Barcelona ​árnyai (Moisès Corvo 1.) 51 csillagozás

Marc Pastor: Barcelona árnyai

Barcelona utcáit egy rém tartja rettegésben.
Gyerekek tűnnek el nyomtalanul a koszos és sötét sikátorokban.
Talán maga az ördög bújik meg az árnyak között, ő csábítja magához az ártatlanokat.

A rendőrség tehetetlen és közömbös, Moises Corvo felügyelő azonban eltökéli, hogy véget vet a gaztetteknek, és megbünteti elkövetőjüket. Nyomozása nemcsak versenyfutás az idővel, de valóságos ördögűzés is: végig kell járnia a katalán főváros nyomornegyedeit, luxusbordélyait, a fényűző kaszinók és gyomorforgató kanálisok világát.

Amikor a valóság napvilágra kerül…, az mindennél elborzasztóbb.

Eredeti cím: La mala dona

Eredeti megjelenés éve: 2008

320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633103692 · Fordította: Varju Kata
320 oldal · ISBN: 9789633107454 · Fordította: Varju Kata

Moisés Corvo

Barcelona

Nikolett0907 P>!
Marc Pastor: Barcelona árnyai

„Corvo néha elgondolkozik, Barcelona lakói vajon tényleg alszanak-e, vagy csak arra várnak, hogy valami szörnyűség történjen. De amikor megérkezik a két rendőr, akik elvezetik a négereket, megoldja magában a rejtélyt: az emberek a rossz hírekből nyerik az életerejüket, azokból táplálkoznak.”

Igen csak nehezen tudom megfogalmazni, hogy mit is érzek evvel a történettel kapcsolatban.
Nekem olyan nagy élményt nem nyújtott, mint azt először reméltem.
Az eleje nagyon lassú, néhol vontatottnak érződött, aztán persze jobban beletudtam magam mélyíteni, de valahol mégis csak a felszínt kapargattam.
Sokszor félre tudtam tenni és igazán nem is gondoltam azt, hogy most rögtön folytatni akarom.
Egy olvasásnak megfelelő volt számomra, de nem hiszem mostanában fogom folytatni.

Roszka>!
Marc Pastor: Barcelona árnyai

A történet nagyon jó, elég fura, de sajnos meg is történt. Tulajdonkép két szál van a háttérben, pedofília és egy tébolyult elme, aki fiatal akar maradni, és ezért borzalmakat cselekszik. A stílus, az nekem nagyon nem jött be. A nevek miatt sem volt egyszerű olvasni. Ha olvastam, gyorsan olvastatta magát, mert pergős, de ha letettem, nem igazán vágytam rá.

Csibice25>!
Marc Pastor: Barcelona árnyai

Gondban vagyok az értékeléssel, mert tetszett is meg nem is. Nagyon furcsa a történet, kicsit nehezen tudtam nyomon követni ki kicsoda és kinek a kije.
Sajnos egy szereplőt sem tudtam megkedvelni.
A regény megtörtént eseményeket vett alapul, de nekem felfoghatatlan, hogy a gyilkos azért rabol gyerekeket, hogy aztán megehesse testrészeiket és frissítse saját vérét. Olyan ember, aki képes bárkit elbűvölni, legyen az nő, férfi vagy gyerek. Fondorlatos, könnyen át tud verni bárkit és a bújkálás nagymestere.
Vannak a könyvben durvább, részletező leírások is, illetve a Halált is többször „megszólaltatja” az író.
Összességében maradt egy kis hiányérzetem, de az alaphangulata a történetnek, a komorságával és a nyomasztó leírásokkal nekem tetszett.

sasviki95 P>!
Marc Pastor: Barcelona árnyai

Kifejezetten érdekesnek tartottam, hogy az E/3 személyben írt könyv valójában egy külső szemlélő, mégis a könyvben jelen levő karakter szempontjából íródott. Nevezhetjük őt Halálnak, Kaszásnak, vagy ahogy szeretnénk, néha olyan információmorzsákat ejtett el, amiktől még érdekesebb lett a történet.

A történet igaz történeten alapul, ami miatt még félelmetesebb a könyvet olvasni. Ugyan a könyv eleje felé kiderül, ki áll a gyerekek eltűnése mögött, mégis végig izgultam a rendőrök munkáját, hogy vajon rátalálnak-e a valódi bűnösre. Nagyon izgalmas volt együtt dolgozni a rendőrökkel, közben pedig itt-ott rövid pillanatokra belebújni a bűnös testébe.
Sok kemény tényt közölnek ebben a könyvben, emelett pedig sok érdekességet is találhatunk benne, ami egy igazi Barcelona-kedvelőnek kifejezetten nagy öröm lehet. Ugyan a könyvben van egy-két jelenet, amit ajánlatos üres gyomorral olvasni, szerencsére a könyv közepe felé ezek abbamaradtak, és onnantól kezdve élvezhettük a történet és a nyomozás kibontakozását.

