!

Csak ha te is akarod 78 csillagozás

Egy 7 éves lány és egy 51 éves férfi szerelmének története
Könyvtár

Margaux Fragoso torokszorítóan őszinte visszaemlékezésében elmeséli, hogyan hálózta be kisgyerekként egy férfi, és hogyan tartotta a markában 15 éven keresztül. 7 éves korában, egy uszodában találkozott először Peter Currannel. A férfi, aki ekkor 51 éves volt, nagyon kedvesen bánt vele, és meghívta a kislányt édesanyjával együtt a házába. Ezzel vette kezdetét viszonyuk, aminek végül a férfi öngyilkossága vetett véget. A kislány számára a férfi otthona egy egzotikus állatokkal teli mesebirodalomnak tűnt, ahol menedékre lelt az otthoni pokol elől: anyja szinte állandóan pszichiátriai kezelés alatt állt, apja pedig alkoholista volt. A szexuális visszaélések csak egy idő után kezdődtek, míg végül eljutottak a születésnapi ajándéknak nevezett aktusig. Curran elrabolta a lány fél életét. Az elszakadás iránti vágy végig tetten érhető Fragoso elemi erejű könyvében. Saját naplója és a férfi hátrahagyott levelei, fényképei és feljegyzései segítségével zavarba ejtő részletességgel, mégis… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

szanoca könyve Margaux Fragoso: Csak ha te is akarod
★★★★★ Eladó Elcserélhető
kerry4ever könyve Margaux Fragoso: Csak ha te is akarod

Margaux Fragoso: Csak ha te is akarod

Margaux Fragoso: Csak ha te is akarod Egy 7 éves lány és egy 51 éves férfi szerelmének története

Ez a könyv ékes bizonyíték arra, hogy a pedofilok áldozatai legtöbbször ( szinte mindig ) problémás családokból kerülnek ki. Itt sincs ez másként, alkoholista, agresszív apa, pszichiátriai kezelés alatt álló anya.
Ez egy nagyon jól megírt könyv volt, részletes ( néhol túlontúl is az ) , borzalmas, sokkoló.
Amíg olvastam mérhetetlen dühöt éreztem, volt pár alternatívám, hogy mit csinálnék Peterrel, és a legenyhébb a kasztrálás volt.
Kinek ajánlom a könyvet? Senkinek! Illetve kisgyermekes szülőknek elrettentő példaként, azért, hogy vigyázzanak a gyermekeikre.

Margaux Fragoso: Csak ha te is akarod

Először is még egyszer köszönöm @Chrissie -nek, hogy megajándékozott ezzel a könyvvel! Nem gondoltam volna, hogy ennyire a hatása alá kerülök!

Margaux már a kezdetektől fogva szimpatikus volt számomra, hiszen nagyon sok mindenben hasonlítunk mi ketten. (pl. szülői háttérben, különcnek tartanak minket, gyerekként csúfoltak és még számos dologban…)

A kötet fő kérdése : lehet-e teljes értékű szerelem egy fiatal lány és egy idős úr között? Számít-e a társadalom véleménye és ítélete? Maradhat-e egy ilyen kapcsolat titokban? Hagy-e lelki sebeket ez a kapcsolat? Folytatódhat-e a végtelenségig ez? A szülők miért nem törődnek jobban a gyerekükkel? Miért van számtalan olyan szülő, aki csak saját magával törődik és azzal, mit mondanak rá az emberek?? Miért nem lehet normálisan bánni a gyerekeinkkel???! Miért nem tudják megérteni a szülők a gyerekeket? Miért vannak olyan gyermekek, akiket kitaszítanak a többi emberek, csak mert másmilyenek??

lena91 P
Margaux Fragoso: Csak ha te is akarod

Megdöbbentő, felháborító, hihetetlen, nagyon durva. Teljesen letaglózott és levett a lábamról. Nem tudtam abbahagyni, nem tudtam nem olvasni.
Egy alkoholista, egoista apa aki terrorizálja a családját, egy pszichiátriai beteg anya, aki a betegsége árnyékában él és teljesen biztos vagyok benne, hogy ez a betegség csupán a férje és a lelki terrorja miatt ennyire súlyos.
És Peter….nagyon durva és undorító amit tett, de én valahogy sajnálom. Sok mindent leír Margaux Peter érzéseiről is, és én úgy érzem, hogy ő mindezek ellenére nem rossz ember, nem rossz lélek. Szinte az egyedüli aki igazán Margaux mellett áll és szereti. De ettől még vagy pont ezért nagyon durva, amit vele csinált.
A könyv teljesen elvarázsolt. Egy ilyen komoly problémával foglalkozik és még sincs rajt akkora súly, nem az erőszak áll az előtérben, hanem egy kétségbeesett kislány út- és kiútkeresése.
Igazán tanulságos és érdemes lenne mindenkinek elolvasni.

Light_House
Margaux Fragoso: Csak ha te is akarod

Nagyon sokkoló könyv. A családi háttere miatt nem csoda, hogy Margaux belesétált Péter karjaiba. A története jól megmutatja, hogy a pedofil személy milyen jól elő tudja adni magát.

