Huckleberry ​Finn (Tom Sawyer & Huckleberry Finn 2.) 27 csillagozás

Mark Twain: Huckleberry Finn Mark Twain: Huckleberry Finn Mark Twain: Huckleberry Finn Mark Twain: Huckleberry Finn Mark Twain: Huckleberry Finn Mark Twain: Huckleberry Finn Mark Twain: Huckleberry Finn

Tom Sawyer legjobb barátját, Huckleberry Finnt özvegy Douglasné örökbe fogadja, és megpróbálja „civilizálni”, ami Huck barátunknak nincs ínyére, kutyául érzi magát mindig tiszta ruhában, és a szépen megterített asztalnál. Szerencsére jókor érkezik Tom, akivel „rablóbandát” alapítanak. Huckot csavargó, részeges apja ki akarja fosztani, de a fiú megszökik tőle, azt a látszatot keltve, mintha meggyilkolták volna: Ezután Huck, mint aki jól végezte dolgát, elindul egy lopott csónakon, majd tutajon hosszú kalandos útjára a Mississippin, a tisztességes, szökött néger rabszolga, Jim társaságában. Elképesztő kalandok során át, két szélhámossal „gyarapodva” hajóznak. Gazdag fantáziájukat működtetve, faluról falura járva, útjukat meg-megszakítva, hol életveszélybe kerülnek, hol – ki-ki a maga módján – félrevezeti az embereket, hogy megmeneküljön szorongatott helyzetéből üldözőitől.

Huckleberry Finn kalandjai címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1884

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Klasszikusok fiataloknak Ciceró · Ifjúsági könyvek Holnap

Holnap, Budapest, 2018
290 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633492161 · Fordította: Koroknay István · Illusztrálta: Kass János
Ciceró, Budapest, 2012
308 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635398027 · Fordította: Koroknay István · Illusztrálta: Buzay István
Ciceró, Budapest, 2001
308 oldal · keménytáblás · ISBN: 963539327X · Fordította: Koroknay István

Parlandorka IP>!
Mark Twain: Huckleberry Finn

Mókás és kalandos, bár lehet, hogy néhol én egy kicsit már túlságosan felnőtt vagyok hozzá.
Azért azt megnézném, ha egyszer át akarnák írni, hogy píszí legyen. :D

mokata I>!
Mark Twain: Huckleberry Finn

Jó, hogy vannak néha olyan emberek, akik megelőzik a korukat és még az íráshoz is értenek.

Greta_Green>!
Mark Twain: Huckleberry Finn

Elég kedvetlenül kezdtem az olvasáshoz, mikor szembesültem vele, hogy ez gyakorlatilag egy sorozat második része. De aztán úgy voltam bele, biztos nem ajánlanák egy másik könyvben kizárólag ezt olvasásra, ha nem lehetne az előzmények nélkül is érteni. És végeredményben hamar kiderült, hogy teljesen érthető a könyv önmagában is.
Aztán volt még egy olyan kételyem is, hogy itt lesz egy újabb gyerekkönyv, amiben a főhős ide-oda utazgat és kalandozik, és én ennél már valami tartalmasabbra vágytam volna, mert ez már olyan lejárt lemeznek tűnt. De végül ez a félelmem is alaptalannak bizonyult. Mármint alapvetően tényleg erről szólt a könyv, ugyanakkor olyan fontos témákat is érintett, mint a rabszolgaság, amelyekről nagyon érdekes volt egy gyerek szemszögéből olvasni. Egy kicsit bekukkanthattunk az amerikai vidéki életbe is, egyszóval kétségtelenül voltak érdekes részei a könyvnek, amikért abszolút megérte elolvasni, de azért messze áll a kedvenctől.

Tom Sawyer & Huckleberry Finn sorozat · Összehasonlítás