Az ​élet virágos oldala 68 csillagozás

Mary Kay Andrews: Az élet virágos oldala

A ​szép jövő előtt álló virágkötőnek, Cara Kryziknek minden esélye megvan, hogy sikert arasson egy olyan nagyszabású esküvő virágcsodáival. Ez a megbízás biztosítja majd, hogy ezentúl őt kérjék fel a savannah-i előkelő társaság esküvőinek díszítésére. Közben azonban úgy érzi, hogy minden igyekezete ellenére, az élete összeomlik körülötte. Cara szigorú apja folyamatosan megkérdőjelezi lánya üzleti rátermettségét, valaki ellopja Cara kutyáját, az üzlet hűtője elromlik, és tönkremennek a legközelebbi esküvőre rendelt – kisebb vagyont érő – gyönyörű virágai.
Cara úgy gondolja, hogy minden problémája megoldódik, ha sikerre tudja vinni a fényűző Trapnell-Strayhorn-esküvőt. Csakhogy a hat hét múlva esedékes nász menyasszonya furcsán viselkedik (még egy menyasszonyhoz képest is). Amikor a frigy létrejötte is veszélybe kerül, Carának kell megmentenie a helyzetet, és végig kell gondolnia, hogy valójában miben is hisz. A szerelemben? A saját erejében? És egyáltalán érdemes-e megpróbálni… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

A következő kiadói sorozatban jelent meg: I.P.C. Mirror I.P.C.

I.P.C., Budapest, 2014
490 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636355067 · Fordította: Simonyi Ágnes

Mariann_ P>!
Mary Kay Andrews: Az élet virágos oldala

Először a negatívumokkal kezdem.
A borító nagyon hangulatos, szép színekkel, akár még sétálnék is szívesen ebben az utcában, de köze nincs a kifinomult esküvői csokrok, asztaldíszek világához.
A történet egy nehézségekkel küzdő virágkötőé, akinek feje felett összecsapnak a hullámok, szenved még a kibírhatatlan hőségtől is, és van egy apja akit Ezredesnek nevez, és csak az jár az eszében, hogyan alázza és keserítse meg lánya életét. Nos ez az ember fogalmam sincsen hogy változik meg a végére. Az exek idegesítőek voltak.
Nos, ennyi kritizálás után jöjjenek a pozitívumok:
Ebben a jelenlegi kopár téli időszakban egy felüdülés volt színpompás virágokról olvasni, az árnyalatok, pasztellszínek kavalkádja elevenedett meg a szemem előtt.
Csodálatos liliomok, hortenziák, gyöngyvirág, papagájtulipán, boglárka, kardvirág, kannavirág, dáliák, páfrány, és még felét sem soroltam fel.
Egy esküvőre mindenki szépet, különlegeset szeretne.
Az esküvőre készülődés hangulata végig belekúszott a történetbe. Bonyodalmak, hőség (ami most , télen nem zavart ) , szóval egy üdítő kis történet kiszámítható fordulatokkal , most nekem ez tetszett, jó hangulatom lett tőle.

Csoszi>!
Mary Kay Andrews: Az élet virágos oldala

Könnyed, romantikus, olyan igazi kikapcsolós. A karakterek szerethetőek. Cara feje fölött összecsapnak a hullámok, de végül csak kisüt a napocska. A két kölyökkutya, Pipacs és Chaz nagyon cuki volt. Néha olyan érzésem volt, hogy Savannah olyan, mint egy kis falu, mindenki ismer mindenkit. A történetből szuper kis vígjáték lehetne.

I.P.C., Budapest, 2014
490 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636355067 · Fordította: Simonyi Ágnes
Navi>!
Mary Kay Andrews: Az élet virágos oldala

Ez most jól esett a lelkemnek.
Könnyed kis romantikus történet többnyire szerethető karakterekkel és egy kis drámával, no meg rengeteg virággal :) Tetszett Cara és Jack karaktere, Bert kifejezetten üde színfoltja volt a történetnek, sajnáltam szegényt, ő még nem találta meg a helyét. Brooke és Harris, hát, inkább most, mint utána. Gordon és Patricia szép kis páros, megérik a pénzüket. Cullen kis görény, akárcsak Leó. Az Ezredes sem lett kedvenc. A stílusa tenyérbe mászó. A végének viszont örülök.
Szerintem fogok még olvasni az írónőtől :)