Emerencia P
Margaux Fragoso: Csak ha te is akarod

Az emberi viselkedés kultúra torz tükre is lehetne ez a könyv.Felvonultat sok problémát az író,jelen van a drog,az erőszak,az alkoholizmus, a skizofrénia, és a fő vonal a pedofília.Szinte szemlélőként írja le a történetet,mintha érzelemmentesen tárná elénk a pedofíliát,aminek 7 évesen már részese volt.Pétert , a pedofilt sem negatív értelemben alkotta meg karakterként,bár én nem találtam benne semmit,ami egy kicsit is pozitívvá tehette volna a személyiségét.Péter örök nyomott hagyott a tettével a már felnőtt íróban és több leánygyermekben,amivel az egészséges szemléletüket gátolta,megcsonkította.Minden történelmi korban jelen volt a pedofília, de csak korunkban adunk hangot az ellenszenvünknek.

dianna76
Margaux Fragoso: Csak ha te is akarod

Nem is tudom mit írhatnék. Megdöbbentő történet. Számomra az a legborzasztóbb, hogy valahol Margaux is örömét lelte ebben a „kapcsolatban” felnőtté válásáig. Nyilván ennek megvan a pszichológiai oka. Egy megromlott apa-lánya kapcsolat, egy kislány aki vágyik az apai szeretetre, törődésre, melyet meg is talál, csak a nem megfelelő személynél. Peter persze egy ártatlan kislány szeretetéhségét kihasználja rendesen. Tettekkel nem erőszakol semmit Margauxra (ahogy a könyv címe is sugallja), de olyan fondorlatosan manipulálja, hogy gyakorlatilag a kislány saját maga válik kezdeményezővé.
Hihetetlen, hogy az anya ebből mit sem sejt, pedig a közelében zajlanak az események. Ráadásul az apa nem alaptalan gyanúját is eloltja.

Félcsi
Margaux Fragoso: Csak ha te is akarod

Nagyon nehéz olvasmány volt számomra, és nem a nyelvezete miatt, hanem a tartalma okán. Borzasztó belegondolni, hogy mi minden történhet egy kicsi gyerekkel. Könyörgöm, a főszereplő 7 éves!!!!!! És amiket Peter „elvárt” tőle…nagyon durva. Készül a blogbejegyzésem róla, de a kötet elolvasása után annyit mondok, hogy nagyon vigyáznunk kell a gyermekeinkre!!!

maevis P
Margaux Fragoso: Csak ha te is akarod

Hogy ez mennyire beteg volt, elmondani sem tudom…

Barbikönyvek
Margaux Fragoso: Csak ha te is akarod

Csak néhány szóval tudnám igazán jellemezni: lebilincselő, megdöbbentő, valóságos…

Laura_Lukács
Margaux Fragoso: Csak ha te is akarod

Megdöbbentő és hihetetlen. Sosem fogom tudni megérteni az ilyen embereket, ám maga a könyv nagyon szépen volt felépítve és megfogalmazva.

Chrissie P

– Nem kaphatod meg az életben mindig azt, amit akarsz.

Lunemorte P

Hasonló gondossággal kerültem, hogy az árnyékomra lépjek, nehogy a saját lelkemre tapossak.

Chrissie P

Amikor elkezdtünk a pincébe járni, Peter ragaszkodott hozzá, hogy hosszú-hosszú ideig öleljen és csókolja a számat. Amikor először csókolóztunk, mint a felnőttek, túl sokat gondoltam arra, hogy milyen nagy az arca és milyen közel van a bőre.
Zavart, hogy nem tudtam rendesen lélegezni, ezért a földre feküdtem és úgy tettem, mintha én lennék az alvó Csipkerózsika. Miközben azt képzeltem, hogy tulipánszirmokkal borított ágyon fekszem, úgy éreztem, hogy valóban alszom vagy transzban vagyok, ahogy Peter csak csókolt tovább. Ezek a játékok sokkal tovább mentek a szokásos játékainknál. Ahogy ott ültem és a macskakölykökkel játszottam, Peter a hátamat kezdte simogatni, aztán az arcomat, a fenekemet, a nyakamat, és lábam közét. Ha túljutottam egy küszöbön, mindig rá tudott venni, hogy több érintést fogadjak el.

Lunemorte P

Mindig csodáltam azokat, akik jót tesznek. Bárcsak én is jót tehetnék!

Lunemorte P

Nem mondhatsz mesét úgy, hogy nem fejezed be.

Lunemorte P

Az embernek a valóságban kell élnie és nem járhat mindig a felhőkbe bámulva.

Chrissie P

A legfontosabb dolog, Keesy, az önbecsülés.

Emerencia P

Azt hiszem, fontos közel maradni a gyerekkorunkhoz. A gyerekkor az ember legfontosabb időszaka.

Lunemorte P

Akárhova megyek, nem vagyok közéjük való.

mama_gold

Az ösztön… ne feledd, hogy az ösztön szinte mindig rosszra visz! Az a helyes, amit a barátaid és a családod mond neked. Ők mindig jobban tudják; még az idegen is, akivel az utcán találkozol, aki semmit sem tud rólad, ő is jobban tudja; csak mondd el neki a helyzetedet, és jobb tanácsot kapsz, mintha leülnél gondolkodni.