!

A neveletlen hercegnő naplója 1. (A neveletlen hercegnő naplója 1.) 512 csillagozás

Régikönyvek.hu · 1.900 Ft –30% 1.330 Ft
Könyvtár

Mia Thermopolis szerint nincs szörnyűbb dolog, mintha valaki százhetvennyolc centi magas, lapos a melle, elsős a gimnáziumban, ráadásul bukásra áll matematikából.
De a java még ezután következik… Először a mamája bejelenti, hogy Mia matektanárával jár. Utána a papája jelenti be, hogy ő Genovia hercege… És sehol egy fiú…
Egy induló, fergeteges karrier első állomása: Meg Cabot ifjúsági regénye Angliában és Amerikában hosszú hetekig a bestsellerlisták élén állt. A négykötetes sorozat első kötetéből készült filmet hazánkban is bemutatták.
Meg Cabot számos könyv szerzője; nem csak saját nevén ír, írói álneveket is használ. A neveletlen hercegnő naplója megnyerte az amerikai könyvtárak Legjobb Ifjúsági Könyve díját, és a New Yorki Közkönyvtár Legjobb Kamaszkori Olvasmányának választották. Meg Cabot titokban még mindig arra vár, hogy egy szép napon jelentkeznek valódi szülei, egy királyi pár, és ő elfoglalhatja helyét a trónon. Jelenleg New Yorkban él férjével és… (tovább)

Eredeti mű: Meg Cabot: The Princess Diaries 1.

Eredeti megjelenés éve: 2000

Michael Moscovitz · Mia Thermopolis · Grandmére · Lars · Borisz Pelkovszkij · Lilly Moscovitz · Kövér Lulu · Lana Weinberger · Diana walesi hercegné · Helen Thermopolis · Josh Richter · Mr. Gianini · Philipe Renaldo · Rommel · Tina Hakim Baba

állatkert · Central Park · Manhattan · The Plaza Hotel

Elcserélné vagy eladná

800 Ft ★★★★☆ Eladó Elcserélhető
Kaktus könyve Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

meseanyu MP
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Hát gyerekek, Meg Cabot azért kenterbe veri a Leiner Laurát. Ilyennek kell lennie egy igényesen megírt kamaszregénynek.

julicsenge P
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Hogy én ezt eddig miért nem olvastam?!
Fényévekkel jobb és másabb, mint a film. Ciki, ha majdnem 21 éves fejjel végigizgultam és nevettem egy 14 éveseknek való könyvet? Lehet, hogy visszamaradtam a fejlődésben :D Mia annyira a 14 éves én, hogy minden oldalon elképedtem. Én is ugyan ilyen nyomi szövegeket írtam a naplómba, meg dühöngtem a matekon, és fizika képletekből írtam sormintát…Atya ég, hogy ez néha mennyire hiányzik!

Jessei
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Imádom..tök fölösleges lenne Cabot nénit nyolcvanadjára is az egekig dicsőítenem,de muszáj megjegyeznem, hogy valamit nagyon jól csinál!
Alig várom, hogy olvashassam a következő részt, már el is felejtettem min fog Mia picsogni fura de ő az akinél nem zavar az állandó hisztije, inkább szórakoztat .
ÉS KÖNYÖRGÖM VEDD MÁR ÉSZRE, HOGY MICHAEL BÍR!
Jó olvasni, ahogy a leendő barátok kezdenek összejönni és megismerkedni, mindig jókat somolygok, hogy hehe ti járni fogtok, ti meg szakítotok, de aztán megbékültök. Lélekmelengető

Eszter01
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Nem is értem, ez a könyv mit keres a Nagy könyv 100-as listáján. Csak azért olvastam el, mert ott volt, de amúgy olyan volt, mintha egy Tiffany vagy Romana regényfüzetkét vettem volna kézbe. Nem szeretem az olyan könyveket, amiket akár én is megírhattam volna, annyira egyszerű a nyelvezete és a története.
Tiltakozom a listán való szerepeltetése miatt. Ez egyáltalán nem NAGY könyv.
/Bocs a rajongóktól, de ez nálam labdába sem rúghat./

_nalla_
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Kicsit / eléggé más mint a film, de nekem nagyon tetszett. Szegény Mia olyan szerencsétlen néha, de úgy viccesen szerencsétlen. Lilly-t is tökre bírom, néha kétszer is végig kell olvasnom, hogy mit mondott ahhoz hogy fel tudjam fogni :D Ja, és Michael, az ő karaktere is tökre tetszik. A cica meg, Kövér Lulu, aki zoknikat eszik nagyon aranyos.

