Tom ​Sawyer, a mesterdetektív (Tom Sawyer & Huckleberry Finn 3-4.) 4 csillagozás

Mark Twain: Tom Sawyer, a mesterdetektív

Tom Sawyer és Huck Finn a két kedves csirkefogó ezúttal Sally néni pártfogoltjának, az öreg Silas bácsinak segítenek, kit gyilkossággal vádolnak.
A fiúk éles szem előtt nem maradhat titokban az igazi bűnös, még ha álszakállt visel, akkor sem. Megtudhatjuk, hogy egy „meggyilkolt ember” hogyan lehet meglepően eleven… A történetben fontos szerepet tölt be egy 12.000 dollár értékű gyémánt is. A kötet második része tulajdonképpen ott folytatja a történetet, ahol Huckleberry Finn kalandjai abbahagyták. Felbukkan a néger Jim is, és a fiúk pontosan úgy bujkálnak Polly néni elől, mint valaha. Ezután elindulnak léghajóval a világ körül…

Fátum-Ars, Budapest, 1994
272 oldal · ISBN: 9638367334 · Fordította: Guthy Béla

Huckleberry Finn · Tom Sawyer

gesztenye11>!

Mivelhogy az én természetem a pástétom, az övé pedig a rejtelmek felé hajlik. Az emberek különfélék. És ez így van jól.

14. oldal - Második fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Huckleberry Finn · pástétom · Tom Sawyer
gesztenye11>!

– Ó, hát csak megláttam a dolgok összefüggését és összerakosgattam ezt is, azt is; egészen közönséges kis detektív-munka. akárki megcsinálta volna.

104. oldal - Tizenegyedik fejezet

gesztenye11>!

– Ég veled, vaknak mire való a drágaság.

221. oldal - Tom Sawyer léghajón - Tizedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: vak
gesztenye11>!

– Jim félóra alatt megtanítja az egész mesterséget – mondta Tom. Ez a léghajó olyan engedelmes, mint egy könnyű csónak.

265. oldal - Tom Sawyer léghajón - Tizenharmadik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: csónak · Jim · léghajó · Tom Sawyer
Andii123>!

– Na hát, Tom Sawyer, lássuk, a te szádon miféle hazugság fog kijönni, amivel megtódítod ezt a képtelen zagyvaságot? Ki vele! – de előre figyelmeztetlek, mielőtt belefogsz, hogy egyetlen árva szót sem hiszek el belőle. Te és Huck bizonyosan megint belemásztatok valamibe, amihez semmi közötök. – Tudom jól, ismerlek már mindkettőtöket.

gesztenye11>!

Ha tanult volna természetrajzot, tudnia kellene, hogy az egész világon mindenütt és mindig kutyával vadásszák a szamócát, kivéve Arkansasban – és kézilámpással.

50-51. oldal - Hatodik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Arkansas · kutya · szamóca