!

Az imádott Jenna Fox 189 csillagozás

Mary E. Pearson: Az imádott Jenna Fox

A 17 éves Jenna Fox felépülőben van egy borzalmas balesetből, amelynek következtében egy éven át kómában feküdt. A balesetet megelőző életéből semmire sem emlékszik. Szülei átadják neki a családi videótárat, s a filmek láttán előtörnek az emlékképek. Csakhogy felmerül benne a kétség: a saját emlékeiről van-e szó? És miért nem hajlandó beszélni vele a balesetről a család egyetlen tagja sem? Jenna kíváncsisága egyre fokozódik, miközben rájön, hogy hazugságok hálójában vergődik. Ki kell derítenie az igazságot, bármi áron…

Eredeti mű: Mary E. Pearson: The Adoration of Jenna Fox

★★★★★ Eladó Elcserélhető
catilde könyve

Nita_Könyvgalaxis P
Mary E. Pearson: Az imádott Jenna Fox

Bemész a boltba. Meglátsz egy szépséges puzzle-t, nem is kérdés, hogy hazaviszed. Amint hazaérsz, alig várod, hogy nekikezdhess kirakni a képet. Kiborítod a darabokat, kezedbe fogod őket, és igyekszel megtalálni a helyüket.
Először nem gyanakszol. Stimmelnek a színek, egyre nagyobb lelkesedéssel kirakózol. Aztán ahogy egyre több részlet a helyére kerül, gyanút fogsz. Biztos, hogy ez a kép volt a dobozon? Megnézed, összehasonlítod, egyformának tűnik, de mégsem az. Amikor kész vagy, már biztos vagy benne: nem azt kaptad, amit ígértek. Viszont amit kiraktál sem tűnik annyira rossznak, csak más. Most aztán gondolkodhatsz, visszaviszed-e boltba vagy sem.

Jenna Foxnak önmagát kell összeraknia egy képre, amelyet videofelvételeken lát, de az eredmény nem az lesz, amit várt. Csak neki nincs lehetősége kicserélni önmagát…
Megdöbbentően jó regény fontos kérdésekről, és valójában nem is mondanám ifjúságinak. Az epilógus nekem nem kellett volna, de így is remek olvasmány.

EgyKönyvmoly
Mary E. Pearson: Az imádott Jenna Fox

Mit marad belőled, ha nincs egyetlen emléked sem?
Hol kezdődik az ÉN?
Hol van a lelked?
Mire elég 10 %?
Nem számítottam rá, hogy ilyen komoly kérdéseket fog boncolgatni.
Az epilógus nekem már nem hiányzott, de így is szuper könyv!!!

Amigdala_b P
Mary E. Pearson: Az imádott Jenna Fox

Az első 100 oldalt halálra untam, és nem értettem, mi a csoda fog vajon kikerekedni ebből, miért tetszett ez olyan sok embernek? :)
Továbbra is tartom, hogy az első része el lett húzva, mint a rétes, még akkor is, ha szükséges volt a továbbiak megértéséhez. Viszont egy igen érdekes történetet kaptam, amire még keresem a szavakat. Talán jobb, ha nem próbálom elképzelni, hogy Jenna mit érezhetett, még bekattannék.
Viszont nagyon sok kérdés felvetődött bennem. Vagy inkább úgy mondom (írom), hogy vadul száguldoznak a gondolataim, össze-vissza, és nem tudom eldönteni, vajon helyes dolog lenne az, ha a tudomány erre képes lenne majd? Mi alapján döntünk, és ki dönti el, hogy ki érdemes arra, hogy tovább éljen? Mindenki kedves valakinek. Mindig lesz egy anyuka, egy apuka, vagy egy családtag, barát aki szeretné, ha továbbélnénk. De jó döntést hozna? Vagy ha egy független bizottság döntené el, ők mi alapján? Pontrendszer, most komolyan? mint a koleszba bekerüléshez? Nem tudom. Azt viszont egészen biztosra, hogy örülök neki, amiért ma még nincsenek ilyen kérdések, amiben döntést kell hozzunk.

vprajongó
Mary E. Pearson: Az imádott Jenna Fox

Érdekes könyv, az epilógust leszámítva tökéletes élményt nyújtott számomra. Minden meg lett magyarázva, bár néhol kicsit sántított, de ezt leszámítva kedvenc lett.
Jenna karaktere jól kidolgozott volt, a története lekötött, kíváncsi voltam, hogy mi történt vele, mi volt a baleset kiváltó oka.
(Blogbejegyzés később)

Vic12
Mary E. Pearson: Az imádott Jenna Fox

A fülszöveg alapján nem számítottam rá, hogy ennyire elgondolkodtató témát fog boncolgatni a könyv. Jennával együtt próbáltam összerakni az információmorzsákat, hogy végre kiderüljön, ki is ő valójában. Ami aztán sokkal drámaibb lett, mint gondoltam.
Vajon meddig lehet elmenni, hogy megmentsük a számunkra fontos embert? És valóban megmentettük? Mi tesz minket emberré? Az a 10%?
A folytatások miatt függővégre számítottam, de a könyv lezárt, önmagában is olvasható.

