69. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján
!

A könyvtolvaj 615 csillagozás

Markus Zusak: A könyvtolvaj Markus Zusak: A könyvtolvaj Markus Zusak: A könyvtolvaj
Apple iTunes
Book and Walk 1.999 Ft
Könyvtár

EGY APRÓ KIS TÉNY: MEG FOGTOK HALNI

1939. A náci Németország. Az ország visszafojtja lélegzetét. A halálnak sohasem volt még ennyi dolga.

Liesel, egy kilencéves kislány a nevelőszüleivel él a Himmel utcában. A szüleit koncentrációs táborba vitték. Liesel könyveket lop. Ez az ő története meg a Himmel utca többi lakójáé, amikor a bombák hullani kezdenek.

FONTOS INFORMÁCIÓK
ez a kis történet
egy lányról
egy harmonikásról
néhány fanatikus németről
egy zsidó bokszolóról
és egészen sok lopásról szól.

MÉG VALAMI, AMIT TUDNOTOK KELL
A HALÁL HÁROMSZOR FOGJA
MEGLÁTOGATNI A KÖNYVTOLVAJT.

Eredeti mű: Markus Zusak: The Book Thief

Eredeti megjelenés éve: 2005

Rudy Steiner · Liesel Meminger · Hans Hubermann · Max Vandenburg · Rosa Hubermann

Molching

Ciccnyog P

És nincsenek szavak.
Csak színek.
Könnyek.

Észrevétlen léket rágott szívembe a fájdalom.
Talán tudtam. És mégis hagytam.
Mert szeretem a színeket.
Engedtem, hogy kivegyen belőlem mindent.
Álmokat, emlékeket, hitet, megértést, a hiábavalóságot, a szomorúságot, a miérteket, a megmásíthatatlant, a múltat, mások múltjának elképzelt darabjait.
Odaadtam őket, hogy szavakba zárhassa. A saját szavaiba.
Hogy szépségbe és romlásba, mosolyokba és sikolyokba csomagolja, amit aztán visszadobhat.
És most csak ül, vár, hogy szívem köré fagyjon újra a világ.
De az már nem lesz ugyanolyan.
Ellopták a lelkemet.
Én hagytam nyitva az ablakát.
A halál sem kopogtat, csak jön.
Kedvenc színébe öltöztet, karjába vesz és mint tüzes esőcseppek, táncoltok romjain az életnek.
Nincs fájdalom. Nincs magány.
Valamiért mindig megéri. Valakiért mindig.
Nincsenek könnyek.
Csak szeretet.
És szavak.

n MP
Markus Zusak: A könyvtolvaj

Amikor egy gyerek szemével kell látnom, olvasnom a Hitleri időkben történteket, úgy érzem könnyebb dolgom van.
Elmondom miért…
Mert ők a csillagokat az égen is meglátják nem csak a szívek felett bevarrva…
Mert az ő szájukból a borzalmak is túlélhetőbbek…
Napfény van a szemükben.
Mert az ő szavuknak hatalma van.
Mert van szeretet és bizalom amit a gyerekek szinte mindig megértenek.

Közepesen tetszett…
Azért kezdtem bele, mert @f_andi ajánlotta ill. nagyon érdekelt, hogy @kamonda mire alapozta a hozzászólásában írtakat.
Nem találtam meg a könyv soraiban az ő érzéseit…

Lehet merész dolog Krisztusi gondolatokat idézni ehhez a könyvhöz, én mégis megteszem:

„…ha olyanok nem lesztek mint a kis gyermekek, semmiképpen nem mentek be a mennyeknek országába.” ( Máté 18:3)

