Dóri ​és Marci nyomoz 36 csillagozás

Te döntsd el, hogy merre menjenek!
Mán-Várhegyi Réka: Dóri és Marci nyomoz

Ez a könyv más, mint a többi. Máshogy is kell olvasni! Főszereplője Dóri, Marci, Herkules… és TE! A történet egy nyomozásról szól, de a rejtélyt neked kell megoldanod!

kratas P>!

Mán-Várhegyi Réka: Dóri és Marci nyomoz Te döntsd el, hogy merre menjenek!

Kollégának rendeltem. Jobban mondva a kisfiának. És le kellett meózni természetesen :D
Aranyos volt, a szövegek kedvesek, a rajzok szintén és játék közben tanít is, amiért jár a sok csillag.

Nikolett_Kapocsi P>!

Mán-Várhegyi Réka: Dóri és Marci nyomoz Te döntsd el, hogy merre menjenek!

Mivel még ezer éve az egyik gyorsétteremi gyerekmenühöz kaptuk ajándékba nem voltak nagy elvárásaim a könyvvel szemben. Kellemes meglepetés volt, hogy egy ilyen interaktív játékos történetet rejt a könyv. Az első oldalakon megismerjük Dórit és Marcit, akik nem találják otthon a nagyszüleiket és ezután egy nagyon ötletes kis nyomozás részesei lehetünk. Velük együtt bejárhatjuk a város gyerekek számára legérdekesebb helyszíneit, például tűzoltóság, rendőrség, vasútállomás, ahonnan mindig három különböző útvonalon folytathatjuk utunkat. Még felnőttként is élvezetes volt ez a kis nyomozósdi és a könyv illusztrációi is nagyon igényesek.A lehetséges befejezések viszont még a 9 évesem szemével nézve is eléggé bénácskára sikerültek.

Homolya_H_Tímea P>!

Mán-Várhegyi Réka: Dóri és Marci nyomoz Te döntsd el, hogy merre menjenek!

Már a lányomnak is tetszett, most a fiammal nyomoztuk végig. Jól elgondolás és megvalósírás. Lehetne több ilyen könyv ☺
off

Röfipingvin P>!

Mán-Várhegyi Réka: Dóri és Marci nyomoz Te döntsd el, hogy merre menjenek!

A csajoknak tetszett, pedig féltem, hogy kicsik még hozzá (3 és 4,5). Vadászunk majd hasonlókat!

kritta>!

Mán-Várhegyi Réka: Dóri és Marci nyomoz Te döntsd el, hogy merre menjenek!

Bevallom, néha elcsábulok és engedek a gyermeki kérésnek, betérünk a bohócos gyorsétterembe. Most először olyan kezdeményezéssel találkoztam, ami nekem is nagyon megtetszett és gyorsan meg is vásároltuk a gyermekmenü mellé kínált könyvet, egy valóban jelképes 390 Ft-os áron. A Dóri és Marci nyomoz 260 ezres példányszámban jelent meg a Mi micsoda sorozat részeként a Tessloff Babilon kiadó gondozásában. A könyv mellé járnak matricák is, amik segítik a nyomozást, de a könyv a matricák nélkül is teljes és interaktív.
Ami plusz pozitívum, hogy a könyv egy fiatal magyar szerzőpáros munkája név szerint Mán-Várhegyi Réka író és Timkó Bíbor grafikus, ráadásul konkrétan a magyar gyermekeknek íródott több budapesti, a gyermekek számára izgalmas helyszín bevonásával.
A program célja az olvasás népszerűsítése. Kifejezetten a gyermekeket célozza meg, ezen belül is az olvasás megszerettetésére legalkalmasabb korban lévő gyermekeket, konkrétan a 6-10 éves korosztályt, de akár még felnőttként is elmerülhetünk ezekben a jópofa interaktív nyomozásokban.
A könyv ránézésre egy egyszerű könyv, de nem, ennél jóval több. Interaktív, ahol a kis olvasó maga alakíthatja a történetet és együtt nyomozhat Dórival és Marcival.
Dóri és Marci kisiskolások, akiknek a helyébe a gyerekek könnyen beleképzelik magukat. Túlzott fantáziával megáldott kis szereplőink úgy gondolják, hogy eltűntek a nagyszüleik és az ő feladatuk kideríteni hova ment Panni mama és Janó papa. Hátizsákba rakják Herkulest, a kis kutyát és nekikezdenek a nyomozásnak, eljutnak például a planetáriumba, a rendőrségre, egy focimeccsre és a kiserdőbe, emellett még számtalan a gyermeki fantáziát megmozgató helyszínre kalauzolják az olvasót. A hosszabb vagy rövidebb út után minden alkalommal sikeresen lezárul a kis nyomozásuk, de többszöri olvasással sem válik unalmassá a történet, mert mindig másik útvonalon, újabb kalanddal gazdagodva jutnak el a nagyszülőkhöz, akik más-más helyről bukkannak elő. Amint az egyik történet végére értünk már kezdhetjük is elölről, hogy egy újabb kalandba csöppenjünk.
Mint szülő engem is lekötött a nyomozás varázsa és együtt nyomozva a gyerekekkel repült az idő, mert 3-4 alkalommal is újra kezdtük a könyv olvasását és a rejtély felderítését egy újabb útvonalon.