kellyolvas P
Mary E. Pearson: Az imádott Jenna Fox

Engem lenyűgözött a történet, a közeli jövőben játszódik, kicsit disztópikus jellegű. A kómából felébredő lány I/1-ben mondja el az érzéseit, félelmeit. Az emlékek lassan jönnek vissza és nagyon furcsák, ahogy ismeretlen minden, ami körülveszi. Az eleje épp ezért vontatottnak tűnik, de így hiteles. Jenna karaktere nagyon tetszett, visszaadta mindazt a vívódást, amit a helyzetében érezhet az ember. A könyv vége lezárt, de az írónő épp egy hónapja jelentette meg a folytatást, aminek a fülszövegét olvasva meglepődtem, de mindenképp elolvasom majd.
A könyv nem tökéletes, majd a blogban kifejtem, de a téma annyira eredeti, hogy mindenképp 5 csillag.

Csenga
Mary E. Pearson: Az imádott Jenna Fox

Nahát ez nem is ifjúsági irodalom!! Akit eddig ez tartott távol a könyvtől,az megnyugodhat és olvassa csak el!! Nagyon izgalmas sztori egy nem is olyan távoli jövőről amikor az ember kezében túl sok tudás lesz…
Féltem,hogy elmarad az értelmes befejezés,de nagyon tetszett ahogy le lett zárva a sztori!!

Amadea
Mary E. Pearson: Az imádott Jenna Fox

Bizalmatlanul közelítettem ehhez a könyvhöz, de nagyon-nagyon elnyerte a tetszésemet… ifjúsági regény, de nagyon fontos, húsba vágó kérdéseket (is) boncolgat.
Részben örülök, részben sajnálom, hogy ez is sorozat, grrr.
(Bővebben majd a linkeknél.)

selene
Mary E. Pearson: Az imádott Jenna Fox

Haragszom rá egy picit mert úgy gondoltam önálló regény. Aztán felnéztem az írónő honlapjára és kiderült, hogy ez is sorozat. Ettől függetlenül engem is megvett kilóra.

Faythe
Mary E. Pearson: Az imádott Jenna Fox

Jó kis könyv volt, meg kell hagyni. Ez volt az első sci-fi témájú könyvem és baromi érdekes volt. Belesni abba, hogyan képzeli el más a jövőt, hihetetlen volt. És lehet, hogy meg is valósul majd egyszer. Tanulságos is volt, de izgalmas is. Várom a trilógia további két részét. :)

Sundelion33

Lehet, hogy az ember egész élete ebből áll csupán? Jelentéktelen apróságokból, amelyek végső soron összeállnak és létrehoznak egy személyt.

Róka

– (…) De az, hogy valamit képesek vagyunk megtenni, még nem jelenti azt, hogy meg is kell tennünk.

KoŁibri MP

Lehetséges, hogy életünk bizonyos eseményei kitörölhetetlen nyomot hagynak, az idő egy adott pontján megfagy egy részünk, s ez egyfajta etalonunkká válik, amelyhez életünk hátralévő részét viszonyítjuk?

Sundelion33

Egyes dolgokat muszáj elmondani, még akkor is, ha ostobaságnak hangozhatnak. Van, amit nem lehet későbbre halasztani. Mert lehet, hogy nincs „legközelebb”.

Ypsilon

Bármiben hiszünk is, szertefoszolhat. Attól, hogy hiszünk benne, még nem válik létezővé valami.

Sundelion33

Azt mondják, csak olyan eseményre emlékszik az ember, ami akkor történt meg vele, amikor már ismerte az annak leírásához szükséges szavakat.

KoŁibri MP

Egyetlen pillanat, egy röpke pillantás, és a valóság képes kifordulni önmagából. Bármiben hiszünk is az szertefoszolhat. Attól, hogy hiszünk benne még nem válik létezővé valami.

KoŁibri MP

… ha az ember elszántan halad az álmai szabta irányba, és van bátorsága, azt az életet élni, amelyet elképzelt magának, akkor mellészegődik a siker még a legváratlanabb pillanatban is.

Sundelion33

Dane ezzel bebizonyította számomra, hogy egy százszázalékosan emberi lény is lehet teljesen üres.

No_Exist

És mi van a lelkemmel, apa? Gondoltál erre is, amikor olyan lelkesen belém ültetted a neurális chipjeidet? A lelkemet is kioperáltátok a régi testemből? És hová ültetted be? Mutasd meg! Hol van? Hol szorítottatok helyet a lelkemnek ezzel a ti forradalmian új technológiátokkal?

Ha tetszett ez a könyv, akkor ezeket is olvasd el