84. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján
!

A könyvtolvaj 444 csillagozás

Markus Zusak: A könyvtolvaj Markus Zusak: A könyvtolvaj Markus Zusak: A könyvtolvaj

EGY APRÓ KIS TÉNY: MEG FOGTOK HALNI

1939. A náci Németország. Az ország visszafojtja lélegzetét. A halálnak sohasem volt még ennyi dolga.

Liesel, egy kilencéves kislány a nevelőszüleivel él a Himmel utcában. A szüleit koncentrációs táborba vitték. Liesel könyveket lop. Ez az ő története meg a Himmel utca többi lakójáé, amikor a bombák hullani kezdenek.

FONTOS INFORMÁCIÓK
ez a kis történet
egy lányról
egy harmonikásról
néhány fanatikus németről
egy zsidó bokszolóról
és egészen sok lopásról szól.

MÉG VALAMI, AMIT TUDNOTOK KELL

Rudy Steiner · Liesel Meminger · Hans Hubermann · Rosa Hubermann

Molching

n MP
Markus Zusak: A könyvtolvaj

Amikor egy gyerek szemével kell látnom, olvasnom a Hitleri időkben történteket, úgy érzem könnyebb dolgom van.
Elmondom miért…
Mert ők a csillagokat az égen is meglátják nem csak a szívek felett bevarrva…
Mert az ő szájukból a borzalmak is túlélhetőbbek…
Napfény van a szemükben.
Mert az ő szavuknak hatalma van.
Mert van szeretet és bizalom amit a gyerekek szinte mindig megértenek.

Közepesen tetszett…
Azért kezdtem bele, mert @f_andi ajánlotta ill. nagyon érdekelt, hogy @kamonda mire alapozta a hozzászólásában írtakat.
Nem találtam meg a könyv soraiban az ő érzéseit…

Lehet merész dolog Krisztusi gondolatokat idézni ehhez a könyvhöz, én mégis megteszem:

„…ha olyanok nem lesztek mint a kis gyermekek, semmiképpen nem mentek be a mennyeknek országába.” ( Máté 18:3)

Ciccnyog P

És nincsenek szavak.
Csak színek.
Könnyek.

Észrevétlen léket rágott szívembe a fájdalom.
Talán tudtam. És mégis hagytam.
Mert szeretem a színeket.
Engedtem, hogy kivegyen belőlem mindent.
Álmokat, emlékeket, hitet, megértést, a hiábavalóságot, a szomorúságot, a miérteket, a megmásíthatatlant, a múltat, mások múltjának elképzelt darabjait.
Odaadtam őket, hogy szavakba zárhassa. A saját szavaiba.
Hogy szépségbe és romlásba, mosolyokba és sikolyokba csomagolja, amit aztán visszadobhat.
És most csak ül, vár, hogy szívem köré fagyjon újra a világ.
De az már nem lesz ugyanolyan.
Ellopták a lelkemet.
Én hagytam nyitva az ablakát.
A halál sem kopogtat, csak jön.
Kedvenc színébe öltöztet, karjába vesz és mint tüzes esőcseppek, táncoltok romjain az életnek.
Nincs fájdalom. Nincs magány.
Valamiért mindig megéri. Valakiért mindig.
Nincsenek könnyek.
Csak szeretet.
És szavak.

Mrs_Herondale
Markus Zusak: A könyvtolvaj

Telesírtam ezt a rohadt könyvet.
Figyelem! Némi áradozás következik a könyv zsenialitásáról
Imádtam minden egyes porcikáját,utáltam minden igazságtalanságát és kegyetlenségét.Liesel története a szívemhez nőtt,és nagyon nem szeretném még elengedni őt. Csak lopkodnám az újabb és újabb könyveket Ilsa Hermanntól,amik tovább mesélik nekem a lány életét. Egyszerűen tökéletes volt számomra A könyvtolvaj.
A fogalmazása varázsolt el először,a Halál és a stílusa,bölcsessége.Utána kezdtem megszeretni a szereplőket,szép sorban,ahogy felnőttek az orrom előtt.A szerelem annyira tiszta volt és igaz,mint amilyen csak két ártatlan bár mondjuk mennyire ártatlan Rudy és Liesel? gyerek lelke lehet,és persze szívszorító gonoszkönyv . A számomra legkedvesebb része a történetnek Liesel és Max barátsága volt.Ahogy kibontakozott,elmélyült,elszakadt és összeforrt,és én végig ott lehettem,és ezt…köszönöm. Az biztos,hogy a háború kegyetlenségeit alig mutatta be a könyv,és ezeknél sokkal rettenetesebb dolgok történtek,de azért így is elborzadtam néhányszor.
Nem gondoltam volna,hogy ennyire szeretni fogom A könyvtolvajban lapuló kedves,megríkató, szívmelengető pillanatokat. Nagyon boldog vagyok,hogy elolvastam.

Miamona
Markus Zusak: A könyvtolvaj

A könyvtolvaj, aki nem csak könyveket lop… Hanem szíveket is. Az enyémet mindenesetre jól elcsente. És összetörte. Rátaposott, majd felemelte, letörölgette, felrajzolta a falra, hogy aztán onnan is leessen, összetörjön, és kezdődjön elölről…

És már nincs az a tűz, ami felmelegít… Vagy mégis?

