!

Csak ha te is akarod 75 csillagozás

Egy 7 éves lány és egy 51 éves férfi szerelmének története
Margaux Fragoso: Csak ha te is akarod

Margaux Fragoso torokszorítóan őszinte visszaemlékezésében elmeséli, hogyan hálózta be kisgyerekként egy férfi, és hogyan tartotta a markában 15 éven keresztül. 7 éves korában, egy uszodában találkozott először Peter Currannel. A férfi, aki ekkor 51 éves volt, nagyon kedvesen bánt vele, és meghívta a kislányt édesanyjával együtt a házába. Ezzel vette kezdetét viszonyuk, aminek végül a férfi öngyilkossága vetett véget. A kislány számára a férfi otthona egy egzotikus állatokkal teli mesebirodalomnak tűnt, ahol menedékre lelt az otthoni pokol elől: anyja szinte állandóan pszichiátriai kezelés alatt állt, apja pedig alkoholista volt. A szexuális visszaélések csak egy idő után kezdődtek, míg végül eljutottak a születésnapi ajándéknak nevezett aktusig. Curran elrabolta a lány fél életét. Az elszakadás iránti vágy végig tetten érhető Fragoso elemi erejű könyvében. Saját naplója és a férfi hátrahagyott levelei, fényképei és feljegyzései segítségével zavarba ejtő részletességgel, mégis… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

kerry4ever könyve Margaux Fragoso: Csak ha te is akarod
2.000 Ft ★★★★★ Eladó Elcserélhető
mrs_calamum könyve Margaux Fragoso: Csak ha te is akarod

lena91

Margaux Fragoso: Csak ha te is akarod Egy 7 éves lány és egy 51 éves férfi szerelmének története

Megdöbbentő, felháborító, hihetetlen, nagyon durva. Teljesen letaglózott és levett a lábamról. Nem tudtam abbahagyni, nem tudtam nem olvasni.
Egy alkoholista, egoista apa aki terrorizálja a családját, egy pszichiátriai beteg anya, aki a betegsége árnyékában él és teljesen biztos vagyok benne, hogy ez a betegség csupán a férje és a lelki terrorja miatt ennyire súlyos.
És Peter….nagyon durva és undorító amit tett, de én valahogy sajnálom. Sok mindent leír Margaux Peter érzéseiről is, és én úgy érzem, hogy ő mindezek ellenére nem rossz ember, nem rossz lélek. Szinte az egyedüli aki igazán Margaux mellett áll és szereti. De ettől még vagy pont ezért nagyon durva, amit vele csinált.
A könyv teljesen elvarázsolt. Egy ilyen komoly problémával foglalkozik és még sincs rajt akkora súly, nem az erőszak áll az előtérben, hanem egy kétségbeesett kislány út- és kiútkeresése.
Igazán tanulságos és érdemes lenne mindenkinek elolvasni.

Emerencia P

Az emberi viselkedés kultúra torz tükre is lehetne ez a könyv.Felvonultat sok problémát az író,jelen van a drog,az erőszak,az alkoholizmus, a skizofrénia, és a fő vonal a pedofília.Szinte szemlélőként írja le a történetet,mintha érzelemmentesen tárná elénk a pedofíliát,aminek 7 évesen már részese volt.Pétert , a pedofilt sem negatív értelemben alkotta meg karakterként,bár én nem találtam benne semmit,ami egy kicsit is pozitívvá tehette volna a személyiségét.Péter örök nyomott hagyott a tettével a már felnőtt íróban és több leánygyermekben,amivel az egészséges szemléletüket gátolta,megcsonkította.Minden történelmi korban jelen volt a pedofília, de csak korunkban adunk hangot az ellenszenvünknek.

dianna76

Nem is tudom mit írhatnék. Megdöbbentő történet. Számomra az a legborzasztóbb, hogy valahol Margaux is örömét lelte ebben a „kapcsolatban” felnőtté válásáig. Nyilván ennek megvan a pszichológiai oka. Egy megromlott apa-lánya kapcsolat, egy kislány aki vágyik az apai szeretetre, törődésre, melyet meg is talál, csak a nem megfelelő személynél. Peter persze egy ártatlan kislány szeretetéhségét kihasználja rendesen. Tettekkel nem erőszakol semmit Margauxra (ahogy a könyv címe is sugallja), de olyan fondorlatosan manipulálja, hogy gyakorlatilag a kislány saját maga válik kezdeményezővé.
Hihetetlen, hogy az anya ebből mit sem sejt, pedig a közelében zajlanak az események. Ráadásul az apa nem alaptalan gyanúját is eloltja.

Félcsi

Nagyon nehéz olvasmány volt számomra, és nem a nyelvezete miatt, hanem a tartalma okán. Borzasztó belegondolni, hogy mi minden történhet egy kicsi gyerekkel. Könyörgöm, a főszereplő 7 éves!!!!!! És amiket Peter „elvárt” tőle…nagyon durva. Készül a blogbejegyzésem róla, de a kötet elolvasása után annyit mondok, hogy nagyon vigyáznunk kell a gyermekeinkre!!!

maevis P

Hogy ez mennyire beteg volt, elmondani sem tudom…

Barbikönyvek

Csak néhány szóval tudnám igazán jellemezni: lebilincselő, megdöbbentő, valóságos…

Laura_Lukács

Megdöbbentő és hihetetlen. Sosem fogom tudni megérteni az ilyen embereket, ám maga a könyv nagyon szépen volt felépítve és megfogalmazva.

seya

Nagyon jó könyv volt, elég durván levezeti a lelki folyamatokat, pedig egyáltalán nem szájbarágós és még csak meg sem próbál tudományos vagy akár csak magyarázó lenni. Visszaemlékezés, szubjektív élmény. Engem nem rázott meg, inkább megdöbbentett, pláne az, hogy mennyire ki tud fordulni magából egy gyerek, mennyire tönkre tud menni. A csillag levonást csak azért kapja, mert a vége felé már untam.
Összességében örülök, hogy Margaux kiírta ezt magából és annak is, hogy olvashattam.

