A ​néma virág (Menyasszony 1.) 84 csillagozás

Mary Jo Putney: A néma virág Mary Jo Putney: A néma virág

Dominic Renbourne-t ikertestvére, Kyle ráveszi, hogy udvaroljon helyette az árván maradt, dúsgazdag Lady Meriel Grahamnek. A lányról azt suttogják, hogy bolond, és a színjátéknak csak néhány hétig kellene tartania. Arra viszont egyikük sem számít, hogy Dominicot elvarázsolja a hangtalan nő tündéri szépsége, és az a titokzatos kapcsolat, mely őt a természethez, a fákhoz és a virágokhoz fűzi. Meriel mostanáig távol tartotta magát mindenkitől, napjait egyedül töltötte, messze attól a rémálomtól, amely kisgyermekként kis híján tönkretette, és most ez a jóképű férfi, betolakodva csöndes világába, nyugtalanságot és vágyat ébreszt benne. Dominic sejti, hogy Merielnek titka van, és nem tud ellenállni a lány szelídíthetetlen szellemének. Ugyanakkor rettegni kezd: vajon a lány megbocsátja-e neki a csalást, ha megtudja, hogy ő nem Kyle?

Eredeti megjelenés éve: 1999

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Romantikus Regények General Press

General Press, Budapest, 2009
320 oldal · ISBN: 9789636431419 · Fordította: Gieler Gyöngyi
General Press, Budapest, 2001
320 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639282073

Iloonka>!
Mary Jo Putney: A néma virág

Nem hittem volna, hogy ennyire összetett történetet kapok, féltem, hogy beletörik a bicskája az írónak a nem mindennapi helyzetbe, amit a 19. századba helyezett el. Aztán szépen lassan rájöttem, hogy Putney képes megugorni a szintet.

Az ikrek gyakran mókáznak azzal, hogy másnak adják ki magukat, így történik az, hogy Dominicnak az ikertestvére szerepébe kell bújnia, hogy meglátogassa bátyja menyasszonyát, akit bogarasnak könyveltek el, mert egy szörnyű tragédia után egy árva szót sem hallatott. Mindenre felkészül Dominic, ám arra semmiképp, hogy a bátyja jelöltje nem olyan bolond, mint azt híresztelik.

Nagyon jó kis olvasmány volt, nagyon jól összerakta az írónő, hogy közbe ne legyen unalmas, mindig történt valami, de közben nem volt rest az érzelmes részeknél kifejteni a karakterek lelki világát, illetve tájleírásokat megadni. Összességében egy árva rossz szavam se lehet, leszámítva az energia hullámokat és az iker féle megérzés, ami túl mágikus realizmus felé vitte a dolgot, amiben nem hiszek, és forgattam inkább a szemem. Ezt leszámítva viszont nagyon jól lettek megalkotva a karakterek, a helyszín és még egy kis idegen kultúrát is csempésztek bele Indiával kapcsolatban, tetszett ahogy ötvözte magát a két kultúra, ami már akkor is különböző volt, de mindkettőnek megvolt a maga szépsége. Meriel karaktere igencsak összerakott volt azzal, hogy néma, és mégis imádtam ,ahogy kommunikál a világgal, és a természettel való kapcsolatát is imádtam. A vége elég csavaros lett, ami meglepő, nem mindennapi történelmi romantikus elemekkel. Éppen ezért a sok különlegesség miatt azt kell hogy mondjam; igen, lehet a történelmi romantikusokban is újat alkotni.

Kedvenc nem lesz, de ettől függetlenül nagyon élveztem, és szeretném tudni Kyle történetét is a kövi részben. :D

Silverlight>!
Mary Jo Putney: A néma virág

Cseppet sem megszokott történelmi romantikus. Végre egy kis egyediség is került a történetbe, nem csak a szokásos sallang. Éppen ezért tetszett, pedig nem vagyok oda az írónő regényeiért. Általában kellemes kikapcsolódást nyújtanak, de semmi emlékezetest. Ez most viszont tetszett. Főleg a szereplők miatt spoiler. Sajnáltam szegény lányt, akinek sok mindenen keresztül kellett menni már egész kicsi gyerekként. Dominic szép lassan változtatja meg a lányt, aki megnyílik neki. Kyle történetére is kíváncsi leszek, hiszen bár nem volt túl szimpatikus, mégis kicsit sajnáltam a végére.

General Press, Budapest, 2009
320 oldal · ISBN: 9789636431419 · Fordította: Gieler Gyöngyi
Aoimomo P>!
Mary Jo Putney: A néma virág

Biztos jó ez, de nekem nem lett kedvencem. Azt hiszem azért, mert én imádom az adok-kapok párbeszédeket, de jelen esetben főszereplőink egyik fele csak a könyv felétől beszél, akkor is tőmondatokban és nem mindenkivel. A regény nagyobb része így leírásokból jön össze, az írónő szépen elmeséli, hogy ki mire gondolt, miközben nem mondott semmit… :D Ebben jó, ezt nem vitatom, de én egy hangyányit szenvedtem.
spoiler

Trice29 P>!
Mary Jo Putney: A néma virág

A szereplők és a történet nagyon tetszett. Végig erős volt, fenntartotta a figyelmemet. A tökéleteshez egy valami hiányzott, nekem kicsit sótlan volt. Szerettem volna több érzelmet.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Menyasszony trilógia 1

Gyönyörű borító, színvonalas tartalom. Imádtam.
Ez egy meseszép, megható történet volt. Nagyon tetszett, még itt-ott meg is ríkatott.
A szereplőket nagyon megkedveltem, az érzőszívű lelkükért, nagyon kíváncsi voltam, hogyan kerülnek helyre a személycsere miatti események. Nagyon szeretem, mikor ikrek vannak egy történetben.
Rejtélyek és múltbéli titkok kísérték végig a történetet, amik fokozatosan bontakoztak ki.
Minden volt a könyvben, ami tökéletessé tesz egy történelmi romantikus történetet.
remek kezdete volt ez a trilógiának, amiben az a legjobb, hogy nincs függő vége, csak lazán kapcsolódnak a részek, így minden rész önállóan is megállja a helyét.

