Érzéki ​csapda (Csapda-trilógia 1.) 59 csillagozás

Mary Balogh: Érzéki csapda

A ​huszonegyéves Alexandra Purnell kegyeiért sokan versengenek, de a bimbódzó hajadont egy nála jóval idősebb hercegnek ígérte oda a lány szigorú apja. A házasság küszöbön áll, de hosszas kérlelésre Alex engedélyt kap, hogy a báli szenzont Londonban töltse. Ez a kiruccanás örökre megváltoztatja az életét… Az egyik fényűző bál után elrabolják, és másnap Amberley grófjának ágyához kötözve ébred. Az emberrablás Lord Eden parancsára történt, de Alex fatális tévedés áldozata lett, hiszen a célpont a csélcsap Madeleine, a gróf öccsének ikernővére lett volna. A gróf, hogy helyrehozza a végzetes hibát megkéri Alex kezét, de a lány hallani sem akar az eljegyzésről, amíg titkos információkhoz nem jut…

Hogy mitől letehetetlenek Mary Balogh regényei? A páratlanul izgalmas és érzelmes történetektől? A hús-vér szereplőktől, akiknek sorsáért végigizguljuk az éjszakákat? Mary Balogh csodálatos érzékkel ír a nők szerelmi vívódásáról. A számos sikerkönyvvel rendelkező írónő megindító… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1989

Ulpius-ház, Budapest, 2009
590 oldal · ISBN: 9789632542881 · Fordította: Vágó Anikó

barbikaunatkozik>!
Mary Balogh: Érzéki csapda

Már olvastam egyszer ezt a könyvet (valamikor 2010-ben :D) és emlékszem, hogy akkor nagyon tetszett. Egy közös olvasásom volt, ami miatt még inkább emlékezetesebbé vált. Ezért nem is húzom le jobban a csillagok számát, pedig, ha nem lennék elfogult, jóval három pont alá tenném.
Az egész könyvet átlengi a kezdetlegesség. Nagyon kidolgozatlannak tűnik mind a történet, mind a karakterek alapján. Van a lány, akit elnyomnak és minden áron szabadságra vágyik, van a férfi, aki egyelőre csak a mának akar élni, amihez csatlakozik a húga is. Ismerősen hangzik. Ezt a sablont már jó néhány helyen olvasni lehet, de mivel ez volt az első történelmi-romantikus regényem, ezért még ezt is elnézem neki.
Viszont a teljes kötet *nagy levegőt vesz* unalmas. Untat a történet (a lányt hozzá akarják adni egy férfihez, akit nem szeret, majd egymásba szeretnek, de a lány önállósodni akar, ezért még amikor beleszeret a hímnemű egyedbe, akkor is le akar inkább lépni, mert a házasságukba be lenne zárva, de végül meggyőzik és happy end) és a szereplők is (sablonosak és egysíkúak). Viszont a kivétel erősíti a szabályt, ott van egy James, akinek legalább egy cseppnyi személyisége akadt. Tipikusan rossz fiú, persze a kora béli köntösben, aki próbálja menteni a saját és húga életét a szó átvitt értelmében. Bár igaz, hogy ez néhány konfliktust okozott, de legalább akkor történt valami a könyvben.
Hogy még egyszer nem fogom végig szenvedni az olyan biztos, mint hogy itt ülök és gépelek a klaviatúrán az értékelés írása közben. De ha egyszer egy túl tempós könyvet olvasnék, biztos ez lenne az, amivel lenyugtatnám magam.

