Stresszoldó ​és relaxációs módszerek 6 csillagozás

Martha Davis – Elizabeth Robbins Eshelmann – Matthew McKay: Stresszoldó és relaxációs módszerek Martha Davis – Elizabeth Robbins Eshelmann – Matthew McKay: Stresszoldó és relaxációs módszerek

A könyvben egyszerű, könnyen követhető gyakorlatleírásokat talál a stressz oldásának különböző módszereire:
– A stresszre adott reakciók
– Autogén tréning
– Rövid kombinált módszerek
– Fókuszolás
– Az irracionális gondolatok száműzése
– Szembenézés a szorongással és az aggódással
– A félelem megszelídítése

Eredeti megjelenés éve: 2008

Park, Budapest, 2021
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633557457 · Fordította: Dudik Annamária Éva
Park, Budapest, 2013
352 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633550229 · Fordította: Dudik Annamária Éva

Bet>!

Ezt a könyvet az ELTE-n is ajánlják fejlesztőpedagógus szakon, így muszáj volt végigolvasni és kijegyzetelni egy tételhez. És azt mondhatom róla, hogy zseniális gyűjtemény! Számtalan technikáról olvashatsz, amiket a pszichológusok sokezer Ft-ért mutatnak meg. Ha van egy pici tapasztalatod a meditáció terén, akkor önállóan is tudsz belőle jó gyakorlatokat szerezni. Számomra a legértékesebb, rögzítendő gondolat, hogy az érzelmek KIZÁRÓLAG testi, fizikai érzetek. És tényleg…

Morn>!

Határozottan jó kis könyvecske ez, rengeteg módszerrel. Az különösen tetszett, hogy az egyes módszereknél leírja az elsajátítás idejét, kiknél bizonyítottan hasznos(abb), az esetleges ellenjavallatokat is. Kicsit talán túl szájbarágósan is adja át az ismereteket, javasol, de abszolút használható formában.
A végefelé egy kicsit számomra önismétlő lett, főleg a táplálkozás, mozgás, munkahelyi stressz témakörében. Ezeket csak átlapoztam, nem éreztem őket túl fontosnak.

Park, Budapest, 2021
352 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633557457 · Fordította: Dudik Annamária Éva
Letta93>!

A bővített kiadást vettem meg és nagyon elégedett vagyok! Szuper technikák és szinte minden apró részletre kiterjed a könyv! Az önismereti könyvek között ott lenne a helye mindenképp!