Szédültnapraforgó>!
Mary Jo Putney: A néma virág

Első olvasmányom az írónőtől és elsőre kedvenc lett. Annyira izgalmas, torokszorító, de egyben kedves történet, hogy élmény volt olvasni.
Megkedveltem a szereplőket kevés kivétellel – a gonoszokat nem bírom – Dominic és Meriel remek párost alkottak. Rajtuk kívül még több szerelmi szál is alakult a regényben.
Remekül érezni lehetett a 19. századi anglia neveltetését, persze a vágy már akkor is működött :) Jó volt, hogy egy kis Indiát is belecsempésztek a történetbe. Kamal is kedves volt a szívemnek. Jó, hogy megtalálta a helyét Angliában.
Szerettem Meriel és Dominic állatszeretetét, jó volt olvasni, hogy a Renbourne testvérek mennyire ragaszkodnak egymáshoz (Dominic, Kyle és Lucia)
A kedves szomszédok: Ames és a lánya Jena spoiler Aztán a festőházaspár is nagyon szimpatikus volt, akiknél megtartották az esküvőt…utána volt egy kis krimi szál is, de a lényeg, hogy a spoiler

Odilia>!

I.M.Á.D.T.A.M.

Sokáig kerülgettem ezt a történetet, mert egy ismerős a Catherine Anderson: A lélek dala c. könyvhöz hasonlította. TÉVEDETT. Szerencsémre :))))

Mary Jo Putney: A néma virág

Imádtam, ahogy Dominic „megszelidítette” Merielt. Nagyon olvasmányos, megindító, nem egy szokványos történelmi romantikus történet.

Gyöngyi0309>!
Mary Jo Putney: A néma virág

Ez a könyv is véletlenül akadt a kezembe spoiler
Nem olvasok túl sok romantikus regényt, de néha jól esik, az ilyen egyszerűbb történet, főleg így az ünnepek közeledte tájékán. Ez tetszett. A waterlooi csata idején játszódik Angliában a történet. A csata csak érintőleges szerepet kap benne az egyik szereplő miatt. A korszak jó, „kosztümös” könyv, azokat szeretni szoktam.
A történetet áthatja a természet szeretete, helyet kapnak benne állatok, növények, megjelenik a szép, angol vidék…illetve szó van benne egy kedvenc távol-keleti országomról Indiáról is. Mindemellett az egyik főszereplő ikerpár tagja, az ikreket meg nagyon bírom. spoiler
Egy könnyed olvasásnak – amikor sokat nem vársz – jó volt.
A Menyasszony-trilógia mindhárom kötetében más-más szereplő kapja a főszerepet. Az első sztori Dominicé volt, kíáncsian várom Kyle történetét.

SICSI>!
Mary Jo Putney: A néma virág

Nem volt rossz, de olvastam már jobbat is az írónőtől.
Dominic és Kyle is szimpatikusak voltak, bár Kyle inkább csak a vége felé. Viszont a néma virág, Meriel eleinte szimpatikus volt, aztán amikor elkezdett könnyűvérű nőként viselkedni már nem igazán kedveltem. Valahogy nem illet hozzá ez a viselkedés.
Viszont nagyon örültem, hogy egy másik sorozatból megismert szereplőkkel is találkozhattunk a könyvben.

Ingryd>!

A szülők és gyerekek azért vannak, hogy bánatot okozzanak egymásnak.

Ingryd>!

– A karma kerekei lassan forognak, de nagyon jól őrölnek.

Ingryd>!

A házasság egy életre szóló elkötelezettség. Nem szabad félvállról venni.

Ingryd>!

Hogy is lehetne elmagyarázni, mi a barátság? A maga módján ugyanolyan titokzatos, mint a szerelem, bár szerencsére gyakoribb.

Tóth_Orsolya_3 P>!

– A némaságban lehet, hogy biztonságot találsz, de rengeteget veszítesz. A beszélgetés az egyik legjobb dolog az életben.

– A gondolatok megosztása a legközelebbi kapcsolat, ami két ember között kialakulhat fizikai érintés nélkül. Sőt a beszéd sokszor talán bizalmasabb, mint az érintés.

Ingryd>!

– Mondtam már mostanában, hogy mennyire szeretlek?
– Szörnyen rég nem, legalább egy órája!

Ingryd>!

– Őrültség új módon látni a világot? A művészek is ezt teszik. És persze, néha őket is őrültnek tartják. De enélkül az őrültség nélkül a világ szegényebb hely lenne.

Tóth_Orsolya_3 P>!

Most már értem, Meriel miért zárkózott magába. Ez egy módja annak, hogy életben maradjunk egy elviselhetetlen világban.

danlin>!

Feszült csönd lett. Jena és Kamal csak nézték egymást. Aztán fájdalmas bizonytalansággal Jena megérintette az erős, barna kezet, mely a padon pihent. A mozdulat olyan könnyű volt, hogy Kamal akár tudomást sem vehetett volna róla.
De ő csak lassan felé fordította tenyerét, és megszorította Jena kezét. Csak ennyi, de félreismerhetetlen gyöngédség és ígéret volt a mozdulatban.

Menyasszony sorozat · Összehasonlítás