A ​zöld Jaguár titka 13 csillagozás

Mányi László: A zöld Jaguár titka

Pali és a náluk vendégeskedő Hans szünideje békésen kezdődik a sőtéri lovasiskolában, de vérfagyasztó krimibe csap át, amint megjelenik a titokzatos zöld Jaguár. Három utasa közül az egyik, a fiúkkal egykorú Annamária baronesz, egyre Dácián, a nagyreményű fekete kancán lovagol. Vajon mit tervelnek ezzel a csodálatos versenylóval? Pali gyanút fog, nyomozni kezd. A felnőttek kinevetik. Padig a mérgezett kockacukor (amelytől Hanséknál ő kap mérgezést) döntő tárgyi bizonyíték, ezért országhatárokon át visszaszökik Sőtérre, hogy megmentse Dáciát. Nyomában az árulónak hitt Hans és a banda. Sikerül-e fiatal lovastársaival csapdába csalni és legyőzni a mindenre elszánt ellenséget? Dácia élete, Pali igazi nagy szerelme és talán egész jövője függ vállalkozásuk sikerétől: erről szól ez a rendkívül izgalmas ifjúsági regény.

Móra, Budapest, 1983
352 oldal · ISBN: 9631132552 · Illusztrálta: Jenkovszky Iván

Chöpp >!
Mányi László: A zöld Jaguár titka

Hogy én ezt hogy imádtam! Olvastam nem is egyszer. És többször is el akartam olvasni, csak mindig lebeszéltem magam róla: Most már álljál le vele!
„Leszoktam” róla, de még mindig nosztalgiával gondolok rá. :)

Szelén>!
Mányi László: A zöld Jaguár titka

Aranyos, kedves történet, mintha a Tüskevár modernebb változatát olvastam volna.
Pesti fiú lekerül vidékre, itt is van egy Matula bácsi szerű ember, közel kerül a természethez a főszereplő, csak ebben van szerelmi szál is, kaland, országokon átívelő utazás, barátság.
Ha gyerekkoromban olvasom, akkor elvarázsolt volna a végén levő csavar miatt.
De még így sem érzem azt, hogy túl öreg lennék hozzá.

mrsglass P>!
Mányi László: A zöld Jaguár titka

Ez egy legendás könyv a családunkban, rettentő sokszor olvasták a testvéreim a nyolcvanas években, aztán amikor én is kamaszodni kezdtem, nekem is a kezembe került, nem is egyszer. Kicsit félve vettem most kézbe, hogy nem kopott-e meg a varázsa, de azt kell mondanom, hogy jól öregedett – nyilván a szocializmus mindennapjaira való utalásokat a helyén kell kezelni, van benne pátosz is jócskán, de nagyon szerettem. Megint teljesen lekötött a kaland, a lovarda, az egész miliő, ahogy Hans mondaná. Szívesen lettem volna a sőtéri lovasiskola nővendéke.

Szelén>!

Két nagy tüzet gyújtottak. Egy köré nem fértek volna el. Aztán előkerült a szalonna, a meghegyezett nyársak, hagyma, kenyér… Egy pohár bor után felszökött a hangulat. Előttük a tűz, fölöttük a csillagos ég, veszett jó kedve lett, csodálatos itt minden! Az is, hogy kenyérre csöpögteti a szalonna zsírját. Később énekeltek.