mokus33>!
Mary Kay Andrews: Az élet virágos oldala

Minden ízében remek kis romantikus, bár nem sok minden történik, nincs benne dráma, nincs krimi, semmi izgalom, mégis minden sorát szívesen olvastam. Régen találkoztam már olyan szimpatikus női szereplővel, mint amilyen Cara volt, minden megmozdulása, tettei, ahogy az életét élte és irányította, számomra nagyon aranyossá és élettel telivé tette. Cara virágárus, és a könyvben részletesen bemutatásra került a szakmája szinte minden területe, sok vicces és romantikus helyzettel kellett szembesülnie, a munkáit pedig szinte láttam magam előtt, olyan plasztikusan sikerült életre keltenie az írónőnek a csokrokat és a különböző asztaldíszeket, amiket Cara készített. A cselekmény gerincét az adja, hogy Cara milyen nehézségekkel szembesül munkája során, milyen buktatókkal találkozik, miközben vezeti a vállalkozását. Ez így nagyon száraznak hangzik, tudom, de a könyv mégis érdekfeszítő, kedves és szórakoztató. És persze ott a szerelmi szál is, ami szintén nagyon jól sikerült. Jack is belopta magát a szívembe, nemcsak Cara. Tetszett, hogy nem volt felesleges dráma köztük, ami volt, az pedig teljesen életszerű volt, nem ordított róla, hogy csak azért került bele a könyve, mert minden romantikus kötelező eleme egy kis összeveszés:) Egyszóval nagyon jó kis könyv ez, bátran ajánlom kikapcsolódásként a romantikát kedvelő molytársaimnak :)

Gaby33>!
Mary Kay Andrews: Az élet virágos oldala

Egy igazi kis könnyed,kimondottan nyaralásra való történet. Cara virágkölteményeit olyan jól voltak leírva, hogy szinte magam előtt láttam őket, bár azt be kell vallanom, hogy volt több virág is, amiről még csak nem is hallottam soha:)
Kellemes kikapcsolódást nyújtott, jól szórakoztam rajta.

veronica_mars>!
Mary Kay Andrews: Az élet virágos oldala

Annyira tetszett ez a könyv! Tökéletes volt a helyszín (imádok mindent ami Délen játszódik), és a szereplők egytől egyig nagyon kedvelhető karakterek voltak. Cara az egyik legszimpatikusabb főszereplő, akiről az utóbbi időben olvastam, és valahogy mindenkivel megvolt a kémia. Kedves, bájos, humoros történet, a hozzám hasonló virágőrülteknek pedig igazi csoda, hiszen a virágok fontos szereplői a történetnek. Imádtam olvasni a részletes leírásokat róluk.
Sosem olvastam Mary Kay Andrewstól, de egyből a kedvenceim közé került, mert nagyon tetszik, ahogy ír, ráadásul a történetei többnyire Délen játszódnak, amit igazán remek módon tud ábrázolni. Szinte mintha én is ott lennék :)

Mary Kay Andrews: Az élet virágos oldala

Pont nekem való könyv. Már kinézetre beleszerettem, és pont azt kaptam tőle, amit vártam. Kellemes, kikapcsolós, csajos olvasmány, tele virágokkal, esküvőkkel, intrikával, szerelemmel, kutyákkal… Sokszor ennyi épp elég a boldogsághoz :). Nyaralás alatt olvastam, arra csak ajánlani tudom, nem baj, hogy a világot nem váltják meg benne…

kritta>!
Mary Kay Andrews: Az élet virágos oldala

Egy kellemes chick lit, ami a hosszúsága miatt egy picit, de tényleg csak picit brazil szappanoperába megy át, de még élvezhető formába.
Személy szerint a szereplőket nagyon megkedveltem, Cara egy igazán talpraesett és a földön két lábbal járó nő, akinek nem egyszerű az álmai mellett kitartani, de ehhez minden erejét latba veti. Cara remek kiegészítése lett Jack, aki túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, azonban egy ilyen történet talán még elbírja mindezt és nem kell nekünk sem túlgondolni, egyszerűen csak elfogadni, hogy a két szereplő tökéletesen kiegészíti egymást. Pipacsot, a kutyust emelném még ki, totál jópofa kis goldendoodle.

Összességében egy szórakoztató, de kiszámítható romantikus történet, kellemes, kedvelhető karakterekkel, egy csipet ármánnyal és megoldandó nehézséggel. Mindez gyönyörű virágfelhőbe burkolva és esküvői harangokkal kísérve. Tavaszi kikapcsolódásként ajánlom mindenkinek, aki nem vágyik túl nagy gondolatokra, de nem is éppen egy romantikus füzetet szeretne kézbe venni.