Mrs_Herondale
Markus Zusak: A könyvtolvaj

Telesírtam ezt a rohadt könyvet.
Figyelem! Némi áradozás következik a könyv zsenialitásáról
Imádtam minden egyes porcikáját,utáltam minden igazságtalanságát és kegyetlenségét.Liesel története a szívemhez nőtt,és nagyon nem szeretném még elengedni őt. Csak lopkodnám az újabb és újabb könyveket Ilsa Hermanntól,amik tovább mesélik nekem a lány életét. Egyszerűen tökéletes volt számomra A könyvtolvaj.
A fogalmazása varázsolt el először,a Halál és a stílusa,bölcsessége.Utána kezdtem megszeretni a szereplőket,szép sorban,ahogy felnőttek az orrom előtt.A szerelem annyira tiszta volt és igaz,mint amilyen csak két ártatlan bár mondjuk mennyire ártatlan Rudy és Liesel? gyerek lelke lehet,és persze szívszorító gonoszkönyv . A számomra legkedvesebb része a történetnek Liesel és Max barátsága volt.Ahogy kibontakozott,elmélyült,elszakadt és összeforrt,és én végig ott lehettem,és ezt…köszönöm. Az biztos,hogy a háború kegyetlenségeit alig mutatta be a könyv,és ezeknél sokkal rettenetesebb dolgok történtek,de azért így is elborzadtam néhányszor.
Nem gondoltam volna,hogy ennyire szeretni fogom A könyvtolvajban lapuló kedves,megríkató, szívmelengető pillanatokat. Nagyon boldog vagyok,hogy elolvastam.

Miamona
Markus Zusak: A könyvtolvaj

A könyvtolvaj, aki nem csak könyveket lop… Hanem szíveket is. Az enyémet mindenesetre jól elcsente. És összetörte. Rátaposott, majd felemelte, letörölgette, felrajzolta a falra, hogy aztán onnan is leessen, összetörjön, és kezdődjön elölről…

És már nincs az a tűz, ami felmelegít… Vagy mégis?

Liesel történetével még 2011-ben ismerkedtem meg eredeti nyelven. Most újraolvastam, immár magyarul. Fel voltam rá készülve, hogy ugyanazt az élményt nem adhatja még egyszer, ám csalódnom kellett. Mert adta.

Bővebben: http://miamonakonyveldeje.blogspot.hu/2013/12/a-konyvtolvaj-aki-nem-csak-konyveket-lop.html

Röfipingvin MP
Markus Zusak: A könyvtolvaj

„Mi jó van a szavakban?”

Fodor Ákos
DRÁMA

— Vallj színt! rivallják.
— Szivárvány… suttogom.

Démonika
Markus Zusak: A könyvtolvaj

Nem akartam elolvasni… nagyon nem… Utálom a háborút. Értelmetlen. Kegyetlen, dolog ami nem jó másra csupán arra hogy az emberek kiéljék beteg hajlamaikat és öljék egymást.
De aztán megláttam, hogy a halál a narrátor, és ez felkeltette beteges énem érdeklődését. ( Szerettem a halált, tisztán beszélt, olyan dolgokat vágott a képembe amit más írók a könyveik végén csattanónak használnak fel, de ő nem csak mondta és mondta. Én meg egyet értettem vele… Egy valami biztos dolog van az életünkben még pedig az úti célunk ahol ő vár ránk…. akkor meg mindet mindent hamisan / tévesen megszépíteni? Ha úgy is egy végkifejlet van?

A hosszú olvasási dátum ellenére nagyon tetszett (már ahogy egy ilyen könyv tetszhet.) csak a háborúról szól, a színtiszta fájdalomról, és több millió értelmetlen, halálról. Mindez pár hataloméhes a szavakkal jól bánó ember miatt.
Nem tudom mit mondhatnék amit mások már nem mondtak el.
Szóval én most kicsit másképp értékelek.
A kedvenc költőm, kedvenc versével.
Ami tökéletesen átadja érzéseim a könyvel kapcsolatban.
Egy olyan költő versével, aki szintén részese volt ennek a borzalomnak… aki szintén érezte a színtiszta fájdalmat.

Radnóti Miklós:

Töredék

Oly korban éltem én e földön,
mikor az ember úgy elaljasult,
hogy önként, kéjjel ölt, nemcsak parancsra,
s míg balhitekben hitt s tajtékzott téveteg,
befonták életét vad kényszerképzetek.

Oly korban éltem én e földön,
mikor besúgni érdem volt s a gyilkos,
az áruló, a rabló volt a hős, –
s ki néma volt netán s csak lelkesedni rest,
már azt is gyűlölték, akár a pestisest.

Oly korban éltem én e földön,
mikor ki szót emelt, az bujhatott,
s rághatta szégyenében ökleit, –
az ország megvadult s egy rémes végzeten
vigyorgott vértől és mocsoktól részegen.

