Az ​úton végig kell menni 1 csillagozás

Marosán György: Az úton végig kell menni Marosán György: Az úton végig kell menni Marosán György: Az úton végig kell menni

„A magyar munkásosztály egységéért folytatott harc nem a felszabadulás után kezdődött, ennek régebbi, történelmi gyökerei vannak. Ez a harc 1919 után, a forradalom bukása után indult, amikor élesen kettévált a munkásmozgalomnak eddig is szövevényes útja. Akkor is voltak szocialisták és kommunisták,akik nem vesztették el kedvüket, akik bíztak abban, hogy ha hosszú és nehéz munka és sok tanulás árán is, egyszer mégis el lehet jutni ahhoz a ponthoz, amikor a munkásosztály szervezetileg, ideológiailag és politikailag egyaránt visszavonhatatlanul eggyékovácsolódik.”

Eredeti megjelenés éve: 1972

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Magvető Zsebkönyvtár Magvető · Tények és tanúk Magvető

Magvető, Budapest, 1980
Magvető, Budapest, 1973
404 oldal · puhatáblás
Magvető, Budapest, 1972
404 oldal

Sz_László>!

Még sem terv, sem elképzelés nincs arról, hogy a megvalósítandó szocializmus milyen lesz.

Sz_László>!

Talán semmi nem tudja úgy felgyújtani az emberi szellemet és energiát, mint a politikai háborúskodás.

Sz_László>!

Ez az utolsó bensőségesebb beszélgetésem Bánnal. Szomorú és csendes. Az az érzésem, hogy mindennel leszámolt.
-Mondd, Marosán… Így képzeltük mi ezt valamikor? – kérdezi váratlanul.
-Hát… nem! Az élet gyakran megcáfolja az elképzeléseinket.
-Irigyellek – mondja.
-Miért?
-Mert volt is, maradt is tartalma az életednek. De én… Hogyan fogok ezután élni?

Sz_László>!

Érzem, tudom, a reakció harcra készül. Résen kell lennünk!

90. oldalak

Sz_László>!

A jobboldal tehát nem rendelkezik országos és nemzetközi névvel, tekintéllyel bíró vezetővel. Nem véletlen hát, hogy ez a szerep most – és később mindinkább – a hercegprímás privilégiuma lesz. Jobb híján főpap lépett porondra, és sokáig ott is marad.

Sz_László>!

Bevonul a Legfelsőbb Bíróság. Mindenki feláll. Az elnök monoton hangon olvassa fel a döntést. Hallom a neveket… Kötél általi halál… Kötél általi halál…
Figyelem Szálasit, aki kemény pózban hallgatja az ítéletet. Ő látszik a legnyugodtabbnak.

Sz_László>!

Sok mindent érthetővé tett számomra Sztálin egyszerű, világos és logikus gondolkodása

-Vajon milyen lesz itt az élet tíz év múlva? – kérdem Rajkot. Révai felel:
-1957-ben?… Rá sem fogsz ismerni erre az országra meg az emberekre

Sz_László>!

Új választójogi törvényt kell készíteni, új névjegyzéket összeállítani, olyat, amely nekünk a legjobban megfelel. A választásból ki kell zárni a reakciósokat és a fasisztákat.