Dita_Sterk_van_Ziel P>!
Mary Balogh: Érzéki csapda

Már sok hasonló könyvet olvastam és szeretem a 19. századi romantikus regényeket, de itt azt hiszem nagyon hosszúra sikeredett és sokszor untam.
Az elején azt hittem, hogy de jó,itt valami új történik és a leányrablás is valami izgalmasabb dolog lesz, de ez a rész nagyon gyorsan lezárult, majd borítékolható volt, hogy a szégyent csak házasággal lehet eltörölni.
Néha feljött egy kis izgalom, hogy Alexandra mégis inkább Lord Edent választja, de ez a szál mindig ellaposodott. Rengeteg felesleges sétálgatást kellett a könyv végéig elolvasni és az a kis „csavar” a végén (vagyis gondolom az akart lenni) nagyon feleslegesnek éreztem.
Kicsit bepillanthattunk a testvérek életébe is, hogy alakul a szerelmi életük és gondolom a folytatásba, majd meg is tudhatjuk… talán még Lord Eden sztorija érdekel,de Madeleine karaktere már az első részben is kiakasztott.

kkata76 >!
Mary Balogh: Érzéki csapda

A maga nemében (műfajában) szórakoztató, de olvastam már sokkal jobbat is, főleg a humor hiányzott nekem belőle, pedig egyes karakterekre lehetett volna ezen a téren is építeni.

Kuri_Szilvia P>!
Mary Balogh: Érzéki csapda

A történetben van valami újszerű, mert olyat már olvastam, hogy rablás miatt vette feleségül a lányt, de így, hogy spoiler
Alexandra a neveltetése kapcsán kicsit valahogy olyan magának való, de örültem mikor kiállt magáért. Nekem kicsit sok volt a szomorúság, a harag, és nagyon hosszú volt ahogy képest, hogy a történéseket felébe is le lehetett volna írni.

Odilia>!
Mary Balogh: Érzéki csapda

Ha ez lett volna az első könyv, amit az írónőtől olvastam, akkor valószínű az első egyharmadnál kidobom a könyvet. DE ott beindult a történet, s a felétől már tetszett! A vége meg nagyon bejött :-)

Ewila>!
Mary Balogh: Érzéki csapda

Kellemes olvasmány a történelmi romantikus könyvek kedvelőinek. Bár szerintem túl hosszúra sikeredett.

miaow P>!
Mary Balogh: Érzéki csapda

Az év legkellemesebb csalódása számomra ez a könyv, köszönhető talán annak, hogy pont megfelelően fogékony – elgondolkodós és kissé borongós – hangulatban vettem kézbe. Nem egy könnyeden szórakoztató, történésekben gazdag, vidám olvasmány, aki ilyesmit vár, valószínűleg melléfog. Jellemzőbb a lelkizés, a részletesen leírt belső vívódások, gondolatok. Valahogy egy különleges, egyedi báj hatja át ezt a regényt, kizökkent a valóságból, magával ragad, s az általa felvázolt világ részesévé tesz. Kiszakadni nehéz, ráadásul hajt a mellékszereplők – főként James Purnell – sorsa iránti kíváncsiság.

Sonja>!
Mary Balogh: Érzéki csapda

Hát.. azt gondoltam néhány helyen, hogy Jane Austen hogy ki lenne akadva… vagy hogy mondták ezt az ő korában. (Talán elpirulna, felháborodna, s nem olvasta volna tovább.) Ettől eltekintve azért elszórakoztatott.

eltim>!
Mary Balogh: Érzéki csapda

Nekem nagyon tetszett, kellemes történet volt….el is olvasom a következő könyvét is.

Veress_Éva>!
Mary Balogh: Érzéki csapda

Olvastam már hasonló témájú de sokkal jobban megírt romantikus könyvet. Kedves kis regény volt, amolyan egyszer olvasható kategória.

Zitussh>!

– […] Borzasztóan éretlen dolog, ha az ember folyton csak álmodozik meg aggodalmaskodik, de soha nem cselekszik!
– Ugyanakkor nagyon is emberi. Néha az a világ legeslegnehezebb dolga, hogy megtegyük, amire vágyunk – vagy végleg hátat fordítsunk neki. Oly nehéz bizakodónak lenni! Sokkal könnyebb bizonytalankodni, és hagyni, hogy boldogtalanul sodródjunk az élettel.

Csapda-trilógia sorozat · Összehasonlítás