Oly korban éltem én e földön,
mikor gyermeknek átok volt az anyja,
s az asszony boldog volt, ha elvetélt,
az élő írigylé a férges síri holtat,
míg habzott asztalán a sűrű méregoldat.

Oly korban éltem én e földön,
mikor a költő is csak hallgatott,
és várta, hogy talán megszólal ujra –
mert méltó átkot itt úgysem mondhatna más, –
a rettentő szavak tudósa, Ésaiás.

Belle_Maundrell
Markus Zusak: A könyvtolvaj

Nincsenek szavaim. Markus Zusak egy szórázó, és a Halál a legjobb narrátor a világon. Ezentúl én is könyveket fogok lopni. :)

Ui.: Megyek és megnézem a filmet.

Uzsonna
Markus Zusak: A könyvtolvaj

Ez a könyv „rámszórta” szavait. Mégsem jönnek a szavaim. Mert szívem és lelkem azt suttogja, ehhez már nincs mit hozzáfűzni.
Csodálatos történet egy cseppet sem csodálatos helyszínen és időben.
Meg kell szereznem ezt a könyvet valahogy…

csillagka P
Markus Zusak: A könyvtolvaj

A halálnak van humorérzéke. (Vámos Miklós) a halálnak van szíve (én)
Nagyon régen nem olvastam olyan könyvet ami ennyire mellbe vágott, talán a „mesterségem a halál”
Könnyes szemmel izgultam végig az egészet, imádkoztam ne legyen baja senkinek, főleg ne a Papának, Mamának és Rudynak, Maxnak és a kis tolvajunknak, persze az élet kegyetlen és a halál csak abból tud építkezni amit az orra elé vetnek, a lelkek sokasága az ő története, ebből olvashatunk egy maradandót.
Van valami mocskos mégis felemelő ebben a könyvben, amit nem tudok megfogalmazni mégis az életnek a becsülete akkor a legfontosabb, amikor a szabályok olyan rendszert hoznak létre ahol becsülettel élni egyet jelent a bűnözéssel.
Hihetetlen figurák sorsán keresztül bontakozik ki a gonosz és az erény, eldöntheted feladod az elveidet és együtt ordítasz a sokasággal, vagy egyenes derékkal vereted magad halálra, mégis élni kell, ha másért nem, a holnap elkövethető bűnökért és kihágásokért.
Nagyon nem szeretnék ilyen világban élni, mégis reménykedem benne én se tudnám érzelem nélkül szemlélni a kínt és próbálnék segíteni.
Ez a könyv egy lelki húsdaráló ami millió apró cafatra tépett.

Ui: megyek filmet nézni

Ulpius-ház, Budapest, 2014
598 oldal · ISBN: 9789633831908 · Fordította: M. Nagy Miklós · Illusztrálta: Trudy White

popKORN0725

Mint a legtöbb bánat, ez is örömmel kezdődött.

kz

…a Duden szótár egyértelműen téved, már ami a rokon értelmű szavakat illeti.
A csend egyáltalán nem néma és nyugodt, és nem béke.

csillagka P

Valami okból a haldokló emberek mindig olyan kérdéseket tesznek fel, amire már tudják a választ. Talán azért, hogy úgy haljanak meg, hogy igazuk volt.

fülcimpa

Soha nem jelent jót, ha a felnőttek sugdolóznak.

108. oldal (Ulpius, 2010)

fülcimpa

(A gyerekember időnként sokkal, de sokkal eszesebb, mint a döbbenetesen tompa agyú felnőttek.)

40. oldal (Ulpius, 2010)

tataijucc

Egy hógolyó az arcodon biztosan a lehető legjobb kezdete egy tartós barátságnak.

NoemiSmile

Az egyetlen dolog, ami rosszabb, mint egy fiú, aki gyűlöl.
Egy fiú, aki szeret..

Pistacchio

Néha bele tudnék halni, hogyan halnak meg az emberek.

506. oldal, Kilencedik rész, A kártyás

tataijucc

ÖTÖDIK PONT: Valahol, mélyen lent, volt egy viszketés a szívében, de vigyázott, hogy ne vakarja meg. Félt, hogy mi kezdhet el kiszivárogni onnan.