Bumm! 45 csillagozás

avagy 70000 fényév
Mark Haddon: Bumm!

Egy ​távoli szupercivilizáció ügynököket küld a Földre – no nem kapcsolatfelvétel, hanem szigorúan csak emberrablás céljából. Ketten közülük egy angliai középiskolába mennek, ahol a regény főhőse, Jimbo gyanakodni kezd: kik ezek a furcsa alakok, akik egymás között olyan nyelven beszélnek, amely nem is létezik? És jönnek a fergeteges kalandok: Jimbo a barátjával és a nővérével együtt Skócia északi részére utazik, mert ott van a földönkívüliek térugró állomása. S ha már ott vannak, természetesen elugranak a hetvenezer fényévre lévő bolygóra. Már jó sok földi ember van ott: mint kiderül, mindannyian megszállott sci-fi-rajongók, és a földönkívüliek azért hozták el őket, mert velük akarják benépesíteni bolygójukat ők ugyanis már nem tudnak szaporodni. Szuper jó a hely: az étteremben csak a kedvenc kajádra gondolsz, és az megjelenik (bár kicsit mű íze van, sajna). És hatalmas pókok szervezik a humánok életét, akik tudnak ugyan angolul, de mókásan összekutyulják a kifejezéseket. Egy szó… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2009

kvzs P>!

Mark Haddon: Bumm! avagy 70000 fényév

Ez aranyos volt! Kölyökként minden sorát imádtam volna, és azonnal sci-fi-t, kalandregényeket és sci-fi kalandregényeket akartam volna olvasni. Így csak jókat mosolyogtam és nosztalgiáztam kicsit.

Mark Haddon: Bumm! avagy 70000 fényév

Gyerekként éltem-haltam volna érte! Sőt! Én is próbálkoztam hasonlók írásával (idegen bolygók, földönkívüli agresszorok, tudományos-fantasztikus kalandok).
Nem mondom, hogy nem élveztem, és nem nevetgéltem – hangosan is – közben! Egyszerűen csak az van, hogy – jóval – hamarabb kellett volna olvasni.

risingsun>!

Mark Haddon: Bumm! avagy 70000 fényév

Izgalmas és szórakoztató gyermek/ifjúsági sci-fi, mely a felnőtteknek is tartogat izgalmas utalásokat, csemegéket. Nem túl bonyolult cselekmény, vázlatosan bemutatott szereplők, mégis, összességében működik, magába szippant, olvastatja magát. Nekem korábbi regénye, a Kutya különös esete az éjszakában jobban bejött, megfogott, de ez a mostani is kellőképpen humorosra és fantáziadúsra sikeredett.

(Haddon meg simán elmehetne útikönyv írónak is, a félelmetesen gyönyörű, ám kellőképpen zord skót tájról úgy ír, hogy a könyvet letéve már rögtön utaznék is oda, megnézni.)

pat P>!

Mark Haddon: Bumm! avagy 70000 fényév

Gyerekkönyvnek szerintem szuper, ötcsillagos. Van benne pár poénos utalás, amit nem ért egy tízéves, de nem baj, amúgy izgis, kalandos, jópofa. Felnőttnek kicsit kevés, bár Haddon stílusát én nagyon bírom, három csillagot adnék. A négy csillagnyi végeredmény e két pontszám átlaga.

Bea_Könyvutca P>!

Mark Haddon: Bumm! avagy 70000 fényév

Olvastam az írótól már „A kutya különös esete az éjszakában” című könyvét. Ez egy teljesen más stílusú könyv. Azt mondanám rá, hogy sci-fi gyerekeknek. Vannak benne csínyek, egy kis iskola, tanárok, tanárokról kiderült titkok, munkanélküli, helyét kereső apuka, undok nővér, akiről kiderül, hogy egész jó fej, titokzatos karkötő, egy Motor Uzzi, aminek a könyv végén nagy szerepe lesz, és kéken fénylő ujjú emberek, vagyis földönkívüliek. Gyerekeknek izgalmas lehet, én azért nem rágtam le a körmöm, de gyorsan végigolvastam, kíváncsi voltam, hová vezet a történet, mi indokolja a Bumm! címet. Megkaptam a kérdéseimre a választ, aranyos könyv volt.

Http://konyvutca.blogspot.hu/2015/08/mark-haddon-bumm.html

Dün P>!

Bretnik!
Már csak azért is megérte elolvasni ezt a könyvet, hogy így köszönhessek. (Meg majd úgy búcsúzhassak, ahogy.)
Csak ez a kötet hiányzott, hogy olvasott legyen a három szem magyarul megjelent Haddon-kötet, és elolvasva őket, kijelenthetem, hogy kedvelem Haddon írásait, karaktereit.
Ezen a történeten is jól szórakoztam, tulajdonképpen már Jimbo elbeszélésén is a családi életéről, a sci-fi vonal már csak hab volt a tortán. Kicsit elnagyolt volt az a része a történetnek, de abszolút feledtette a humora.
És köszönhetek (el) most már úgy, hogy Szpudvecs!

hkrisztina978 P>!

Mark Haddon: Bumm! avagy 70000 fényév

Könnyen olvasható, humoros történet, izgalmas cselekménnyel. A sci-fi címke és a fülszöveg ellenére valamiért azt vártam, hogy a végére kiderül, hogy csak Jim álmodta az egészet. A vége nekem kicsit kusza volt, nem volt tiszta, kik is azok a „jófiúk”. De összességében jó kis könyv volt.

