életét, és könnyen doktor Moscovitz Negyven fölött egyedül nevű női terápiás csoportjában köthet ki minden második kedden.

kiscsillag0310

Rommel Grandmére tizenöt éves törpeuszkárja. Ugyanolyan alakú és méretű, mint egy leguán, csak nem olyan okos.

Kapcsolódó szócikkek: Grandmére · Rommel

Ha tetszett ez a könyv, akkor ezeket is olvasd el