Novbert

A stílus gördülékeny, a téma érdekes, de a cselekményvezetés szörnyen unalmas. Csak a feléig jutottam – talán majd egyszer befejezem.

mrs_calamum

Már egészen régen kinéztem magamnak eme könyvet, de valahogy sosem vitt rá a lélek, hogy tényleg megvegyem. Aztán megtörtént a lehetetlen, és megérkezése napján azonnal le is csaptam rá.
Igazán? Bosszantott. Idegesített és minden egyes fejezetével nőtt bennem a tehetetlenség növelte düh. Sokszor akartam a betűk közé benyúlni és addig rázni egy-egy személyt, míg észhez nem térnek!
Gyakran szemet hunyunk a problémák és a bajok felett, mert ugye akkor eltűnik. Természetesen; és ez volt az egyik, amit rettenetesen kiborít(ott).
A másik – ami teljesen általánosnak számít manapság, hogy mindneki tagadásban élte az életét, meg igazán felnőttesen hárították a felelősséget. Bravó! Komolyan, szinte úgy éreztem, a szomszédban folyik ez az egész minidallas!
Akit nem tudtam igazán gyűlölni, az az apa volt. Mert tény, hogy egy egoista disznó volt, de láttam rajta némi igyekezetet, hogy tanítson valami (szerinte) igaz dolgot egy szem leányának. Mindig, mikor önmagát fényezte, úgy éreztem, mintha egy önsegítő könyvet olvasnék. ("Mindenki szeret! Partiarcnak becéznek! Mindig jól érzem magam! stb…" – Komolyan?! *sikít*)
Anyukát pedig… félig sajnálom, félig lenézem. (Van különbség a kettő között?) A szülei problémamegoldásán fanyarul elmosolyodtam, a betegségét pedig egy válási papírral és költözéssel tök jól lehetett volna orvosolni (a sok bogyó helyett) – szerintem.
Valahogy Margaux és Peter nem bosszantott fel túlzottan. Manipulatív kis dög mind a kettő, és az a gusztustalan, köteléknek nevezett függés egymástól felforgatta a gyomromat. Mindaz, ami a két fél között történt, számomra elfogadhatatlan és felfoghatatlan.
Kicsit támaszt nyújtott nekem ez a könyv, és nagyon örülök, hogy az írónő ezt képes volt megírni!
Olvassátok el – és sokaknak talán felhívás lesz, hogy a gyerekkor tényleg nagyon meghatározó!

Emerencia P

Azt hiszem, fontos közel maradni a gyerekkorunkhoz. A gyerekkor az ember legfontosabb időszaka.

mama_gold

Az ösztön… ne feledd, hogy az ösztön szinte mindig rosszra visz! Az a helyes, amit a barátaid és a családod mond neked. Ők mindig jobban tudják; még az idegen is, akivel az utcán találkozol, aki semmit sem tud rólad, ő is jobban tudja; csak mondd el neki a helyzetedet, és jobb tanácsot kapsz, mintha leülnél gondolkodni.

dianna76

A pedofilok a megtévesztés mesterei, mert magukat is megtévesztik: azzal áltatják magukat, hogy amit tesznek, az egyáltalán nem ártalmas.

Emerencia P

Van úgy, hogy egy látványt az ember egész életében képtelen kitörölni a tudatából.

Emerencia P

Az árulás a gonosz legrosszabb megnyilvánulása.

Emerencia P

A történelem legrosszabb alakjai azok voltak, akik a józanságot hangsúlyozták. A legnagyobb vezetők némelyike rajongott az italért… Churchill, Roosevelt, például… a legborzalmasabb zsarnokok absztinensek voltak. Hitler például…
– Jaj, ne kezdd megint !
– Hitler – mondta apám még hangosabban. – Hitler egyáltalán nem ivott. Nagyon tiszta életet élt.

dianna76

Peter gyakran tréfálkozott azzal, hogy olyan, mint a Bádogember: szüksége van a szeretet és az odaadás olajoskannájára…

dianna76

Az életnek különböző fázisai vannak. Mint a létra fokai. Előbb babákkal játszó gyerek vagy. Aztán a fiúk iránt érdeklődő kiskamasz. Aztán kamasz, aki fiúkkal jár, ilyesmi. De nálad ezek a fázisok kimaradtak. Vissza kell mennünk, és ki kell javítanunk a létra fokait.

_Letti_

Mindenki követhet el hibát, de ezeket el kell felejtenünk, meg kell bocsátanunk és tovább kell lépnünk. Miért kell tovább lépnünk? Azért, mert erősek vagyunk és meg tudjuk tenni, és ha nem, az élet úgy összetör minket, mint a tojáshéjat!

162. oldal, I. rész, 12. fejezet - A virágos hálóing

missbetty

Ne gondold, hogy az életünk többet jelent annál, hogy felkel a nap és lenyugszik. Ne gondold, hogy ez örökre így marad; nem tudhatjuk. Mikor felébredek, nem várom, hogy a nap felkeljen, de ha mégis felkel, az ajándék.

387. oldal, III. rész, 31. fejezet - Örökség