Lányrablás (Elveszett lordok 5.) 52 csillagozás

Mary Jo Putney: Lányrablás

Az ​apró termetű, aranyhajú Sarah Clarke-Townsend vőlegénye halála utána lassan beletörődik, hogy vénkisasszonyként végzi, és a sors unalmas életet szánt neki, amikor a hétköznapok egyhangúságát egy váratlan esemény töri meg.
Ikertestvérével, Ashton hercegnéjével épp egy elhagyatott templomot látogatnak meg, amikor emberrablók lepik meg őket, és Sarah vakmerő ötlettől vezérelve az állapotos Mariah helyébe lép, így a gazemberek őt hurcolják magukkal. Ezzel kezdetét veszi a várva várt kaland, és egy szerencsés véletlennek köszönhetően a vonzó, titokzatos Bow Street-i nyomozó, Rob Carmichael siet az ifjú hölgy megmentésére. Veszedelmes útjuk során, ahogy igyekeznek hazajutni Írországból, a férfi és a nő között heves vonzalom ébred, ám a társadalmi különbségek és a múlt sötét, fájó titkai miatt úgy tűnik, vágyaik sosem teljesedhetnek be. Anglia partjainál azonban olyan meglepetések fogadják őket, amelyek egy csapásra felforgatják mindkettejük életét…

Mary Jo Putney… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

340 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636435486 · Fordította: Hajnal Gabriella
340 oldal · ISBN: 9789636436346 · Fordította: Hajnal Gabriella

Zsuzsanna_Makai>!
Mary Jo Putney: Lányrablás

Ez volt a sorozat eddigi legjobb, és egyben legösszetettebb része.
Minden volt benne; kirándulásból lett emberrablás, majd szöktetés, menekülés, vihar, hajótörés. Hirtelen jött rang, család, társaság, társak, támogatók.
Szóval nem igazán lehet azt mondani, hogy unalmas volt, de pl én még a humorát is kedveltem, pl amikor a néhai gróf menyasszonya bejelentkezett, vagy amikor nagyanyám a botjával böködte a rég halottnak hitt unokáját.
Tök jó volt, tök szórakoztató volt!
Mindenképp újraolvasós!

meteoritastar>!

Ez volt ám a kaland.
Nem gondoltam volna, hogy ennyi minden fog történni ebben a könyvben, és ez a sok minden nem lesz sok.
A könyv első fele izgi volt, kalandos. A páros ismerkedése.
A második fele lelassult. Ott inkább a páros ismerkedése folyt nyugodtabb körülmények között. Ez lehetett volna kicsit mozgalmasabb. Majd ismét felpörgött a cselekmény. Itt Sarah nagyot nőtt a szememben. Pedig eddig se állt alacsony helyen. spoiler Ráadásul nagyon jót nevettem, mikor spoiler Ő a könyv első sorától egy olyan karakter volt, aki igazán tiszteletre méltó. bátor és okos hölgy volt. Nem is tudok felhozni ellene semmit. Példa értékűen cselekedett többször is.
Talpra esett volt, de felesleges makacsság se volt benne.
Sajna emiatt nagyon szócsaták se voltak a könyvben. De így is nagyon aranyos volt a páros és lehetett mosolyogni rajtuk. Jól megértették egymást.
Rob is szimpatikus volt. Sajnáltam a vele történtek miatt.
Örültem vele kapcsolatban is, hogy nem volt makacs,hamar elfogadta a dolgokat és segítséget is kért ha kellett.
Ismét megbontottam a sort. Miért is ne, ezzel kezdtem el ezt a sorozatot.
De hiányérzetem nem volt emiatt. Viszont nagyon felkeltette az érdeklődésemet az első rész.
Amit nagyon sajnálok ebben a történetben az az , hogy a páros nagyon hamar megnyílt egymásfelé. Olyan személyes beszélgetéseket fólytattak már az első este….. ez azért csalódás volt. Rob karakteréhez nagyon gyors volt. Nem illett hozzá.
De amúgy jó könyv volt, tetszett.

Paulina_Sándorné P>!
Mary Jo Putney: Lányrablás

Aranyos történet volt. Izgalmas, romantikus, humoros. Tetszett, ahogy elindult és alakult Sarah és Rob kapcsolata. Tetszett, ahogy Sarah látta a világot, és támogatta Rob-ot. Rob egy határozott, bátor és erős férfi. Mégis több lett, mikor Sarah ott állt mellett és támogatta őt, ahogy kiegészítette őt. Voltak humoros részek is bőven. Rob nagymamája nem semmi volt, először nem kedveltem, de a végén azért behúzta az aduászt. spoiler

Silverlight>!
Mary Jo Putney: Lányrablás

Nem kifejezetten szeretem az írónő könyveit és ez főleg a stílusának köszönhető. Néhol kissé unalmassá válnak a történetei, s sokáig nem tudja lekötni a figyelmemet. Bár ez a könyve meglepően elnyerte a tetszésemet. Izgalmas és kalandos történetet tár az olvasók elé, de a kalandok kb. a könyv feléig tartanak. Én jobban élveztem volna, ha végig a menekülésről szólt volna az egész könyv. Tökéletes képet ad az arisztokrácia életéről, helyzetéről. Ismét egy erős női karakter jelenik meg, akinek hatalmas szíve van, s nem fél magát feláldozni a családjáért.