Nagyon élveztem, hogy olyan helyeken és utcákon járhattam végig, ahol én is sokszor megfordultam már. Az 1911-es évek Barcelonájában ugyan nem jártam, de láttam magam körül a vidámparkban sétálgató embereket, vagy a Ciutadella parkban játszó gyerekeket.
Nem a legkönyebb olvasmány, amit valaha a kezembe vettem, viszont élvezetes és mindenképpen érdemes elolvasni, ha szereted a Barcelonában játszódó történeteket. A fél csillag levonás a néhol túl részletesen leírt rémtetteknek megy, szerintem ezek nélkül is teljes lehetett volna a könyv. persze, én hibám, Mr. Kaszás mindig előre figyelmeztetett, hol nem kellett volna továbbolvasnom, de hát kibírtam én? :)

Szimirza>!
Marc Pastor: Barcelona árnyai

Nem rossz, de a lebilincselő krimitől számomra még elég messze áll, viszont egy próbát mindenképp megér.

Joculator>!
Marc Pastor: Barcelona árnyai

Nagyon erős atmoszférájú krimi. Kicsit vontatott, aki angolszász típusú bűnügyi regényt vár, csalódik. Viszont a VÁROS! Ez a sejtelmes atmoszféra, titokzatosság és többértelműség tényleg emlékeztet a viktoriánis horrorra.

„Őt úgy lehet a legkönnyebben bemutatni, ha hazudunk róla.”

koan12>!
Marc Pastor: Barcelona árnyai

Egy jó kis krimit, thrillert vártam ettől a könyvtől. Csalódás volt. Történetnek nem rossz, de a stílus, ahogyan az író tálalta, nem jött be. Nehezem tudtam követni a narrációt, sokszor el is vesztettem a fonalat. Bár a regény megtörtént esetet dolgoz fel a huszadik század elejéről, nekem ez mégis hihetetlen volt. Úgy éreztem, hogy valami gond van a történettel, de talán csak a tálalással, a leírással. Én ezt a történetet kb. 100 évvel korábbra helyezném.

320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633103692 · Fordította: Varju Kata
FataRana>!
Marc Pastor: Barcelona árnyai

Nagyon értékes írásnak tartom. Ne feledkezzünk meg arról, hogy ez egy igaz történet. Ahogy éljük a mindennapjainkat, sokszor nem gondolunk arra, mennyi szörnyűség történt/történik körülöttünk. Szerintem egy hatalmas pofont is kapunk mi, olvasók ettől a könyvtől. Megtanuljuk, hogy a gyerekekre sokkal, de sokkal jobban kell figyelni, mert egy pillanat műve, és minden széthullhat. Sok őrült van a világban.
Tény, hogy kicsit lassabban indul be a cselekmény, de ez kell is ahhoz, hogy tisztában legyünk a részletekkel. Ez nem egy könnyű olvasmány, kicsit száraz, nem pörögnek annyira az események. Nem mindenki szereti az ilyen típusú regényeket, de mindenképpen csak ajánlani tudom.
A nyomozó a szívembe lopta magát. Éppen ezért egyszerűen elkeserít, ami történik Vele. Tetszik, ahogy a Halál beszél a könyvben. Egészen egyedinek tartom.

Siciliana>!
Marc Pastor: Barcelona árnyai

Nagyon izgalmas a könyv narrációja (a halál mesél), kár, hogy a krimi-szál már nem annyira.

Kiara13>!
Marc Pastor: Barcelona árnyai

A fülszöveg nem igazán fogott meg. De a cím és a borító igen. Viszont az első 2 oldal volt az ami magával ragadott és csak faltam a lapokat. Bár néhány rész kicsit érdekesnek hatott számomra, de valószínűleg azért mert ilyen könyveket ritkán olvasok.

theodora P>!

Barcelona egy öreg hölgy megtört lélekkel, aki sosem ismerné be, hogy már ezernyi szerető hagyta el.

Kapcsolódó szócikkek: Barcelona
Szelén>!

Nincs több univerzális titok, mint amennyiről már úgyis tudtok. Senki sem lehet olyan fontos, hogy az univerzum összeesküdjön ellene, de annyira sem, hogy a segítségére siessen. Főképpen azért van ez így, mert nincsenek istenek, sem semmi más, és a dolgok pusztán azért történnek, mert meg kell történniük, és pont.

csgabi P>!