Zimmermann_Zita>!
Mary Kay Andrews: Az élet virágos oldala

Könnyed, kiszámítható nyári limonádé, szimpatikus főhősnővel, kedves-gyengéd-nagyonjóképű szuperpasival, sok-sok virággal, hisztis menyasszonyokkal és egy számomra ismeretlen kutyafajtával (azóta megnéztem képen, egész aranyos). A könyv borítója gyönyörű, emiatt is olvastam el, kikapcsolódásnak jó volt, de semmi extra.

Szabó_Zsófi_Sophie_Taylor I>!
Mary Kay Andrews: Az élet virágos oldala

Ez egy olyan történet volt, ahol mindennapi gondokkal küzdenek az emberek. Nem volt benne semmi gonoszság, gyilkosságok vagy bármi ilyesmi. Csak virágok, mosolyok, szerelem, esküvők. Voltak vicces pillanatok benne és kellemesen kikapcsolt :)

Boritek70>!

Hogyan kerül össze az ember valakivel? Vakszerencse folytán. Én vak voltam, ő meg szerencsés. Vagy fordítva.

erdelyiolvaso>!

Amikor beköszöntött a tavasz, még esőben és viharos időben is kiszökött egy-két órára a kis kertjébe. Meggyújtott egyet a boltban árusított ribizliillatú gyertyákból, és vacsoráját az asztalnál költötte el. Bort kortyolgatott, közben gyomokat húzkodott ki, vagy fűszernövényeket nyisszantott le, […] nézte a csillagokat, és hallgatta, amint a madarak a fák csúcsain zörgették a leveleket.

105

krisztin1>!

Nem kell ahhoz délinek lenni, hogy valakinek jó modora legyen. És nem kell ahhoz jenkinek lenni, hogy valaki totál hülyét csináljon magából.

krisztin1>!

– Néha muszáj az ösztöneinkre hallgatnunk.
Jack a saját csípőjére tette Cara kezét, azután pedig lazán átkarolta a vállát, és homlokát a lányéra hajtotta.
– Néha a szívünkre is kell hallgatnunk. Azt adjuk, amire szerintünk a másiknak szüksége van, és reméljük, hogy az illető tudja, szerelemből tesszük.

_Timi>!

Sietve a menyasszony és a völegény felé indult, otthagyva a hátát, fedetlen vállát és kulcscsontját bámuló Jack Finnertyt. Meglehetösen furcsán öltözködik, gondolta a férfi, mégis messze ö a legcsinosabb lány a teremben azokkal a rózsaszín szaténszalagokkal felkötött szélfútta, karamellszínü fürtjeivel. Rózsaszín-narancssárga szoknyája hullámzott az övvel összeszorított dereka körül, és a férfit egy trópusi hibiszkusz virágjára emlékeztette – amelyik leszakításért esdekel.

_Timi>!

Könnyedén megérintette Cara vállát. -Ne legyél dühös rám, oké?
-Nem vagyok dühös. De te be vagy állva. Aludj egy kicsit!
-Nem vagyok beállva. Talán egy kicsit kótyagos vagyok, de beállva határozottan nem. Még valamit akarok mondani neked. Ettöl biztosan dühös leszel rám, de akkor is megmondom. A pasi lesett téged. Egész este. De nem ám amolyan sunyi módon! Láttam, hogy az egész ceremónia alatt körülnézegetett, és amikor végre kiszúrt, ütödött mosoly terült szét az arcán.

Boritek70>!

Azt hiszem, addig nem ismered meg igazán a másikat, amíg őrületes hasmenés- és hányingerrohamok közepette össze nem vagy zárva vele egy cipősdoboz méretű kabinban.

Boritek70>!

Cuki pár. Uralkodó ara. Passzív-agresszív vőlegény. Legfeljebb három évet adok nekik.

Ibis>!

Carának nem volt olyan feszes teste, mint Zoey-nak, aki ébrenléte legtöbb idejét az edzőteremben töltötte, a többiben pedig megszállottan figyelte a súlyát, és minden morzsát, minden megevett kalóriát méricskélt.
Ez egy nő teste volt, olyasvalakié, akinek megvan az étvágya az élet jó dolgai iránt. Olyan test, amelynek a felfedezésével sok időt tudna eltölteni.