RandomSky>!

Mark Haddon: Bumm! avagy 70000 fényév

Nekem olyan fene nagyon nem jött be A kutya különös esete… (talán csak rosszkor olvastam, van az úgy), a következő könyvére nem is mozdultam rá, de ennek megtetszett a fülszövege, és be is jött. Elsősorban szórakoztató regény ez, és nekem pont erre volt most szükségem. Izgalmas, lehet rajta sokat nevetni, és tartalma is akad, de az csak úgy a háttérben. Humorérzékkel rendelkező sci-fi fanoknak főleg tudom ajánlani, kockásra fogják nevetni magukat tőle.
Bővebben: http://ekultura.hu/olvasnivalo/ajanlok/cikk/2010-11-15/…

regulat>!

Mark Haddon: Bumm! avagy 70000 fényév

Sci-fi mese olyan felnőtteknek, akik még emlékeznek arra, hogy voltak gyerekek. Vagy olyan gyerekeknek, akiknek már fel kellett volna nőniük…

Mert vannak fura dolgok… leginkább Skóciában.

vicomte P>!

Mark Haddon: Bumm! avagy 70000 fényév

Haddontól már megszokott zűrös család kalandja az X-aktákkal. Az első 150 oldal közel zseniális, vicces és a szereplők reakciói hitelesek. A sztori nekem ott bicsaklott meg egy kicsit, miután Jimbo átkerül az idegen bolygóra. Azt a részt lehetett volna még csöppet csiszolni, illetve pár dolgot (pl. valójában miért is pont ezeket az embereket rabolták el) ki kellett volna fejteni.
Viszont a befejezéstől megint dobtam egy hátast. :D

Futtetenne I>!

– Az élet egy tehéntrágyás szendvics, Jimbo – sóhajtotta –, nagyon vékony kenyérszeletekkel és bőséges töltelékkel.

poggi IP>!

– Azt hiszem, megbolondultam volna, ha nem találsz meg. Itt mindenki állandóan a Szárnyas fejvadászról meg a vogonokról beszél.

15. Narancssárga vécépumpák

Kapcsolódó szócikkek: Szárnyas fejvadász

– Ezt kóstold meg.
    Megkóstoltam, és meglepő módon csakugyan finom volt.
– Narancsos paradicsomleves – mondta apa –, egy kis bazsalikommal, tejszínnel és leheletnyi konyakkal megbolondítva.
– Azt a mindenit! – szóltam. – Ha így folytatod, anya biztos nem fog elhagyni.

Kapcsolódó szócikkek: paradicsomleves
Életveszélyes_és_Tilos>!

– Azért csinálják, mert gyengék, ugye, tudod? Az erőszakos emberek a leggyávábbak a szívük mélyén. Csak akkor érzik magukat biztonságban, ha megfélemlíthetnek másokat.

poggi IP>!

Olyan hobbi ez, amivel kisfiúk töltik az idejüket, no meg azok a fura fazonok, akik az anyjukkal élnek.

1. Helikopter és szendvics

Chöpp >!

Ezután anya nekiállt némi papírmunkának a hálószobában, apa pedig leült a tévé elé, hogy megnézze A baljós árnyak-at. Csatlakoztam hozzá, és nagyon jó volt mellette üldögélni. Mintha újra kicsi lennék. Mindent egybevetve elég szerencsés vagyok a szüleimmel, gondoltam. Lehet, hogy apa alkalomadtán megpróbál azonosíthatatlan ételekkel megmérgezni, de legalább nem támad rám metszőollóval.
Kicsivel azután merültem álomba a kanapén, hogy Darth Maul merényletet kísérelt meg Qui-Gon Jinn ellen. Bizonyára apa cipelt a szobámba, ugyanis a legközelebbi emlékem, hogy nyolc óra minőségi alvás után felébredek az ágyamban, és kicsattanóan jól érzem magam.

Kapcsolódó szócikkek: Baljós árnyak · Darth Maul · Qui-Gon Jinn
Chöpp >!

Koruiszk, koruiszk… Kapok valamilyen jutalmat, ha sikerül megfejtenem? Egy üveg whiskyt? Könyvutalványt?

Chöpp >!

Mr. Kidd volt a rajztanár, de nem mondhatnám, hogy az isten is pedagógusnak teremtette. Kicsit úgy tűnt, mintha néhány éve véletlenül betévedt volna az iskolába, és azóta se találná a kiutat az épületből.

poggi IP>!

Vártam, hogy apa kipenderítse Kráterarcút a lakásból, vagy úgy fejbe vágja, hogy kiterül, de ehelyett csak elégedetlenül hümmögött, a torkát köszörülte, majd így szólt:
– Most lemegyek a boltba. Ha itt talállak, amikor visszaérek, nagy bajban leszel.
Kezdem érteni, mire gondolt, amikor azt mondta, hogy többé nem érzi magát igazi férfinak.

4. Az egyenes út

poggi IP>!

– Úgy élnek, akár a szerzetesek – mondta Charlie. – Nem járnak kocsmába, soha nem látogatnak el senkihez. Bevásárolnak, rendbe teszik a kertet és lemossák a kocsit. – Rám nézett. – Nem gondolod, hogy ez gyanús?
– Nem – feleltem. – Az a gyanús, ha van egy bunker a házad alatt, Charlie, ha műbajusszal indulsz el otthonról, vagy ha elmész egy elhagyatott gyártelepre százezer fonttal az aktatáskádban.

5. A betörés