Vaklarma P>!

Mán-Várhegyi Réka: Dóri és Marci nyomoz Te döntsd el, hogy merre menjenek!

Szóval tényleg létezik! A tökéletes lapozgatós játékkönyv kicsiknek! Volt ugye a Kaland, játék, kockázat még a 90-es években, aminek hatalmas kultusza volt, és én is nagyon szerettem. De azért az nem kisgyerekeknek való. Talán kiskamaszoknak való sem lett volna, de ez akkor nem érdekelt senkit, a felnőttek meg nem tudták mi az. Nemrég olvastam egy történelembe oltott változatát 10 év körülieknek. Az sem volt rossz, de messze nem volt olyan izgalmas, mint a régiek, és nem is igazán lehetett sokfelé indulni vele, szóval történelemhez képest érdekes volt, de játékkönyvhöz képest viszont… hagyjuk. Itt viszont akár több vége is lehet a könyvnek, egyikben sem hal meg senki, és amellett hogy érdekes helyszínekre lapozhatjuk a hőseinket, van egy kis ismeretterjesztő rész is, de éppen csak annyi, hogy még érdekes, de ne szájbarágós legyen. A kislányom most találkozott ezzel a műfajjal, az elején még ragaszkodott is ahhoz, hogy a következő oldalra lapozzon, de aztán rájött az ízére, és most már ő is keresztül-kasul akar bolyongani a könyv világában, hogy az összes utat megtalálja. Az meg még egy külön plusz, hogy matricákkal még érdekesebbé tehető a könyv, de persze anélkül is élvezhető. Remélem még van ebből másik is!

czuczy>!

Mán-Várhegyi Réka: Dóri és Marci nyomoz Te döntsd el, hogy merre menjenek!

Kedves történet, aranyos szereplőkkel és ötletes történetvezetéssel. A gyerekek nagyon élvezték, hogy Ők dönthetik el, merre induljanak hőseink nyomozni. Szomorúak is voltak, hogy hamar véget ért, ezért megbeszéltük, hogy kicsit pihen a polcon és előről kezdjük.

dianna76 P>!

Mán-Várhegyi Réka: Dóri és Marci nyomoz Te döntsd el, hogy merre menjenek!

Tényleg ötletes, hogy az olvasó alakíthatja a történetet. Nem próbáltam ki minden lehetőséget, maradtam az elsőnek választottnál. Végül sikerült hosszabb útvonalon eljutni a megoldást jelentő végéhez ami szintén több lehet. Merthogy akad egy igencsak rövid is. Azért a kimaradt oldalakat, helyszíneket is átolvastam utólag.

Morn>!

Mán-Várhegyi Réka: Dóri és Marci nyomoz Te döntsd el, hogy merre menjenek!

Amikor utolsó pillanatban elmarad egy napközbeni csoport és a munkahelyeden történetesen van egy könyvespolc… No meg hát pont egy ilyen rövidke, szórakoztató könyvre volt szükségem péntek lévén.
Tetszett az alaptörténet, hogy mi magunk irányíthatjuk a történteket. Ez már eleve izgalmas (felnőtt fejjel is!), és bevallom, vagy háromszor olvastam végig (a már olvasott részeket átugorva), és így sikerült minden helyszínt bejárnom és minden befejezést megtalálnom. Elsőre sajnos egy nagyon rövidet sikerült kifognom, de hát az volt a logikus, nekem. Utána is igyekeztem az első megérzésekre (ill. másodikra, mert az első már ki volt pipálva) hallgatni, és így haladni nagyiék nyomában. Menet közben meg lehetett egy kicsit tanulni is, úgyhogy ez is plusz pont.
A mínusz azért, mert azért még kell egy kicsit csiszolgatni rajta. Mikor jártam egy helyen és átmentem egy másikra és ott ajánlottak egy olyat, ahol már jártam, sőt, talán olyat is, ahol pont előzőleg, jobb lett volna, ha a gyerekek nem olyan lelkesek, hogy mi van ha… Értem én, hogy nehéz úgy megírni, hogy tényleg sugalmazás nélkül te válaszd meg az útirányt, de így picit fura volt. Mintha a rövid távú memóriája nem lenne túl jó ezeknek a kölköknek.

Iza_Rápolti IP>!

Mán-Várhegyi Réka: Dóri és Marci nyomoz Te döntsd el, hogy merre menjenek!

Az tetszett benne, hogy a cselekményszál irányát megválaszthattuk.