Liesel történetével még 2011-ben ismerkedtem meg eredeti nyelven. Most újraolvastam, immár magyarul. Fel voltam rá készülve, hogy ugyanazt az élményt nem adhatja még egyszer, ám csalódnom kellett. Mert adta.

Bővebben: http://miamonakonyveldeje.blogspot.hu/2013/12/a-konyvtolvaj-aki-nem-csak-konyveket-lop.html

Röfipingvin MP
Markus Zusak: A könyvtolvaj

„Mi jó van a szavakban?”

Fodor Ákos
DRÁMA

— Vallj színt! rivallják.
— Szivárvány… suttogom.

Uzsonna
Markus Zusak: A könyvtolvaj

Ez a könyv „rámszórta” szavait. Mégsem jönnek a szavaim. Mert szívem és lelkem azt suttogja, ehhez már nincs mit hozzáfűzni.
Csodálatos történet egy cseppet sem csodálatos helyszínen és időben.
Meg kell szereznem ezt a könyvet valahogy…

dlany
Markus Zusak: A könyvtolvaj

Azt gondolná az ember, hogy ezt a témát már olyan sokszor, annyiféleképpen feldolgozták, hogy egy újabb alkotás már nem biztos hogy sok újat tud mondani. De ez a könyv fejbevág, nem is egyszer, nem is akárhogy, ami talán annak is köszönhető, hogy német emberek szemszögéből látjuk az eseményeket, akik közül bizony sokan nem követik a kegyetlen náci ideológiát. Az elbeszélésmód bizony haláli, de az utolsó 20 oldalt olvasva már nem igazán láttam a könnyeimtől. Ilyeneket átérezve jövök rá igazán, hogy a szörnyen nagynak tűnő problémáim mennyire eltörpülnek az olyan emberek által megélt borzalmak, a mérhetetlen fájdalom mellett, akik átéltek egy háborút.

csillagka P
Markus Zusak: A könyvtolvaj

A halálnak van humorérzéke. (Vámos Miklós) a halálnak van szíve (én)
Nagyon régen nem olvastam olyan könyvet ami ennyire mellbe vágott, talán a „mesterségem a halál”
Könnyes szemmel izgultam végig az egészet, imádkoztam ne legyen baja senkinek, főleg ne a Papának, Mamának és Rudynak, Maxnak és a kis tolvajunknak, persze az élet kegyetlen és a halál csak abból tud építkezni amit az orra elé vetnek, a lelkek sokasága az ő története, ebből olvashatunk egy maradandót.
Van valami mocskos mégis felemelő ebben a könyvben, amit nem tudok megfogalmazni mégis az életnek a becsülete akkor a legfontosabb, amikor a szabályok olyan rendszert hoznak létre ahol becsülettel élni egyet jelent a bűnözéssel.
Hihetetlen figurák sorsán keresztül bontakozik ki a gonosz és az erény, eldöntheted feladod az elveidet és együtt ordítasz a sokasággal, vagy egyenes derékkal vereted magad halálra, mégis élni kell, ha másért nem, a holnap elkövethető bűnökért és kihágásokért.
Nagyon nem szeretnék ilyen világban élni, mégis reménykedem benne én se tudnám érzelem nélkül szemlélni a kínt és próbálnék segíteni.
Ez a könyv egy lelki húsdaráló ami millió apró cafatra tépett.

Ui: megyek filmet nézni

Ulpius-ház, Budapest, 2014
598 oldal · ISBN: 9789633831908 · Fordította: M. Nagy Miklós
Lobo P
Markus Zusak: A könyvtolvaj

Egy könyv, amit nem hiába vártam. Megható, okos, tanulságos és csodásan van megíva. Nem csak fiataloknak, sőt mindenkinek kötelező lehetne, mert olyan dolgokról mesél, amiket ismerni, tudni érdemes. Emberekről, helyzetekről és a szavak, a történetek hatalmáról.

popKORN0725

Mint a legtöbb bánat, ez is örömmel kezdődött.

Pável P

Valami okból a haldokló emberek mindig olyan kérdéseket tesznek fel, amire már tudják a választ. Talán azért, hogy úgy haljanak meg, hogy igazuk volt.

fülcimpa

Soha nem jelent jót, ha a felnőttek sugdolóznak.

108. oldal (Ulpius, 2010)

Pável P

…a Duden szótár egyértelműen téved, már ami a rokon értelmű szavakat illeti.
A csend egyáltalán nem néma és nyugodt, és nem béke.

tataijucc

Egy hógolyó az arcodon biztosan a lehető legjobb kezdete egy tartós barátságnak.

tataijucc

ÖTÖDIK PONT: Valahol, mélyen lent, volt egy viszketés a szívében, de vigyázott, hogy ne vakarja meg. Félt, hogy mi kezdhet el kiszivárogni onnan.

Pistacchio

Néha bele tudnék halni, hogyan halnak meg az emberek.

506. oldal, Kilencedik rész, A kártyás

fülcimpa

(A gyerekember időnként sokkal, de sokkal eszesebb, mint a döbbenetesen tompa agyú felnőttek.)

40. oldal (Ulpius, 2010)

NoemiSmile

Az egyetlen dolog, ami rosszabb, mint egy fiú, aki gyűlöl.
Egy fiú, aki szeret..

Ha tetszett ez a könyv, akkor ezeket is olvasd el