Tábornoki ​kar 1945–1956 1 csillagozás

A Magyar honvédség és a Magyar Néphadsereg tábornokai a második világháború és az 1956-os forradalom és szabadságharc között
Maruzs Roland: Tábornoki kar 1945–1956

Az ​első olyan feldolgozást ismerheti meg az olvasó, amely hiteles levéltári források alapján mutatja be a honvédség és a néphadsereg tábornoki karát az 1945 és 1956 közötti időszakban.

A második világháború befejezése és az 1956-os forradalom és szabadságharc között csupán tizenegy esztendő telt el. A történelem időkerekében ez elenyésző, a magyarság történetéhez mérten sem számít nagy időintervallumnak, mégis akkora változások mentek végbe ez alatt, amely több évtizedre meghatározta Magyarország, valamint a magyarság sorsát és szerepét. A haderőben is jelentős átalakulások történtek, megszűnt a nagy múltú Magyar Királyi Honvédség s előbb „demokratikus honvédség” jött létre, majd szovjet minta alapján létrehozták a Magyar Néphadsereget. A korszak jellegzetességéből fakadóan az 1945 és 1956 között szolgáló tábornokok között jelentős különbségek figyelhetőek meg. Az első években még többségben voltak a Ludovika Akadémiát végzett komoly katonai tudású „régi” tisztek, majd a… (tovább)

>!
HK Hermanos, Szeged, 2011
190 oldal · ISBN: 9789638895943

Kívánságlistára tette 4


Hasonló könyvek címkék alapján

Punka György: A „Messzer”
Antony Beevor: Sztálingrád
Szabó Péter: Keleti front, nyugati fogság
Számvéber Norbert: Páncélosok a Dunántúlon
Aradi Gábor – Szabó Péter: A tolnai hadosztály a Don-kanyarban
Bene János – Szebenyi István: Vértes – A huszárok Doberdója
Szmetana György: „…talán még öt perc az élet…”
Szakály Sándor: Történelmünkről hosszabban, rövidebben
Molnár András (szerk.): Zalaegerszegi honvédek a Donnál
Bernard Law Montgomery: Montgomery tábornagy emlékiratai