340 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636435486 · Fordította: Hajnal Gabriella
tigi5 IP>!
Mary Jo Putney: Lányrablás

Igen, megvan a gyengém. Amikor a szereplő a rosszat jóra fordítja (pl. megörököl egy lerobbant birtokot, és azon fáradozik, hogy tegyen érte, javítson a bérlők helyzetén stb.), kész, meg vagyok véve kilóra. Szerencsére Putney szeret ezzel az eszközzel élni. Nem véletlenül nagy kedvenc szinte minden könyve. Persze az sem árt, ha van egy szőrös szívű rokon, akiről kiderül, hogy nem is annyira szőrös szívű. Elhagyott gyermek sorsa jóra fordul…. Sablonok? Lehet, de az én kicsi szívemnek, lelkemnek határozottan jót tesz, ha ilyesmit olvasok. :)

SICSI>!
Mary Jo Putney: Lányrablás

Szeretem az ehhez hasonló kalandos történelmi regényeket. Bár a könyv 2. fele nem a kalandokról szólt leginkább, de az is érdekelt, hogyan építik fel a közös jövőjüket.
Rob szerintem nem igazán volt az a zárkózott férfi, akinek beállították. Legalábbis Sarah előtt nagyon könnyen és hamar megnyílt. Sarah pedig nagyon bátor volt.

Timi0320>!
Mary Jo Putney: Lányrablás

Az előző rész elolvasása óta vártam, hogy jobban megismerhessem Rob történetét. Szimpatikus karakternek tűnt eddig is, de ebben a részben teljesen megbizonyosodtam róla.
Sarah szintén egy szerethető,vidám, talpraesett hölgy, ő is szimpatikus lett.
Kicsit izgultam a kettejük kapcsolata miatt, mert mindkettejüket érte komoly veszteség.
A történet szintén nagyon tetszett,nem hagyott unatkozni. Sokat mosolyogtam olvasás közben. Mary Jo Putney nagyon ért a történelmi romantikus storyk megírásához. :)
Egyértelműen kedvencem lett a a sorozat és az írónő is.

Breena>!
Mary Jo Putney: Lányrablás

Ismét egy igazi gyöngyszemre sikerült bukkanni. A nagy örömöt teljesen beárnyékolja, hogy a sorozat többi része beszerezhetetlen. :(
Annyi érzelem és esemény van benne, hogy csak kapkodtam a fejem. A fülszöveg a történet kezdtetét ismerteti csak, csupa meglepetés utána minden. Van benne kaland, szerelem, egy kis erotika, krimi és a vége hihetetlen limonádé.
Sarah egy kedves, határozott és egyben romantikus nő, aki az eddigi történelmi olvasmányaim legjobban ábrázolt háziasszonyai. Rengeteg információt kaptam, mit jelentett annak idején a háztartásvezetés.
Rob egy megkeseredett ember, akinek csak egy kis szeretetre van szükség, hogy boldog legyen. Erős, talpraesett és talpig úriember.
Sok mellékszereplő tett kíváncsivá, akiknek van saját kötetük. Legérdekesebb talán a hercegné lehet.
Nagyon tetszett, kedvenc lett. :)

Mary Jo Putney: Lányrablás

Már nagyon vártam a folytatást, de nem tetszett annyira, mint elsőre gondoltam. A könyv első fele a lányrablás és menekülés izgalmas, fordulatokban gazdag, de a „kastélyba” érkezés után ellaposodik a történet. Nem igazán történt utána semmi, ezért alig haladtam az olvasással. Ettől függetlenül a sorozat része, ami nem hiányozhat belőle…

Brigitta_Halász>!
Mary Jo Putney: Lányrablás

Hát, nem is tudom. Egynek éppen elment. Szerencsére nagyon akciósan vettem és nem voltak nagy elvárásaim, úgyhogy nem csalódtam végülis.
Olvastam már jobb és rosszabb romantikust is. Nem ragadott magával sem a történet, sem a szereplők, sőt, ők kifejezetten furcsák voltak. Főleg a kapcsolathoz való hozzáállásukkal, végig úgy volt beállítva, hogy nem szerelmesek egymásba, de a gondolataik és tetteik nem ezt mutatták, úgyhogy ez kicsit fura volt nekem.
Az első fele nem volt rossz, de középtájt elég lapos lett, és erőltetett a végén az akció, bár egy fokkal jobb, mint a normál nem-lehetünk-együtt szakításos menetrend, úgyhogy ennek örülök.

Ingryd>!

– Az apró örömök a legélvezetesebbek, mert mindenütt jelen vannak.

63. oldal, 9. fejezet

Ingryd>!

– Csak vésd az eszedbe, hogy minél kevesebbet káromkodsz, annál hatásosabb lesz, amikor megteszed!

186. oldal, 24. fejezet

Ingryd>!

– Az éhség a legjobb szakács.

52. oldal, 7. fejezet

Ingryd>!

– Az ösztönei olyanok, akár egy tolvajé, vagy mint egy kopóé.

150. oldal, 20. fejezet

Ingryd>!

– A kívánságok ritkán teljesülnek.

175. oldal, 22. fejezet

Ingryd>!

én bízom benne, hogy megoldod, bármivel találod is szemben magad

200. oldal, 26. fejezet

Ingryd>!

a nők sorsa, amióta világ a világ az, hogy férjhez menjenek

243. oldal, 31. fejezet

Ingryd>!

– Talán az a baj, hogy te vagy túl magas.

251. oldal, 33. fejezet

Ingryd>!

Szükségem van a nevetésedre, a kedvességedre és a hozzáértésedre. Muszáj, hogy melletted legyek, különben csak félember vagyok. Szeretlek.

334. oldal, 44. fejezet

Elveszett lordok sorozat · Összehasonlítás