A ​kardfogú tigris birodalma (Csodakunyhó 7.) 24 csillagozás

Mary Pope Osborne: A kardfogú tigris birodalma

A jégkorszak nagyon izgi… Különösen két fürdőruhás gyerek számára! Jack és Annie majd megfagynak, amikor a csodakunyhó visszarepíti őket a barlangi emberek és a gyapjas mamutok korába. Ám semmi sem tarthatja vissza őket, ha egy újabb izgalmas kalandról van szó – még egy kardfogú tigris sem.

Animus, Budapest, 2015
72 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633243756 · Fordította: Moldova Júlia · Illusztrálta: Sal Murdocca
Animus, Budapest, 2012
72 oldal · ISBN: 9789633240182 · Fordította: Moldova Júlia · Illusztrálta: Sal Murdocca
Animus, Budapest, 2010
72 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633240182 · Fordította: Moldova Júlia · Illusztrálta: Sal Murdocca

Lynn>!
Mary Pope Osborne: A kardfogú tigris birodalma

Kicsit összevissza, inkább egymáshoz dobált szavak tömege, mint íves történet.
Jó, tudom, 70 oldal, de akkor is, az előző rész jobb volt. Pedig ebben is benne van a potenciál: jégkorszak, kardfogú tigris, gyapjas orrszarvú, mamut, cro-magnoniak. Lehet, hogy egy picit bővebb lére kellett volna ereszteni…

Homolya_H_Tímea P>!
Mary Pope Osborne: A kardfogú tigris birodalma

A sorozat pár része hiányzik, így vannak hiányosságaink, de alapvetően így is érthető.
A testvérek Morgannak szeretnének segíteni, aki Artúr király varázslója volt, hogy kiszabadulhasson a rabságból. Négy M betűs tárgyból, ami a szabaduláshoz kell, kettő már megvan, a harmadikat ebben a részben találják meg.
Egyszerű cselekvés jellemzi továbbra is, a lányom szerint hülyeség, de azért csak végighallgatta. Tény, hogy ennél bonyolultabbakhoz szokott.

Paulina_Sándorné P>!
Mary Pope Osborne: A kardfogú tigris birodalma

Aranyos formában megmutatja a gyerekeknek a múltat a történet. spoiler Hiába vannak veszélyes helyzetekben, mindig van aki vigyázz rájuk.

Katona_Zsuzsanna>!
Mary Pope Osborne: A kardfogú tigris birodalma

A gyerekek tovább gyűjtögetik azokat a dolgokat, amik Morgan megszabadításához kellenek. Ezúttal a jégkorszakba utaznak, ahol kihalt állatokkal és az ember elődeivel is találkoznak. Egyre közelebb kerülnek a céljukhoz.

Annamária_Seres P>!
Mary Pope Osborne: A kardfogú tigris birodalma

Az előző részbeli problémázásomra fény derült. Addig nem találják meg a haza vezető könyvet, míg nincs meg a tárgy amit keresnek. Érdekes rész volt ez is, tele információval a jégkorszakról, és az akkor élt emberekről. Érdemes volt elolvasni ezt a részt is.

tees06>!
Mary Pope Osborne: A kardfogú tigris birodalma

Ezt a részt éreztem a leggyengébbnek, mert nekem kicsit logikátlan volt. A gyerekek szinte csupaszon kerültek a jégkorszakba, és nem fagytak meg azonnal. Értem én, hogy mese meg minden, de azért nekem ez túl nagy túlzás volt. :) A többi kötet esetén nem igazán vettem észre ennyire valószerűtlen dolgot.

Csodakunyhó sorozat · Összehasonlítás