Moisés Corvo olyan, mint egy kutya: senki sem pisilhet a területére. És ha ez azt jelenti, hogy húgyszaggal kell beterítenie az egész kerületet, az sem jelent számára problémát. Jó ideje nem egyszerű közrendőr már, és nem is háborús ágyútöltelék, kötéssel a szemén és – igen – urammal a száján, hanem vérbeli rendőrkopó, ahogy most látjátok.
Nem a jók védelmezője többé, mert már nem hisz a jók létezésében. Corvo világában már csak két embertípus létezik: akik olyanok, mint ő, és akik nem olyanok.
És minden erejét arra áldozza, hogy ez utóbbiakat ki vonja a forgalomból, anélkül hogy feltenné a kérdést, bukásra ítélt küldetése közben nem változott-e ő maga is olyanná, mint akiket üldöz. Egész életében a mocsokba merült, és ma már tudja, hogyha az ember megpróbálja ellapátolni a szart, akkor az beeszi magát még a körömágyába is lemoshatatlanul. Csak annyi a különbség közte és a többiek között, hogy ő meg van győződve róla, létezik a kettőjüket elválasztó vonal.

csgabi P>!

A Xalet del Moro mór stílusú épületéről kapta nevét, ugyanis arab mozaikok, boltívek és ötvösmunkák díszítik a fehér kőből épült, egzotikus külsejű házat. Bár nagyjából mindenki előtt világos, hogy nyilvánosházként működik, ha mást nem, akkor ezt beszélik mindenfelé, ide a bejutás csak keveseknek adatik meg. Elég csak megfigyelni, hogyan bukkannak fel a látogatók este kilenctől kezdődően, mindig egyenként, elfüggönyözött lovas kocsiból vagy automobilból, ami közvetlenül a bejárat elé parkol, majd tovább is halad, amint kitette utasát.
Moisés Corvo még senkit sem ismert fel, hiszen a szemükbe húzzák a kalapot, és nagyon gyorsan eltűnnek az ajtóban. Lesz épp elég idejük a kigombolkozásra és a lassabb mozdulatokra odabent…

csgabi P>!

Az utca teljesen magához tért éjszakai álmából. Corvo néha elgondolkozik, hogy Barcelona lakói vajon tényleg alszanak-e, vagy csak arra várnak, hogy valami szörnyűség történjen.

Kapcsolódó szócikkek: Barcelona
Mimeaux>!

Azoknak, akik mindig valamilyen üzenetet keresnek a történetekben, itt is van egy: mindig vannak hibák, és drágán kell megfizetni értük.

thrillersandteacups>!

Kapcsolódó szócikkek: Moisés Corvo
csgabi P>!

Akkor meg mi a francnak jöttél, kérdezi magában Moisés Corvo.
De a főnök folytatja:
– Az ügy ilyen gyors lezárása mindenképpen szerencsés fordulat…
– Köszönjük, hogy beszéddel készült, főnök – huppan le a székébe Corvo, miután konstatálja, hogy a vigyázzállás nem való azoknak, akik egész éjjel talpon voltak -‚ de szívesebben hallanám, hogy a hét hátralévő részére szabadságot kapunk.
– Ha nem lenne mindig ilyen szemtelen, Corvo felügyelő, akkor akár meg is fontolhatnám ezt a lehetőséget. Folyamatos fegyelmezetlensége miatt azonban, lássuk csak, megérdemel egy szabadnapot. Ugyanakkor, Malsano felügyelő…
– Igen? – Csak hétfőn Jöjjön be, ruccanjon ki a családjával, pihenjenek egy kicsit.
Juan Malsanonak annyira van felesége, mint a papa őszentségének, de ugye, ez az első alkalom, hogy a nagy Millán Astray leereszkedett hozzá, és megszólította, ezért nem várhatja el tőle, hogy behatóan ismerje a családi állapotát.

csgabi P>!

Fagyos a reggel, nincs már messze a karácsony. Önfeledten játszó gyereksereg lepi el az utcát. Nem messze tőlük, a kapuk árnyékában ül az anyák kórusa, akik keresztbefont karral vigyázzák éberen a gyermekeiket, miközben a férfiak otthonuktól távol dolgoznak. Corvo mélyen alszik, messze a hangzavartól, a Balmes utcai lakásban, de közel van a felesége, aki vigyázza álmát, miközben átkutatja férje zsebeit, megszagolja az ing nyakát, és végigtapogatja a testnedvektől megkeményedett alsóneműt is. A felügyelő szerencséjére olyan erős a rothadó testek szaga, hogy elnyomja a hűtlenség és a fizetett enyelgés illatát, és Conxita már-már elhiszi, hogy a férje csak holttestek és bűnözők nyomában járt.
Conxita kicsit butácska, de ezzel nincs tisztában, és ezért boldogan él.

Moisès Corvo sorozat · Összehasonlítás