Fleur_Rouge_Cerise
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Nagyon tetszett, reméltem, hogy ilyen jó lesz. Érdekes történet, nagyszerű írói stílus poénokkal tarkítva. Az egyetlen problémám talán Miával volt, aki néhol nagyon idegesítő és sötét.

h_orsi
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Már megint úgy éreztem, hogy Mia kicsit túlságosan is kislányos. Állandóan nyavalygott és nagyon sokszor nem tudtam eldönteni, hogy miért is. Néha legszívesebben kihajítottam volna az ablakon az ebookot, de mivel nem az enyém, inkább csak gondolatban táncoltam a tűsarkú cipőmben az elektromos eszközön.
Ezek voltak a negatívak, most jöjjenek a jó dolgok :)
Tündéri és rendkívül egyedi a történet, Mia nagyija a legjobb fej, még ha főhősnőnk nem is mindig szimpatizál vele. Kiskoromban láttam a filmet és azóta szeretném elolvasni a könyvet :)
Valahogy úgy éreztem, hogy kicsit fiatalabbaknak írta az írónő, mint amilyen én vagyok. 10-11 évesként talán 5 csillagot adnék rá, de így csak négyet érdemel :(

Henna8 P
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Hát komolyan nem értem ezt eddig hogy-hogy nem olvastam?? Nagyon tetszett az egész könyv, a szereplők, a helyszínek mind jól ki voltak találva és már értem miért is ilyen népszerű ez a könyv. Nem is nagyon tudtam lerakni, egy szuszra végig kellett olvasni és már most várom a következő részeket. Kíváncsi vagyok hogy alakul Mia sorsa.

bzsolti10
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Első Meg Cabot könyvem, és azt kell hogy mondjam, nem csalódtam.
Nagyon üdítő olvasmány volt, tipikus ifjúsági.
Mia szegény elég butácska, de ezt el lehet nézni. Néha igazán idegesített, de hozzá tudtam szokni.
Remélem a többi rész is ilyen színvonalas lesz.

KV
Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója 1.

Hogy miért kezdtem el olvasni?
Mert abban az iskolában, ahol a gyakorlatom alatt tanítok, néhány lány azt mondta, hogy ezt mindenképpen el kell olvasnom, mert nagyon jó! Ők 10 évesek.
Igazuk van, tényleg nagyon jó könyv! Bár így, 20 fölött már nem annyira kötött le, de úgy érzem, ha 10-12 éves koromban olvastam volna, akkor a kedvenceim közt lett volna. Amúgy majdnem az, mint a film, mégis vannak eltérések. Valószínűleg folytatni fogom a sorozat olvasását, amint lesz rá időm!

girlhu

Matekórán, jaj mit tegyek?
Unalmamban hová legyek?
Firkáljak vagy ásítozzak,
A pad alatt torpedózzak?

Sonkás zsömlém elővegyem?
Félálomban mind megegyem?
Szundikálnék, álmodoznék,
Egy kicsi dalt dúdolgatnék.

Tábla fölött falióra,
Nem mozdul a mutatója.
Lassú idő, csak nem múlik,
Matekóra hosszan nyúlik.

Kapcsolódó szócikkek: matematika
Bi_bi_bi

Ha Carol Fernandez szépnek tart engem, akkor én is olyat akarok szívni, mint ő!

Kapcsolódó szócikkek: Mia Thermopolis
hóvirág P

Hová lettek a rendes nagyik, akik pitét sütnek az embernek és arany kincsemnek szólítják? Miért pont nekem jutott ki egy olyan, akinek sminktetoválása van és a tetejébe még ő kurváz le engem?

Kapcsolódó szócikkek: Grandmére
hóvirág P

Az, európai hívások mindig bénák, mert hallani, ahogy a tenger alatti kábelek körül sustorog a víz. Ettől mindig ideges leszek, olyan, mintha a halak lehallgatnák a beszélgetést, vagy mi…

hóvirág P

Ki a fene lógna még az iskolában péntek délután?
A Komputer Klubról persze elfeledkeztem.
A Komputer Klubról mindenki elfeledkezik, még azok is, akik oda járnak.

hóvirág P

A mamám csak olyan pasiknak engedi, hogy ott aludjanak, akiket igazán nagyon szeret. Az elmúlt tizennégy évben eddig összesen három ilyen pasi volt: Wolfgang, akiről kiderült, hogy meleg, Tim, akiről kiderült, hogy republikánus, és most a matektanárom.

Kapcsolódó szócikkek: Helen Thermopolis
bevi

Mi a helyes válasz, ha egy férfi azt mondja: Szeretem Önt?
Köszönöm. Nagyon kedves.

kiscsillag0310

Rommel Grandmére tizenöt éves törpeuszkárja. Ugyanolyan alakú és méretű, mint egy leguán, csak nem olyan okos.

Kapcsolódó szócikkek: Grandmére · Rommel
_nalla_

Matekórán, jaj mit tegyek?
Unalmamban hová legyek?
Firkáljak vagy ásítozzak,
A pad alatt torpedózzak?

Sonkás zsömlém elővegyem?
Félálomban mind megegyem?
Szundikálnék, álmodoznék,
Egy kicsi dalt dúdolgatnék.

Tábla fölött falióra,
Nem mozdul a mutatója.
Lassú idő, csak nem múlik,
Matekóra hosszan nyúlik.

ÉS MÉG MINDIG NINCS VÉGE!!!

Kapcsolódó szócikkek: matematika
hóvirág P

A szüzesség elvesztése elég nagy lépés és a megfelelő személlyel kell hogy megtörténjen, máskülönben az ember elcseszi az egész életét, és könnyen doktor Moscovitz Negyven fölött egyedül nevű női terápiás csoportjában köthet ki minden második kedden.

Összehasonlítás

A neveletlen hercegnő naplója sorozat