Szirmok ​a szélben (Bukott angyalok 3.) 58 csillagozás

Mary Jo Putney: Szirmok a szélben

A ​napóleoni háború véget ért, de az indulatok, a bosszúállás vágya, a megtorlástól való félelem hullámai még nem csitultak el sem a győztesekben, sem a vesztesekben. A háborúk lezárásaként békekonferenciát rendeznek Párizsban, ahol különböző nemzetek vezető politikusai, diplomatái és kémei azon mesterkednek, hogy amennyit csak lehet, megpróbáljanak megkaparintani Napóleon birodalmának romjaiból. Itt tűnik fel a titokzatos János Magda grófnő, aki egy szerelmi csalódás miatt hagyta maga mögött Londont, majd az angol kormány kémjeként próbál gyógyírt lelni sebére. Egy ideje azonban nem érkezik tőle információ, ezért az angol külügyminisztérium Candover herceget bízza meg, hogy vegye fel a kapcsolatot vele. Bár az első találkozás mindkettejükben fájó sebeket tép fel, kormányzati utasításra egymás szeretőiként kénytelenek megjelenni az előkelő francia körökben. A feltűnő pár körül azonnal megindulnak a találgatások: vajon a káprázatos fiatal nő egy ravasz és veszélyes kém, vagy csupán… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1989

338 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639459763 · Fordította: Gieler Gyöngyi

Nicholas Davies, Aberdare grófja · Rafael Whitbourne, Candover hercege

ggizi P>!
Mary Jo Putney: Szirmok a szélben

A napóleoni háborúk lecsengése kémekkel, árulókkal, puskaporos levegővel. No meg a herceg és a kémnő szövevényes szerelmével. Azt kaptam, amit vártam. Egy alapos, jól kidolgozott, valódi történelmi eseményekre épülő, mégis kellő románccal vegyített történetet.

krisztina0419>!
Mary Jo Putney: Szirmok a szélben

Ez az a könyv volt az,ami miatt felfigyeltem az írónőre. Emlékszem, hogy böngésztem az alexandrán és elolvastam a fülszöveget és megtetszett.
Annak idején mikor sikerült is elolvasom nagyon tetszett. Most már kicsit több könyv tapasztalattal a hátam mögött már azért nem tartom olyan jónak,és Mary Jo nak vannak jobb történetei is ennél.
Bár az igaz, hogy még mindig szeretem ezt a régi nagy szerelem típusú történeteket.
Rafe és Margot kapcsolata nekem túl heves. Túl gyorsan vonnak le következtetéseket egymásról, és már vége is a világnak. Bár azt el kell ismeri, hogy nagyon izgalmas és pörgős a cselekmény, és főhőseink között csak úgy izzik a szikra, de azért egy picike plusz azért hiányzik…

carduelis>!
Mary Jo Putney: Szirmok a szélben

Ez a kémnős történet nagyon egyedi volt! A történelmi szál, a politikai machinációk leírása nagyon kidolgozott. A főszereplők párosát nagyon szerettem, nagyon sokat szenvedtek , mire egymáséi lehettek.

Mary Jo Putney: Szirmok a szélben

Jó kis kémkedős históriát tálalt fel nekünk Putney asszony, s ez cseppet sem volt ellenemre.Tetszett ez a kalandos, izgalmas történet, ahol a nyomozósdi mellett ráadásul nem csupán a főszereplők, hanem a mellékszereplők sorsának, szerelmi életének alakulásáért is drukkolhatunk. S a karakterek révén csak sikerült most is belecsempészni a történetbe egy-két elgondolkodásra késztető mozzanatot, az írónő eme trükkjét mindig nagyra értékelem. Hm, folytatni kötelező.

leontin>!
Mary Jo Putney: Szirmok a szélben

Nagyon tetszett. Mindig sejtettem, hogy Putney nagyon tud, olvastam is már tőle jó regényt, de ez bebizonyította, hogy az írónő nem véletlenül annyira népszerű! Remekül festi meg a történelmi hátteret-hibát sem igen lehet találni benne, ráadásul végig izgalmas tud maradni ez a szál is. A főszereplők is szerethetők, a mellékszereplők sorsa is izgalomban tartott.

rakata0405>!
Mary Jo Putney: Szirmok a szélben

Ebben a kötetben sem csalódtam. Nagyon jó a kémnő karakter. Hihetetlen akkoriban mennyire lebecsülték a nőket.

Bonnie_>!
Mary Jo Putney: Szirmok a szélben

Olvastam már Mary Jo Putneytól másik sorozatott és az sokkal jobban tetszett. Ez a könyv egyáltalán nem kötötte le a figyelmemet. Nagyon sok ember szerepelt benne és nem tudtam követni, hogy ki kicsoda. Értem én, hogy napóleoni háborúk utáni időszakban vagyunk és megmaradtunk a történelemnél, de ez nekem már sok volt. Volt benne herceg, áruló, kémnő és a többiek. Azért a tipikus elbeszélünk egymás mellett, miközben szeretjük egymást itt is jelen van.

wallery>!
Mary Jo Putney: Szirmok a szélben

Bukott angyalok közül ez a rész fogott meg legkevésbé.

MFKata>!

A férfiak olyanok, mint a horgászok: soha nem felejtik el a nagyhalat, amely egyszer kicsúszott a kezeik közül.

Ryia>!

A szerelem és a gyűlölet ugyanannak az éremnek a két oldala, mert mind a kettő azt jelenti, hogy érdekel az illető, és foglalkozunk vele; a szerelem igazi ellentéte a közöny.

miaow P>!

Miközben Rafe is visszaült a helyére, megjegyezte: – Nagyon jól nézel ki.
– A házasság csodálatos dolog – vigyorodott el Nicholas. – Neked is meg kéne nősülnöd.
Rafe ártatlanul azt felelte: – Kitűnő ötlet. Kinek a feleségét vegyem el?

miaow P>!

A lényének az a része, amelyik nevetni tudott a saját hiúságán, szórakoztatónak látta, ahogy „a herceg” milyen jól játszotta a szerepét. A herceg – így hívta azt az énjét, amelyik a nyilvánosság előtt szerepelt. Több mint tíz évébe telt, mire tökéletesre csiszolta és fényesítgette. A kifogástalan jellemű, nyugalmából semmivel ki nem zökkenthető angol gentleman – senki nem játszotta jobban ezt a szerepet, mint Rafe. Mindenkinek kell valami hobbi.

Kapcsolódó szócikkek: Rafael Whitbourne, Candover hercege

Bukott angyalok sorozat · Összehasonlítás