Cambray ​úrnője (Cambray úrnője trilógia 1.) 27 csillagozás

Mary Lide: Cambray úrnője

Lady ​Ann itt ül mellettem, hímzése érintetlenül fekszik ölében. Emlékezésünk bús csendjét csupán a várkapu fölötti dúcokba fészkelt galambok szerelmes turbékolása, s a tenger távoli morajlásának evilági hangja töri meg." Így ír Urien, a kelta bárd, régi idő krónikása, ki úrnője szomorú történetének tükrében festi meg a kort, hol királyok küzdöttek a trónért, hol testvér harcolt testvér ellen, hol a szerelem csupán eszköz volt a hatalomhoz vezető úton… Ann egy hűbérbirtokon született, a kelták s normannok földjének határán egy kelta hercegnő, s Falk, a normann lovag lányaként. Csillogó fekete szemű, lángoló vörös hajú, vad gyermek volt, ki rettenthetetlenül lovagolt a cambrayi fakókon, melyeket apja tenyésztett ki, s a tenger hullámain, mely a vár lábait mosta. Apja s fivére tragikus halála után hűbérura gyámsága alá kerül. Az ő várában érik szinte észrevétlenül szépséges fiatal nővé, s boldogan él, míg fivére gyilkosai rá nem találnak, s meg nem próbálnak végezni vele. Ann urától,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1984

Hajja & Fiai, Debrecen, 2012
348 oldal · ISBN: 9789639037038 · Fordította: Vágó Tímea
Hajja & Fiai, Debrecen, 1996
310 oldal · ISBN: 9639037036 · Fordította: Vágó Tímea

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Cambray úrnője trilógia 1

Jó könyv volt, nagyon tetszett.
A korai középkorban játszódott II. Henrik uralomra jutása előtti vérzivataros időszakban. Folyt a harc a trónért, megnyomorítva az egyszerű embereket, és teret adva az ármánykodó, ügyeskedő, hatalom és birtok vágyó gazembereknek.
A főszereplők a legitim Stephen királynak tartoztak hűséggel és érte harcoltak, bár a király már élete alkonyán volt és halála utánra Henriket jelölte meg utódjának. Ezek után hűséges hívei nem sok jóra számíthattak.
Főhősnőnk, Ann igen talpraesett hölgy volt és nagyon jó politikai érzékkel rendelkezett. Bátran küzdött a szeretett férfi, Raoul megmentéséért és javainak megtartásáért.
Érdekes betekintést kaptam Henrik király és Eleonóra királyné udvari életébe. Sok valós történelmi személy és esemény volt a könyvben.

Toffy_Sentellion>!
Mary Lide: Cambray úrnője

Ez a könyv… Köszönöm a rukkolának, hogy szembejött velem. Újraolvasós, már most látom. ♥
Szereplőket rettentően megszerettem. Ann igazi harcos egyéniség, makacs, önfejű hasonló természetű urával. Nem tipikus mézes-mázos szirup romantika, ahol a hölgyet tenyéren hordozzák. A lány nem részesül különösebb bánás módot, hiába a hűbérúr „nevelt lánya” – hiszen egymás között néhány év van. Érzelmek garmadát kapjuk ahogy a gyűlölet szeretetté válik, majd szerelemmé.
A végét sokkal reálisabbnak éreztem, mint a történetek többségében…
Köszönöm ezt a szombat délutáni élményt. :)

Ui.: Jha! Enyém a régebbi kiadás. Újabban több oldal van, remélem eszközölték a hangya méretű betűket. :D Erősen szemet erőltető ám a 9-10-es betűméret. :)))

mariannkiss1980 P>!
Mary Lide: Cambray úrnője

A történelmi romantikus könyvek változatlanul nem nekem íródtak. A korabeli élet leírása tetszett, s nem volt rossz, hogy nem volt annyira elrugaszkodott a történet sem.

anesz P>!
Mary Lide: Cambray úrnője

Kora ifjúságomban olvastam, jó kis trilógia.

Veress_Éva>!
Mary Lide: Cambray úrnője

Kicsit nehéz értékelést írni, a könyv számomra hullámvölgyek és magaslatok váltakozását jelentette. Mindenek előtt a történelmi háttér egy igen csak mozgalmas és számomra igen csak kedves időszakot ölel fel az Angol történelemből. Lady Ann karaktere tetszetős, erős nő egy férfiak uralta világban. Maga történet elbeszélés unalmas volt. Valahogy hiába érdekelt volna a tartalom, a szöveg nem tette azt igazán élővé, izgalmassá, elevenné. Néha azon kaptam magamat, hogy legszívesebben sorokat ugranék át, hogy haladjak valamerre, pedig a könyv eseményei koránt sem voltak unalmasak. Összefoglalva az írónő nem fogott meg a tehetséges írásmóddal, csupán a történettel. Ha ugyanez a sztori, egy izgalmasabb írásmódban lett volna közölve talán még a kedvencek kategóriájában is végezhette volna. Mindent összevetve, bár nyögve nyelős és nehézkes, a történet izgalmas, egyszer elmegy kategória. A szereplők további sorsára azonban kíváncsi leszek, így el fogom olvasni a folytatást.

miaow P>!
Mary Lide: Cambray úrnője

Kinyitván a könyvet csak úgy pislogtam: rettenetesen apró betűkkel szedték, s E/1-ben íródott, amit nagyon-nagyon nem szeretek. Majdnem becsuktam s eltettem. Aztán győzött a kíváncsiság s a küzdelmet fel nem adás: belevágtam. Az első pár fejezet nehezen ment, szokni kellett a stílust is, hiszen elég tömör és részletes leírásokat olvashatunk, de a történet magával ragadott. A 12. századi körülmények, az erős jellemű szereplők, a mozgalmas események sorozata egy elképesztő világba repített, s azon kaptam magam, hogy lázasan szorítok hőseinknek, hogy sikeresen vegyék a sors által elébük gördített akadályokat. Letenni alig tudtam. S csak azért sikerült, mert már ott lapult a polcomon a folytatás. Még, még – azt hiszem, ez eléggé árulkodó jel: a kezdeti nehézségek ellenére igaz barátok lettünk a regénnyel.

zsofi017>!
Mary Lide: Cambray úrnője

Nagyon-nagyon tetszett. És nem értek egyet az előttem lévő kritikák némelyikével, szerintem elég pörgős volt, nem akartam letenni. :)
Az zavart csak, hogy mindig azzal próbált az írónő feszültséget kelteni, hogy ott lebegtette a szemem előtt a szomorú véget. (Ne keserítsen el már a trilógia első részénél) Ettől függetlenül várom, hogy folytathassam :)

Judy22>!

Imádom.
Az egyik kedvenc könyvem.
Remélem lesz még időm elolvasni legalább egyszer.
Van benne romantika, történelem és izgalom is.
A karakterek jól megformáltak, szerethetők és gyűlölhetők!

kis_timea>!
Mary Lide: Cambray úrnője

Nem volt rossz történet, de valahogy alig vártam, hogy vége legyen!
Erős karakterekkel teli regény, ami nálam néha a viszályára sült el!

Veress_Éva>!

– Bármit is tesznek a legnagyobbak, a legkisebbek is érezni fogják a tett jelentőségét.
Én másképp fogalmaznék. Úgy hiszem, nincs olyan tett, olyan szó, bármelyikünk is követné el, melynek valahol, valamikor ne lenne hatása, még ha életünkben nem is tapasztaljuk meg a következményüket.

Cambray úrnője trilógia sorozat · Összehasonlítás